Negyedik típusú találkozások

News Fórumok UFO-k UFO észlelések Negyedik típusú találkozások

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 181
  • Szerző
    Bejegyzés
    wanderer
    Felhasználó

Remélem nem probléma hogy létrehoztam ezt a témát.

A napokban néztem meg a 4. típusú találkozások c. filmet, melyben a f?szerepl? Milla Jovovich. A film igaz történéseken alapszik. A rendez? sok helyen felhasználta az eredeti videófelvételeket, melyek az alaszkai Nome városában egy pszihológusn? kutatásaiból származnak.

Nagy vonalakban a filmr?l:
    “1972-ben felállítottak egy skálát az idegenekkel találkozásokra. Ha valaki lát egy UFO-t, azt az els? típusú találkozásokhoz sorolják. Ha bizonyítékot is szerez a találkozásról, az már a második típusba tartozik. Harmadik típusú találkozás az, amikor konkrét kapcsolatfelvétel történik az idegen lényekkel. A negyedik típust ? amikor elrabolják az idegenek az embert ? igen nehéz bizonyítani, az esetek nagy részében csak fikciónak, figyelemfelkeltésnek tartják az emberek. Egészen mostanáig.
    Az igaz alapokon nyugvó thriller középpontjában egy a mai napig meg nem oldott rejtély áll. Alaszkában, egy kisvárosban 40 évvel ezel?tt szokatlanul magas számban észleltek az emberek megmagyarázhatatlan eseményeket. A kormány tagadja az állításokat?”

Érdekes dolgot tár elénk a film, ajánlom mindenkinek, bár
    én személy szerint nem tudom eldönteni mi igaz s mi nem a filmb?l, hitelesnek állítják be a filmet, de sajnos rengeteg olyan dolog van ami miatt az ember szkeptikussá válik. (pl: különböz? videótechnikák, melyekkel manipulálni lehet a néz?ket.)

Viszont a film végén a f?bb szerepl?k valós személyeir?l egy jelentést írnak hogy most hol élnek mit csinálnak, és mit gondolnak jelenleg a történtekr?l.

Tehát aki nagyon szkeptikus az felül egy repül?re és megkeresi a filmben szerepl?ket, ez talán a leghitelesebb forrás…

Várom a véleményeket aki már látta esetleg.

ekadam10
    Felhasználó

Én is láttam a filmet , eléggé félelmetes volt számomra, a filmbe szerepl? igaz felvételek nagyon durvák. Meg akivel az interjút csinálják annak a fején is látszik szerintem, hogy tényleg elrabolták az ufo-k , nagyon jó film ajánlom én is mindenkinek!

Névtelen
    Inaktív

Nem láta a filmet de kíváncsi lennék hogy az interjú alany fején hogyan látszik, miben nyilvánu ll meg az elrablás ténye?

wanderer
    Felhasználó

Ezt én nem állítottam, ezt ekadam10 mondta, én nem láttam semmi különöset az alany arcán, inkább csak össze volt esve lelkileg, mert a történetben elrabolják az idegenek a kislányát, és nem kapta vissza soha.

Névtelen
    Inaktív

Mit nem állítottál? 🙂
    Vagy részemr?l egy elírás lehetett (láta) én nem LÁTTAM a filmet.
    Err?l van szó? Vagy elbeszélünk egymás mellett-

wanderer
    Felhasználó

szerintem csak elbeszélünk egymás mellett :D. szóval én az alany arcán nem láttam semmi különöset

pleh
    Felhasználó

Ha van is valami alapja ennek a filmnek az nagyon össze lett kuszálva különféle történetekkel.
    Kicsit olyan mintha az ördög?z?t, a szellemirtót és a harmadik típusú találkozásokat összemosták volna.

wanderer
    Felhasználó

Én úgy vagyok vele hogy szeretném elhinni, csak több információ kellene, és biztosabb források mint egy film, szívesen beszélgetnék a valós emberekkel akiket a filmben alakítanak a szinészek, de nincs elég pénzem, és nyelvtudásom ahoz hogy ezt megvalósítsam.

