Az óriások Dél -Amerikában és a világ többi részén

News Fórumok Az emberiség rejtélyei A múlt rejtélyei Az óriások Dél -Amerikában és a világ többi részén

37 bejegyzés megtekintése - 1-37 / 37
  • Szerző
    Bejegyzés
    Szpacsek
    Felhasználó

Ebben a topikban írok az óriásokról, és a világ többi részén ( Pl. a libanoni Baalbek–ben) lév? gigantikus építményekr?l. Ezek azért érdekesek, mert mai módszerekkel– pl. darukkal, stb. — nem lehetne ?ket ( némelyiket ) megépíteni, hisz akkora k?tömböket is használtak a felépítésükhöz…!

Szpacsek
    Felhasználó

Cuzco-ról egy idézet egy könyvb?l:
    ” A ránk maradt beszámolók szerint a Nap istene, Inti temploma állt itt a Sacsayuaman- er?d helyén, amely ezek szerint nem is annyira er?d, inkább kultikus hely, templomegyüttes leketett. ( Templomközpont. ) –amelyet hatalmas véd?fallal vettek körül.Más tudósok szerint a komplexumban csillagvizsgáló is lehetett. Amelynek épületébe csak az uralkodó és a papoknak egy gondosan kiválogatott csoportja léphetett be.A komplexumot alkotó k?tömbök némelyike 8 m magas és a súlya 360 tonna.Monolitgerendákkal fedték a tetejét.
    Sacsayuaman nem az egyetlen er?dítmény Cuzco könrnyékén. Szép számmal akadnak errefelé hasonló, ugyancsak rejtélyes építmények.
    Az egyik leghíresebb ezek közül Ollantaytambo, mely a Szent völgy bejáratánál, egy hegyoldalban fekszik. A látogatót itt is leny?gözi az épületek impozáns összképe, és rejtélyessége.
    Egy templom állhatott itt, amelyet a Nap kultuszának szenteltek.Ezt a szentély köröskörül falakkal védték. A nép amely itt lakott, nagy tudású volt, de életük hirtelen, egyik napról a másikra félbeszakadt. A helynek — melynek neve pihen?helyet jelent — mágikus és ezotérikus rendeltetést is tulajdonítottak.”

Nono88
    Felhasználó

Én is olvastam már valahol óriásokról,s?t valahol egy megtalált csontvázról is hallottam…

Szpacsek
    Felhasználó

A megtalált csontváz Észak-Amerikában volt.. Kett?s fogsora volt, a magassága. az olyan 2.5–3 m lehetett… És 6-6 ujja volt mind a két kézfején úgyemlékszem. Fegyverek is voltak mellé temetve. Több ilyet is találtak már.

Nono88
    Felhasználó

De akkor ?(k) most földi vagy valami idegen faj?

Szpacsek
    Felhasználó

Az óriások a Nephilimek, (Nefilimek). Akkor jöttek létre amikor az “égi felvigyázók”, az “?rz?k” (?rangyalok ), tehát az egyik fajta földönkívüliek ( Plejádokról talán ) lejöttek a földre, elkezdték az embereket tanítani és fiatal földi n?kkel szeretkeztek !!!!! És utódokat is nemzettek nekik ! Kés?bb vízözönnel ki lettek irtva, el lettek törölve a Föld színér?l, mert kannibálok, mágikus képesség?ek voltak, és homoszexuális orgiákat is rendeztek ( a férfiak) .
    De Dél-Amerikában, Argentínában még az 1800- as évek második felében is találtak egy óriást a spanyolok..; akit európába akartak szállítani hajóval. Útközben azonban eltépte a láncait az óriás–olyan kb. 2 és fél m magas volt — és megölt 3 vagy 4 matrózt . Erre lel?tték és a tengerbe dobták, tehát még a holttestét sem hozták el Európába.

( Pedig itt, pl. Londonban megvizsgálhatták volna, és konzerválhatták volna, az utókor számára !!! ).

Vannak
    Felhasználó

Ja róluk én is halottam érdekes.Kvées szó esik róluk..

Szpacsek
    Felhasználó

Itt egy hosszabb kronológia a Nibiru embereir?l. Annunakik, Nefilimek.
    ——————————————————
    ——————

I.e. 443 000. : A 12. bolygó (Nibiru) emberei Enki vezetésével megérkeznek a Földre. Dél – Mezopotámiában létrehozzák Eridut, az els? állomáshelyüket a Földön.

I.e.430 000. : A jégtakaró , amely ekkoriban a Földet borítja, visszahúzódik. A Közel-Keleten enyhébb éghajlat alakul ki.

