Kriptozoológia

News Fórumok Kávézó Sziget Kriptozoológia

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 209
  • Szerző
    Bejegyzés
    Merchard
    Felhasználó
    Szpacsek
    Felhasználó

A kriptozoológia körébe a ma itt a Földön él? ?sállatok — Nessie, jeti, Mokele- Mbembe, Ogopogo , stb. — tartoznak.

senkise
    Felhasználó

Ha sikerült is fennmaradniuk napjainkig, már nem élnek. Ha nem voltak, akkor pedig nem is lesznek… Ha pedig nem sikerült életben maradniuk, akkor nincsenek. Bonyolult egy gondolatmenet mi?… Kincs ami nincs.

Szpacsek
    Felhasználó

Látom elég szkeptikus vagy, senkise, és nem hiszel ezekben a rusnya dögökben ( szörnyekben).

senkise
    Felhasználó

A felvetésed ellent mond a hozzászólásomnak, nem értelek… Nem a hit világából közelítettem meg a témát, sajnálom hogy nem sikerült értelmezni azt, amit írtam. Próbáld újra…
    Szkeptikus sohasem voltam, na akkor a kedvedért leírom újra értelmezve, amit reméltem hogy nem az én dolgom lesz…

“Ha sikerült is fennmaradniuk napjainkig, már nem élnek”
    A kérdés csupán annyi, miért? Mert levadászták milliomoscsemeték hobbiból (trófea), vagy a tudomány számára vizsgálati célból, tehát már nincsenek.

“Ha nem voltak, akkor pedig nem is lesznek…”
    Amennyiben kitaláció a fajok mindegyike (amir?l itt szó esett), akkor nem léteztek, tehát most sem léteznek. Lehetséges, hogy egyik másik létezett, de akkor a fentebbi törvénybe esnek, tehát “már” nincsenek, vagy “egyáltalán” nincsenek.

“Ha pedig nem sikerült életben maradniuk, akkor nincsenek. “
    Ez is feltételezi hogy léteztek, csupán arra céloz, hogy rég elfeledett id?kben ki is haltak, vagyis már nincsenek.

A felvetésemb?l pedig kimaradt az, hogy léteztek és nem haltak ki, mind a mai napig élnek bizonyos fajok. Ez csupán akkor lehetséges, ha nagy számban fordulnak el?, így lehetetlenné téve a levadászásukat. (ilyenr?l nem tudunk) Második esetben pedig akkor lenne lehetséges a létezésük, ha nem tudnak róluk, így mi sem. Léteznek még ellen?rzött módon szaporított, rég let?nt fajok (ebben szinte biztosak lehetünk, klónozás stb) ezek pedig hidd el, hogy nem fognak szabadon kószálni, hiszen több millió beleölt dollárról van szó. Az ilyen laborokból csak is akkor “szökhetnek” ki, ha az szándékos. Hivatkozhatunk ez esetben, pl a hív vírus elterjesztésére Afrikában…

Végül azt is fontos megjegyeznem, hogy ez nem magyarázat volt, hanem gondolatmenet, ami a lehetséges tévedéseket is magában foglalja. Legközelebb vedd el? az objektivitásod és rejtsd el az el?ítéleteket, gondolkozz szabadon, kötöttségek nélkül és ha válaszokat nem is nyertél vele, de legalább beszélgettünk egy jót… Üdv.

Szpacsek
    Felhasználó

1983- ban holland zoológusok, az amszterdami állatkertb?l, állítóag megtalálták a Mokele-Mbembét Kongóban, a Likouala -mocsárban ( Közép-Afrika). A vízilónál is nagyobb állat. 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

A Loch Ness-i szörnyet 1933-ban látták a tó partján, a szárazföldön is, teljes terjedelmében, nem csak a vízb?l kinyúló fejét! Uszonyai vannak, és vaskos farka van. Olyan mint egy Jura-kori plezioszaurusz. 😐 🙂

Névtelen
    Inaktív

:O így tudja mindenki szerintem de lehet hogy ez is csak egy legenda..

Szpacsek
    Felhasználó

Nem, ez a kett? utóbbi eset, amit leírtam, ez megtörtént, de tudok egy legendát is: A Loch Ness tó melletti Loch Morar (vagy Loch Mhor) nev? tóban is él egy szörny, állítólag, a legenda szerint. ?t még nem látták, de egyszer egy közepes méret? tavi sétahajó, amely a turistákat szállította a tavon, beleütközött. ( Nem süllyedt el.)

Szpacsek
    Felhasználó

Ja, és I. sz. 565–ben is látták már a Loch Ness-i szörnyet, asziszem egy ” Szent Kolumbán ” nev? ember. 🙂 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    A jeti hangja hallható a linken. Vérfagyasztó üvöltése van.

Wessyl
    Felhasználó

Egy pát kriptid:
    -link-

Wessyl
    Felhasználó

Vajon mennyien lehetnek ezek a srácok? 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Sokan ! Még van Észak – Amerikában a Dél- karolinai gyíkember is, és a Nyugat- virgíniai molyember.
    Én a fölsoroltak közül csak ezeket ismertem:
    — chupacabra
    — Mokele- Mbembe
    — jeren
    –jeti
    –Lake Van Monster ( A Van-tó szörnye)
    — Morag ( Moraq)
    –Loch Ness-i szörny
    — kraken
    — bunyip
    — bigfoot
    — champ

Wessyl
    Felhasználó

Azt valaki nem tudja… van valami floridai, nebraskai béka vagy nem tudom mi,de érdekelne?!

