Fels?bb ÉN

News Fórumok Parajelenségek Beszámolók Fels?bb ÉN

• This topic has 108 válasz, 11 hozzászóló, and was last updated 9 years, 7 months by Névtelen.
9 bejegyzés megtekintése - 101-109 / 109
  • Szerző
    Bejegyzés
    horatzio
    Felhasználó

Nem feltétlen az önállótlanság miatt lesznek “követ?k”, mert már az is egy döntés, hogy valaki tanítvánnyá válik.
    Az, hogy jó-e ha valaki hisz önmagában, vagy se az is egy érdekes kérdés, mert az Ön, az tulajdonképpen az “én” és nem biztos, hogy olyan nagyon meg kéne bíznunk benne (önmagamban).
    De értem amit írsz, látom, hogy a sok megélhetési próféta, ezo-szakember, látnok, guru, mester…, mind azért képes fennmaradni, mert az embereknek szükségük van rá. Nem Istenre, hanem egy kézzelfogható forgatókönyvre, egy látható útra, megment?kre.
    A “mester” emberek, már annyira azonosultak ezekkel a szerepekkel, hogy képtelenek bel?le kijönni, és nem is akarnak. Ilyen szerepválasztással elzárják magukat a Megismerést?l.

A tanítványnak viszont,aki az Igaz Tudást keresi, és képes túllépni ezen az illúzión, az bátrabban menetel tovább, mint el?tte. És többé nem lehet eltéríteni.

milyen hiteles mesterre gondoltál? Van konkrétan valaki akit megemlítenél? Csak érdekelne, hogy hasonlókra gondolunk-e?

Szpacsek
    Felhasználó

A leghitelesebb mester a tudás és a bölcsesség istensége, véd–istene, Thoth. Az ? mestere pedig Horlet volt, az atlantiszi ” Templomlakó ” !!

wolf
    Felhasználó
    Szpacsek wrote

A leghitelesebb mester a tudás és a bölcsesség istensége, véd–istene, Thoth. Az ? mestere pedig Horlet volt, az atlantiszi ” Templomlakó ” !!

És az írás istene is!

Szpacsek
    Felhasználó
    wolf wrote

Szpacsek wrote

És az írás istene is!

Igen, ? találta fel az írást, és i. e. 39000. — ben, a k?táblákon, a smaragdtáblákon leírta a fontosabb tanításait, és igen ? az írás istene is ! 🙂 🙂

A régi nagy bölcsek vésett k?táblái: a bölcsek kövei..!!

Névtelen
    Inaktív

A tanítványnak viszont,aki az Igaz Tudást keresi, és képes túllépni ezen az illúzión, az bátrabban menetel tovább, mint el?tte. És többé nem lehet eltéríteni.

milyen hiteles mesterre gondoltál? Van konkrétan valaki akit megemlítenél? Csak érdekelne, hogy hasonlókra gondolunk-e?

Mi az “igaz tudás? ” Ki dönti el ? Nagyon sokféle “igaz tudásról” prédikálnak.
    Ki a “hiteles mester?” Aki / pill sikeresen meg tud engem gy?zni az igazáról amit hírdet? Higgyek neki? Ne higgyek? Akkor már megint visszakanyarodtunk oda hogy ÉN döntöm el hogy melyik “mestert” választom. De ha mind az amit az én választott hiteles “mesterem” hírdet nem igaz akkor mi van? Félre lettem vezetve?
    Valamint ki dönti el hogy igaz? Én nem vagyok híve semmilyen “mesternek” A bels? érzéseim a mesterek.Csak az érvényes számomra amit én érzek. Ha valaki ezekre figyel nem vész el az úton.Nem kell mankó.
    Nem a fizetett látnokokra , jósokra stb gondoltam mert azok egy fabatkát sem érnek, ezt is a bels? hangom mondja és az nem hazudik.
    A “mester saját magam vagyok és magamnak hiteles”
    Ha el is fogadnék egy “mestert” akit az én gondolatom szerint “hitelesnek” tartok akkor abban nekem is hinnem kéne vagyis az én számomra realítást találni abban amit hírdet. De eddig még ilyet nem találtam.

Névtelen
    Inaktív

Természetesen vannak nagy bölcsességek, igazságok amit az ember magáénak érez de ezért nem fogok elkötelez?dni egy “megmondónak” egy “tanítónak” sem.
    F?leg olyanoknak nem akik különböz? csatornákon hirdetik az “igazat” és különböz? fórumokon hangoztatják a maguk vélt vagy uram bocsá’ valós igazságukat követ?kre várva. Ezt én nem szeretem. Illetve nem tudom elfogadni.

horatzio
    Felhasználó

Az Igaz Tudás nem függ se küls?, se bels? hatásoktól. Szerintem ez az alap létállapotunk, ami mindenkiben jelen van Örökt?l fogva.
    Err?l a létr?l a keleti megvilágosodottak sem tudtak többet mondani, mert szavakkal kifejezni és elmével felfogni nem lehet.
    Ezért aki arról beszél, hogy milyen “megvilágosodottnak” lenni, arról bizton tudhatjuk, hogy nem Az.
    Bár itt is felvet?dik, hogy kinek mi a megvilágosodás.
    Olvasgattam egy két fórumot és úgy néz ki, hogy manapság mindenki aki rájön arra, hogy több mint egy ember az mind megvilágosodott, felébredt 🙂 .

Névtelen
    Inaktív

Ilyen kevésen múlik??

Névtelen
    Inaktív
    horatzio wrote

Az Igaz Tudás nem függ se küls?, se bels? hatásoktól. Szerintem ez az alap létállapotunk, ami mindenkiben jelen van Örökt?l fogva.
    Err?l a létr?l a keleti megvilágosodottak sem tudtak többet mondani, mert szavakkal kifejezni és elmével felfogni nem lehet.
    Ezért aki arról beszél, hogy milyen “megvilágosodottnak” lenni, arról bizton tudhatjuk, hogy nem Az.
    Bár itt is felvet?dik, hogy kinek mi a megvilágosodás.
    Olvasgattam egy két fórumot és úgy néz ki, hogy manapság mindenki aki rájön arra, hogy több mint egy ember az mind megvilágosodott, felébredt 🙂 .

Els?sorban, mit jelent az “Igaz Tudás”? Másodsorban ez nem lehet az ” alap lelki állapotunk” mivel a tudás, legyen az igaz vagy a hagyományos értelemben vett “tudás” nem a lelkiállapotunktól függ, Nem értem, hogyan lehet ezt a két különböz? dolgot összehozni. Magát, a “tudást”, lehet az bárminem? meg kell szerezni.
    Egy ember, “több mint ember” nincs, f?leg olyan nincs hogy valaki esetleg rájön arra hogy ennél több.Most beszélhetnék ezzel kapcsolatban a “felemelkedett” tudatú emberekr?l de ?k is csupán EMBEREK maradnak. Maga a “tudat” nem változtatja és nem változtathatja meg az emberi LÉT tudatát.

9 bejegyzés megtekintése - 101-109 / 109

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.