A Hold és a Mars titkai

News Fórumok UFO-k Földönkívüliek A Hold és a Mars titkai

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 281
  • Szerző
    Bejegyzés
    Tamas
    Felhasználó

v

senkise
    Felhasználó

Tetszik ez a topic, majd ébresszetek fel, ha történik is valami benne.

Névtelen
    Inaktív

Nem tudom. Ez az. Mindenki “alszik” mi kell történjen ahhoz hogy mindenki felébredjen..???

pleh
    Felhasználó

A Holdunkban a legérdekesebb szerintem, hogy mindig csak az egyik oldalát lehet látni.
    Erre mi is a pontos magyarázat?

Tamas
    Felhasználó

v

Szabolcs
    Felhasználó
    pleh wrote

A Holdunkban a legérdekesebb szerintem, hogy mindig csak az egyik oldalát lehet látni.

Az, h nem igazi, hanem egy idevontatott mestersésges hold, ezért nem is viselkedik természetesen. Gondolom, h megfelel? technológiával meg lehetne “pörgetni”, de ez nem érdekük az illetékeseknek.

Tamas
    Felhasználó

v

Névtelen
    Inaktív

Arra ösztönöz Tamás..

Tamas
    Felhasználó

v

Tamas
    Felhasználó

v

Névtelen
    Inaktív
    Szabolcs wrote

pleh wrote

Az, h nem igazi, hanem egy idevontatott mestersésges hold, ezért nem is viselkedik természetesen. Gondolom, h megfelel? technológiával meg lehetne “pörgetni”, de ez nem érdekük az illetékeseknek.

😀

Névtelen
    Inaktív

Én a repül?r?l lenéztem rá…akkor az is ugyanaz az oldal??? :O

Szpacsek
    Felhasználó

Voltál Ufo–val a Hold felett ???

Névtelen
    Inaktív

Lehetsége ez a verzió is de én a repül?b?l láttam… 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

Repül?b?l csak fölfele nézhettél, a Holdra ! Nem le !

Névtelen
    Inaktív

Hidd el Szpacsi hogy lefele néztünk. Miért mondanék hülyeséget ültél már repül?n? 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

Nem, az az igazság hogy nem ültem !!!

Szpacsek
    Felhasználó
    senkise wrote

Ez igaz !! 🙂

timea
    Felhasználó
    Szpacsek wrote

senkise wrote

Ez igaz !! 🙂

ÉBRESZT????????????? 😀 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Jahhj !! ( Ez jól esett…!!! ) De igazad van, Timi !!!!!! 😀

timea
    Felhasználó

Ami igaz az igaz jó sokáig alszik mint senkise 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Én csak annyit alszok , mint egy átlag ember, de van, mikor nappal, van mikor éjszaka…. Nem igazán szeretem a ” napirend ” –et !!!!!!

timea
    Felhasználó

Szpacsi ha nappal alszol akkor nem dolgozol? De jó neked 🙂

Névtelen
    Inaktív

Jó lenne ha a megfelel? topikba a megfelel? téma lenne…már megint
    🙂

Tamas
    Felhasználó

Tessék, hogy már történjen valami :

15 leleplez? tény a Holdról

1. A Hold kora : A Hold jóval id?sebb, mint amit korább feltételeztek róla. Úgy néz ki, hogy id?sebb, mint maga a Föld és a Nap! A Föld korát 4,6 milliárd évre becsülik , viszont a holdk?zet életkorát legalább 5,3 milliárd esztend?re! A holdpor meg legalább egy milliárd évvel id?sebb a holdk?zetnél is!

2. A k?zet eredete : A holdpor markánsan különbözik a holdi k?zet kémiai összetételét?l! Ellentétben tehát a korábbi elmélettel, mi szerint a holdpor a k?zet felaprózódásából keletkezett, melynek kialakulását az extrém körülmények is el?segítették, tény az, hogy a holdi k?zetnek teljesen máshonnan kellett jönnie!

3. A Holdfelszínen található nehezebb kémiai elemek : a normális bolygói kémiai összetétel mindenütt azt mutatja, hogy a nehéz elemek az adott bolygó belsejében, a könnyebbeket pedig a felszínen lehet találni ? ez viszont nincs így a Holdnál! A holdk?zetet tanulmányozó tudósok szerint :
    ?A Holdfelszínen található magas olvadáspontú elemek, mint pl. a titánium, nagy b?sége miatt, számos geológus azon az állásponton van, hogy a magas olvadáspontú vegyületek valamilyen ismeretlen módon kerültek a Holdra.?

