Válasz erre: Krónikák egy másik világból

News Fórumok Az emberiség rejtélyei Összeesküvés elméletek Krónikák egy másik világból Válasz erre: Krónikák egy másik világból

Bison
Felhasználó

The Sum of All Fears – A rettegés arénája

-link-

NZT 49 –

“És nyugodtan elmondhatjuk, hogy az Els? meg a Második Világháború is megtervezett volt. Ebben egészen biztos vagyok. És lépcs?fokoknak használták azért, hogy itt tartsanak, ahol most. Bármelyik történész megmondaná, hogy ha amaz nem történt volna, akkor emez sem történt volna. Nem létezett volna az ENSZ; az Amerikai Egyesült Államok nem váltak volna egy szuperhatalommá ilyen rövid id? alatt. Négy év háborúskodás alatt szuperhatalommá váltak. És végül nukleáris fegyvereik is lettek.

Úgy érzem, hogy az embereknek ezt a saját napirendjükbe kellene hozniuk. A Nyugat túlnyomó er?vé válása a világban már tény. Ez kétségtelen.

B: Ha az egészre visszanézünk, egyfajta hosszútávú stratégiát lehet észrevenni, ami számos generációra terjed annak ellenére, hogy akkor nem lehetett meglátni az erd?t a fáktól.

W: Ilyen az emberek természete — tényleg. Tudja, mi csak éljük a saját életünket a családunkkal együtt és azokkal, akik közel állnak hozzánk és próbáljuk a legjobbat adni. Nem emeljük túl gyakran a fejünket a korlát föle hogy rendesen körbenézzünk, hogy meglássuk azt, ami igazából történik. Attól félek, ebben nem vagyunk nagyon jók.

Én egy jó példa vagyok erre, annyi mindenben benne voltam, hogy csak lehajtottam a fejemet és csak folytattam azt, amit csináltam, tudomást sem véve arról, ami folyik, talán tudatalattiban tagadva azt, addig amíg tényleg mondanom kellett valamit.

B: Igen. Csak egy személyes megjegyzés, elég nehéz lehet azzal a személyes tapasztalattal együtt élni, hogy részt vett ezeken a beszélgetéseken és tudta, hogy ez nem csak képzelet, mert hallotta ahogy ezek az emberek beszélnek err?l, nevetnek rajta.
W: Nos, eléggé informális volt. Úgy értem, nagyon nyugodtan beszélgettek err?l.

Hogyan is tudnám jobban leírni azokat az embereket, akikr?l beszélek? Azok az emberek, akikr?l beszélek, olyan emberek akik hatalmat árasztanak magukból. Félelmet keltenek. Engedelmességet követelnek és, Istenemre, meg is kapják! És a beszédmódjukkal parancsolnak az úgynevezett választott kormányoknak, amik a Parlamentben vannak, vagy Washingtonban, vagy Berlinben, vagy Párizsban. Ezek az emberek ilyen fajta hatalmat árasztanak, és ennél többet mit is mondhatok?

Biztos vagyok abban, hogy mások is találkoztak ilyen személyekkel az életük során. Egyetlen egy könyörületes csont sincs a testükben. Nem rezonálnak semmilyen fajta spirituális melegséget. Ridegek, számítók. Hogy olyan mondást használjak, ami itt gyakori, “még a vaj sem olvad a szájukban”.

B: Sok ember azon spekulál, hogy bizonyos szinten, és lehet, hogy nem azok az emberek szintjén, akikkel Ön találkozott abban a szobában, de bizonyos szinten, ebben a kulisszák-mögötti kormányban, ami ezt az egész tervet irányítja, egy nem-emberi intelligencia áll.

És az egyik érv az, hogy egy óriási mennyiség? el?retervezés és stratégiai ravaszság kell ahhoz, hogy több generációs terjedelm? terveket lehessen sz?ni, ami egy rendkívül magas intelligenciára utal, ami ezt a hatalmas méret? sakkjátékot tudja játszani. Tehát egyes emberek, magam beleértve, azt sugallják, hogy csakis egy nem-emberi intelligencia lehet az, ami emögött áll.

W: Igen. És én azt vettem észre, hogy ez az intelligencia hihetetlenül logikus, teljesen empátia-nélküli, teljesen szeretet-, gondoskodás-, megértés- vagy könyörület nélküli. Ridegek és számítók és bármilyen logikát felülmúlóak, amit össze tudnánk gy?jteni. Sokkal ezen felül vannak — ennyire intelligens emberek. Ezek olyan emberek, akik szempillantás nélkül meg tudnak válaszolni nagyon nehéz kérdéseket. Nagyon, nagyon okos emberek, de csak abban az értelemben, hogy a logikájuk rendkívüli.”

-link-

-link-

-link-

-link-

-link-

-link-