Válasz erre: Krónikák egy másik világból

News Fórumok Az emberiség rejtélyei Összeesküvés elméletek Krónikák egy másik világból Válasz erre: Krónikák egy másik világból

Szpacsek
Felhasználó

Most utánanéztem valaminek, Zsolt! :
(Mert szeretem ezt a témát nagyon!)

Szóval, Nabu-kudurri-uszur, Nabokodonozor, ? újbabiloni király volt. (Babilon f?várossal.) De átmenetileg, 20 évre Asszíriára is kiterjesztette a hatalmát.
Asszíria f?városa volt Ninive, ezt eddig is tudtam, és az Asszír Birodalom bizony nagyon jelent?s állam volt, mert még Egyiptomot is meghódították, elfoglalták! (Ezt is tudtam egyébként már eddig is – pl. történelmi atlaszokból.) Az i.e. 6. sz.-ban.
És ekkor kellett a Frigyládát is — ami Egyiptomban volt ekkor — délebbre menekíteni az asszírok el?l, méghozzá az etiópiai Akszúm városába! Ma is ott van!
A zsidók 12 törzse közül pedig 10 “elt?nt” az Asszír Birodalomban: beolvadtak a helyi népekbe, asszimilálódtak… keveredtek más népekkel.
Na meg persze a ‘babiloni fogság’-uk is, a zsidóknak — ekkoriban volt. És, a Babiloni Talmud, úgygondolom, emiatt van. (2 féle Talmud van a zsidóknál: a “Jeruzsálemi Talmud”, és a “Babiloni Talmud”.)

Alexandroszról is tudnék sokat mesélni, Nagy Sándorról… igen, én is csak azt írtam: “makedón király”, de attól még görög származású volt. (Ezt nem tudtam amúgy. Jó hogy írtad.) (Kleopátra is pl., aki egyiptomi királyn? volt, “fáraó”… ugye .. de nem volt egyiptomi! Makedón volt!)
Nos, szóval láttam egy filmet is arról, hogy Nagy Sándor hogyan hódította meg Indiáig a nagy területeket! Csak itt, Indiában állították meg a támadását és el?re nyomulását a harci elefántokkal csatázó indiai sereg. …. ?k gy?zték le Nagy Sándort, és visszavonulásra kényszerítették. Volt egy híres “Bukephalosz” nev? lova… de az elefántok ellen már ? is kevés volt…. és még az a fontos róla, Alexandroszról: hogy alapított a birodalmában kb. úgy 15 db “Alexandria” nev? várost.. Egyiptomtól Indiáig.. Önmagáról elnevezve. Ezeknek 2 szóból állt a nevük, hogy meg lehessen ?ket különböztetni egymástól.
(ma már csak az egyiptomi Alexandria van meg.)