Tanítások az Inua bolygóról

News Fórumok UFO-k Földönkívüliek Tanítások az Inua bolygóról

• This topic has 322 válasz, 21 hozzászóló, and was last updated 8 years, 4 months by Névtelen.
50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 323
  • Szerző
    Bejegyzés
    gabee
    Adminisztrátor
    monolit
    Felhasználó

Ez a topik nagyon nehezen indul! Tudom, mindenki nagyon várja már a 3. kötetet, de addig is lenne egy javaslatom: aki erre a topikra kattint, csak annyit lát, amennyit Gabee írt, hogy ez az el?z? folytatása. Új látogatónak ez semmit nem mond, nem tudja még azt sem, hogy egy könyvr?l van szó. Lehet, hogy az túl nagy kérés, hogy az el?z? fórumindítót az egész könyvet tegyük fel ide újra?

Ahhoz ugyanis hogy ide érdemben tudjanak írni, el kell olvasni a könyvet……….

wanderer
    Felhasználó

ezért írta gabee a linket a hozzászólásába, hogy az új látogató vissza tudjon menni a régi topikra és el tudja olvasni a történetet…

Szpacsek
    Felhasználó

Nekem szimpatkusak az inuakik. Gyümölcsökkel, magokkal táplálkoznak. Húst nem esznek.

Szpacsek
    Felhasználó

Három ujj van 1 kezükön, ( 2 kezük van), vastag és er?s farkuk van, meztelenül járnak, és az ” Általános Mátrix”–hoz fordulnak melegért, ha fáznak — nekem ezek ragadták leginkább meg a figyelmemet. 🙂

kifli89
    Felhasználó

Na meg egészen véletlenül hüll?k és a fajnevük egy bet?ben tér el az “anunnaki”-tól, amelyik meg egy negatív civilizációt jelöl :O
    Aki meg ide tévedt volna el?ször: ebben az inunnakis könyvben egy Dávid nev? fiú (álnév) és egy pszichológusn? beszélgetése van feljegyezve. Ja és az a Dávid nem is egészen Dávid, mert egy inunnaki van benne..vagy mi a csuda.

Szpacsek
    Felhasználó

Hát az meglehet, hogy negatívok, mert reptiliánok, de nem hüll?k, Nem állatok. Én úgy tudom, hogy ez egy külön “emberfaj”, vagy mindenesetre egy intelligens lény faj. De lehet, hogy hidegvér?ek, mint a hüll?k. ( Gyík?)
    Szóval a mi számunkra, meleg vér? eml?sök számára akkor ?k ” idegenek”. De tudnánk velük beszélni, és ?k is velünk, csak szaporodni, keresztez?dni egymással, azt nem tudnánk.

senkise
    Felhasználó

“csak szaporodni, keresztez?dni egymással, azt nem tudnánk. “

Mekkora pech… 😀

monolit
    Felhasználó

gorillabácsi!!!!!!!!

Az Atlantisz c. topikban szóba került az Akasha, kérlek olvasd el. Meg tudnád kérdezni Dávidtól, mai tudása szerint mi a helyzet?

Kérlek írj arról is, hol tart a 3. kötet?

monolit
    Felhasználó

Kedves Mindenki!

Akik az el?z? fórum részvev?i voltak, azok tudják, mennyire hatással volt sokunkra Dávid üzenete. Sokan elkezdtük azt, amit már régebben kellett volna: átértékeltük itteni létünket, s valamilyen furcsa, jóles? indittatástól ösztönözve, elkezdtük önmagunk megváltoztatását testileg és szellemileg egyaránt. Az, hogy ki hol tart ezen az úton, a régi fórumon még téma volt, és nyomon követhet? volt: id?nként megosztottuk egymással tapasztalatainkat. Én is leirtam élményeimet akár az étkezési szokások megváltoztatásásval kapcsolatban, akár megélt meditációs élményekr?l volt szó. Emiatt elég pezsg? volt ez a topik. Mostanában lecsendesedtek a kezdeti újdonság okozta nagy hullámok, és elmaradtak az akkori beírók is. Én még itt vagyok, és remélem ha olvassátok ezeket a sorokat kedveseim, talán újra partnerek lesztek ezekben a párbeszédekben.

Magamról el kell hogy mondjam, Dávid könyve által másodszor ébredtem. Olyan katartikus élményt jelentettek nekem szavai, hogy rögtön tudtam, most, másodszor átélve ezt a hívást, ébresztést, már visszavonhatatlanul döntenem kell, és habozás nélkül, teljesen átadtam magam az érzéseknek, hagytam magam általuk és Tanitóm által vezetni. Sok minden megváltozott életemben az emberi kapcsolatokat illet?en is, de méginkább a tudati, szellemi változások a legfontosabbak. Úgy éreztem, szépen változom, haladok a magam útján. Aztán jöttek testi problémák, tünetek, amiket zavarónak éreztem, nem tudtam hova tenni. Tanitóm azt mondta, ez természetes, de mégis, nem tudtam teljesen megnyugodni. Talán más is érzett hasonlókat, aki hasonló úton jár, mint én: id?nként heves szívdobogás, szédülés, hangulatváltozások és borzasztó er?s érzelmi megnyilvánulások. Szédit? iramban rohannak gondolataim id?nként, és olyan csapongóak, hogy bizony nem mindig tudom megzabolázni ?ket. És minden éjjel 2 óra 32 perckor felébredek. Nem, nem a prosztatám!
    És nagy hullámokban jönnek az id?szakok, amikor úgy érzem a csúcson vagyok, a világ összes tudása birtokomban van, és ellenállhatatlan vágyat érzek arra, hogy másokkal ezeket megosszam, ébresszek vele, és utat mutassak. És utána jön a hullámvölgy. Amikor úgy érzem, s?r? fátyol fedi gondolataimat, s nem tudok e fátyol mögé nézni.Aztán ez az id?szak is elmúlik (szerencsére sosem túl hosszú) és megint jön a Felemelkedés hullámvasútja.Ezek a legszebb id?szakok.
    Egy meditációs élmény hatására régóta hullámvölgyben vagyok. Olyan er?s, számomra megrázó, és érzelmileg sokkoló élményben volt részem, amin nehezen tudok túllépni. Talán egyszer kiírom magamból. Mondták, hogy így lesz.

