Szellemek,földön túli hangok, furcsa árnyak!

News Fórumok Parajelenségek Szellemek és kísértetek Szellemek,földön túli hangok, furcsa árnyak!

50 bejegyzés megtekintése - 101-150 / 256
  • Szerző
    Bejegyzés
    Szpacsek
    Felhasználó

Igen, sajnos nekünk is volt egy ilyen macskánk tavaly itthon, és el kellett altatni….! 😐 😐 😐

Szpacsek
    Felhasználó

Jó, nem írom a szellem — topikba….!

timea
    Felhasználó

Jaj szegény! 🙁

Névtelen
    Inaktív

Szpacsi Akkor írd ide ha már láttad a szellemét.. 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Jaj dehogy akarok én szellemet, látni, még macskának a szellemét sem… !!! 😐 😀

Névtelen
    Vendég

-link-
    😀
    Szpacsi! attól hogy nem látod, még ott vannak. Kellemetlen, de a struccpolitika sosem segített még.
    Nézz szembe a szellemekkel. ahogy én tettem 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Én hiszek a szellemekben. Vannak ! Már láttam is ( bár videón csak ) De az is jó .
    ( Itt a paranormálon ! ).
    Szóval léteznek szellemek !!!

Szpacsek
    Felhasználó
    Edward0316 wrote

-link-
    😀
    Szpacsi! attól hogy nem látod, még ott vannak. Kellemetlen, de a struccpolitika sosem segített még.
    Nézz szembe a szellemekkel. ahogy én tettem 😀

Na most megnéztem IGAZI !!!!!!!!

Ez egy jó magas szellem 2 és fél m megvan ! Az egyik könyvben láttam ilyet, te is nézd meg ha még nem láttad, Edward, az ” Amire nincs magyarázat” c. könyvben !! Az kb. hasonlóan nézett ki, majdnem ugyanígy, és ? egy templom belsejében állt az oltár el?tt . Hátborzongató… Bár nekem nem, de másoknak ! Akik el?ször látnak ilyet !
    És, aki folózta, az nem látta a fotó készítésének idején csak az el?hívása után, a szellemalakot.

Szpacsek
    Felhasználó

+ Meg egyszer itt Heves megyében is fotózott valaki egy faluban a templomban egy szellemet, egy ragyogó, fényes , színes szellemet. A fotón Sz?z Mária van, a csecsem? Jézussal a karjában. Bár; csak nagyjából látszik, körvonalakban..! / de meg lehet állapítani biztosra , hogy mit ábrázol, szóval, hogy ?k azok)

Itt a megyei napilap, a Heves Megyei Hírlap címoldaldalán volt egy néhány éve . A fénykép is és egy cikk róla.

Szpacsek
    Felhasználó

Diktafont azt vigyél ! De lehet hogy nincs is hangja…….
    ( A kísértetnek.). 🙂
    Sokkal magasabb mint egy ember bár lehet hogy nem jól láttam… ! De honnan veszed, hogy Hitler-bajuszos ?? Egyébként a temet?kben vannak szellemek gyakran is…! Állítólag…!

————————————————–
    —————————————
    Én, sok szerencsét kívánok neked, a szellem — vadászathoz !!!! :O

Névtelen
    Vendég

köbö max 2 méteres lehet. azon a ponton én is nézel?tem korábban, nem szellemkutatás céljából. én 172 cm magas vagyok. t?lem kicsit feljebb ér, de nem 2 és fél az tuti.
    diktafont legközelebb tuti viszek. ki tudja miket vehetek fel.
    felénk az 1960-70-es években elég gyakori volt az id?sebb embereknél a kis hitlerbajusz. ahol a képet csináltam ott ebb?l az id?b?l vannak eltemetve emberek. ma visszamegyek világosban is megnézem kinek a sírja van ott. (hátha képet is találok róla vhol.) 🙂

Névtelen
    Inaktív

Edward!
    Ingoványos talajra léptél ezzel a szellemfotózással. Mostantól bizonyíthatod mindenkinek hogy mi van a képeken.. Ahány ember annyifélét lát bele. Szellemfotót, olyat, amin mindenki ugyan azt látja, nem mindenki tud készíteni. Ahhoz egy bizonyos képesség kell. Egy temet?ben könnyen össze lehet téveszteni egy csokor száraz virágot is bármivel. Vagy egy sírkövön látható, az id?járás viszonyaitól a foltokat lehet arcoknak vélni.

