Álom lenne az életünk?

News Fórumok Kávézó Sziget Álom lenne az életünk?

25 bejegyzés megtekintése - 51-75 / 75
  • Szerző
    Bejegyzés
    kifli89
    Felhasználó
    monolit wrote

Szia Barney, érdekes dolgot írtál:

” ha figyelmesen nézed a világot, felfedezhetsz apró hibákat. keresd a hibákat, és rájössz, hogy a valóság a mi világunktól kicsit távolabb van mint gondolnád. nem fogom felsorolni az általam látott hibákat -” –
    —– ezt írtad. Kérdésem az lenne, konkrétan milyen hibákra gondolsz, ezeket milyen módon fedezted fel, és egyáltalán, mi késztetett arra, hogy hibákat keress? Talán a film adta az ötletet?

Biztos olyan, mint a Mátrixban a dejá vu-bug 😀
    De minél tudatosabb valaki, annál több ilyen “bug”-ot talál? :O

monolit
    Felhasználó

én is kíváncsi vagyok továbbra is hogy konkrétan mire gondolt Barney, de egyel?re válasz nélkül maradtunk….

Névtelen
    Inaktív

Létezik vajon táv hipnózis? Az életünk csak álom?? 🙂

Névtelen
    Inaktív

Tudtam hogy létezik!!! 😀

fics88
    Felhasználó

Szerintem a körforgás a lényege mint ahogy 1 magból kikel a virág majd el hervad de közben amit ad a virágpor azzal még több virágot lehet termékennyé tenné ! mint ahog az ember világra jön nem választhatja ki hogy hova fog kerülni vannak emberek akik a semmib?l lettek milliomosok !! de vannak akik ugyan abban maradtak az életnek az értelme amíg élsz szerintem te határolod meg az álmaidban és a saját magadba fektetett hitedben a világ alakúl körülötted de te is alakíthatod magad körül csak a jeleket és a döntéseket kell megfontolni hogy lépsz ! persze minél több embert ismerni és tartani a kapcsolatot mert 1dül nem fog menni semmi !

Szpacsek
    Felhasználó

Ezzel teljesen egyetértek !

Névtelen
    Inaktív

Én csak részben Ficcs 😀

fics88
    Felhasználó

😀 😀 XD

fics88
    Felhasználó

Este volt 1 álmom elég érdekes volt ! ugye fotózgatok msotanában hátha rá akadok valamire este fel akartam menni a kisházhoz hátha ott lekapok valamit !! De lemerült az elem :\ nos az álmomban az szerepelt hogy fotóztam a házban este vakuval meg zseblámpa! és 1x csak láttam egy árnyat fent, és hugom én meg 1 valaki volt akivel fotóztam ám mikor felmentünk éreztük mocorog valami a sötétben hiába fotóztuk nem láttuk se a fénynél ! és akkor elsuhant valami mellettünk és felment atet?re majd azt mondta hogy ne ! ne! és mutatta az ujjával érdekesen nézett ki sötét alak de hosszú hegyes hátsó farka volt !

Névtelen
    Inaktív

Megbolygattad a szellemeket Fics 😀

fics88
    Felhasználó

háát akkor meg el mehetnek a sunyiba 😀 😀 😀 xD

Wessyl
    Felhasználó

Honnan tudjuk melyik élet valóság és melyik élet illúzió? Van-e múltbéli élet és honnan tudjuk, hogy ez a jelen életünk?

Névtelen
    Inaktív

Ahol a valóság érzeted van,az nem illúzió. Ahová képzeled magad (halál) az még illúzió. Ha már átlépted a pillanatnyi valóságot,bekerülsz egy másik illúzióba ahol úgy érzed, az a valóság.

Kérdés hogy van e határ mert a halál szorosan az élethez kapcsolódik,ugyan úgy mint a múltbéli élet. Csak az ember választott kategóriákat, úgy mint múlt, jelen, jöv?.

gabee
    Adminisztrátor

<cite> @Wessyl said:</cite>
    Honnan tudjuk melyik élet valóság és melyik élet illúzió? Van-e múltbéli élet és honnan tudjuk, hogy ez a jelen életünk?

Szerintem ez az élet amiben most vagyunk, ez is egyfajta álom valamilyen fels?bbrend? énnek. Az pedig amit tapasztalunk, ugyanolyan álomként éli meg ez a fels?bb én, mint mi az álmainkat.

Névtelen
    Inaktív

Tehát hogy jobban bonyolítva legyen.. Ezek szerint a halálunk a fels?bb rend? én,mivel sokan látják az itteni élet folytatását “fentr?l”  (egy esetleges balesetr?l beszélek)Látják hogy mi történik körülöttük, s?t éreznek is csak másképpen mint az adott szituációban reális lenne. Ezt én is tapasztaltam. Véleményem szerint a MI fels?bb rend? énünk-mivel ÉN r?l beszélünk, ugyan az mint a saját lényünk “odaát” Azért hívják A párhuzamos dimenziónak.

