Krónikák egy másik világból III.

News Fórumok Az emberiség rejtélyei Összeesküvés elméletek Krónikák egy másik világból III.

50 bejegyzés megtekintése - 4,501-4,550 / 5,138
  • Szerző
    Bejegyzés
    istvanka85
    Felhasználó

K E R E S Z T K – E R E S Z T K – S Z E R E T R E S T E R E T T E T E S ZKrisztus szeret (csak hangosan gondolkodtam)

istvanka85
    Felhasználó

Csatornázva

mindenkinek kell egy kis kikapcsolódás…

-link-

La porta

-link-

színek, maszkok.

DNA

istvanka85
    Felhasználó

csak hallkan gondolkodtam.

istvanka85
    Felhasználó
    istvanka85
    Felhasználó

2013

-link-

-link-

2-117

-link-

istvanka85
    Felhasználó

The Sorcerer and the White Snake

-link-

istvanka85
    Felhasználó

Zöldhasú

Gordon Gecco

-link-

emelkedik a tököm…

-link-

Gecco

-link-

nem értem miért arra haragszunk aki a pofánkba vágja az ostobaságainkat?

A mongol kánok tették, hogy eltörték a hírviv? gerincét.

istvanka85
    Felhasználó

Vannak itt akikr?l tudom, hogy profi filmszerkeszt?k…

ennek a filmnek az elején..a kezdéskor van egy monológ az ember származásáról…

roppant szokatlan és érdekes kezdés…

a képerny? még fekete és a felírat sem jelenik meg csak a bevezet? narrátor hangja

ha valaki le tudja vadászni ezt a börtönszabadulás el?tti pár mondatot, az hasznos lenne itt sokaknak.

Wall Street: Money Never Sleeps

-link-

Danke.

istvanka85
    Felhasználó

Az ébreszt? filmekben mindig vannak “WTF” részek ahol elvileg FLASH-t kéne kapjon a néz?.

Ez általában logikai úton is elérhet?, ha csökken az ego.

a másik

film

itt a megtalált kislánnyal kapcsolatban említi valaki, hogy nem volt a ruhája alatt “f?z?”, pedig abban indult el…

-link-

Picnic at Hanging Rock

-link-

a logika + a szívhang

sokat mondhat.

Így aztán megérthetjük mir?l nem akar beszélni a CIA volt haldokló igazgató..nem nem azért mert megtiltották neki..

hanem azért mert ezt nem lehet elmondani az embereknek, egyszer?en képtelenség elmondani.

A lélek és az elme állapota képes külön utakra…jobb ha csak egyszer?en jók maradtok. Bármi tröténjék is velünk, veletek, bárkivel attól a lelke még emlékezhet és szabad lehet.

Egyszerübb és könnyebb.

istvanka85
    Felhasználó
    istvanka85
    Felhasználó

The “Muppets”

-link-

-link-

istvanka85
    Felhasználó

Ré-DIO GaGa

-link-

Ré-GEN

Re-GÉN(Y)

Lady GaGa

Madách Imre: Az ember tragédiája

Tizedik szín (részlet)

TANÍTVÁNY
    Ez a nyelv hát az a megérthet?,
    Melyen beszéltek az apostolok. –
    De hogyha minden más mer? lom is,
    Ne vedd el a müvészetben hitem.
    S azt bétanulni mégiscsak szabály kell.

ÁDÁM
    A m?vészetnek is legf?bb tökélye,
    Ha úgy elbú, hogy észre nem veszik.

TANÍTVÁNY
    Hát a rideg valónál álljak-é meg?
    Eszményesítés ad m?vünkbe lelket.