4. A vízpára jelenléte : 1971. március 7-én, a Holdfelszínre telepített mér?m?szerek vízpárafelh?t észleltek a Holdon. A párafelh? 14 órán keresztül maradt meg a felszínen és mintegy 100 négyzetmérföldnyi területet borított be.

5. Magnetikus k?zetek : A Holdk?zet mágneses tulajdonságú, mely teljesen szokatlan jelenség, mivel magán a Holdon nincs mágneses mez?! ( És a Földdel való véletlen ütközéssel sem alakulhatott ki ez a helyzet, mivel akkor a Hold darabokra szakadt volna. )

6. Nincsenek vulkánok : sok kráter nem küls? hatásra jött létre, mégis nincs arra mutató jel, hogy a Holdon valaha vulkáni aktivitás lett volna.

7. A holdi masconok : ( mascon : A Hold tengereinek területén megfigyelhet? tömegkoncentrációk, amelyek pozitív gravitációs anomáliákat okoznak. ) A Hold központi ?mare? területei alatt 35 – 65 kilométerre elhelyezked? nagy, s?r?, kör alakú tömegek? ?olyan széles, korong alakú tárgyak, melyek esetleg valamilyen mesterséges szerkezetek is lehetnek. Ugyanakkor ezek a kör alakú lemezek nem valószín?, hogy véletlenül kerültek minden ?mare? terület közepére, mint valami céltábla, pusztán baleset vagy más természeti jelenség miatt.?

8. Szeizmikus aktivitás : Holdrengések százait jegyzik fel minden évben, melyeket nem lehet megmagyarázni a meteorok becsapódásával. 1958 novemberében Nyikoláj Kozirjev szovjet csillagász a Krimi Csillagászati Obszervatóriumban egy holdi gázkitörést fényképezett le közel az Alphonsus kráterhez. ? egy vörösen izzó fényt is észlelt, mely jelenség kb. egy óráig tartott. 1963-ban a Lowell Obszervatórium csillagászai szintén láttak vörösen izzó fényeket az Arisztarkhosz régiót övez? hegygerincek csúcsain. A megfigyelések pedig azt is mutatták, hogy ezek a jelenségek periodikusan és nagy pontossággal ismétl?dtek, ahogy a Hold a keringése során a Föld közelébe került. Valószín?leg ezek sem természeti jelenségek.

9. Üreges Hold : A Hold átlagos s?r?sége 3,34 g/cm3, mialatt a Földé 5,5. Mit jelent ez? 1962-ben Dr. Gordon MacDonald NASA-tudós ezzel kapcsolatban megállapította 😕 Ha a holdi paraméterek kisebb értéket mutatnak ( a vártnál ), akkor ez a tény megköveteli, hogy a Hold belsejét inkább üregesnek, mint homogén szférának tekintsük.?
    A Nobel-díjas kémikus Dr. Harold Urey felvetette, hogy a Hold alacsony s?r?sége a kiterjedt bels? területeinek szerkezete miatt van, melyek ?egyszer?en üregek?.

A MIT ( Massachusetts Institute of Technology ) professzor Dr. Sean C. Solomon azt írta : ?A Lunar Orbiterrel végzett kísérletek jelent?s mértékben tökéletesítették a tudásunkat a Hold gravitációs mezejével kapcsolatban? melyekb?l azt a megdöbbent? következtetést kell levonnunk, hogy a Hold valószín?leg üreges!

10. Visszhangzik a Hold : 1969. november 20-án az Apolló-12 legénysége az emelkedési fázisban ledobta holdmodult, mely visszazuhant a Holdra. A lezuhanás hatására ( ez kb. 65 km-re történt az Apolló-12 leszállási helyét?l ) létrejött egy mesterséges holdrengés, mely meglep? tulajdonságot mutatott : a Hold több, mint egy óráig visszhangzott, mint egy harang! Ez a jelenség ismétl?dött meg az Apolló-13mal is, ( szándékosan el?idézve, hogy a harmadik leváló egysége hatással legyen a Holdra. ), mely még több meglep? eredményt hozott : a szeizmikus m?szerek rögzítették, hogy a becsapódás visszhangja 3 óra 20 percig hallatszott mintegy 40 km mélységig. ami arra enged következtetni, hogy a Hold szokatlanul könny?, üreges, azaz egyáltalán nincs magja!