Névtelen
    Inaktív

Múlt éjszaka 1 óra körül (Pleh, ne vigyorogj.. 🙂 )
    Mentem az országúton, két oldalt erd?s rész. Kb 10km.után azt vettem észre hogy jó távolságról, velem szemben egy nagy szürke gomolyag közeledik határozottan felém….minél közelebb ért annál nagyobb volt. Érdekes, nem voltam megijedve. Találkoztunk, szépen bele is mentem de abban a pillanatban mintha lelassult volna a kocsi és úgy éreztem mintha egy massza féle lett volna, az agyamban a karamella villant be. Mintha abban a pillanatban nehezebben ment volna a kocsi. Mikor kikerültem bel?le, megálltam természetesen. Hátranéztem, semmi. Arra már nem mertem visszafordulni, egy másik úton mentem haza. ?rdekes élmény volt és egy kicsit félelmetes. Most ennek próbálok a neten utána járni hogy számon tartják e az ilyesmit vagy egyáltalán mi volt ez,Annyi volt még hogy itthon elkezdett a fejem fájni…bevettem egy gyógyszert és reggelre semmi bajom nem volt.
    De ez a “karamella volt szinte er?szakosan az agyamban.

pleh
    Felhasználó

Lehet, hogy a kegyetlen karamella lények akartak eltéríteni. 😀

Ilyen föld szinti ködgomolyagot már láttam. El?fordul, ha nagy a páratartalom, de hideg van. Az is ilyesmi, gomolyag szer? és kisebb területen van.

Névtelen
    Inaktív

Ez más volt Pleh.. 🙁

Névtelen
    Inaktív

Azt éreztem abban a pillanatban hogy “húz” a kocsi.Nem tudom, lehet e érteni..

wanderer
    Felhasználó

aza helyzet, lehetsz akármilyen penge, akármennyire foghat az agyad, ha kitörlik az emlékeid, te is tehetetlen vagy, hogy emlékeznél arra ami az agyad szerint meg sem történt… 😀

Névtelen
    Inaktív

Igen, azért gondolkodom rajta mert már volt szituáció csak teljesen más formában és ott pedig nagy fáradságot éreztem ok híján is.
    Itt viszont fejfájás volt de id? kiesés nem. Az el?z?nél az is volt.

senkise
    Felhasználó

Tegnap megnéztem ezt a filmet. Elgondolkodtató volt, de kívülálló mélyebben nem tud beleérezni (mint pl én?). Olyan álmom nekem is volt, ahol az idegenek el?l menekültem és végig hallottam egy hangot, hogy ne félj, csak töröljük az emlékezetet, de… Lényegében minden álmomban menekültem el?lük, de ezt nem lehet alapnak venni, még ha azel?tt nem is hallottam róluk. Ha nagyon akarjuk, szerintem mindent megmagyarázhatunk, illetve belemagyarázhatunk a dolgokba, ez pedig felel?tlenség lenne. A filmben elhangzott egy szám, az a bizonyos 11 millió észlelés, ami szintén igen kérdéses, hiszen te csak azt veheted számba, amit körülötted tapasztaltak, vagy aminek utánajársz. Az pedig végképp érdekes, hogy mindig az adott pillanatban megy el a kamera képe. Ez persze lehet az az idegen hatás, vagy egyszer?en egy felvételmanipuláció, amelyr?l nem beszélnek (…a saját gondolatomnak sincs értelme itt, hiszen pont arról szól a film, hogy beszélnek…fura). A n? férje a filmben nem tudom mivel foglalkozott, de a sumér nyelvr?l egy könyv hevert az asztalán. Így hogyan lehetne függetleníteni a n?t a sumér nyelvt?l(?)… Ha objektívan nézem, akkor igen csak megkavart történetr?l van szó.

Idegenek sumér nyelven
    Idegenek angol(?) nyelven (azt hiszem írják is, hogy sumér fordítás)
    Ha az angol is sumér volt eredetileg, akkor minek írták angolul? Egy látványtalan filmben kit zavart volna a felirat, ahogyan az az els? sumér nyelv? szalagnál látszik? Engem pl érdekelt volna a sumér nyelv többi része is, nem csak az angol átirata…

A tudatmanipulációs törekvésekr?l lehet olvasni b?ven akár az interneten is, nem értem, hogy miért nem feltételezik a kett?s rejtést… Az els? szint a bagoly, a második az idegenek. Azonban ha feltételezem a kett?sséget(ha olvasott vagyok a témában, minimum megpróbáltam volna), akkor az idegenek téma alá is megpróbáltam volna bemenni, ahelyett hogy a terápia során támogató magatartást mutatok. Kerestem err?l egy linket, egy angol könyv lett lefordítva, de sajnos már nincs meg. Rengeteg információt tartalmazott a tudatmanipulációról és annak tényét senki sem cáfolja, s?t… Majd belinkelem, ha megtalálom, beszél az helyettem is.