ÁDÁM
    Igaz, igaz, az önt rá szellemet,
    A természettel, mely egyenjogúvá
    Teszi s teremtett lénnyé érleli,
    Mi anélkül csupán halott csinálmány.
    Attól ne tarts, hogy míg eszményesítsz,
    Kifogsz az él? nagy természeten.
    De a szabályt, a mintát hagyd pihenni.
    Kiben er? van és Isten lakik,
    Az szónokolni fog, vés vagy dalol,
    Ha lelke fáj, szívrázóan zokog,
    Mosolyg, ha a kéj mámorát alussza.
    S bár új utat tör, bizton célra ér. –
    Müvéb?l fog készítni új szabályt,
    Ny?gül talán, de szárnyakul soha
    Egy törpe fajnak az absztrakció. –

TANÍTVÁNY
    Óh, mit tegyek hát, mester, mondd nekem.
    Ki annyi éjt szenteltem a tudásnak,
    Csak a butával lettem-é egyenl?,
    És mind e munka elveszett hiába? –

ÁDÁM
    El nem veszett, mert épp ez ád jogot,
    Most már megvetni minden csábjait.
    Ki még nem nézett a vésznek szemébe,
    Ha hátrál, gyáva. A próbált vitéz
    Bátran mell?zi a köteked?t,
    Bátorságához nem férhet gyanú. –

istvanka85
    Felhasználó

Alo Mars!

Don’t stop me now

-link-

II8…

118

Legújabban, és talán a legújabb szó alatt az értem, hogy a Nature 2006-os, augusztusi számában egy olyan új gént írtak le, amely ? hasonlóképpen az el?z?ekhez ? nagyon felgyorsult evolúciós változáson ment át az emberel?dökben és az emberekben, s amely különösen aktív az agyfejl?dés kritikus szakaszában. Ezt a gént HAR1-nek (Human Acceleraled Region) nevezték el. Rendkívül gondos számítógépes elemzés során, amelyben az ún. bioinformatika segítségével összehasonlították a csimpánzok és emberek genomjait, kiderítették, hogy kb. 48 olyan terület található a humán emberi genonban, a mostani Homo sapiens genomjában, amelyek különösen gyorsabban fejl?dtek, mint a csimpánz vagy más állatok ugyanazon 48 régiója. Az egyik régió ezek közül az úgynevezett HAR1, amely tulajdonképpen két egymást fed? gén részlete. E régió egyik génje, amelyet HAR1F-nek neveztek el, különösképpen aktív az úgynevezett Cajal?Retzius-idegsejtekben az agyfejl?dés korai szakaszában, amely sejtek nagyon fontos szerepet játszanak az emberi kéreg, a neokortex réteges szerkezetének a kialakulásában. Ugyanis a Cajal?Retzius-neuronok egy olyan fehérjét, az úgynevezett reelin fehérjét termelnek, amely ezeknek a neuronoknak és kapcsolataiknak a milyenségét szabályozza, és ilyen módon járulnak hozzá a réteges szerkezet kialakulásához. Tehát nagyon fontos, hogy a reelin gén és fehérje terméke nélkül tulajdonképpen nem fejl?dik ki normálisan az az emberi kéreg, amely igen nagy részét teszi ki az emberi agynak. Az is kiderült, hogy ez a HAR1F gén nagyon aktív a fejl?d? agyban, méghozzá a 7. és 19. embrionális hetek alatt és pontosan azon a területen, amelyb?l a nagyagykéreg fejl?dik ki. Különösképpen fontos az, hogy ez a gén együttm?ködik a reelintermeltet? génnel, és így egy id?ben aktív mindkét fehérjetermelés ezekben a sejtekben. A Cajal?Retzius-sejtek pontosan a fetális fejl?dés 7?19. hetei között vannak jelen. E sejtek felel?sek a fejl?d? kéreg rétegeinek kialakításában részt vev? idegsejtek megfelel? kérgi rétegbe történ? migrációjáért. Miután a hatréteg? neokortex alapstruktúráját kialakították, a Cajal?Retzius-sejtek elt?nnek, felszívódnak. A HAR1F gén szerepe ebben a periódusban (7-19. fetális héten) a reelinterm? gén szabályozása. E gének átmeneti id?re szóló együttes aktivitása azért is fontos az emberi agy nagyságának a kialakításában, mert az emberi nagyagykéreg éppenséggel e gének m?ködésének következtében háromszor olyan nagy, mint el?deinkében volt. Az elemzések során kimutatták azt is, hogy a HAR1 lényegében ugyanaz minden eml?sben, kivéve az embereket. Csak két különbséget találtak a csirke és a csimpánz genomjai között a HAR1 118 bázisában (a bázis a DNS-nek az a szubegysége, amely genetikus kódot fejez ki). Ez a hasonlóság azt jelenti, hogy ez a DNS-szekvencia tulajdonképpen változatlan maradt százmillió éveken keresztül az evolúció során, ami egyben azt is jelzi, hogy egy biológiailag rendkívül fontos funkciót lát el. Abban az id?ben azonban, amikor az emberi vonal szétvált a csimpánzzal közös el?dt?l, kb. öt-hétmillió évvel ezel?tt, a HAR1 elkezdett változni, sokkal gyorsabban, mint azel?tt. Egyáltalán, míg azel?tt nem volt lényegi változás, most rendkívüli módon változott: 18 különbséget találtak a csimpánz és a humán HAR1 DNS-e között, ami fantasztikusan gyors és nagy változás, különösképpen figyelembe véve azt, hogy néhány millió év alatt játszódott le. Különösen fontos e tekintetben az, hogy a neokortexnek az els? része a prefrontális, vagyis el?homloki lebeny, kortex, rendkívüli módon, hatalmasra fejl?dött a hominid evolúcióban, az ember fejl?dése során (4. ábra).