I. e. 415 000 . : Enki megalapítja Larszát . ( ez egy város.)

I. e. 400 000.: az interglaciális felmelegedés az egész világon érezteti hatását. Enlil megérkezik a Földre, és Nippurban építi fel a földi irányító központot. Enki Dél–Afrikában aranybányákat nyit.
    I.e. 360 000.: A Nefilimek ( Annunakik) Bad –Tibirában létrehozzák kohászati központjukat. Felépül Sippar, az ?rkiköt?, és a többi város.

i. e. 300 000. : a bányákban dolgozó nefilimek ( munkások, köznép) lázadása a nehéz munkakörülmények miatt. Enki és Ninhursag utasítására megalkotják a magas szellemiség? embert. ( Homo sapiens ).

I.e. 250 000.: A Homo Sapiens benépesíti a többi kontinenset is.

I.e. 200 000.: új jégkorszak kezd?dik, és ez a Földi életviszonyok rosszabbodását hozza magával.

I.e. 100 000.: Az éghajlat felmelegedik. ( Tehát javul a helyzet a Földön.).

I. e. 75 000.: Egy újabb jégkorszak veszi kezdetét. Ezzel egyid?ben, valamilyen okból, több földrajzilag eléggé zárt területen az ember LASSÚ VISSZAFEJL?DÉST mutat. ..

I. e.38 000.: Az emberiséget megtizedeli a zord éghajlat, az emberek száma lecsökken . A Neander–völgyi ember elt?nik ( kihal ). A Homo Sapiens Sapiens ( a mai ember ) terjed el a Földön és lesz az uralkodó faj.
    Egyébként ekkor írta Thoth a Smaragdtábláit. ( I. e. 39000 –ben. ) Ez az els? jelent?s fennmaragt m?; írás. Ezért tiszteljük Thoth-ot az írás feltalálójaként. az “írás isteneként.” ( Azonkívül a bölcsesség istene, és a tudás védistene is ?. ).

Megmarad azonban a keleti Cro– Magnoni ember. (Ázsiában.)
    A sumérok szerint Enlil csalódik az emberiségben–és ezért megakadákyozza a Nefilimeket, hogy segítsék az emberiséget az elkövetkez? természeti katasztrófák idején..
    Bibliában ugyanez : Isten csalódott az emberiségben, ezért az emberek kiirtásáról dönt. A Nefilimek ( angyalok ) pedig nem tudják ezt megakadályozni; és segíteni az embereket, mert az Isten ezt nem engedi meg nekik.

I. e. 13000.: ( ez a dátum Kryonnál is szerepel ! –tehát igaz ! ):A Nephilimek tudják, hogy a Nibiru közeledése óriási szök?árt fog kiváltani. ( Özönvíz, vízözön. ). Ellenben nem tehetnek semmit, mert Enlil esküvel fogadtatta meg velük, hogy hagyják az emberiséget elpusztulni.
    A Vízözön elborítja a Földet . ( Bibliában : Noé ekkor menekül meg a családjával a nagy bárkáján, mely a törökországi Ararát -hegyen köt ki a vízözön után.

Szpacsek
    Felhasználó

Az i. e. 13 000 –es katasztrófa idején ( ha nem 13000–ben, hanem 13000 ÉVE volt– azaz 11 000 -ben i.e.) — süllyedhetett el Mu. ( a Csendes– óceán területén. ).

De máshol azt is írják, egy meteorit v. egy aszteroida csapódott bele, és nem csak a vízözön volt ott, Mu esetében. És hogy i.e. 11531-ben történt.

Ekkor méég Atlantisz ( Atlanti -óceánban ) nem volt elsüllyedve . Az csak i.e. 9564–ben süllyedt el.

Szpacsek
    Felhasználó

Szóval így lehetséges az, így kell értelmezni azt a kijelentést, hogy az emberiség az életet a Nefilimeknek, annunakiknak köszönheti …. !!!!
    2× is. !! Egyszer, hogy létrehozták a “magas szellemiség? embert”, a Homo Sapiens-t, másodszor pedig, hogy a vízözönkor, i. e 11000 –ben hagyták kihalni, elpusztulni a katasztrófakor az addigra lehanyatlott, visszafejl?dött ( romlott-züllött ) emberiséget. és csak a fejlettek maradtak meg (pl.Noé), és bel?lük szaporodott tovább az új emberiség !!
    Indonéziában meg Új -Guinea szigetén mások is túlélték a vízözönt, egyébként. ?k primitív, kannibál népek voltak. + amit már írtam, hogy Egyiptomi lakosok is túlélték, sokan , az özönvizet, mert az Etióp –magasföldre mentek Thoth vezetésével. Az Etióp-magasföld 4600 m magas, és nem öntötte el a víz.