Névtelen
    Vendég

értelek de ha ugyanabból a szemszögb?l készítek egy képet nappal, összehasonlítom az alak méreteit mondjuk a sajátoméval (ezeket most fogom megcsinálni.) akkor nem hiszem hogy lehetne kétség affel?l hogy szellem. ?szintén meg nem is a fotózásért csinálom. nem is akarok bizonyítani semmit. Ez nekem kiskoromtól fogva egy érdekl?dési kör.8 évesen láttam egy fekete alakot magamhoz közeledni az utcán, és elment mellettem. utánanéztem de semmi nem volt ott. senki nem hitt nekem azóta próbálom kutatni az ilyeneket.
    11 évvel ezután sikerült megcsinálnom az els? hitelesnek t?n? bizonyítékomat hogy nem vagyok ?rült és tényleg láthattam egy szellemet. szóval nem fogok bizonygatni semmit. csak magamnak akarom bebizonyítani hogy amit láttam az igenis létezik. mondjuk a szellem?zés terén elég tapasztalt vagyok. (legutóbb keresztanyáméktól ?ztem ki unokatestvérem szellemét 3 hónapja.)

Névtelen
    Inaktív

A kutatók is ezt állítják hogy egy bizonyos szögb?l fényképeznek, több száz felvételt csinálnak, míg “bejön” gy igazi szellemfotó. ?k is így gy?z?dnek meg a kép hitelességér?l. Az viszont igaz hogy legalább 5 -6 száz képet kell ahhoz készíteni hogy megjelenjen rajta egy valódi entitás. Évek hosszú munkája míg egy kutató értékelhet? felvételeket tud készíteni. Arról nem is beszélve hogy bizony éjjel, es?ben fagyban is kint kell lenni id?közönként annak is aki saját maga el?tt akarja bizonyítani hogy létezik a szellemvilág.
    A lényegesebb az hogy szellemet NEM lehet “ki?zni” sehonnan. Szellemek itt köztünk léteznek, bármilyen furcsán és hihetetlenül hangzik is.?k megtalálják annak az útját hogy hogyan kell esetleg a “fénybe” jutni. Egy entitás ami régen esetleg a rokonaihoz vagy magához a házhoz köt?dött egy “ijesztgetésre, ?zésre” legyen az bármilyen hókusz pókusz nem fogja elhagyni a házat…

Névtelen
    Inaktív

A szellem ?zés mint hülyeség sajnos sok agymosott embernek ad megélhetési lehet?séget amit jól ki is használnak a hiszékeny emberek rovására.

Névtelen
    Vendég

tudom. de nem hasznot húzok bel?le. hanem segítettem.keresztanyáméknál hosszú hónapokig terrorizálta szinte ?ket. lelökte a vázát az asztal közepér?l, a csillárt mozgatta, dörömbölt a falon, stb. pont akkor kezd?dött mikor unokatesóm meghalt. de már vége

Névtelen
    Vendég

am én tévedtem. amit készítettem nem egy szellem. hanem egy “absztrakt” sírk? amit valami retardált barom állított oda.
    az el?bb mentem el megnézni. kiábrándító. asszem lehet leszedni az oldalamról…. kicseszés >_<“”

Edward0316
    Adminisztrátor

mind1. nem adom fel. 😀

Névtelen
    Inaktív

Nem is kell. 🙂

wolf
    Felhasználó

Nem te mutogattad itt nemrég a szellemfotódat?
    Akkor most ki a hiszékeny?

Névtelen
    Inaktív

Nem kell ezt ennyire szögletesen felfogni.

Névtelen
    Vendég

gecc én hibáztam. kib@sztam az oldalakra, hogy szellemfotó, közben utána se néztem. amat?r hiba egy amat?rt?l. de lesz igazi is az tuti. ha nekem is kell el?ráncigálnom a sírból a köcsögöt, akkoris lefotózom hogy rohadjon meg bármelyik szellemr?l is legyen szó.
    els?re simán egy köpenyes alaknak látszódik, bárhogy nézi az ember. ennyi, téma lezárva.