-link-

-link-

20/20

-link-

from “S”-even UP!!!! 20/20

You and “P”-Egyiptom kapu jel…P hang..Portal

istvanka85
    Felhasználó

The 20 /20 Experience

-link-

istvanka85
    Felhasználó

HAR1 Gen-E 

istvanka85
    Felhasználó

Péntek 05.10. Uránia Mozi emeleti kévézó 18:00

istvanka85
    Felhasználó

Index librorum prohibitorum

Roman Office of the Inquisition, 1559

-link-

-link-

Amun Rá

Amen

loliko22
    Felhasználó

Tejútrendszerünk “diszkosz”formájú,átmér?je mintegy:100.000 fényév. Vastagsága mintegy:15.000 fényév.
    Kb. 100 milliárd csillag kering a szemünk el?l eltakart,titokzatos centruma,a Galaxisunk magja körül.

Szerény pici naprendszerünk a magtól mintegy: 30.000-33.000 fényévre kering a mag körül, 250km/s sebességgel.

Tehát a Föld kb. 250-260 millió földi év után kerül kb.abba a helyzetbe melyben jelenleg van. Ezen id?távlatot a régi írások Nagy Korszaknak hívják.(precessziós kör 25920 év)
    Érdekes a számjegyek hasonlósága.

-link- -link-
    kérés teljesítve…

Eljátszva a gondolattal,mi van akkor,ha a nagy bada-bumm dátumát nem a precessziós körben,hanem a nagy korszak id? rácsában kell keresni…?

A föld precessziós kör 25920 év, az 7.2 sar (7.2×3600)
    A közzétett “sumer-remus” táblák király listája
    -link- szerint Dumuzi(a kedvencem,Rómeó) a jó pásztor 10 sar-ig uralkodott.10×3600= 36.000 év. Tehát,ha minden ciklus végén van bumm-bumm,akkor a nukiknak nem kell semit számolgatniuk,hisz 10 sar az nem nagy id?,egy nuki életében,pontosan emlékszik a dátumra.

Ha viszont a nagy korszak idejét vesszük,jobban érthet? a nagy érdekl?dés,sürgés forgás a “földönkívüliek”részér?l…

Mint írtam,csak játék a szavakkal…. a számokkal…az id?vel…

istvanka85
    Felhasználó

A filmrészletet köszönöm.