11. Szokatlan fémek : A Hold ( vékony ) kérge sokkal keményebb, mint azt korábban feltételezték. Az ?rhajósok ugyanis itt, a ?Mare? térségben, rendkívüli nehézségekbe ütköztek, amikor a kéregbe lyukat akartak fúrni. A ?Mare? területek f?leg ilmenitb?l állnak ( magas titántartalmú vasoxid ), mely ásványt éppen a mélymerülés? tengeralattjárók hajótestének az építésénél használják fel, de épp úgy a SR-71 “Blackbird” ( nagy hatótávolságú stratégiai felderít? repül?gép ) burkolatánál is. Ugyanakkor uránium 236-ot és a neptunium 237-et ( ezek az elemek nem találhatóak a Földön természetes állapotban ) mutattak ki a holdk?zetben, meg rozsdamenetes vasrészecskéket is.

12. A Hold eredete : Miel?tt a holdk?zet-elemzések meggy?z?en cáfolták volna, az elméletet azt mondta, hogy a Hold nem más, mint egy eonokkal ezel?tt Földr?l levált nagyobb darab ( De ki tudja, honnan ?). Egy másik elmélet pedig úgy vélte, hogy a Hold abból az ?rpormaradékból keletkezett, amely a Föld kialakulás után megmaradt. A holdk?zet összetételének elemzése ezt az elméletet is megcáfolta.

Egy másik népszer? elmélet szerint a Holdat valahogyan a Föld gravitációs mezeje fogta volna be. De nincs olyan bizonyíték, amely alátámasztaná ezt az elméletet. Isaac Asimov megállapította ezzel kapcsolatban : ?A Hold túlságosan nagy ahhoz, hogy a Föld be tudná fogni. A befogás esélye és hogy ez által a Hold a Föld körül keringjen, túlságosan kicsi ahhoz, hogy egyáltalán ez az elmélet hihet? legyen.

13. Hihetetlenül furcsa pálya : A mi Holdunk az egyetlen hold a Naprendszerünkben , melynek állandó, majdnem tökéletes keringési pályája van. Még furcsább, hogy a Hold tömegközéppontja mintegy 2 kilométerrel közelebb van a Földhöz, mint a geometriai középpontja ( ez a keringésben ingadozást okozhatna ), de ezt anomáliát kiegyenlíti a Hold nem látható túlsó oldalán, a Földt?l legtávolabb egy bizonyos kidudorodás. ?Valami? tehát úgy helyezte pályára a Holdat, hogy tökéletesen precíz legyen a keringése a Föld körül!

14. A Hold átmér?je : Hogyan lehet megmagyarázni azt a “véletlent”, hogy a Hold nem csak megfelel? távolságra van, hanem pont akkora átmér?j?, hogy teljesen eltakarja a Napot a napfogyatkozás alatt? Ismét Isaac Asimov véleménye :

?Nincs csillagászati oka annak, hogy a Hold és a Nap ennyire jól illeszkedik egymáshoz. Az pedig a legkülönlegesebb véletlen, hogy az összes bolygó közül egyedül a Föld van megáldva ezzel a képességgel.?

15. A Hold mint ?rhajó : A botrányosnak mondott ?Hold-mint-?rhajó? elmélet azt mondja ? ez az elmélet az összes fent említett kérdéseket feloldaná, ha feltételeznénk, hogy a Hold egy ?rhajó -, hogy a Holdat eonokkal ezel?tt más intelligens lények hozták ide. Mert ez az egyetlen elmélet, amelyet az összes adat alátámasztja, és NINCS olyan adatunk a Holdról, amely ennek ellentmondana.

Szpacsek
    Felhasználó

Üreges Hold — elmélet : Err?l már olvastam !! De a többi elég új volt nekem úgyhogy örültem a cikknek !

Névtelen
    Inaktív

Ez melyik elmélet mert több van.. 🙂

Szpacsek, egy újszülöttnek minden vicc új..

Szpacsek
    Felhasználó

A “holdrengéskor” a Hold visszhangzott, mint egy harang… — na, hát akkor tényleg üreges vagy belül üres, vagy nagy lukak vannak benne !!!

Szpacsek
    Felhasználó
    lutyo wrote

Ez melyik elmélet mert több van.. 🙂

Szpacsek, egy újszülöttnek minden vicc új..

Milyen újszülött?? Én 34 éves vagyok !! Már egy rakás dolgot tudok a Holdról, össze olvastam mindenfélét, illetve dehogyis.., ” céltudatosan tájékozódtam” !!!!!