Edward0316
    Adminisztrátor

hé lüty? drága! hány éves vagy amúgy? 😉

wolf
    Felhasználó

Kovács – Magyar András: Szellemtan
    -link-

wolf
    Felhasználó

Van az állatoknak is szelleme!

wolf
    Felhasználó

Igaz nem hasonlít rá!

Névtelen
    Inaktív

🙂

Névtelen
    Inaktív
    wolf wrote

-link-

“Akik semmiféle értéket nem képviselnek, vagy egyenesen károsak a közre, nem vagyok hajlandó elfogadni közpénzb?l dotálásra érdemes egyháznak. Annak, aki kétségbeesett és természettudományos téren analfabéta embereket távgyógyít pénzért, és a földönkívüliekt?l szerzett er?re hivatkozik, nem szabad több pénzt adni, mint amit szegény szerencsétlenek saját elhatározásukból áldoztak rá. S?t, én csalásért bíróságra vitetném a hiszékenység vámszed?it. Hasonlóan azt is, aki már nem tudott elhelyezkedni a telített agykontroll-piacon, s?t reikib?l sem szedte meg magát, ezért talizmánokat árul, és az újbabonás ezotériát vegyítve a m?-?smagyar vallásokkal, majd minden, az állatok védelmét leszögez? közmegegyezést felrúgva lovat áldoz beugrós dzsemborikon. Továbbmenve felháborítónak tartom, hogy egy a nácizmus okkult, neopogány ideológiai hátterét hirdet? egyház milliókat kap az adófizet?k pénzéb?l. Mégis, milyen tevékenység az, amit támogatunk? Csalás, emberek butítása és embertelen eszmék terjesztése. Közérdek ez? Egy cseppet sem.

Jellemz?, hogy a ?természetgyógyászat? címke mögé bújva placebókkal üzletel? szélhámosságok akkor alakultak egyházzá, amikor a csalások elharapózása miatt szigorították a természetgyógyászok tevékenységét irányító jogszabályokat. Így született a tévén keresztül ?gyógyító energiákat? közvetít? Gyurcsok József vállalkozásából az Egyetemes Szeretet Egyháza és Kovács András csontkovács pacientúrájából az ?smagyar Táltos Egyház. Villás Béla eleinte agykontrollal vigéckedett, tett egy kiruccanást a reiki területére, aztán kiszélesítette a portfolióját, megalapította az Árkádia Fényeinek Spirituális Egyházát. Mára már mágus ?, ráolvas, ördög?z és lovat áldoz. Utóbbi cselekményével kiverte a biztosítékot az állatvéd?knél.

Annál érdekesebb a Metafizikai Hagyomány Centruma néven bejegyzett egyház. Bár maga is a modern okkultizmus képvisel?je, elveti a New Age kalmárszemlélet?, zavaros, vallástalan vallásosságát. Szellemi el?deiként az antimodernizmus olyan filozofikus író képvisel?it emlegeti, mint Julius Evola, René Guenon és Hamvas Béla. Az egyház a Sacrum Imperium cím?, a fasizmus és nácizmus ? párhuzamosan kereszténység és racionalizmus ellenes ? okkult vonalát követ? periodika szerz?i köré csoportosul. Vélhet?en valós szellemi meggy?z?dés vezérli a híveket, és nem az ezotéria-divatot meglovagoló, kelend? vallásokat összefércel? üzletszer? álegyház. Nem egyszer?en megcélozzák azokat (és f?leg azok pénztárcáját), akiket sem a természettudományokra alapozott szkeptikus-racionális, sem a hagyományos kereszténység kínálta világfelfogás nem elégít ki (többnyire úgy nem elégít ki, hogy egyiket sem ismerik). Ugyanolyan következetességgel küzdenek az okkult hagyomány (saját szavaikkal élve: traditionalis metaphisica) általuk vulgárisnak nevezett hétköznapi, szerintük rontott formái ellen, legyenek azok a n?i magazinok horoszkópjai, vagy az ?úgynevezett energia-miszticizmus?. Akár a javukra is írhatnánk mindezt, ha az a szellemi vonal, amit képviselnek, nem lenne gyökeresen szembeszegül? az elfogadott társadalmi normákkal. Maguk a szellemi el?zmények sem voltak másra hivatottak, mint a modern világgal és annak értékeivel, az abban megtalálhatóval való szembefordulás, ami totalitárius diktatúrákban látta megvalósulni az emberiség magára találását. Ezeknek a gyökereknek megfelel?en a világnézetük antiszemita, elveti a liberális demokráciát, a pszichoanalízist, a szexuális kisebbségek elfogadását, a pacifizmust és humánumot. Mind a kereszténységet, mind a modern tudományosságot olyan fekélynek tartják, ami ellensége a ?fajnak? és az ??si tudásnak egyaránt.? Legjobban egy olyan totális diktatúrában éreznék magukat, ami kiirtja az általuk károsnak tartott szellemi irányzatokat.