Platonic: The Great Year

továbbá:

24:58-
    -link-

-link-

-link-

-link-

“If the Lord Almighty had consulted me before embarking on creation thus, I should have recommended something simpler.”

-link-

“”Azon a napon – amikor rájöttem, hogy a Haditengerészet Hírszerz? Hivatala részt vett J.F. Kennedy meggyilkolásában, és hogy a titkosszolgálat ügynöke, aki a limuzint vezette, l?tte fejbe Kennedy-t, azzal a szándékkal távoztam – engedély nélkül – szolgálati helyemr?l, hogy soha nem térek vissza. Közeli jó barátom, Bob, azonban rábeszélt, hogy térjek vissza. Kés?bb, 1972. június 1-én, az esküv?m el?tti estén, elmeséltem mindent Bobnak, amit az UFO-król, a Kennedy-gyilkosságról, a Haditengerészetr?l, a titkos-kormányzatról, a jövend? jégkorszakról, az ALTERNATÍVA 1-2-3. programról, a GALILEO projektr?l és az új világrendre vonatkozó tervr?l tudtam. Úgy gondoltam akkor, hogy mindez igaz és még ma is azt hiszem, hogy ez így van.”

Az orosz anunnakik már 1954 óta együtt dolgoznak ezen az amerikai kollégáikkal.

Az egész hidegháború színjáték volt és most is az. Az összes KGBs UFO vizsgálati eredmények az 51-es körzetben dolgozó nem emberi kollégákhoz lettek begy?jtve.

istvanka85
    Felhasználó

007

-link-

istvanka85
    Felhasználó

A föld precessziós kör 25920 év / 2 =  12960 12 9 6 L  I  F   “E” ezért töri meg a “kocka a felénél az órát…és mutat 12..9…6-ot FLY a 9-esnél (meg döglégy is) tu. ez az a kép ami mindent magában foglal amire kíváncsiak vagytok.meg ebben: egy nagyobb verziót vizsgálj meg alaposan…

istvanka85
    Felhasználó

A ciklust egyébként már kiszámolták itt a Földön is, a “naptárról” meg gondoskodott a Vatican.

Legels?ként a mórok, arab csillagászok igazolták vissza.

Granada elfoglalása után fordították le.

Ma egy aranyveretes könyvbe van bezárva a munka egy kulcslyukkal a közepén és ki van állítva egy Katedrálisban.

Majd megkeresem a fényképet.

Nem naptárat, hanem az eget és a változásokat kell nézni…

Aki manapság tiszta id?ben kint marad éjszaka biztosan fogja látni az intrudereeket, de vadász távcs? kell hozzá biztosan.

A trombiták már megszólaltak 2011.08.11-én.

istvanka85
    Felhasználó
    istvanka85
    Felhasználó

Autodafé

-link-

-link-

i.am.that.i.am
    Felhasználó

Nem sok angollal is érthet? ez a 5. meglátás:  

istvanka85
    Felhasználó

Dokumentum ….szag, kikockázott képek, nagy felfedezések, jaj most éppen közeledünk…spontán asap belép?k
    nagy meglepetések…komolyan, ez kb. 4 éves gyerek színvonala sem… ezt beszopni.

-link-

SIRIOUSLY Project

a fényt másképpen gy?jti s szemük.

A stílusról mindig felismerhet?, túlexponált marketing szar…kicsit ?rtornyos…kicsit Xenus.

Hamda Banda

-link-

-link-

a Rockefeller kb. 10 éve finanszírozza ezt az el?készít? agyalap színjátékot…

“Snake River Conspiracion” Building 117

-link-

“a gonosz kormányok” miért ne? hihet?…

el akarják fedni a jóindulatú megment?k szándékát…

szegény “impotens” megment?ink…ja bujkálnak mert nem akarnak megijeszteni…

nem csodálom, hogy szétesik az összes UFO szövetség…

alapvet? logika se nem lenni vanni.

