2012 december 21-22

News Fórumok Az emberiség rejtélyei A múlt rejtélyei 2012 december 21-22

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 158
  • Szerző
    Bejegyzés
    gabee
    Adminisztrátor
    kifli89
    Felhasználó

Még 875 nap:O
    (bocs, érdemben nem tudok hozzászólni ehhez a témához)

senkise
    Felhasználó

Remélem addigra sikerül bevásárolnom karácsonyra, valahogy mindig elúszok a dologgal… 🙂

wanderer
    Felhasználó

Nem akarok megbántani senkit, de ha 2012-ben katasztrófák következnek be, és rengetegen meghalnak, azellen nem fogunk tudni tenni, tehát teljesen mind1 hogy világvége vagy sem 2012. Viszont ha nem lesz akkor sem fogunk szívbajt kapni.
    Viszont ez a másik dolog hogy dimenzió váltás, ez is fog maga után hagyni nyomokat, de ez sem úgy történik hogy 2012 12 21 lefekszel aludni és másnap mikor felkelsz romokban hever minden… ez egy körübelül 500 éves átmeneti folyamat lesz ami alatt történnek változások mind a Földön, mind az embereken.

kifli89
    Felhasználó

A dátumról jut eszembe..
    http://index.hu/tudomany/2010/06/17/2013-ban_johet_az_armageddon/
    Nem tudom, hogy ez volt-e már, de hujjuj mi lesz itt, ha tényleg elromlik minden elektromos szerkezet..! :O

pleh
    Felhasználó

Na nem jön be a linked kifli!

Az nem lenne jó ha nincs áram, nem tudnék játszani a gépen. :O

kifli89
    Felhasználó

o__O;
    El is felejtettem, hogy bééééééna a linkelési funkció :Z bocs pleh!
    Bemásolom akkor az egész indexes cikket:
    (2010. június 17.)

A Nap egyre aktívabb lesz, ami szerencsés esetben csak kisebb meghibásodásokat okoz majd a Földön, de széls?séges esetben hazavághatja a telekommunikációt, és egy id?re pihenni küldheti majd az elektronikára épül? modern társadalmakat.

2013-ban a Földet támadás éri az ?rb?l a NASA szerint. Egészen pontosan a központi csillagból. “A Nap ébredezik, és a következ? években a megszokottnál sokkal aktívabb lesz” – mondta el Richard Fischer, az ?rkutatási hivatal Nappal foglalkozó részlegének vezet?je, aki szerint az elektronikai berendezéseket érzékenyen fogják érinteni a korábban nem tapasztalt napviharok. A szakember a Space Weather Enterprise Forum 2010-es gy?lésén nyilatkozott, ahol egyébként azért találkoztak a tudósok, hogy felkészüljenek a 2013-as eseményekre.
    Elkerülhetetlen
    nap1

“Tudjuk, hogy bekövetkezik, de fogalmunk sincs, mekkora károkat okoz majd” – mondta Fischer a Daily Telegraphnak. “Zavarni fogja az olyan kommunikációs eszközöket, mint a m?holdak, autós navigációk, problémát okoz a légiközlekedésben, a bankrendszerben, a számítógépeknek, mindent tönkretehet, ami elektromos. Komoly problémákat okoz majd az emberiségnek”.

A Földet már korábban is érték el napviharok, de a civilizáció még sosem volt olyan sérülékeny az elektromos berendezések kisebb száma miatt, mint most. Azért már vannak tapasztalatok: egy ilyen 1859-es tökéletes napvihar elnémította a távíróvonalakat Európa és az Egyesül Államok között, valamint számtalan helyen t?z ütött ki, miközben Róma, Havanna és Hawaii fölött is északi fényt lehetett megfigyelni. A Sziklás Hegységben állítólag olyan világosság volt, hogy este is el lehetett olvasni a nyomtatott szöveget.

1921-ben egy hasonló napvihar bénította meg New York közlekedési rendszerét. 1989-ben Quebec áramellátása állt le napokra, hatmillió ember maradt hidegben és sötétben.

