Válasz erre: Krónikák egy másik világból

News Fórumok Az emberiség rejtélyei Összeesküvés elméletek Krónikák egy másik világból Válasz erre: Krónikák egy másik világból

Szpacsek
Felhasználó
Zsolt wrote

Szpacsek wrote

Anu, Samas, Enki…. Enlil …. Marduk …..
?k a nagy anunnaki-nevek!
Tiamat (Tiámat) és Marduk harca és küzdelme egy híres esemány volt. A mai világ egyes könyvek szerint — amit én olvastam — Tiamat és Marduk istenségek harcából született meg.
?k persze anunnaki istenségek (földönkívüliek)voltak! (De ezt akkor én még nem is tudtam!)

A legnagyobb név: Anu. ? volt a király a Nibirun. Kés?bb Marduk sajátmagáról nevezte el a Nibiru bolygót…: ‘Marduk’ bolygónak hívta. De Marduk hatalmának vége után a Nibiru visszakaphatta valószín?leg az eredeti nevét, mert ma is Nibirunak hívják.

Ennek tükrében kérdeztem,mert gondolom Anu az említett “Dr.Genya”mert amennyiben jól tudom ? nem igazán kedvelte anno sem az embereket…..ellenben Enki aki pl segített Utnapistimnek az özönvíz el?tt….

Igen, Enki kedvelte az embereket! Eredetileg ? volt a vezet?jük, csak aztán Anu Enlilt küldte helyette parancsolónak …. (ilyen “diktátor”-féle lehetett Enlil…)
És valóban, Enki segített az özönvíz el?tt Utnapistimnek. Utnapistim pedig nem más volt, mint Noé.
Enki volt az anunnakik közül az emberiség legnagyobb barátja….. ? tervezte a Nílus-delta mocsarainak is a lecsapolását (mert mérnök volt), és a Nílus szabályozását, mellyel Egyiptom földjét kiemelték a vízb?l, hogy megkezd?dhessen ott a civilizáció kiépítése.

Kigabe, igen, igen, a mai neve a Nibirunak: X Planet! Mert a 10. bolygó a Naprendszerben! De ez egy olyan dolog, hogy a Plútót visszamin?sítették bolygóból kisbolygóvá, ugye, most egy pár éve. Tehát akkor már mindjárt nem is a 10. bolygó a Nibiru, csak a 9. ……
Meg aztán valószín?leg a bolygó saját lakosai, az anunnakik még ma is Nibirunak hívják az égitestüket. Jó lenne tudni, hogy ?K hogy nevezik… Mert lehet, hogy ezt a “Nibiru” nevet a sumérok adták a bolygónak, és ?k találták ki.