-link-

-link-

Egyébként sajnos igaz ami igaz…
    Aki hülye…

-link-

-link-

istvanka85
    Felhasználó

Uup115

Ununpentium

-link-

-link-

-link-

-link-

-link- -link-

-link-

-link-

Dr. Genya adott nekünk egy kis játékot a végére a
    Hedonista Kohász ellen, tudod aki vedlik a filmben és egy kis dobozkában gy?jti a vedlett b?rét.

Ezt szereti, helyzetbe hozni a feleket, majd nézegetni mi történik.

istvanka85
    Felhasználó

Tubal Cain

istvanka85
    Felhasználó

Bob DYlan

A Hard Rain’s a-Gonna Fall

-link-

Some have suggested that the refrain of the song refers to nuclear fallout, however Dylan disputes that this was a specific reference. In a radio interview with Studs Terkel in 1963, Dylan said,

“No, it’s not atomic rain, it’s just a hard rain. It isn’t the fallout rain. I mean some sort of end that’s just gotta happen… In the last verse, when I say, ‘the pellets of poison are flooding the waters’, that means all the lies that people get told on their radios and in their newspapers.”[5]

-link-

-link-

istvanka85
    Felhasználó

“Lord Randall”

-link-

.” Dylan’s ballad is often interpreted as a reaction to the Cuban Missile Crisis (although Dylan has disclaimed this as an oversimplification); in this case, the poison of “Lord Randall” becomes the poison of nuclear fallout.[citation needed] However, Dylan first publically performed the song a month before the crisis….

🙂

istvanka85
    Felhasználó

Ré Gen Re Gén(Y) Re Genereál Genesis Gén ez is G = Föld…23.5fok benne van és az egyenlít? is. “E”=Eggurat, Ég Urát N = 1..1 egynmással szemben..lásd még Opel és Trabant logo vagy N-A-P..O..LEON”E”nter~N

istvanka85
    Felhasználó

Péntek 05.10.
    Uránia Mozi emeleti kévézó
    18:00

felicia72
    Felhasználó

20110811
    -link-

i.am.that.i.am
    Felhasználó

Út a pokolba / Nowhere (Gregg Araki) 1997

-link-

Ez az a film, amit nagyon kevesen láthattak. Jóformán ismeretlen m? hazánkban, megjegyzem teljesen érdemtelenül. Gregg Araki lazán kapcsolódó “Tinédzser Apokalipszis Trilógiájának” záró darabja az Út a pokolba. Tökéletesen beleilleszthet? a kilencvenes évek elkallódott fiataljairól szóló alkotások sorába… A fiatalok céltalan életét ilyen könnyedén, és a mélységeiben mégis drámaian vászonra vinni nem kis dolog. Buli, pia, kábítószer, szex, perverzió, öngyilkosság. Ezek váltogatják egymást az amúgy rövid játékid? folyamán. Kétségtelenül szürreális m?, de a fiatalok önpusztításáról ideális ez az elbeszélés. Kiválóan fogalmazza meg a rendez? a dolgok okát, ráadásul didaktikusság nélkül. Mélyen lesújtó film egy komplett generáció mélyrepülésér?l.

i.am.that.i.am
    Felhasználó

Pollaiolo, Piero Del: Hercules and the Lernaean Hydra

-link-

Padovanino, Alessandro: Eumenes and Roxana

-link-

i.am.that.i.am
    Felhasználó

Deep Business

-link-

i.am.that.i.am
    Felhasználó

felicia72
    Felhasználó

vártad már nagyon
    -link-

zplus
    Felhasználó

valaki valamit a kávézóból? ne feletkezzetek el azokról, akik egy másik ketrecben laknak..

Csillagporos
    Felhasználó

Ez így igaz zplus…
    És vagyunk páran.

i.am.that.i.am
    Felhasználó
    zplus wrote
    valaki, valamit a kávézóból? ne feledkezzetek el azokról, akik egy másik ketrecben laknak..