Meséltem korábban, nekem is van egy álmom, amit nem tudok felidézni, pedig az izgalmasabb álmokra, amik érzés szinten maradtak meg, mindre emlékszem, kivéve ezt az egyet. Többször újraálmodtam, mely álmok alatt tisztán tudtam mi folyik körülöttem, de mire felébredtem, csak annyi maradt, mint máskor. Volt hogy tudatosan próbáltam újra elérni és egyszer sikerült is, de mire felkeltem ugyanazt láttam, mint korábban. (pedig tudtam, hogy több történt az álom során)Van valami ami kicsi és messze van, ahogy ránézek szorongás lesz úrrá rajtam. Az a valami közelít és közben nem bírok mozdulni, mintha valami a leveg?t is ki akarná szorítani bel?lem. Ahogy közelít, egyre nagyobb lesz a félelem és a szorongás bennem. Mikor odaér már hatalmasnak t?nik és felettem van, itt pedig akkora “érzéshullám” ér, hogy mai napig férfi létemre belekönnyezem. Mintha az a valami egészében elnyelt volna, egyszer?en leírni sem tudom. Sokszor gondolkoztam azon, hogyan lehetne esetleg többet tudni, ez a magnós dolog nagyon tetszett. Még ha nem is valós, de az ötlet igen eredeti, egyszer tuti kipróbálom.

Lényeg a lényegben, örülök a filmnek, ilyesmit még nem láttam a filmvásznon, igen elgondolkodtató. A barátn?mmel együtt néztem meg és neki is nagyon tetszett, pedig ? nem nagyon szereti az ilyen témákat. A film összképében szerintem fiktív és a felvételek is, illetve a benne felvonultatott “valós” szerepl?k is, de mindent?l függetlenül, így kell kis költségvetéssel filmet csinálni… A leghatásosabb jelenet az volt, mikor eljöttek a kislányért és elvitték, aztán jött a seriff és elvitte a kisfiút. Mennyivel humánusabbak az idegenek az embernél, hiszen ?k legalább törölnek, míg az ember nyíltan csinálja a dolgait…

Jaj el ne felejtsem… Egyszer azt olvastam valahol, hogy az idegenek jelenléte alatt, egy bizonyos madárhangszer? jelenség is van. Ezt csak úgy…

Egyik éjszaka találtam az ablaktól nem messze egy galambot, gubbasztott és figyelt. Becsaptam az ablakot, de még arra sem reagált. Kivettem egy jégkockát a frigóból és odadobtam mellé a falra, a galamb meg sem mozdult, nem félt(vagy döglött volt?). Szóltam még az asszonynak is, hogy nézze már meg, ? azt mondta, hogy megdöglött. Akkor kivittem a fényképez?t és többször lekaptam vele. Az érdekes az volt, hogy vakuval fényképeztem, de azon a részén ahol a galamb volt, csak egy sötét folt volt látható. A vakura megmozdult, de csak a feje kissé, így megtudtuk legalább hogy él…
    Mikor épp annál a jelenetnél volt a film, hogy “csinálhattam bármit, a bagoly akkor sem mozdult”, akkor az asszony egyb?l el?hozta a galambos sztorit. 😀 Nap közben méterekr?l megijed a galamb, azon az este pedig pontosan 1.5 méterre ránk se bagózott. (lehet valami idomított példány volt) 🙂