Gyurcsok József és az Egyetemes Szeretet Egyháza 1,5 millióval részesült az adóforintokból. Az Árkádia Fényeinek Spirituális Egyháza 5,3 milliót kapott állami kiegészítésként, bruttó 8 milliót kasszírozhatott. Az okkult nácik 1,9 milliót kaptak közpénzb?l a nézeteik terjesztésére az összesen hárommilliós utalásból.”
    Mindezek mellett ismétlem, lehet másnak Más a véleménye…
    -A-

Szpacsek
    Felhasználó

-link-

Kovács Magyar András — A Boldogság titka !
    Én eléggé szeretem ezt az embert ! “Bírom “

-link-

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    Püspökladány a jó hely ! nagyon jól kivehet?, ember által nem készíthetett , igazi Jézus –arc volt ott . ( tavaly ). Valószín?leg most már nincs meg de nem tudom ( mennyire tartós az ábra . ).

Szpacsek
    Felhasználó

-link-

Ezt nézzétek !! Michael Jacksok szelleme, egy autón !!

timea
    Felhasználó
    lutyo wrote

wolf wrote

-link-

“Akik semmiféle értéket nem képviselnek, vagy egyenesen károsak a közre, nem vagyok hajlandó elfogadni közpénzb?l dotálásra érdemes egyháznak. Annak, aki kétségbeesett és természettudományos téren analfabéta embereket távgyógyít pénzért, és a földönkívüliekt?l szerzett er?re hivatkozik, nem szabad több pénzt adni, mint amit szegény szerencsétlenek saját elhatározásukból áldoztak rá. S?t, én csalásért bíróságra vitetném a hiszékenység vámszed?it. Hasonlóan azt is, aki már nem tudott elhelyezkedni a telített agykontroll-piacon, s?t reikib?l sem szedte meg magát, ezért talizmánokat árul, és az újbabonás ezotériát vegyítve a m?-?smagyar vallásokkal, majd minden, az állatok védelmét leszögez? közmegegyezést felrúgva lovat áldoz beugrós dzsemborikon. Továbbmenve felháborítónak tartom, hogy egy a nácizmus okkult, neopogány ideológiai hátterét hirdet? egyház milliókat kap az adófizet?k pénzéb?l. Mégis, milyen tevékenység az, amit támogatunk? Csalás, emberek butítása és embertelen eszmék terjesztése. Közérdek ez? Egy cseppet sem.

Jellemz?, hogy a ?természetgyógyászat? címke mögé bújva placebókkal üzletel? szélhámosságok akkor alakultak egyházzá, amikor a csalások elharapózása miatt szigorították a természetgyógyászok tevékenységét irányító jogszabályokat. Így született a tévén keresztül ?gyógyító energiákat? közvetít? Gyurcsok József vállalkozásából az Egyetemes Szeretet Egyháza és Kovács András csontkovács pacientúrájából az ?smagyar Táltos Egyház. Villás Béla eleinte agykontrollal vigéckedett, tett egy kiruccanást a reiki területére, aztán kiszélesítette a portfolióját, megalapította az Árkádia Fényeinek Spirituális Egyházát. Mára már mágus ?, ráolvas, ördög?z és lovat áldoz. Utóbbi cselekményével kiverte a biztosítékot az állatvéd?knél.

