Válasz erre: Új Föld Projekt

News Fórumok Kávézó Sziget Új Föld Projekt Válasz erre: Új Föld Projekt

monolit
Felhasználó

Ilyen kezdeményezés már létezik, a neve MAG. Olyan emberek közössége, akik természetes módon tartanak állatot, és termelnek mindenfélét. Kevesen vannak, nyáron sok diák besegit, mert tetszik nekik ez az egyszer? élet. Valahol 3 hegy övezte völgyben laknak. Többet sajna nem tudok róluk, mert rádióban hallottam, és nem végig.

Én benne vagyok ebbe a virtuális játékban, úgy is közel esik a napi tennivalókhoz. Szerintem csakis úgy m?ködne a dolog, ha rögtön az elején lefektetnénk szabályokat, amiket mindenki elfogadna és tiszteletben tartana. Persze az sem mindegy, kikb?l áll a társaság. Amig nincs elég épület, csak olyanok legyenek, akik ténylegesen mindennap reggelt?l estig tudnak dolgozni. Azaz gyerekek egyel?re kizárva, és nem kellenek dohányosok, iszákosak és betegek sem. (Kemény mi?) És mindent az alapoktól kellene kezdeni. Azaz megvesszük a földeket, az állatállományt, a házakat, és a terményeket, vet?magokat, valamint minden olyan alapvet? berendezést, amire már kezdetekt?l szükség van. Amennyi áram lesz kezdetekben, nem biztos hogy futná a házakba mindenre, tehát nincs turmixgép, mosó- és mosogatógép, mikro stb. Kezdetben nincs tv ( Kés?bb se kéne!) és jó, ha 1 központi közös számitógépre futja. Szerintetek a pólusváltás után lesz még árammal m?köd? berendezés? F?leg a forgómotorokra gondolok. Drunvaló szerint a dimenzióváltás után csak a természetes anyagok maradnak velünk, a mesterségesek széthullanak.
El?ször is fel kell mérni a földek min?ségét, a talajösszetételt, hogy tudjuk, milyen növényeket termeszthetünk a legnagyobb sikerrel. Aztán sürg?sen meg kell kezdeni a társadalomépitést, azaz felmérni mindenkinek a tudását, hajlamát és megszervezni haladéktalanul az állatok ellátását, a felesleg értékesitését, megtervezni ki mikor milyen munkában vesz részt.

Még mindig akarjátok folytatni? Nincs közöttünk legalább egy mormon? Sokat tanulhatnánk t?lük!