Szpacsek
    Felhasználó
    lutyo wrote

Múlt éjszaka 1 óra körül (Pleh, ne vigyorogj.. 🙂 )
    Mentem az országúton, két oldalt erd?s rész. Kb 10km.után azt vettem észre hogy jó távolságról, velem szemben egy nagy szürke gomolyag közeledik határozottan felém….minél közelebb ért annál nagyobb volt. Érdekes, nem voltam megijedve. Találkoztunk, szépen bele is mentem de abban a pillanatban mintha lelassult volna a kocsi és úgy éreztem mintha egy massza féle lett volna, az agyamban a karamella villant be. Mintha abban a pillanatban nehezebben ment volna a kocsi. Mikor kikerültem bel?le, megálltam természetesen. Hátranéztem, semmi. Arra már nem mertem visszafordulni, egy másik úton mentem haza. ?rdekes élmény volt és egy kicsit félelmetes. Most ennek próbálok a neten utána járni hogy számon tartják e az ilyesmit vagy egyáltalán mi volt ez,Annyi volt még hogy itthon elkezdett a fejem fájni…bevettem egy gyógyszert és reggelre semmi bajom nem volt.
    De ez a “karamella volt szinte er?szakosan az agyamban.

Lüty? !!! Engem érdekel a kalandod !! Szürke gomolyag? Massza?
    A múltkor meg id? kiesésed is volt??!!

pleh
    Felhasználó

A galambok f?leg a nagyvárosokban már annyira megszokták az embert, hogy szinte akkor sem mennek arrébb ha rájuk lépsz. 😀
    Szóval ezen nem kell csodálkozni.

A Taken (3. típusú talik.) c. sorozatban volt érdekes, mikor az elraboltakat mikor megfigyelték az elrablás el?tt, mindig olyan alakot vetítettek ki neki, amit az ? agyából vettek. Valami alakot akit kedvel az illet?.
    Szerintem egyébként az egy nagyon jó sorozat. Úgy gondolom, hogy több benne a valóságtartalom mint ebben a fimben.
    Bár nem biztos, hogy párhuzamot kell vonni a különbségek között minden esetben, mert valószín? más fajokról, civilizációkról van szó. Tehát más a cél és szándék és a módszer is.

De az én véleményem még mindig az, hogy ez a 4. típusú találkozások egy nagy kavarása a dolgoknak.
    Értem ez alatt, a Sumér eredet? Nibirus történetet, a kis szürkés UFO elrablós stílus és az embereket megszálló valamilyen démonok keveréke.

Lehet tényleg vannak ilyen lények is, de nekem inkább kavarásnak t?nik. Utalgatva összeesküvés elméletekre illetve arra, hogy az állítólagos “áldozat” elmeproblémás volt.
    A bejátszott felvételek, valódisága meg nem bizonyított.

senkise
    Felhasználó

A galambok hétköznapi jelenség valóban, de az is hogy messzir?l elkerülnek “idefenn”. Elég magasan lakom, errefelé még a madár se jár. Egyedi esetr?l van szó 20 év alatt…ezért volt szokatlan. Azt a sorozatot nem ismerem, utoljára hasonlót az x-aktákat láttam, az elég is volt. A kedvenc részemben az egyik színes gyerek “idegen” volt és épp utazott a csapatával busszal, elkezdtek énekelni…. A maszlag már akkor sem érdekelt, abban a részben legalább volt valami értékes… Ennek a filmnek azért van valami “beütése”, nem tudom észrevetted e. Amennyiben valós alapú a film, akkor is elferdítették a sztorit, err?l van egy hosszabb gondolatom, de most nincs kedvem leírni, talán délután. Abban igazad van, hogy ez is egy amolyan, “majd én megmondom az igazságot” típusú film és nem “negyedik”. Szerintem nagy átlagban azért sikerült beadni a népnek, hogy ez így van ahogy mutatják, bár mi sem tudhatjuk jobban. Így elöljáróban, annyit, hogy a filmbeli momentumokra tudunk csak hagyatkozni, de nekem az jött le, hogy ez egy egyszer? szerelmi háromszög története és semmi köze az ufókhoz. Els?re hülyén hangzik, de délután jövök és leírom. Ez a + sumér dolog pedig szerintem K-pax másolat. Ugye az is egy elgondolkodtató film volt, mind társadalmilag és univerzum terén is…

“A Taken (3. típusú talik.) c. sorozatban volt érdekes, mikor az elraboltakat mikor megfigyelték az elrablás el?tt, mindig olyan alakot vetítettek ki neki, amit az ? agyából vettek. Valami alakot akit kedvel az illet?.”

