Szkíták, hunok..

News Fórumok UFO-k Földönkívüliek Szkíták, hunok..

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Szerző
    Bejegyzés
    Szpacsek
    Felhasználó

Ebben a topikban a szkítákról, hunokról, avarokról, stb. lesz szó.

Na és a saját népünkr?l; a magyarokról is !!!! 🙂 🙂

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
    ¤¤

Bár ?k nem földönkívüliek — nem is idegenek …. f?leg nekünk magyaroknak.. 😀
    De közül van pl. Mu-hoz, és Ataiszhoz ….
    Szóval itt van a helyük, nekik is ! A Paranormálon!
    És ez a téma a népi, nemzeti eredetünk megismerése, megértése, kutatása miatt is fontos. 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

-link-

A szkíta és hun világ

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    A – ma is él? – turáni népek!
    pl. törökök, mandzsuk, kipcsákok.

A türkök, kazárok, stb. … már nem élnek, kihaltak!
    TÜRKMÉNek legföljebb…. Türkmenisztánban. ?k élnek ma is.

Ez a téma a magyarok azaz a mi népünk eredetével is kapcsolatban áll.

Úgyhogy nézze meg minden hazaszeret? ember. 🙂 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    Jászok, kunok, avarok..

Jászkun induló:

-link-

-link-

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    Attila induló

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    A magyar nemzet története : Attila és a hunok

A hunok mely népcsaládhoz tartoztak– bizonytalan. Azt írják.
    Pedig: ATAISZ-ból jöttek, Mu utódkontinensér?l származnak!! (Ataisz Mu-nak az utód-kontinense volt: amikor Mu elsüllyedt, a Csendes-óceánban, a helyén egy kisebb szárazföld, Ataisz még többezer évig fennmaradt.)

Ataisz = Ata-Ízisz.
    /Itt az “Ata” az istent jelenti, az Atyát, Ízisz pedig….. Ozírisz felesége, gondolom, róla van szó … Nem lehet más.. .. szóval az Anyaistenn?. /

A hunok f?városát Ataiszon Dorozsmának hívták. A Kékleny-hegység volt a legmagasabb hegysége Ataisznak. Onnan úsztatták folyókon a hunok a fát, le a síkságra, építkezni.

Persze mindez nem 100 % hogy igaz, és így volt. De ezeket a fontos új információkat megosztom itt, úgy döntöttem, mert ezeket az elmúlt években, könyvekben olvastam. Szóval nem én találtam ki. És valószín?leg nem is mese. Ezek újabb kutatási eredmények. És ezek a dolgok fontopsak lehetnek – ha igazak – a magyar nép múltja szempontjából is, hisz a magyarok a hunok törzsszövetségébe tartoztak. A magyarok a hunok egyik népcsoportja voltak. A Hun Törzsszövetségben a magyarok töltötték be szellemileg a vezet? szerepet.

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
    ×××
    Szóval a magyar nép okos nép ….. mint ez amúgy is köztudott …. hisz a Hun Törzsszövetség kisebb-nagyobb népei közül mi voltunk annakidején a szellemi irányítók, és mi játszottunk vezet? szerepet szellemileg a hun népek között. Még akkor is, amikor a hunok már Ujguriában laktak.
    Ujguria pedig Közép-Ázsiában van. Ma Kínában található. Székhelye Urumcsi.
    Ide vándoroltak át – mint a kutatásokból kiderült – a hunok Ataiszról, amikor Ataisz is elsüllyedt…. a Csendes-óceánban…… többezer évvel Mu elsüllyedése után.

(Ha valaki arra gondol, nem furcsa-e ez a Csendes-óceános dolog…. hogy onnan jöttek a hunok ….Óceániából …. nos erra azt mondom: de, kissé nekem is fura. De nem hihetetlen. Ezek az ?srégi történetek nem elképzelhetetlen, hogy igazak, aki ismeri a magyar népmeséket, tudja! Hogy sok népmesei alapja és gyökere van a történetnek … ami csak a szájhagyomány útján maradt fönn, a népmesék, mondák által.

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    Egy dal Attiláról, a hun királyról:

-link-
    Hun-magyar rokonság.
    (Árpád fejedelem is állítólag Attila leszármazottja volt.)

S Z É K E L Y E K R ? L :
    A székelyek, a székely nép –nem más, mint egy hun népcsoport, néptöredék.
    Az utóbbi id?ben sokat olvastam róluk.

a következ? a lényeg:
    — i. sz. 451–ben volt a Catalaunumi nagy csata a hunok és a rómaiak közt, döntetlennel zárult.
    — 453-ban meghalt Attila, a hun fejedelem.
    — Nem sokkal kés?bb, egy csatában elesett Aladár, Attila fia, a hunok új fejedelme.

Ekkor a hunok egy része eltávozott a Kárpát-medencéb?l: Ázsiába, vagy a kelet-európai sztyeppékre vonultak vissza. Másik, kis részük azonban Erdélyben települt le. Az ? vezet?jük a mondákból is jól ismert Csaba királyfi volt; ? azonban Görögországba ment, a Keletrómai Birodalomba. (Ez a kés?bbi Bizánci Birodalom) Mert az anyja onnan származott, bizánci császárleány volt.
    Azt mondta Csaba királyfi a hunjainak — tehát, a kés?bbi székely népnek — hogy várjanak rá, várják ?t, majd visszatér. És akkor újra a királyuk lesz.
    Ám soha nem tért vissza; sem ?, sem pedig a leszármazottai…..
    A Bizánci Birodalomban maradtak. Többé nem lehetett hallani fel?lük.

Az Erdélyben letelepült hunokat a környez? népek, pl. a dákok, stb. … “székelyek”-nek nevezték. Ez a név maradt rajtuk. Innen ered tehát a nevük.
    (Szerintem azért, mert székihunok voltak! Székiek – székelyek… 🙂 )
    (Bár, ezt nem tudom biztosra!)

A magyar Honfoglaláskor, 895-ben találkoztak a székelyek a bejöv? honfoglaló magyarokkal — akiknek Árpád fejedelem volt a vezet?jük.

(Err?l is épp nemrégem olvastam egy könyvben! A könyv címe: Hun-Magyar mondák. Jó régi könyv; új kiadásban. De már vagy 100 éves könyv. Szerencsére újra kiadták.)
    (Én szeretem nagyon az ilyen régi könyveket! Mert azokból sokat lehet tanulni!!)

Szpacsek
    Felhasználó

-link-

Kaszpi-tengert?l északra a szarmaták, a Fekete-tengert?l északra a szkíták ….. 🙂 🙂

Ezt a videót is nézze meg minden érdekl?d?! Aki a MAGYAROK eredete fel?l is érdekl?dik! 🙂

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.