Névtelen
    Inaktív

Amennyire utána néztem nem találtam jellemz?jét ezeknek a békálknak. Tudomásom szerint , mint mindenhol,kísérletre használják ?ket.A különbség ezen békák és a “megszokottak” közt talán annyi lehet hogy ezek a békák nagyobbak és strapa bíróbbak…de lehet hogy más, talán Tamás tud adni rá értelmesebb magyarázatot.. 🙂
    Bár nem tudom, ért e a békákhoz. 🙂 f?leg a Nebraskaihoz…

Wessyl
    Felhasználó

Öööö… valamikor még régebben láttam youtubon meg máshol is valamilyen béka->….. Frog

A videón két lábon szökdelve megy át úton vagy már azt se tudom hol. Ez talán segít valamit a keresésben mindenkinek.

Névtelen
    Inaktív

Tehát: két lábon szökdel? béka de azok nem úgy szökdelnek alapból?? :O

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    A Loch Ness-i szörny. !
    ( Egyébként megtudtam: carrion, külföldön van !!! ) Azért nem ír most ide sem !! ).

Névtelen
    Inaktív

Ne……. :((

Névtelen
    Inaktív

Igen Szpacsek jó fórumot választottál a témának 😀 😀 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

Értelek Lüty? …!!

Szpacsek
    Felhasználó

Nehogy azthidd hogy megint kezdem !! Nem ! A másik weblapon szoktam vele talizni !!! 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

Akkora egy antropomorf idióta vagyok, nem tehetek róla…..
    😀
    Szerelmes vagyok !

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    Na!! Ez a jóó ! A szörny nyaka és a feje !!

Plezioszaurusz !! ( Plesiosaurus ! ).http://www.youtube.com/watch?v=zvjYcukREK4http://
    http://www.youtube.com/watch?v=zvjYcukREK4
    -link-

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    Paranormális teremtmények !!

Wessyl
    Felhasználó

Na mindegy hagyom a békámat vagy mit.

Wessyl
    Felhasználó
    Névtelen
    Inaktív
    Szpacsek wrote

Nehogy azthidd hogy megint kezdem !! Nem ! A másik weblapon szoktam vele talizni !!! 🙂

Ezen a néven vagy egy másikion Szpacsi 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Hát, ami azt illeti ott Roland néven vagyok tag……

wolf
    Felhasználó

Rendellenességek a Fekete-tengeren
    -link-

wolf
    Felhasználó

Szörnyek az óceán mélyér?l
    -link-

Szpacsek
    Felhasználó

Ezen a 2-n ( a két linken ) valami cápaszer? hal van egy nagy orr fölötti szarvszer? képz?dménnyel..! 😐

wolf
    Felhasználó

“MEGTALÁLTÁK A VÉRSZÍVÓ SZÖRNYET”
    -link-

Ehhez a cikkhez kapcsolódik ez:
    Nelson megyében egy furcsa lény döglött meg
    -link-

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    Ez is nagyon érdekes dolog : Egy lyuk a vízben ..! 😐

-link-
    Örvény
    -link-
    A ” Fekete lyuk ” ….

-link-

wolf
    Felhasználó

Érdekes csak ennek semmi köze a kriptozoológiához!

Ez is ritkaság:
    Egy kancsal oposszum
    -link-

wolf
    Felhasználó

Kanadai egyszarvú?
    -link-

wolf
    Felhasználó

Furcsa hüll? madarat találtak Mexikóban
    -link-

Szpacsek
    Felhasználó

Hát, vannak Pterodactilusok ( Pterodaktiluszok); azok olyan ?shüll?- dinoszaurusz madarak…!
    Kanadában láttak ilyet és filmeztek, egyszer láttam itt a neten, meg Az 1800- as években Franciaországban is találtak egyet egy szikla belsejében egy robbantáskor, amikor egy 70 -80 millió éves sziklát robbantottak fel !

wolf
    Felhasználó

Egy átlátszó fej? halat filmeztek le
    -link-

Vannak
    Felhasználó

Nekem is kell egy Ilyen Halacska 😀

timea
    Felhasználó

Kicsit gusztustalannak tartom. Nekem nem kellene. 🙂

Névtelen
    Inaktív

Nekem a csupasz csiga a gusztustalan..és általában minden hasonló 🙁

Vannak
    Felhasználó

Nem a szépsége miatt….Tanulmányozni ilyenek stb…

Wessyl
    Felhasználó

Szép, szép. A kis japán megtalálja hova kell nyúlni a pálcikával 😀

Névtelen
    Inaktív

Mi???

wolf
    Felhasználó

Ennek a halnak nem vízfeje van, hanem áttetsz? a szövete!
    Ha ezt a gént mondjuk más él?lénybe is betennék akkor ugyan ilyen érdekesen nézne ki!

Szpacsek
    Felhasználó

Szép állat szerintem ! Ez a hal ! Nem undorító ! S?t nem is csúnya !

Szpacsek
    Felhasználó

Biológiailag érdekes állat ! És, mindenképpen különleges !

Ebb?l is látszik, hogy vannak a Földön még eddig fel nem fedezett állatfajok…!

bzsoleszku
    Felhasználó

a pterodactylusok nem dinosaurusok! azok “egyszer?” ?shüll?k, akik a dinosaurusokkal egy id?ben éltek!

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 209

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.