Ez nem nagyon akar leesni, hogy mire gondolsz itt. Tv-t nem nézek egyáltalán, a sorozatokat pedig nem töltöm le, jobban szeretem a tömörített “film” változatot, úgyhogy nyugodtan írd le b?vebben. 🙂

pleh
    Felhasználó

Tv-ben láttam bel?le részeket pár éve koleszba és utána döntöttem el, hogy letöltöm. 🙂
    Nem sok részes talán 10, egy rész majdnem 1,5 óra. Teljesen összefügg? kb olyan mintha egy vaskosabb könyvet olvasnál el.
    Szerintem a legjobb ilyen jelleg? sorozat.

-link-

wanderer
    Felhasználó

igazság szerint nem kell elhinni, a filmb?l semmt, a film elején figyelmeztet is Jovivich kisasszony hogy “a film végén mindenki maga döntse el hogy mit hisz” 🙂 tehát semmit nem kell elhinni. a sajnálatos az egészben az hogy a kor amiben élünk néhány ember kezében van akiket nem is ismerünk, de ?k befojásolnak mindent. az embereket úgy manipulálják ahogy akarják, szóval ha azt tanítják az iskolában hogy a föld kerek, és a belsejében magma van, akkor az úgy van, és nem létezik 11 dimenzió meg üreges föld elmélet, meg hasonlók, mert a gyereknek az iskolában ezt tanítják, csak a kérdés az hogy ez valóban az igaság, vagy az emberek egész életük során csak egy álomvilágba vannak bezárva. A probléma még az hogy néhány tíz éve van internet és hát azóta onnan is kapunk információkat, persze azok sem hitelesek, mint ahogy a tv is manipuláló, és társai. Szóval mint mindig most is azt mondom hogy mindennek magunk kell utánajárjunk, és bebizonyosodjunk a dolgokról, különben az életünk tényleg csak egy álom lesz, mely hazugságokkal van tele…

carrion
    Felhasználó

Én is láttam már a filmet de még vagy 3hónapja!!!Számomra nagyon megdöbbent? volt!!De még azt hiszem a régi oldalon írtam is hogy nézzétek meg!!
    Na de a lényeg ugye hogy úgy kezd?dik a film hogy igaz történet alapján plusz eredeti felvételekkel.Aztán utánanéztem egy kicsit a dolgoknak és akkor meg már az volt hangoztatva hogy mégsem igaz történet!!Fura nem?

Ja és Lüty? a nagy szürke gomolyagot ködnek hívják! 😛 😛

carrion
    Felhasználó

Bocsi de ezt nem hagyhattam ki!!:P 😛

Névtelen
    Inaktív

Igen, Carrion, ködnek hívják,ködnek ám.. 🙂

Névtelen
    Inaktív

De nagynak.. (bocs ezt meg én nem hagyhattam ki.. 🙂 )

carrion
    Felhasználó

Mit is??Nem értem.

Névtelen
    Inaktív

Én sem értem de mindegy.. )

Névtelen
    Inaktív

Valami szürke gomolyagról írtál ha jól emlékszem, amit nem hagyhattál ki:D

Névtelen
    Inaktív

Nem tudom, milyen szürke gomolyagról írtál, ami köd..

Szpacsek
    Felhasználó

Rólam biztos… Nem, visszaolvasott! A kalandodhoz, Lüty?, a masszával !! A karamellel…!

Névtelen
    Inaktív

Ha Carrion “visszaolvasott” -nem KÖD volt. Pár éve vezetek, ismerem a ködöt.

carrion
    Felhasználó

Én nem azt nem értem amit én írtam ,szerintem az magától érthet?d?!Hanem azt nem értem amit te írtál utána!

pleh
    Felhasználó

szóval senki nem ért semmit, mint általában. 😀

Névtelen
    Inaktív

Mindegy, már én sem értem..D

Szpacsek
    Felhasználó

Szerintem ért hozzá, ( Carrion ), vagy a megérzései, azok legalábbis biztos hogy jók, ( szenizbils, szenzitív = érzékeny ), mert én sok-sok írásban , beszámolóban — könyvekben, újságokban — olvastam , hogy a negyedik típusú találkozások ” szenved? alanyai”, az eltérített emberek autóját egyszercsak valamiféle ” ködszer?ség ” burkolta be, vagy ilyenbe hajtottak bele, és id?kieséses élményük lett, vagy UFO-val, földönkívüliekkel találkoztak. Vagy valami más megmagyarázhatatan különös élményük volt, mint pl. neked a karamell-szag. Vagy illat. Nemtudom mennyre volt kellemes ez az illat, vagy inkább kellemeten , büdös, égetett grillázs- szaga volt..?
    ( Szerintem hasznos, jó tudományos munkatárs lesz Carrionból. Jó ufológus. Segít?en, támogatóan az ember keze alá dolgozik rejt?zködve. Tehát közben nem zavar. S?t! Inspirál ! )
    Az igazság keresése, kiderítése a f? cél. 🙂