Névtelen
    Inaktív

Közvetlen megfigyeléseket naprendszerünkben tudunk végezni, ezért a naprendszer vizsgálata sokkal objektívabb eredményekhez vezet. Szintén kifejezetten ez az a szintér, ahova Isten az embert helyezte, ezért erre a feladatra lett tervezve. Jelenleg kilenc bolygót és több, mint 100 holdat ismerünk naprendszerünkben. Az evolucionista elképzelések szerint naprendszerünk 4-5 milliárd évvel ezel?tt alakult ki. A bolygók és a holdak nagy részének pályája közel kör, ami arra ad következtetést, hogy ezek az égitestek nem “befogott” égitestek, hanem együtt kellett hogy keletkezzenek. Azaz egy kiindulási anyagból alakult ki a nap, a bolygók és a holdak nagy része. Ennek ellenére naprendszerünk minden égiteste különböz?, mind összetételben, mind formájában, ami problémát jelent az evolucionista felfogásnak. Továbbá a Vénusz, Uránusz, Plutó és bizonyos holdak ellentétes irányban forognak tengelyük körül (vagyis ha északról nézzük, akkor órajárásnak megfelel? irányban). Vannak holdak (pl. Szaturnusz egyik holdja), melynek pályája közel derékszöget zár be a bolygó egyenlít?jével.

Szpacsek
    Felhasználó

Hát a Hold a Földb?l vált ki…, és nagyjából egyid?s vele vagy kicsit fiatalabb, én eddig ilyesmiket olvastam… ha jól emlékszek… ! De most azt mondja Tamás, hogy lehet hogy a Hold 5,3 milliárd éves, és A Föld meg ugye 4,6 milliárd, úgyhogy akkor ha a Hold id?sebb, akkor mégiscsak befogott égitest mert a Föld valamikor befogta 😐

Névtelen
    Inaktív

Az els? tudományos talány mindenképpen az, hogy a Hold méretéhez képest miért kering ?rossz? pályán? Akárhogy is nézzük, nyilván feltételezett s?r?sége miatt van így. M?szaki jelentések szerint a s?r?sége 3,3 (a Földé ehhez képest 5,5). Ez a csillagászati adat azt jelzi, hogy a Hold bels? területei kevésbé s?r?ek, mint a küls?k, ez alakíthatja pályáját, de nagyon meglep? elméleteket is születtek arról, hogy belseje netán üreges.

A kimagasló és néhai tudós, Carl Sagan, tipikus szkeptikus, a következ? kijelentést tette: ?Egy természetes hold nem lehet üreges objektum.? Ez pedig annyit jelent, hogyha mégis üreges lenne, akkor nem természetes képz?dmény ? tehát mesterséges. Ez utóbbi állításra a legüt?sebb bizonyíték valószín?leg abból a tényb?l ered, hogy amikor meteorok csapódnak a Holdba, az megkondul, mint egy harang.Az els? tudományos talány mindenképpen az, hogy a Hold méretéhez képest miért kering ?rossz? pályán? Akárhogy is nézzük, nyilván feltételezett s?r?sége miatt van így. M?szaki jelentések szerint a s?r?sége 3,3 (a Földé ehhez képest 5,5). Ez a csillagászati adat azt jelzi, hogy a Hold bels? területei kevésbé s?r?ek, mint a küls?k, ez alakíthatja pályáját, de nagyon meglep? elméleteket is születtek arról, hogy belseje netán üreges.

A kimagasló és néhai tudós, Carl Sagan, tipikus szkeptikus, a következ? kijelentést tette: ?Egy természetes hold nem lehet üreges objektum.? Ez pedig annyit jelent, hogyha mégis üreges lenne, akkor nem természetes képz?dmény ? tehát mesterséges. Ez utóbbi állításra a legüt?sebb bizonyíték valószín?leg abból a tényb?l ered, hogy amikor meteorok csapódnak a Holdba, az megkondul, mint egy harang.
    Na Szpacsi még egy pici adalék 🙂

Névtelen
    Inaktív

Már én is ismétlem már nem csak önmagam 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Ismétlés szüli a tudást !!
    Ismétlés a tudás anyja !!

Gyakorlás ( gyakorlat ) teszi a mestert…! 🙂 😀

Névtelen
    Inaktív

Az bizony ám Szpaszi de úgy látom, Tamás idelökött szösszenetét nagyon el árnyékoljuk a fecsegéssel a semmitmondó hozzászólásainkkal .. 🙂

Névtelen
    Inaktív

Na szóval SZPACSI bocs. 😀

Szpacsek
    Felhasználó
    lutyo wrote

Nem tudom. Ez az. Mindenki “alszik” mi kell történjen ahhoz hogy mindenki felébredjen..???

nem kell felébredni, csak a halálunk után !! ( Az élet csak álom…”) Bár én speciel ébren vagyok !!
    Szóval fél napot ébren vagyok, fél napot alszok minden nap. Mert úgysincs munkám , meg ez egészséges is. De van mikor annyi dolgom, tennivalóm akad , hogy csak 6–8 órát alszok naponta…! (Azaz éjszakánként…! 😀 :))

Szpacsek
    Felhasználó

A Tamás cikkének annak meg örülök nagyon, mert engem érdekel a valódi UFO — kutatás, + a Hold és a Mars titkai, és végre történt már valami ebben a topikban… hát igen… nem a veszett macskákról meg ilyesmikr?l kell itt írogatni, amir?l 1 hete beszélgettünk ” itten ” !! 🙂 🙂 😀 …….