17:45-re érkeztem. Az emeletre vezet? mindkét képcs? le volt zárva, “Zártkör? rendezvény” táblával ellátva. Egy alkalmazott azt válaszolta, amit láttam is, hogy azért van lezárva, mert az emeleti kávézóban zártkör? rendezvényt szerveztek. … … …   Különben, gondoltam, hogy pár lépés készül keresztbe jönni, de ezzel a nagyon durva akadállyal, hogy “rászervezés”, nem számoltam. BIZONYOS szempontból azonban eredményesnek tekintem a dolgot. -link-

i.am.that.i.am
    Felhasználó
    istvanka85
    Felhasználó

[quote]

zplus wrote
    valaki, valamit a kávézóból? ne feledkezzetek el azokról, akik egy másik ketrecben laknak..

17:45-re érkeztem. Az emeletre vezet? mindkét képcs? le volt zárva, “Zártkör? rendezvény” táblával ellátva. Egy alkalmazott azt válaszolta, amit láttam is, hogy azért van lezárva, mert az emeleti kávézóban zártkör? rendezvényt szerveztek. ***Írtam neked levelet. Te érkeztél egyedül.A rendezvényhez semmi közöm, a többit leírtam.

istvanka85
    Felhasználó

Szerintem ez az utolsó búcsúm a sok-sok elköszönés után után. A Puskin Moziba átsétáltam 45 perc után. Ezt a filmet játszák. Nevessetek Szeretkezzetek Tornázzatok Olvassatok sokat http://www.youtube.com/watch?v=c_v5Eas0ufg -link- http://www.youtube.com/watch?v=kM473xg7YhA és engedjétek játszani a gyerekeket. http://www.youtube.com/watch?v=_LoWZM5IPew és az  online album: https://picasaweb.google.com/101829106929576035769/2013Majus10#

istvanka85
    Felhasználó

Minden RENDBEN

-link-

G(ene)rál

loliko22
    Felhasználó

.. én sem bírtam felmenni,de egy id?pont,amire fel lehet készülni,jól jönne..

i.am.that.i.am
    Felhasználó

Ez a 6. meglátás is megér egy kis “angolozást”

baloghrp
    Felhasználó

Úgy gondolom, hogy szorosan az adott témához kapcsolódik az alábbi olvasmány.

-link-

i.am.that.i.am
    Felhasználó
    Robo-S-T-Us wrote

Szerintem ez az utolsó búcsúm a sok-sok elköszönés után után.
    … … …

Én nem elköszönnék, hanem inkább új fejezetet nyitnék itt magunknak, akik leginkább nem önmagunkért jöttünk… és mindenki másnak is, akik szívesen töltekeznek itt… és azoknak is, akik még el?tte vannak mindannak, melyre oly szívesen emlékszünk.
    Megköszönöm most nekik, hogy régmúlt napok fényeit idézik fel bennem.

’74 óta oly’ sok érzést és meglátást köszönhetek ennek a zenének.
    Megújított vizuális változatát szeretettel küldöm most neked, aki épp olvasod.

-link-

YES: Soon (1974)

Lyrics:
    Soon, oh soon the light,
    Pass within and soothe this endless night
    And wait here for you,
    Our reason to be here.

Soon, oh soon the time,
    All we move to gain will reach and calm;
    Our heart is open,
    Our reason to be here.

Long ago, set into rhyme.
    Soon, oh soon the light,
    Ours to shape for all time,
    Ours the right;
    The sun will lead us,
    Our reason to be here.

Soon, oh soon the light,
    Ours to shape for all time,
    Ours the right;
    The sun will lead us,
    Our reason to be here.

maniac
    Felhasználó

Robo-S-T-Us.

Ég veled. Miel?tt szived viszahózódna.., gondolj néha ránk!
    Találkozunk majd a “csillagporos” úton!

50 bejegyzés megtekintése - 4,501-4,550 / 5,138

‘Krónikák egy másik világból III.’ is témakör lezárásra került az új válaszok elől.