carrion
    Felhasználó

Nem baj az a lényeg hogy én értem amit értek! 🙂

Névtelen
    Inaktív

:D….

Szpacsek
    Felhasználó

🙂 🙂 🙂 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

Szeretném itt nyilvánosan megköszönni, hogy leírtad , privát levélben, Lüty?, hogy hogyan kell linkeket betenni ide a fórumra !!! Tényleg nem tudtam…! Viszont azóta már annyi jó linket tettem be ide, f?leg a zene topikba. Tiszta DJ lettem…! 🙂 😀

Névtelen
    Inaktív

Nincs mit! Szívesen Szpacsi 🙂

Szpacsek
    Felhasználó
    carrion wrote

Nem baj az a lényeg hogy én értem amit értek! 🙂

Én is !!! Amit te értesz azt én is csak most nincs kedvem megmagyarázni.
    Az értetlenked?kkel ne is foglalkozzál !
    Én veled vagyok nagyon ! 🙂
    Bár ezt a filmet, a “Negyedik típusú találkozások”at nem néztem meg, mert nem vagyok er?s idegzet? !!

carrion
    Felhasználó

🙂

Szpacsek
    Felhasználó

🙂 🙂 🙂
    Jó kedvem van !!!!

Szpacsek
    Felhasználó

Na jó, írok valamit akkor, ami ezzel a topikkal kapcsolatos. Az egyik legels? és leghíresebb negyedik típusú találkozás, az Betty Hill és Barney Hill esete volt a szürkékkel az 1960–as években.

Szpacsek
    Felhasználó

Mondjuk nem vagyok er?s idegzet?, de ideggyenge sem vagyok !! Nehogy félreismerjen valaki.
    Nagyon mosolyogtál carrion, azért írtam ezt le .. !!

Sigrun88
    Felhasználó

A 4. Tipusú találkozás nagy átverés.

Itt a bizonyiték rá:
    -link-

Ugye ez a f?szerepl?je a filmnek akir?l azt mondják a végén hogy rokkant lett s ágyhoz van kötve.Ahoz képest hamar felépült:)

Nem kell minden szart kézpénznek venni.:)

Szpacsek
    Felhasználó

Ez a n? nagyon nem tetszik nekem !!! 🙂 😐

Szpacsek
    Felhasználó

Mármint aki a linken van !! 😀 🙂
    Na, én pont azért nem néztem ezt a filmet meg, mert éreztem , hogy gyenge, sz.r, átverés, stb., stb, és nem jó film.
    Persze így bárki mondhatja, hogy “honnan tudod hogy nem jó, ha nem is láttad?”, de nem érdekel engem ez, van már azért némi tapasztalatom ezügyben, sok ilyen filmet láttam már, és ma már szinte érzem hogy melyik az ami jó, és ezért “meg kell nézni”, és melyik nem.

Szpacsek
    Felhasználó

Azért minden sz..rra nem lehet engem rávenni 😀

Szpacsek
    Felhasználó
    carrion wrote

🙂

Éljen Zarathusztra, a Mester, az ” Él? Csillag” !!
    A legenda szerint Zarathusztrát meggyilkolták — ” farkasnak álcázva” — egy t?zszentélyben, gyilkosai valószín?leg vallási ellenfelei , a férfitársaságok tagjai lehettek.
    Ma is tanultam hát valamit, és már jobban értelek, meg amiket privátban írtál, ( carrion). 🙂 🙂 !! Köszönök minden eddigit neked !! És bíztatlak, jöjj még, gyere még !

Szpacsek
    Felhasználó

” Légy nyugodt, legdrágábbam, a Te szíved ?rködik felettem “

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 181

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.