Annál érdekesebb a Metafizikai Hagyomány Centruma néven bejegyzett egyház. Bár maga is a modern okkultizmus képvisel?je, elveti a New Age kalmárszemlélet?, zavaros, vallástalan vallásosságát. Szellemi el?deiként az antimodernizmus olyan filozofikus író képvisel?it emlegeti, mint Julius Evola, René Guenon és Hamvas Béla. Az egyház a Sacrum Imperium cím?, a fasizmus és nácizmus ? párhuzamosan kereszténység és racionalizmus ellenes ? okkult vonalát követ? periodika szerz?i köré csoportosul. Vélhet?en valós szellemi meggy?z?dés vezérli a híveket, és nem az ezotéria-divatot meglovagoló, kelend? vallásokat összefércel? üzletszer? álegyház. Nem egyszer?en megcélozzák azokat (és f?leg azok pénztárcáját), akiket sem a természettudományokra alapozott szkeptikus-racionális, sem a hagyományos kereszténység kínálta világfelfogás nem elégít ki (többnyire úgy nem elégít ki, hogy egyiket sem ismerik). Ugyanolyan következetességgel küzdenek az okkult hagyomány (saját szavaikkal élve: traditionalis metaphisica) általuk vulgárisnak nevezett hétköznapi, szerintük rontott formái ellen, legyenek azok a n?i magazinok horoszkópjai, vagy az ?úgynevezett energia-miszticizmus?. Akár a javukra is írhatnánk mindezt, ha az a szellemi vonal, amit képviselnek, nem lenne gyökeresen szembeszegül? az elfogadott társadalmi normákkal. Maguk a szellemi el?zmények sem voltak másra hivatottak, mint a modern világgal és annak értékeivel, az abban megtalálhatóval való szembefordulás, ami totalitárius diktatúrákban látta megvalósulni az emberiség magára találását. Ezeknek a gyökereknek megfelel?en a világnézetük antiszemita, elveti a liberális demokráciát, a pszichoanalízist, a szexuális kisebbségek elfogadását, a pacifizmust és humánumot. Mind a kereszténységet, mind a modern tudományosságot olyan fekélynek tartják, ami ellensége a ?fajnak? és az ??si tudásnak egyaránt.? Legjobban egy olyan totális diktatúrában éreznék magukat, ami kiirtja az általuk károsnak tartott szellemi irányzatokat.

Gyurcsok József és az Egyetemes Szeretet Egyháza 1,5 millióval részesült az adóforintokból. Az Árkádia Fényeinek Spirituális Egyháza 5,3 milliót kapott állami kiegészítésként, bruttó 8 milliót kasszírozhatott. Az okkult nácik 1,9 milliót kaptak közpénzb?l a nézeteik terjesztésére az összesen hárommilliós utalásból.”
    Mindezek mellett ismétlem, lehet másnak Más a véleménye…
    -A-

Teljesen igaz!

wolf
    Felhasználó

Ennyire negatív írást már régen olvastam!

wolf
    Felhasználó
    lutyo wrote

“Akik semmiféle értéket nem képviselnek, vagy egyenesen károsak a közre, nem vagyok hajlandó elfogadni …”

Ezt is te írtad? Gratulálok!

wolf
    Felhasználó
    Szpacsek wrote

-link-

Ezt nézzétek !! Michael Jacksok szelleme, egy autón !!

Michael Jackson – és a szellem szörny!
    -link-

wolf
    Felhasználó

“Megjegyzés a videóhoz! Mielött Micheal Jackson meghalt igaz, hogy ezt a videót nem sokkal halála el?tt forgatták, és akkor vették fel ezt az utolsó albumot? Mi van a háta mögött? Ez vajon valódi vagy valami valami bábu? Vagy valami más dolog lehet? Az ami ott a háttérben volt az árnyékban lehet, hogy igazából ?t irányította?”

wolf
    Felhasználó

Kovács – Magyar András: Szellemek – Szellemvilág
    -link-

Névtelen
    Vendég

kicsit átírtam:
    -link-
    remélem nincs kifogás ;P

Szpacsek
    Felhasználó
    wolf wrote

“Megjegyzés a videóhoz! Mielött Micheal Jackson meghalt igaz, hogy ezt a videót nem sokkal halála el?tt forgatták, és akkor vették fel ezt az utolsó albumot? Mi van a háta mögött? Ez vajon valódi vagy valami valami bábu? Vagy valami más dolog lehet? Az ami ott a háttérben volt az árnyékban lehet, hogy igazából ?t irányította?”

Az egy szürke lény , én egy szellemet is vélek felfedezni a filmen, meg a végén, az a nagy szempár…! Hát…! Érdekes, hátborzongató !!

