Válasz erre: A valódi UFO kutatás

News Fórumok UFO-k Földönkívüliek A valódi UFO kutatás Válasz erre: A valódi UFO kutatás

Névtelen
Inaktív

Meg van az oka annak hogy ebbe a feledésbe merült topikba írom most a véleményem.
A Magyar “UFO kongresszus” kapcsán több észrevételem is van. Rögtön kezdem Sós Tíbor saját véleményével : “Milyen az Ufo helyzet és annak kutatása Magyarországon?”

-Magyarországon hatalmas gondok vannak ezen a téren,mindezt a saját b?römön is tapasztalom. Jelen pillanatban nem tudom felmérni ,mennyi tényleges UFO-észlelés történt. A bulvármédiában megjelen? híreknek valamint bejelentések 80 százalékának semmi köze nincs a valósághoz.”

Akkor kérdem én, kik adták le a médiáknak ezeket a bejelentéseket, észleléseket? A média magától találta ki ?ket? Akkor hol vannak a bizonyított, kézzelfogható észlelések ha százalékokról beszélünk? A maradék húsz százaléknyi valóság hol van?
Csak nem eltitkolják?

-További probléma a finanszírozás kérdése. Óriási problémát jelent az is hogy a hitelesnek t?n? eseteket személyesen vizsgáljuk meg, hiszen senki nem támogatja a munkánkat. Az UFO-kutatók önköltségen próbálják megoldani az esetek felderítését”

Na, ehhez csupán csak annyit tennék hozzá hogy akkor annyit is ér az.. Nem tudom, mib?l áll a kutatásuk. Nem tudom, milyen eszközöket használnak erre a célra, amely eszközökkel, ismerve sz?k korlátaikat, nem jutnak messzire, esetleg a benzin költség erejéig. Vagy távcs?? Azzal csak megfigyelnek és mit érnek vele? Az UFO- történések váratlanul esnek meg. Az alany nem is számít rá.Rosszabb esetben nem is emlékszik konkrétumokra. De ha mégis elmondja egy kutatónak, az a kutató mib?l tudja megállapítani hogy valós volt e az esemény vagy pedig az illet? esetleg képzelet, alvás paralízis vagy felfokozott idegi tevékenység megtévesztése alatt állt e? A kutatónak minimum, rendelkeznie kell saját tapasztalatokkal, amit már miel?tt még kinevezi magát kutatónak, valahol, nyílvánosan hihet?en alátámasztva bizonyítania kell. Csak azért mert valakit érdekelnek az UFO eltérítések, történetek hogyanjai, mikéntjei, még nem lesz kutató.

Ami esetleg némi realításra ad okot, az a honvédség kötelékébe tartozó egyének, akik átéltek különös dolgokat és merik vállalni a beszámolókat viszont az “UFO” kutatóknak itt semmiféle szerepük nincs.
Tehát kutatásról eleve nem beszélhetünk. ami van, az az esetleges eltérítettek vagy tapasztalat szerz?k meghallgatása kielemzése a történteknek, de nem kutatás. A kutatás az teljesen más tárgykör.
Remélem Pataky Attila hozza a formáját újfent 🙂