Vannak
    Felhasználó

Ez meglep?.Így (és még más információkal együtt) AMIT MA AZ ISKOLÁKBAN TANÍTANAK EGY SZÓVAL BAROMSÁG.Az egész történelmet ujra kéne irni!!!

Szpacsek
    Felhasználó

Hát, igen… lehet.. ! Lehetne !
    De amit az iskolai történelemkönyvekben írnak, azok is igazak..! Csak ott a ” történelemel?tti ” tehát prehisztorikus korokról nem írnak sokat, vagy más szemszögb?l beszélnek róla meg satöbbi.

De pl. a 40 000 évvel ezel?tti dátum, az a történelem és a biológia tankönyvekben is benne van, mint a mai ember kialakulása. A neandervölgyiek elt?nése.

Névtelen
    Inaktív
    Szpacsek wrote

Az óriások a Nephilimek, (Nefilimek). Akkor jöttek létre amikor az “égi felvigyázók”, az “?rz?k” (?rangyalok ), tehát az egyik fajta földönkívüliek ( Plejádokról talán ) lejöttek a földre, elkezdték az embereket tanítani és fiatal földi n?kkel szeretkeztek !!!!! És utódokat is nemzettek nekik ! Kés?bb vízözönnel ki lettek irtva, el lettek törölve a Föld színér?l, mert kannibálok, mágikus képesség?ek voltak, és homoszexuális orgiákat is rendeztek ( a férfiak) .
    De Dél-Amerikában, Argentínában még az 1800- as évek második felében is találtak egy óriást a spanyolok..; akit európába akartak szállítani hajóval. Útközben azonban eltépte a láncait az óriás–olyan kb. 2 és fél m magas volt — és megölt 3 vagy 4 matrózt . Erre lel?tték és a tengerbe dobták, tehát még a holttestét sem hozták el Európába.

( Pedig itt, pl. Londonban megvizsgálhatták volna, és konzerválhatták volna, az utókor számára !!! ).

Ezt hol olvastad SZPACSEK?? 😛

wolf
    Felhasználó

Valami bulvár újságból szedi ezeket a vicces történeteit!
    Van benne némi igazság, de az nagyon csekély!

Névtelen
    Inaktív

Sekély.. 🙂

Névtelen
    Inaktív

Viszont bulvárból nem hiszem hogy szedte volna .

wolf
    Felhasználó

Mert az ilyen nevetséges történeteket szeretik olvasni!
    A valóságot keverik a fantáziával az újságírók! Szpacsi
    meg még ki is színezi sokszor! De engemet szórakoztat vele!

wolf
    Felhasználó

Ez egy átfogó film kötelez? darab! Dokumentumszer?en, komoly fényképes galériával alátámasztva nyitja fel végre a szemünket, a kormányzatok által leginkább féltett titkairól.

UFO-k és a roncsaik felfedezése, a Tunguzka rejtély, titkos kísérleti repül?gépek, titkos tudományos kísérletek és a HAARP, antianyag, 2001.09.11 rejtélye,ismeretlen és a holdi civilizációk, óriások, üreges föld, telepátia…
    (orion99 a jelszó)
    óriások -link-
    -link-

Névtelen
    Inaktív

Viszont az óriás csontvázakról kider?lt hogy hamisítvány . 🙂

wolf
    Felhasználó

Nem az!!!! Bármennyire is hihetetlen!

Névtelen
    Inaktív

Amúgy egy kicsit elfogult mindenki a “bulvár” újságokkal kapcsolatban mert van úgy hogy csak átvesznek egy anyagot és azt közlik de álláspont nélk?l. Viszont amit “házon belül” csinálnak annak a nyomában járnak alaposan az igazság tartalmát illet?en.

Névtelen
    Inaktív
    wolf wrote

Nem az!!!! Bármennyire is hihetetlen!

Belinkelem neked az ellenkez?jét s?t még az angyalkát is hamisnak titulálták el is magyarázták hogy hogyan és ki készítette. Na most akkor mi az igazság?

wolf
    Felhasználó

Itt egy óriásokról szóló videó! A 2:00-nál lév? kép az egy rajzpályázatra készült
    ha erre gondoltál a többi valószín?leg nem hamis!
    -link-

Névtelen
    Inaktív

Igen arra gondoltam. A többit nem láttam érdekes módon de nagyon gáz ha ez igaz 😀 Bár a felvételek után úgy érzem hogy valódi..

wolf
    Felhasználó

Itt vannak a díjnyertes képek!
    -link-
    -link-
    -link-

Névtelen
    Inaktív

Ahha..jók végülis

Szpacsek
    Felhasználó
    wolf wrote

Itt egy óriásokról szóló videó! A 2:00-nál lév? kép az egy rajzpályázatra készült
    ha erre gondoltál a többi valószín?leg nem hamis!
    -link-

Ezek magas, több méteres óriások !
    Én azt amit az el?bb írtam, azt nem a bulvársajtóból szedtem, hanem könyvb?l van… ! Én régebben is sok ilyen könyvet olvastam. A patagóniai óriásokról beszéltem. ?k úgytudom nagyon sokáig fennmaradtak…! Egészen az 1800-as évekig…! Mint azt írtam is.
    És nem színeztem ki csak röviden leírtam, h. mi történt…! Bár nem annyira jelent?s eset , de érdekes, az biztos, egy kicsit……. !

