Válasz erre: 2012 december 21-22

News Fórumok Az emberiség rejtélyei A múlt rejtélyei 2012 december 21-22 Válasz erre: 2012 december 21-22

Névtelen
Vendég

Nem vagyok nagyon jártas a témába, de már alaposan tanulmányoztam a maja id?számítást. A gond globálisabb, mint ember gondolná. A probléma, hogy “nulla” fogalmát az arabok találták ki, sokáig a világban nem létezett, mint szám. Ezáltal például Jézus születése, vagy korábbi dátumok nem biztos, hogy helyesek, így a maja id?számítás sem.
Ha már kitárgyalva van a gond, akkor el?re is elnézést. Ha a nullákat leszámítjuk ezer el?tt, akkor 110 évvel kevesebb év volt 1000 el?tt, így Jézus 100 valamennyiben született, ha most 2011 van. De ha a maják már kiküszöbölték a problémát az “Atlantisziaktól hozott tudásukkal”. Így értelmezve most 1901-et írunk. Mellesleg nem tudom, hogy a maják, vagy az idegenek a semmi (nulla) fogalmával tisztában vannak e, és hogy elvrendszerileg is használják. Ebben az esetben viszont 2122-ben várható a megtisztulás, tehát még jó 110 év, ha az id?számítás hibás.
És ha visszamen?leg Jézus el?tti id?t számítjuk, további 341 év “nem létezett”,( 110+341=451) így csak 2463-ra várható a “dátum”.
Ha tovább tetézem a témát, akkor az id?egységet is átkonzerválom, további 580 év id?egység nem létezik, (5126-580) így valójából ez nyugati id?számítással 4546 év. Így elméletileg 1432-t kapok, akkor volt a megtisztulás? Ez viszont képtelenségnek t?nik. Talán, ha az id?egység megfelel?, akkor a még elfogadható 2122 a helyes dátum.
Megjegyzem: Ez az én megállapításom!
-link-