Fischer szerint a 2013-as naptevékenység sokkal nagyobb károkat okozhat. “Az a probléma, hogy a modern társadalom annyira függ az elektronikától, a mobiloktól és a m?holdaktól, hogy egy hasonló vihar sokkal nagyobb károkat tud okozni”.

pleh
    Felhasználó

Akkor nem újítom fel addig a gépemet. 🙂

Névtelen
    Inaktív

:XD

wanderer
    Felhasználó

ha jól emlékszem volt egy ilyen el?rejelzése annak a romániai kisgyereknek akibe egy “reptilian” lelke reinkarnálódott (ez az Inuakis sztori)… Abban írja hogy valamikor 2010 elején d?lnek be a bankrendszerek, meg hogy minden elektronikai eszköz bedöglik, de ezekszerint két évet csúszik, hát sajna ? sem lehet pontos, hisz ? is csak reptilián 😀 XD

kifli89
    Felhasználó

Én már magára a 2012-es “bulira” vonatkozóan is észrevettem csúsztatásokat, pl. hogy 2013-ban lesz meg efféle…haah az egyén nem hisz benne, hogy bekövetkezik, erre megad egy kés?bbi dátumot 😀 mindegy Newton is vagy 2050 (?) környékére teszi a “világvégét”, még lehet tologatni a megjósolt nap idejét 😛
    Ja, meg effélék pl. a Patricia Cori-féle könyvben is voltak (2003-as könyv), abban még 4. dimenzióba való átlépést ígért(ek) :O
    Huuh, mindenesetre érdekes figyelni az emberek reakcióját a jöv? évre vonatkozólag – hozzátok fel, hogy “úúú tudtátok, hogy jöv?re minden elektromos kütyü bedöglik majd???” – aztán lessétek az er?ltetett vigyorgásokat 😀

pleh
    Felhasználó

Hát a 2012 dec. 21. az igen csak 2013-ra esik. 😛

De én is amondó vagyok, hogy ez nem egyik pillanatról a másikra fog bekövetkezni.

wanderer
    Felhasználó

Nos ebben a témában megoszlanak a vélemények, ahány nézet annyiféle vélemény, mást mondanak a materialisták, mást mondanak az ezoterikusok, mást mondanak a maják, stb. nekem az a véleményem igazából a dologról, hogy a csapból is ez folyik, de senki nem tud semmit igazából, mindenki találgat, és csak a saját véleményét mondja el. 2012 világvége, dimenziólépés, fels?bbrend?vé válás, katasztrófa… ÉS? attól még holnap kell boltba menni, és kenyeret venni hogy legyen kaja, dolgozni kell menni stb 🙂 nem értem a felhajtást e körül a dolog körül, a jöv?t nem tudták megjósolni a múltban soha, és a jelenünkben sem, a jöv? képlékeny dolog, hisz a döntéseink határozzák meg, rengeteg alternatíva van, és lehet hogy 2012-re azt látták hogy világvége, de nem kell úgy lennie, mi választjuk meg az életünket, a sorsunkat, nincs el?re megírva semmi.

senkise
    Felhasználó

“mást mondanak a maják”
    ?k már nem mondanak semmit. ^^

Lightness
    Felhasználó

maják nem mondták hogy világvége lesz. csak csillagászilag mondtak 1 id?pontot.

pleh
    Felhasználó

senkise jóval több vér szerinti maja leszármazott él ma is, mint vér szerinti hun…. 🙂

A maják tényleg nem mondtak semmiféle világvégét!
    Ezt csak összemosták anno a Nibiru érkezésével meg mit tudom még mivel aztán elterjedt a dolog (mint a vírus)….
    Állítólag azért van vége 2012-ben a naptárjuknak, mert onnan olyan változások mennek végbe a Földön (amit csillagászati ismereteikkel tudtak el?re jelezni), hogy utána történ? változások ( a Föld pólusa s?t talán kicsit a pályája is változhat) miatt nem tudtak kalkulálni és ezért nem tudták folytatni.

senkise
    Felhasználó

Csak hogy összezavarjak mindenkit (?), 2012-nek a majákhoz semmi köze. Az állítólagos korszakváltás 3000 körülre tehet?. Akit komolyabban érdekel a dolog, legalább nézzen utána, miel?tt tényként kezelne apró (…) hibákat. Volt egy el?adás is és bár nem ezzel a témával foglalkozott, de véletlenül rátapintott a lényegre, akit érdekel keresse a google és papp gábor kapcsolatát. A szerencsések még meg is találhatják azt amit kell. (jelszó:id?)