Amúgy gabee bocsi de egy kicsit értelmetlen a meglátásod 🙂 Mert ki, mi szerinted a fels?bbrend? én? ..és írod hogy “valamilyen” ..  Ha fels?bbrend? ÉN r?l beszélsz akkor úgy érted hogy még van egy olyan énünk? Amir?l nem tudunk? Azt a teóriát elhiszem hogy a világban mindenkinek van egy hasonmása, s?t úgy él per pill azt csinálja amit én. Ezt hajlandó vagyok elhinni. Bár biztos vagyok benne hogy a “nagy” ezósok tudnak rá választ adni… 🙂

Esetleg  egy fels?bb ÉN  álmod minket? Mi pedig csak “hologramok” vagyunk? Persze a felemelkedés témájában bizonyára ismerik ennek a nyitját 🙂

wolfi
    Felhasználó

A spirituális tanítást nálad az alapoktól kellene kezdeni, hogy egyáltalán megértsd mi miért is van! :I

wolfi
    Felhasználó

Ha már itt tartunk, akkor én is leírom erről a topikról a véleményemet! Az élet nem álom, hanem egyfajta mátrix! Ez az életünk tulajdonképpen a dualista 3. dimenziós megtapasztalásról szól! A felsőbb világokban nincs ilyen elkülönülés mint itt, és a lélek felsőbb énje irányítása alatt élik az emberek az életüket! Minden a tanulásról, és a megtapasztalásról szól, hogy ezáltal megvilágosodjon az ember! Akik viszont beleragadtak ebbe a sűrű anyagi világba, azoknak az értékrendjébe e körül forog! Az alacsony emberi értékek birtoklásán, MINT AZ ÉLVEZETEK HAJSZOLÁSA, TÁRGYAK ÉS ÉRTÉKEK BIRTOKLÁSA, ÉS A MÁSOKON VALÓ URALKODÁS! Ezért gondolják azt sokan, hogy a világban van jó, és gonosz! Mint amit a vallások szajkóznak több ezer éve, és ezzel megosztották a tömegeket is!

wolfi
    Felhasználó

És amit a Földi életünk alatt teszünk, vagy azt megelőzően tettünk, vagy tenni fogunk, (mert tulajdonképpen idő sincs, mi mindig az időtlen mostban élünk!) mindenért meg fogjuk kapni a “jutalmunkat”! Legyen az jó vagy rossz cselekedet, tett, vagy gondolat vagy más! Ezt nevezik karmikus elszámolásnak!

wolfi
    Felhasználó

És végezetül! Mindenki munkálkodjon a feladatán amiért most ide leszületett!
    http://www.youtube.com/watch?v=VxRDEJ1xcoQ

wolfi
    Felhasználó

Pontosítás! MIVEL SZERKESZTŐ GOMB NINCS SAJNOS! A lineális idő az ami nem létezik! És mi haladunk az időben, nem az halad előre!

zplus
    Felhasználó

pleh: Nem tudok sehogyan sem üzenni.. ha olvasod.. a gondolataid egy kérdésemre válaszoltak.. felhasználtam egy részét – egy iráshoz a hozzászólásod megjelölésével.. link ha lesz itt rakom ki..

i.am.that.i.am
    Felhasználó

Gimnazista voltam, amikor kezembe került Jorge Louis Borges: ISTEN BETŰJE című műve. Először megrázott, majd amikor ráébredtem mélységére, végtelen elszántsággal töltött el, hogy kilépjek végre abból a bűvös körből, amibe az alábbi idézet vége döngöl.

“Egy napon vagy egy éjszakán ? ugyan mi volna a különbség napjaim és éjszakáim közt? ? azt álmodtam, hogy a börtönöm padlatán egy homokszem van. Újra elaludtam, közönyösen; azt álmodtam, hogy felébredek, és most már két szem homok van ott. Újra elaludtam; azt álmodtam, hogy immár három a homokszemek száma. Így sokasodtak, míg be nem töltötték a börtönt, s én a homok félgömb alatt haldoklom. Rádöbbentem, hogy álmodom; hatalmas erőfeszítéssel felébredtem. Hasztalan volt az ébredés; fojtogatott a rengeteg homok. Valaki azt mondta:

“Nem életre ébredtél, hanem egy korábbi álomra. Ez az álom egy másik álomban van, s így megy ez vég nélkül, ahogy végtelen a homokszemek száma. Az út, melyet újra be kell járnod, végtelen, és meghalsz, mielőtt valóságosan felébrednél.”

i.am.that.i.am
    Felhasználó

“Ha látnád magad – egyetlen pillanatra! Fekszel az űrben és alszol, mozdulatlanul és nyugodtan. A lábad nem szalad. Minden mozgás, amit végzel, csak álom.”

(Az Angyal Válaszol – 22. Beszélgetés, Gittával)

i.am.that.i.am
    Felhasználó

Jorge Louis Borges: KÖRKÖRÖS ROMOK
    (részletek)

[…]
    Meg akart álmodni egy embert: a legapróbb részletességgel megálmodni és átvinni a valóságba.

…Egy lelket keresett, amely méltó rá, hogy helyet kapjon a világegyetemben.

…Aztán egy délután megfürdött a folyóban, imádkozott a bolygók isteneihez, kimondta egy hatalmas név kiejthető szótagjait, és elaludt. Csakhamar egy lüktető szívről álmodott.

?más dolga se volt, csak az alvás és az álom.

?tizennégy fénylő éjen át aprólékos szerelemmel álmodott róla. Minden éjszaka nagyobb bizonyossággal érzékelte. Nem érintette meg: csak szemtanú volt, megfigyelte, és talán tekintetével igazított rajta.

? Megálmodott egy egész embert, egy fiút?

…És az álmodó ember álmában felébredt a megálmodott.

…De előbb még (hogy a többi emberhez hasonlónak higgye magát, és ne tudja, hogy kísértet) elfeledtette vele tanulóéveit.

?később gyötörte. Mi lesz, ha fia eltöpreng […] és valamilyen módon rájön, hogy ő maga csak jelenés, semmi más? Hogy nem ember, csak egy másik ember álmának kivetülése
    […]

i.am.that.i.am
    Felhasználó
25 bejegyzés megtekintése - 51-75 / 75

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.