Mi a véleményetek Ellen Crystal Csendes invázió cím? könyvér?l? Valóság,vagy kitalácíó?

News Fórumok UFO-k Földönkívüliek Mi a véleményetek Ellen Crystal Csendes invázió cím? könyvér?l? Valóság,vagy kitalácíó?

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Szerző
    Bejegyzés
    Nono88
    Felhasználó

Sokadszor olvasom már a könyvet és bár sok benne a logikus dolog,de egyre jobban sántít nekem,hogy az ufo jelenség úgy van beállítva,mintha mi sem lenne természetesebb dolog annál,minthogy a Hudson-völgyében boldog boldogtalan ufokat lát.Egészen közelr?l persze,és ez nem sokkol senkit és senkit nem visel meg lelkileg,de még az idegenek látványa sem rendíti meg igazán az írón?t.Én nem tudom,de nekem egyre jobban sántít ez az egész.A fáma sem szól ezen a könyvön kívül a Pine Bush-i észlelésekr?l….

Szpacsek
    Felhasználó

Mi az a “fáma” ?? 😀 (a helyi lapok)?
    A könyvet nem olvastam, de sok hasonlót igen. Ezek nem kitalációk szoktak lenni.
    És még ha esetleg “nem logikus” dolgok is történnének — akkor is megtörténhetnek! …. Az ufóknál “semmi sem lehetetlen” …. 😀

Nono88
    Felhasználó

Nem arról van szó,hogy nem történhettek meg azok a dolgok,amiket a hölgyemény leír a könyvben.Csupán az fura nekem,hogy az ott él? emberek,legyen szó hétköznapi átlagemberr?l vagy épp valami fontosabb személyr?l,mindenki tök természetes dologként éli meg,hogy igen,mikor a könyv íródott sok ufó volt azon a környéken,de nem csak fényeket lehetett látni,hanem magát az ?rhajót is,nem is egyszer. Még fényképek is vannak a könyvben,magyarázattal,de nekem azok meg végképp nem bizonyítékok ugyanis aki látta a könyvbéli képeket,az láthatta,mikbe van belemagyarázva,hogy pl földönkívüli,stb. Amik meg konkrét képek lennének,és amiket nem kéne magyarázni,azok meg rejtélyes módon nem sikerültek,csak Ellen Crystall 5. osztályos rajzai vannak mellékelve,és ezeken persze tisztán kivehet? minden részlet. Nekem sántít az egész. Ha akkor Orange megye ezen területén ennyi észlelés és közeli találkozás lett volna,akkor arról cikkeztek volna,de semmit nem találni a témában…..

Szpacsek
    Felhasználó

Na, jó, majd elolvasom ezt a könxvet egyszer és utána véleményt mondok róla.
    Addig ír majd más .. .. hátha valaki más innen a paranormálról olvasta!
    Én rengeteg könyvet olvastam, ilyesféléket, de ezt és még néhányat nem …. — úgyhogy nem akarok semmilyen véleményt vagy ítéletet alkotni róla .. !
    😀
    (A fontosabb – és jobb – könyveket én mind megvettem és olvastam. 🙂 De ez az Ellen Crystal könyv ez szerintem nem az ! ) ( A “kevésbé jók közé tartozik” – úgy érzem!)

Nono88
    Felhasználó

Kinek mi a jó könyv ugyebár… Nekem ez tetszik,valamint Budd Hopkins könyvei is,mert nem olyan mintha egy mesekönyvet olvasnék.De ezzel szemben Whitley Streiber könyve egy kalap…. szóval tudom Szpacsek,hogy neked a meseszer?bb könyvek az “igaz történetek”,de ez sem baj! Hidd el,én is sok könyvet olvastam a témában,de azt hiszem,neked is van még mit olvasnod. Egyébként mit szólsz Betty Hill esetéhez?

Szpacsek
    Felhasználó

Igen! Mindenkinek másmilyen könyvek tetszenek!

Lehet hogy jó, csak nem olvastam… így nem tudhatom… engem más ufósesetek vizsgálata érdekelt… volt néhány, amir?l nem hallottam, vagy nem ismerem.
    (Úgyhogy jó, hogy te és Mulder87 ezt a könyvet is megemlítettétek mert így legalább err?l is hallottam – hogy mir?l szól..!) 🙂
    Nekem a kedvenc könyvem az Yliaster Daleth : Elveszett világok c. könyve volt (Édesvíz kiadó). Meg még egy jópár hasonló.