Névtelen
    Inaktív

Ne igyekezz senkise senkit se az összezavarással.. ) mindenki csak találgat még a leghitelesebb hiteles kutatók is . Nincs el?adás amely hiteles lenne .Ha össze….kutatjátok magatokat akkor sem fog pontosan senki rájönni. Semmilyen el?adás sem hiteles,.felesleges ezek nyomdokain haladni..azt csak a birkák szokták még ha arról a bizonyos Papp Gáborról van is szó..”aki bár nem ezzel a témával foglalkozott csak véletlenül rátapintott a lényegre..”

senkise
    Felhasználó

? nem tudja hogy rátapintott, hiszen megérintette csak a kérdést, mivel más tanulmányát elemezte és a saját útján ment tovább, ami a széls?ségesek közt is igen széls?séges szemszög… A ~3000 kérdése pedig valójában nem kérdés, hanem tény. Ott a naptár, fogd magad és számolj utána… 2012-ben nem lesz semmi, mert az amit most várnak, sosem jön el, aminek pedig kellett, az már megtörtént 2000-ben. Hogy honnan veszem? Olvasok és értelmezek, ez az én tanulmányom, hobbim, munkám… További szép napot, ha keresnéd ott van valahol a felh?k mögött… 😀 (ez a nap “evolúciója”) Na most mentem pihi van, szóval ne huzigáld a bajszom, különben sincs mit, de a kedvedért hozok neked egy oroszlán(y)t, ha nagyon szükséges. 😀

Névtelen
    Inaktív

Ki állítja azt senkise amit te állítasz? Én nem..nem akaródzik naptár után nézni annyira nem érdekel a téma..nagyon szellemes vagy….
    Menj pihizni mert kin? a bajszod és azt sokan nem szeretik. A bajszos huszárok ideje lejárt.. 🙂 ..

pleh
    Felhasználó

senkise nem te vagy az egyetlen ezen a “nagy” golyóbison aki ilyesmivel foglakozik. 🙂
    Ne haragudj, de számomra léteznek jóval hitelesebbnek tartott források.

senkise
    Felhasználó

Ugyan már, miért haragudnék, annak hiszel akinek csak akarsz. Papp Gábor nem forrás, ahogy én sem, csak közöltem egy apró információt. Az életben nem az én igazságomat kell megértened, majd eldöntöd hogy milyen értelmet adsz az életednek. Hiteles forrás pedig hogyan létezhetne anélkül, hogy utánajársz a hitelességének? Amíg nem mész saját magad utána a dolgoknak, addig csupán azonosságokat kereshetsz a források között. Hidd el, ha valami nagyon sokan mondanak, az már általában hihet?en hangzik. Közben pedig csak egyet felejtettek el, hogy a források forrásának utánanézzenek. A legtöbb forrásnak a hitünk az alapja, amolyan univerzális tükör. Rengeteg író és költ? is foglalkozott ezzel a problémával, de örülök, hogy neked tiszta a kép. Mit is írhatnék én, aki senki nem vagyok annak, aki már valaki…

Névtelen
    Inaktív

Részemr?l olyan képzetekkel nem foglalkozom aminek csak találgatni lehet a valóság alapját. Ez olyan dolog, hogy mondasz egy embernek valamit, a századik már teljesen másképp adja el? s?t a kétezredik már pontosan az ellenkez?jét mondja annak amit az els?nek mondtál. Ez mindenben így van.Ez totál szélmalomharc, találgatni pedig utálok…. 🙁

pleh
    Felhasználó
    senkise wrote

Ugyan már, miért haragudnék, annak hiszel akinek csak akarsz. Papp Gábor nem forrás, ahogy én sem, csak közöltem egy apró információt. Az életben nem az én igazságomat kell megértened, majd eldöntöd hogy milyen értelmet adsz az életednek. Hiteles forrás pedig hogyan létezhetne anélkül, hogy utánajársz a hitelességének? Amíg nem mész saját magad utána a dolgoknak, addig csupán azonosságokat kereshetsz a források között. Hidd el, ha valami nagyon sokan mondanak, az már általában hihet?en hangzik. Közben pedig csak egyet felejtettek el, hogy a források forrásának utánanézzenek. A legtöbb forrásnak a hitünk az alapja, amolyan univerzális tükör. Rengeteg író és költ? is foglalkozott ezzel a problémával, de örülök, hogy neked tiszta a kép. Mit is írhatnék én, aki senki nem vagyok annak, aki már valaki…