Szpacsek
    Felhasználó

Na itt egy komolyabb, érdekes néhány mondat.! Nem színezem ki ezt se csak ‘színesen’ leírom : 🙂

————————————————————-
    —————
    ” Úgy fest, hogy két különböz? szint? kultúra élt egymás mellett, békésen. A fejlettebb kultúra segítette az alacsonyabb szinten lév? testvéreit.Azok hálásak is ezért. Legendáik hihetetlen id?szakokra vsszamen?leg meg?rzik a nagy segít?k jelenlétét.
    Van egy másik feltételezés is, mely szerint idegen bolygóról jöv? látogatók emlékeir?l beszélnek. Meglehet. ”
    —————————————————————-
    ————–
    Hozzáteszem : ez utóbbi pl. az Atacama–sivatagban, Chilében lehet, vagy a Nazca –vonalak, a gabonaábrák…..többek között.

wolf
    Felhasználó

Ez az orion összeesküvés c. film youtube-os változata:
    -link-

wolf
    Felhasználó

Ez az órisi csontváz (vagy annak a másolata) Svájcban van kiállítva, az Erich von Däniken élményparkjában, a Mystery Parkban!

-link-

Szpacsek
    Felhasználó

Ez is egy kb. 10 m-es ember (vagyis óriás.)

Örülök hogy Daniken ilyeneket csinál, ilyen kiállításokat.! 🙂 🙂

wolf
    Felhasználó

Ez az ? saját élményparkja, és ott rengeteg érdekes dolgot állított ki
    vagy az eredetinek pontos másolatát, amikkel az élete során foglalkozott! Számos megdöbbent? régészeti leletet lehet ott látni, és csodálatos m?alkotásokat is!

Szpacsek
    Felhasználó

? aztán ért a témához, az óriásokhoz — Daniken!
    A Nazca–vonalakkal is, nagyon sokat foglalkozott.

Olvastam 1-2 könyvét, láttam 1-2 videókazettáját. Jók voltak. T?le tudom pl. hogy az ?skori repül? szerkezetek, a vimánák Indiából Közép-Amerikába is elrepültek.. mégpedig kb. 350 km/h sebességgel.

-link- A múlt megoldatlan rejtélyei (Daniken)

Szpacsek
    Felhasználó

Atacama-sivatag: K?be vésett emlékek, földképek vannak ott.
    Pl. a 120 m hosszú, “Atacamai Óriás” nev?.
    -link-

Az Atacama-sivatag Chilében van. Olyan mint a Mars.
    Egy 8000 évvel ezel?tt, arzén-mérgezésben meghalt csecsem? holttestére, mumifikálódott tetemére is rábukkantak ott.

Régen földönkívüliek bázisa volt az Atacama-sivatagban!
    Azonkívül óriások is éltek ott — mint ezt Szalay Iván is megírta az Ufómagazinban.
    (Szalay Iván sajnos már nem él.)

? ‘világegyetemi lények’-nek hívta a régen itt élt óriásokat, földönkívülieket.

Szpacsek
    Felhasználó

Nincs még feltárva az a bázis a homok- és k?sivatagban. Nem végezték el a kutatók még a szükséges ásatásokat.

-link-
    Atacama-sivatag, Chile…..
    -link-

wolfi
    Felhasználó

A képről:

Pitcairn sziget Újzéland – 1934.
    “A helyi gazdák egy hatalmas csontvázat találták és egy keresztény barlang közelében próbálták elrejteni a darabjait”. Ezt a három férfit később holtan találták furcsa körülmények között. A negyedik férfi eltűnt nem sokkal azután, hogy ez a fotó elkészült, és őt sem találták meg többé. A fotós személyazonosságára soha nem derül fény.”

wolfi
    Felhasználó

Az ókori világ óriásai a Nephilimek voltak.
    Ezen a videón is láthatunk néhány érdekes képet róluk
    http://www.youtube.com/watch?v=nGfp4cgMTWQ

37 bejegyzés megtekintése - 1-37 / 37

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.