Tamas
    Felhasználó

És itt a titkos orosz Holdra szállás, mely megel?zte az amerikait :

-link-

Viszont az amerikaiaknak sem sikerült minden probléma nélkül :

-link-

Névtelen
    Inaktív

Szpacsi nem álmodban vagy ébren esetleg? :O

Névtelen
    Inaktív

És..
    A 20. század második felében a hidegháborús verseny titkolózást szült, ami kiváló melegágya az összeesküvés-elméleteknek. Így születtek a kétségek Gagarin útjáról és a holdraszállás legendájáról is. A Holdon készült fényképeken az árnyékok két fényforrásra engednek következtetni. Az amerikai zászló ?lobogni? látszott a felvételeken a Hold légkör nélküli felszínén. Az egyik kövön pedig C bet? van.
    – Egyébként az, hogy megtörtént-e valójában a holdraszállás, senkinek nem okozott tragédiát, az ?rverseny kegyetlen hajszolása már annál inkább. Gondoljunk csak az Apollo 1 1967-es balesetére, amikor három ?rhajós égett bent a kabinban, vagy a bajkonuri ?rrepül?téren 1960-ban bekövetkezett robbanásra, melynek során 165-en vesztették életüket. Ennek is a holdraszállás el?készítése lett volna a feladata, ám a titkolózás miatt nem halasztották el az indítást, pedig tudták, hogy baj van ? mutat rá a történelem tanár.
    Ahha..

Névtelen
    Inaktív

Ezt mondta a tanár bácsi.. 😀

Szpacsek
    Felhasználó
    lutyo wrote

Dehogy !! Az egy Unique –szám : ” Azt álmodom, hogy létezem , azt álmodom, fogod a két kezem, kérlek vigyél magaddal, egyetlen angyal… !
    🙂 😀
    De néha, igen, ” ébren álmodom…! 🙂 🙂

Szpacsek
    Felhasználó
    Tamas wrote

-link-

-link-

Igen ! Látom, ki is t?zték a szovjet zászlót !
    Na ez már tetszik nagyon !!!! 🙂 🙂

Szpacsek
    Felhasználó
    Szpacsek wrote

lutyo wrote

Dehogy !! Az egy Unique –szám : ” Azt álmodom, hogy létezem , azt álmodom, fogod a két kezem, kérlek vigyél magaddal, egyetlen angyal… !
    🙂 😀
    De néha, igen, ” ébren álmodom…! 🙂 🙂

Vagyis egészen pontosan : ” Azt álmodom. hogy létezel… ” stb………

wolf
    Felhasználó
    Tamas wrote

-link-

-link-

Ez talán már meg is történt már valójában, de az a belinkelt videó biztos, hogy nem eredeti! Akinek jó szeme van, a felvétel elemzéséhez az láthatja ez sajnos egy ügyes hamisítvány! Nem stimmelnek a színek, és a fizikai törvényeknek is ellent mond a látvány és a digitális animáció is árulkodik róla! Jó az a görög felirat is így hihet?bbnek t?nik! De propagandának viszont nem rossz! Erre a videó megosztóra, ha esetleg eredeti felvétel is felkerül, azt nagyon rövid id? alatt eltávolítják onnan azok az illetékesek, akik tudják, hogy az!

Tamas
    Felhasználó

Azt ajánlom, hogy egy hétig csak ezt az ötrészes videót nézegessétek ( a legújabb és régebbi Zeitgeist-filmekkel együtt ) :

1. -link-

2. -link-

3. -link-

4. -link-

5. -link-

Ezek a filmek meg fogják változtatni a világot!

szarkofag
    Felhasználó

-link-
    találtam másik lehetöséget.
    Ugyanazt raktuk föl Tamasal csak én rossz helyre,nem tudtam hogy van Holdas forum, bocsi.

Névtelen
    Inaktív
    wolf
    Felhasználó

UFO Lasco C2, Hihetetlen 3 idegen ?rhajót, február 16
    -link-

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 281

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.