Jól van kb ilyesmire számítottam t?led az utolsó mondatodra értve.
    Érzem benned az ellenségeskedést az egész világgal szemben. Nem tudom, hogy ez tudatos e nálad vagy sem, de gondolom vannak miatta problémáid.

senkise
    Felhasználó

Lüty?:
    “Ki állítja azt senkise amit te állítasz?”
    Kérdésben a válaszod…

Pleh:
    Nehogy félreérts, csupán lereagáltam a “jóval hitelesebb” jelz?t, mert ugye mi az ami hiteles…

Névtelen
    Inaktív

Jópofa.. 🙂

senkise
    Felhasználó

Nyugodtan szólj, ha legközelebb is segítségre van szükséged 😉

Névtelen
    Inaktív

Például nekem már segítettél Senkise Megtanultam általad egy kis önfegyelmet…rákényszerítettél úgy hogy kösz.. 🙂

senkise
    Felhasználó

Lüty? én nem kényszerítelek semmire, amit tudsz, azt mind magadnak köszönheted, én maximum “élményfürdök” a szavaidban. 🙂

Pleh:
    Látom szerkesztetted az írásod… Hidd el nem állok szemben az emberiséggel, én csak egy ember vagyok a sok közül, ezt sokszor írtam már. Amit leírok pedig nem tény, hanem a véleményem és bizony ez szemben áll a többség véleményével, de nem érdekel, miért is kellene… Problémáim tudós körökben nincsenek, pedig hetente többször is népes társaságban teszem jelenlétem. Hétköznapi emberek közt sincs, hiszen ?ket jobban kedvelem, mert tudatlanabbak, mégis sokszorta objektívabbak… Azt pedig kiváltképp nehezményezem, hogy pont az utolsó mondatot nem értetted meg…
    “Mit is írhatnék én, aki senki nem vagyok annak, aki már valaki…”
    Olvasd újra az egészet egybe és úgy, hogy tudod, nincs benne ellenségeskedés részemr?l.

Névtelen
    Inaktív

Senkise! Kezdel meglepni :O Kikb?l áll az a népes társaság?? :O

senkise
    Felhasználó

Bármennyire is meglep?, de emberekb?l Lüty?. 😉 Szeretek neked válaszolni… 😀

Névtelen
    Inaktív

Remélem???? :O

Névtelen
    Inaktív

Értem az enyhe gúnyt,-a mondataid mozgató rugóját, de sebaj…

senkise
    Felhasználó

Mindig csak enyhén, nem szeretném túlzásba vinni. Írtam már korábban, hogy vannak alkalmak, ahol összejövünk és próbálunk közösen elmélkedni. Vannak id?sebbek és fiatalabbak, kivétel nélkül mind egyetemista, vagy végzett, de persze ez nem mindennapos. Azt pedig nem értem, hogy miért kezdelek meglepni… Hétköznapi életet élek, hétköznapinak nem nevezhet? gondolatokkal, ezt eddig is tudtad. Az pedig, hogy kit ismerek, nem hiszem hogy többé tenne, mint aki vagyok…

Névtelen
    Inaktív

Most sem értetted meg teljesen, de mindegy.Azt sem hogy mit nem szeretsz túlzásba vinni-na én éppe az ellenkez?je vagyok..én szeretek mindent túlzásba vinni és nem élek hétköznapi életet és a gondolataim sem hétköznapiak..épp azon gondolkodtam hogy hogyan kellene változtatni rajt… 🙂

senkise
    Felhasználó

Szerintem úgy, hogy teszel is érte és nem csak gondolkozol rajta… 😀

Névtelen
    Inaktív

Tán nem is nagyon akarok tenni érte.. 🙂

senkise
    Felhasználó

Tehát csak eljátszottál a gondolattal…mondtam én, hogy jó veled beszélgetni… 😀

Névtelen
    Inaktív

Persze hogy csak.. 🙂

Névtelen
    Inaktív

Senkise!
    Ez a paranormális dolgok és az ufók oldala..:D

Szpacsek
    Felhasználó

Jújjjjj !!!

senkise
    Felhasználó

“Ez a paranormális dolgok és az ufók oldala..:D “
    Az ufók oldala? Éreztem hogy léteznek… 😀

Névtelen
    Inaktív

Mikor?? 🙂

senkise
    Felhasználó

Koncentráljunk a topicra “hölgyem”… 😀

Névtelen
    Inaktív

Arra persze..