Szpacsek
    Felhasználó
    Edward0316 wrote

kicsit átírtam:
    -link-
    remélem nincs kifogás ;P

Nincs ! Nagyon jó ! És ott van a “Gods and Monsters” is, egy jó rovat, amelyb?l pl. a ” Fekete Vérfarkas” cikk tetszik nekem !

Szpacsek
    Felhasználó

És a ” New Jersey Devil” !! Egy patás, sovány lószörny, denevér szárnyakkal !
    Persze minden lónak van patája….. de hogy ez milyen.. hát.

Edward0316
    Adminisztrátor

a Jersey-i ördög is érdekes jószág lehet. De genetikai szempontból nem tartom valószín?nek, hogy lószörny lenne denevérszárnyakkal. természetes úton valahogy kizártnak tartom hogy ilyesmi bárhol kifejl?djön. sokkal inkább valami kísérlet eredménye.

Edward0316
    Adminisztrátor

Gods and Monsters? nem láttam még. :S

Szpacsek
    Felhasználó

Meg ott van az 1966 – 67-es, nyugat –virgíniai molyember is… az oldaladon… err?l én egy könyvben olvastam úgyhogy tudok róla ! Tényleg keményen ” beakasztott ” a Charleston-i és a Point Pleasant -i lakosoknak….!!!

Szívatta ?ket sokáig ! Autók felett szállt, mint egy Batman… és vörösen világító szeme volt. Egyszer be is csöngetett egy házhoz állítólag… és amikor a lakó kinyitotta az ajtót, ott állt a ” Madár” ( ez volt a beceneve), és izzó, pirosan világító szemei voltak.

Szpacsek
    Felhasználó

A TNT -terület, Point Pleasant-ben…. A 2. világháború alatt tárolták és gyártották ott a robbanószert .

Edward0316
    Adminisztrátor

A 2. világháborúban sok új vegyszerrel kísérleteztek, és sok olyan veszélyes összetétel? anyag volt amit a mai napig nem hoztak nyilvánosságra. akkoriban is csak kísérleteztek a nukleáris technológiával. fene se tudja miféle él?lények estek áldozatul ezeknek a kutatásoknak talán emberek is voltak köztük. id?vel az utódaikban megjelenhetett ilyen mutáció. szóval nem tartom kizártnak hogy a Point Pleasant-i TNT területr?l származzon a lény. ez csak egy elmélet sajnos… :S de amíg nem derülnek ki újabb bizonyítékok, addig ez marad a logikus következtetés.

Névtelen
    Vendég

basszus csak most figyeltem!
    a molyember csak 21-22 évvel a 2. vh. után bukkant fel. ha folytak ott vmilyen újfajta robbanószer kísérletek, akkor a leglogikusabb amire tudok gondolni, hogy az egyik ott dolgozó lehet a lény egyik “szül?je”. 21-22 évesen már kifejl?dhet rendes feln?tt méretre, akármilyen mutációja is van: végülis nagyrészt ember. ;p
    fogalmam sincs, de sztem egy ilyen nem szokott csak úgy becsöngetni valahova és csak ott állni, anélkül, hogy megtámadná az illet?t. szerintem valamit akart t?le. talán volt köztük valami kapcsolat. talán túl komplikáltnak hangzik, és elég lehetetlenségnek, de én valahogy kezdem sejteni hogy a lakó akihez becsöngetett (minden bizonnyal férfi, aki elhagyta a n?jét.) a lény “apja”. Ugyebár az anya nem mondott le csak úgy a gyerekér?l akkoriban, akárhogy is nézett az ki. felnevelte, majd a gyerek szó szerint kirepült a családi fészekb?l XDD
    gondolom a gyerek érezte a csáveszen a genetikai köt?dést vagy valami ilyesmi xDDD mind1 kicsit huzatos elmélet, de találgatásnak jó. 😀

Logan
    Felhasználó

ez is egy variáció 🙂 sok mindenr?l nem tudjuk az igazságot, szóval lehet hogy egy génkisérlet következménye volt.

Névtelen
    Vendég

egy orosz oldalt nézegettem honlapnépszer?sítés céljából, és a képgalériában találtam egy érdekes képet: -link-
    olvastam már ilyenr?l. ez valami árnyéklény, nem?

Edward0316
    Adminisztrátor

els? gondolatom Pán Péter volt XDXD

50 bejegyzés megtekintése - 101-150 / 256

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.