Válasz erre: UFO észlelések

News Fórumok UFO-k UFO észlelések UFO észlelések Válasz erre: UFO észlelések

madaraszi
Felhasználó

Üdv emberek. Tegnap, 2011. augusztus 20-án, 22:36-kor láttam 5-6 fényes pontot, amik a Budapesten, a Duna fölött repültek el, az Erzsébet hídnál, Pest fel?l Budára, kelet-északkeleti irányban. Az útjukat körülbelül 10-15 másodpercig követtük én és egy barátom, ezalatt az égbolt jelent?s (30-50foknyi) részét átszelték, utána takarásba kerültek. Mozgásuk gyors volt, a széllel szemben haladtak, egymást el?zgették, kerülgették, mintha játszottak volna egymással. Magasságukat kb. 300-400 méterre saccolom, de talán még alacsonyabban haladtak.
A város kell?s közepén voltunk, biztos vagyok benne, hogy más is látta a jelenséget, és kis szerencsével le is kapta mondjuk a mobilja kamerájával. Amit kizárok:
A.: helikopter, repül?, etc.
1. A pontok fehér szín?ek voltak, olyan fényer?sséggel, ami egy városban is szabad szemmel látható, fényes csillaghoz viszonyítható. Nem villogtak, zöld vagy piros fény nem volt mellettük/körülöttük; kiterjedésük nem volt, vagy legalábbis nem volt észlelhet?: egyértelm?en kicsiknek, pontszer?eknek láttam ?ket.
2. A pontok nem állandó alakzatban haladtak, hanem változtatták a helyzetüket, el?zgették egymást, tehát mindenképp 5-6 repül? dolgot láttam, nem egyet, aminek több kivilágított pontja volt.
3. A pontok “fürgék” és “könnyedek” voltak, nem tudom ezt máshogy kifejezni, az emberi légijárm?vekhez képest. Kizártnak tartanám, hogy akár fényes nappal egy m?repül? csoport képes lenne ilyen mozgásra, nem is beszélve a biztonsági faktorról, hogy ilyen közel repülni egymáshoz milyen veszélyes.
4. Kizárt, hogy van bárki, aki így merne hancúrozni a leveg?ben, aki embert szállít. (Egy részeg pilóta még csak-csak, de 5?!)
5. Nem voltak messze, mégsem hallottunk semmiféle zajt, ami légijárm?vekb?l eredne.
B.: Repül? lámpás, elszabadult széllel sodródó akármi.
1. A szél észak-északnyugatról fújt dél-délkelet felé, ez pedig ha nem is pontosan, de mondjuk 45 fokos differenciával pont szélllel szemben haladt, méghozzá elég tempósan. Tehát valami meghajtása volt, ami leküzdötte a szelet.
2. Az ilyen széllel repül? dolgok mozgása egyenes, viszonylag “reszketeg”, ez pedig “összevissza”, már-már játékos volt, mintha ez egyik fény lassítana, a másik gyorsítana, stb.
3. A repül? lámpások nem pontszer?ek, hanem van egy kis kiterjedésük, a fényük narancsos a lángok miatt. Ezek pontok voltak, és egyszer? fehérek.

C. Nem tudom teljes mértékben kizárni, hogy 5-6 modellrepül?gép lett volna, vagy más modell-ufo 🙂 olyan kis négypropeller? szerkenty?, de azért ez sem valószín?.
1. Éjszaka ilyent ilyen távolságra röptetni, legalábbis nehéz, de hülyeség is, nem látod hová megy a
2. Ezek elég drága jószágok, ha 5-6 ebb?l így kerülgeti egymást, a gazdáik, akik versenyeztetik, nem féltik ?ket, ez sem valószín?. És miért éjszaka?
3. Sebességük nagyobb, mozgásuk magabiztosabb volt, mint arra egy kis modellgép képes.
4. Stabil fehér fényük volt. Eszerint a gépekre lámpa volt szerelve – nem hallottam ilyenr?l, de lehet, hogy csak tévedek.
5. Széllel szemben mentek. Nem tudom, hogy párszáz méter magasan milyen szél fúj, de a Duna szintjén is legalább 30-40 kilométeres szél volt, ez olyan magasan a duplája háromszorosa is lehet, amihez képest még kellett egy hasraütök 100-200 km/h sebességre képes motor. Van ilyen?

Üdv:
N.B.