Névtelen
    Inaktív

Ezt írom már mióta.

pleh
    Felhasználó

senkise az, hogy valaki egyetemista vagy fiatal, legalább akkor hátrány mint az ellenkez?je. Magyarán semmivel sem jobb társaság. 🙂
    Ma már nem kell okosnak lenni ahhoz, hogy egyetemista legyen valaki. Igaz régen is csak elég volt hozzá, hogy jól magolt és szorgalmas volt. De ma már ez sem kell, elvégezni már nehezebb, de aki elvégzi általában “butábban” jön onnan el mint ahogy bement! Valamint tele lesz téveszmékkel.
    A sok információ nem teszi okosabbá az embert, max csak jobban fel tudja használni saját céljai érdekében. Ezek a célok pedig ritkán olyanok amikkel másnak ne ártana. Akár tudatosan teszi akár nem, de általában egyszer?en csak nem érdekli más (kivéve ha valami köt?dése van ami szintén önös érdek).

senkise
    Felhasználó

Tudom jól mire gondolsz pleh, viszont a papír az sajnos létszükség. Az oktatási rendszer kérdésébe pedig ne menjünk bele, úgy értelmetlen a rendszer, ahogyan van… Azt pedig ne hidd, hogy butábban jön ki, inkább mondjuk úgy, hogy túl lesz egy tortúrán. Aki másképp fogja fel, az már eleve rendszerfügg? volt, az iskola csupán rátesz egy lapáttal (te csak róluk írtál). Ha én is végeztem és elindulok els? “hivatalos” utamra, nem szeretném ha valaki fel (le)tartóztatna, csak mert nincsenek meg a megfelel? papírok. Ahová megyek, ott papírral is rizikós lesz, nem hogy anélkül… Az egyetemisták zöme zombi életre készül, de hidd el, hogy a zsák a foltját mindig megtalálja… Ez esetben ez jót is jelent(het). Végül igen, az egyetemista nem magasabb tudásút jelent, hanem csak annyit, hogy aktuálisan tanul. Korábban írtam, hogy számos barátom nem kapott lehet?séget a tanulásra, de ha végeztem, ezt majd kiküszöböljük…

pleh
    Felhasználó

A papír tényleg fontos. Hiszen adatok vagyunk egy munkahelyen is vagy egy nyilvántartásban. Ha nincsenek papírjaink nem is létezünk hivatalosan. 😀
    Ha nincs meg egy államilag elismert intézmény elvégzésér?l a papír, akkor az olyan mintha nem is végezted volna el.
    Szóval óvatosan veszítsétek el a dolgaitokat, mert különben megsz?ntök létezni a társadalomban. 🙂 Ha ellopják az pech.
    Hacsak nincs felesleges pár száz ezer forintotok, beszerezni az újakat.
    A diploma ma meg már kb annyira alap szükséglet, mint 10 éve az érettségi volt….
    Ennek pedig egyetlen oka van, hogy meglegyen a jó EU átlag a diplomásainkból! Semmi más utána néztem, ezért nem fontos számukra a min?ség csak a mennyiség. E szerint alakították az oktatási intézményekbe való bejutási lehet?ségeket is.
    Addig “reklámozták” milyen fontos és hogy a fiatalok csak így valósíthatják meg álmaikat, amíg ezt el is hitték.
    Ennek az lett a következménye, hogy sok lett a diplomás és kevés a hozzá megfelel? munkahely, így szinte mindenhova diplomásokat vesznek fel. Akinek meg nincs, annak nem sok esélye van szinte semmire.
    Igen tudom mire értet, hogy “fontos”.

De valójában nem az…

senkise
    Felhasználó

Ha lovagolni szeretnél, akkor ahhoz ló is kelleni fog… Nekem a ló csak az utazáshoz kell, mehetsz gyalog is, de az életben nem érsz oda.

“Akinek meg nincs, annak nem sok esélye van szinte semmire.
    Igen tudom mire értet, hogy fontos.
    De valójában nem az.”

Pont azt írtad le miért fontos, aztán meg is cáfoltad magad. 🙂

Jól vezetted le a dolgokat, de papír nélkül csak ismer?ssel van lehet?séged. Mint tudjuk ilyen körülmények között nem könny? az élet. Abban is igazad van, hogy legtöbb esetben tudást nem ad a papír, csupán lehet?séget és az is igaz, hogy jó lenne, ha nem lenne. Ha így gondoltad, akkor b?ven egyetértünk.

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 158

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.