Válasz erre: Álom lenne az életünk?

News Fórumok Kávézó Sziget Álom lenne az életünk? Válasz erre: Álom lenne az életünk?

horatzio
Felhasználó

A problémám alapvet?en ez:
Tudom mik vagyunk mire vagyunk képesek, itt mégis olyan korlátok közé vagyunk szorítva, ami számomra nehezen elviselhet? egy ilyen tapasztalat után.

Ez egy nagyon érdekes filozófia kérdést vett fel. Számomra is, ezzel vagyok el egy ideje:
– Mit is akar tulajdonképpen a Szellem (Isten)?
Akar emberként tapasztalni, vagy ez csak az evolúcióhoz, ébredéshez szükséges? Ha jól kitapasztaltuk magunkat, akkor léphetünk?
Vagy szeret ember lenni és akkor érdekli a világ és örömmel tapasztalna tovább, de már mint Szabad Szellem-ember? A korlátok nélkül, mint mondjuk Jézus.

Én egyenl?re a második lehet?ség felé húzok, mert annyi, de annyi megvilágosodott emberr?l lehet hallani, olvasni (Tolle, osho, yoganda), de mégsem emelkedtek fel. MIért? Miért vannak még mindig itt?
Itt jön képbe Jézus, aki azt mondja:
– A lélek ugyan kész, de a test er?tlen.

ugyanakkor amikor megkérdezik a tanitványok, hogy az üdvözülést el lehet-e érni
– ember számára lehetetlen, Istennek viszont nincs lehetetlen.

én viszont az emberre, mint Isten (szellem) potenciáis megnyilvánulására tekintek. Nekem nincs különbbség ember és szellem között.

Tehát kell a test, vagy nem?
Ha ezt Tudnánk, akkor készek lennénk vagy Isten-emberré, vagy Istenné válni, mert már nem vagyunk emberek.