Válasz erre: Krónikák egy másik világból

News Fórumok Az emberiség rejtélyei Összeesküvés elméletek Krónikák egy másik világból Válasz erre: Krónikák egy másik világból

Szpacsek
Felhasználó

Egyébként én ezt a “sorok között olvasást” értem nagyonis jól.!

Az 1950–es években sokat kellett az embereknek az újságokat “a sorok között olvasva” olvasniuk.. merthogy hazudtak azok rendesen ….

F?leg a Szabad Nép ….
Meg a Magyar Rádió is .. “Hazudtunk reggel, hazudtunk délben, hazdtunk este”… — mondta a Kossuth Rádió 1956–ban …..

Az újságok azt írták “bölcs, h?n szeretett nagy vezérünkr?l”, Rákosi Mátyás elvtársról: A nép szereti, és ujjong érte… Pedig nem mindenki volt ezzel így….
Pl. amikor a parasztságnak vidéken be kellett szolgáltatnia a megtermelt terményeit, hogy a “munka másik frontján” dolgozó ipari munkásságnak legyen ugye mit enniük — na, akkor is azt írták a napilapok: “Parasztságunk örömmel és lelkesedéssel tesz eleget beszolgáltatási kötelezettségének”… Pedig volt aki abszolúte nem akarta… és úgy kellett lesöpörniük a padlásukat az ÁVH-soknak, vagy mit tudom én, kiknek … er?vel elvinni az ott raktározott terményeiket. Stb. ….

Meg az iskolában is er?sen a Rákosista kultuszt oktatták. Van is err?l 1 -2 vicc:

— Móricka! -mondja a tanár. — Mit jelent az a szó, hogy “tragédia”?
— Tragédia az, hogy otthon döglik a nyulunk.
— Nem, nem, Móricka! Az, hogy otthon döglenek a nyulaitok, az csak baj. Tragédia: pl. ha Rákosi, Ger? és Révai elvtársak utaznak Moszkvába repül?géppel, a gép lezuhan valahol Kijev után, és mind meghalnak, odavesznek. Na, szóval, Móricka, mondjad akkor: mi az a tragédia?
Mire Móricka:
— Ha Rákosi, Ger?, Révai elvtársak utaznak Moszkvába repül?géppel, és a repül? lezuhan, és mind meghalnak! Az a tragédia. De nem baj! A baj az, hogy otthon döglik a nyulunk! 😀 😀 😀 😀

Másik:

Rákosinak a 60. születésnapját ünneplik 1952–ben. Az összes bolt, üzlet kirakatát feldíszítik Rákosi Mátyás bekeretezett, nagy fényképeivel.
Az egyik boltban azonban még délben sincs kint a kép ….
Kérdezi a bolt f?nöke az eladótól:
— Mi van Rákosival? MÁR RÉG LÓGNIA KELLENE ! ( 😀 😀 )
— Tudom, jó… csak hova akasszam …..