Betty Hillék esete a ’60-as évek elején az egyik legels? komolyabb UFO-s eltérítés volt..amit a Szürkék hajtottak végre az embereken. Hát én azt az esetet se nagyon szeretem, mert egy kicsit “unalmas”… (Voltak sokkal érdekesebbek is! ) De nem is lenne jó, ha mindenkinek ugyanaz tetszene! Szóval, olvastam, részletesen az esetet. Találkoztak az UFO-val a szabadban, a földönkívüliek bent a szerkezetben jó alaposan megvizsgálták ?ket… Barney Hillnek kivehet? m?fogsora volt .. azon jól meglep?dhettek. Beszéltek nekik az ?rr?l is, a bolygólyukról, a Tejútrendszer lakott helyeir?l, és a köztük lév? kereskedelmi útvonalakról is. De ezekb?l Betty Hill szinte semmit nem értett, mert kevés csillagászati ismerettel rendelkezett …. 😐
    Viszont kés?bb, a kutatóknak, akik ?t kikérdezték, le tudta rajzolni a csillagtérképen látottakat!
    És ennek alapján a csillagászok be tudtak azonosítani több csillagot! Meg bolygórendszert!

Szóval ez az eset volt az ufológia történetének egyik legels?, nagy eltérítéses esete!

Amúgy, tudom én, h. nem olvastam minden könyvet! Van még mit megtudnom – az igaz! Csak az általam legérdekesebbnek és/vagy legfontosabbnak, legjelent?sebbnek tartott könyveket olvastam — egy párat. (Kb. úgy 20-at.) Whitley Strieber könyve, az a “meseszer?”, az pl. NAGYON NEM TETSZETT NEKEM — végig sem bírtam olvasni! A Communion! Az — úgy ahogy te mondod — egy kalap sz*r!
    Én igenis hogy a tudományosabb m?veket keresem és szeretem, nem a meseszer?eket. Illetve az a történet, ha mese szer?, de igaz — akkor psrsze, hogy jó!! Érdekel.
    Én rettenetes sok tudományos dolgot kutattam ki a témában. (Bár azt hozzá kell tennem — hogy se fizikából, se kémiából, se matematikából nem vagyok nagyon jó, csak átlagos a tudásom ezekb?l.)
    Inkább a humán és filozófiai kérdések azok amik mennek nekem, és érdekelnek, persze a mitológiák is, a mondák, például, csak igazak legyenek! Valóságmagvuk legyen! Mert a kitalált történetek, meg a sci-fi regények, hasonlóak — azok NEM ÉRDEKELNEK! Szóval nem érdekelnek az ilyen “szórakoztató fantáziaszülemények” – melyek nem is igazak…

Régen a gyerekkorban mindenki hallott olyan meséket, mert sok mese kezd?dik így:
    “Valamikor, réges-régen…..amikor a Földön még az óriások (is) éltek … és uralkodtak..” stb.
    Na. Én meg kikutattam azt, hogy ez a VALÓSÁGBAN, igazság szerint, pontosan hogyan is volt !! Mert tényleg éltek! A népmeséknek, népmondáknak van valóságmagvuk, valóságalapjuk.
    Engem f?képp ez a része érdekelt a témáknak… Ennek a rendkívül sok paranormális témának.

Szpacsek
    Felhasználó

Egyébként igen, jó a meglátásod rólam — igazad van, számomra az érdekesebbek az ilyen “meseszer?” — DE CSAK HA VALÓDI, IGAZ — történetek.
    Sok olyan dolgot elhiszek, ill. sok olyan dologban hiszek — amelyek meseszer?ek, és a tudomány által nem ismertek, vagy nem elfogadottak ….. vagy nemigem “kikutatottak” ….

Hát; igen, a száraz unalmas dolgokat nem szeretem, azoktól elfásulok… illetve, hát minek foglalozzak velük, ha úgy se kapok érte pénzt…. 😀 😀 :???
    nem áll érdekemben.. érdekelni meg nem érdekel. De még sok dolog van amit én is érdekesnek találnék!–csak még nem olvastam!! 🙂 🙂

De folyamatosan olvasok újakat!
    Ezért vagyok itt a PARANORMÁLON is.

És, ráérek még — egész életemben ! 🙂 😀 😛

Szpacsek
    Felhasználó

Bocs ha túl hosszan írtam!

Egyébként, “beszippantották ?ket” — mármint Betty Hillt és Barney Hillt — az UFO-ba a földönkívüliek… 😀 mint ahogy az állatokat suokták … a szarvasmarhákat … az USA-ban, és világszerte. Csak Betty-éket szerencsére nem csonkították meg.. csak megvizsgálták ?ket jó alaposan. ????? és kommunikáltak velük.

Ez történt – + ez a véleményem. 🙂

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.