Szeretném ha írnátok Ti is, újak is, régiek is, hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket, nektek is van-e volt-e hasonló tapasztalásotok, volt-e hasonló meditációs élményetek? Fizikai változások kisérik-e utatokat? Néha úgy érzem magam, mintha szó szerint fizikai testemmel, gondolataim erejével szárnyalnék, és úgy tele vagyok energiával, mint egy lufi: ki kell terjesztenem magamat, hogy ezt a rengeteg szeretet energiát szét tudjam oszlatni. Hihetetlen jó érzés! tényleg sugárzom szó szerint! Tudatosan magamtól is szórom ezeket az energiákat, de ezek az indittatások más érzés. Ilyenkor úgy érzem, MINDENKINEK át kéne adni ezt az érzést! És MINDENKINEK meg kell ezt tanulnia!

Úgyhogy kedves ismeretlen, ki most olvasod e sorokat, ébreszt?!!!

Nilem
    Felhasználó

Monolit írta:
    “Kedves Mindenki!

Akik az el?z? fórum részvev?i voltak, azok tudják, mennyire hatással volt sokunkra Dávid üzenete…….”

Szia Monolit!
    Én is azok közül vagyok, akik a régi topikban irogattak….
    Sajnos olyan témák jöttek fel az utóbbi id?ben, amik nem “érdekeltek”. Elolvastam, de nem tartottam fontosnak, hogy írjak rá valamit.
    Most viszont az írásodra válaszolnék.
    Nagyon jó, hogy megfogalmaztad ezeket a dolgokat….
    Nekem is vannak ilyen fizikai érzeteim.
    El?sz?r is én január környékén olvastam a könyvet, utána 1 héttel rá már nem ettem húst. Azóta sem eszem.
    Próbálok egészségesebben élni (ami kiakasztja a családomat).
    Persze nem viszem tulzásba, de már az is kiveri a biztosítékot, hogy nem eszem húst és próbálok teljeskiörlés? kenyeret vagy rozsos stb. kenyeret venni….. (persze a családnak megcsinálom a húsos kajákat, mert er?szakkal senkit sem lehet (s?t nem szabad) gy?zködni. Ez mindenkinek magától jön. (ha jön)
    Fizikai problémáim vannak nekem is.. az általad említett szívdobogás (ma már ritkábban van), az ok nélküli hangulathullámzás…. (van mikor ok nélkül szinte repülnék a boldogságtól, van mikor pedig majd felrobbanok az idegességt?l….)
    Próbáltam a megbocsátásokat is. Mindenkinek (él?nek – halottnak) akikkel valaha is érzelmi kapcsolatba kerültem – megbocsátani. Ez lehet csak egy er?szakos sof?r, aki csakazértis elém tolakodott… és nem engedett be oda, ahol parkolni akartam- persze ? csak tovább akart menni…. de csak azért is rámállt. Szóval még az ilyen csipp-csupp ügyek is felzaklatják az embert a mindennapokban. Ezeket is szeretném magamban helyre tenni.
    Dávid még írt a védelemr?l is. Ágyat körülvenni rézhuzallal karköt? vörösrézb?l. Ezt is megvalósítottad?
    Fizikailag pedig próbálom magam egy kicsit jobban rávenni a mozgásra…. Pl. eljárok tavasz óta tájfutni…. (igaz a legnagyobb része még gyaloglás, de az sem rossz, ha pár kilómétert az ember gyalogol az erd?ben.)
    Egyenl?re ennyi…. mégegyszer köszi, hogy ébreszt?t fújtál!!!!

gabee
    Adminisztrátor
    gorillabacsi
    Felhasználó
    monolit wrote

gorillabácsi!!!!!!!!

Az Atlantisz c. topikban szóba került az Akasha, kérlek olvasd el. Meg tudnád kérdezni Dávidtól, mai tudása szerint mi a helyzet?

Szia Monolit!

Bocsi a késésért. Sajnos csak most volt id?m ránézni a fórumra és nagyon örülök, hogy folytatódik ez a topik. Én Aryanával tartom a kapcsolatot. ? közvetít nekem Dávid felé. A régi kérdésekre megjöttek a válaszok Dávidtól, majd az inuaki.hu oldalon fent lesznek. A Te kérésedet is megpróbálom tolmácsolni és fantasztikus érzéssel tölt el, hogy környezetemben nagyon sok ember ébredezik, nagyon sok embernek kinyilt a szeme. Napont beszélek új emberekkel, akik már tudtak ezekr?l a dolgokról, csak én nem figyeltem fel erre. Öszinte leszek, ha azt mondom, hogy kellemesen csalódtan. Sok emelkedett spiritualitású is akad köztük, akik már régóta meditálnak azokért a célokért, amir?l Dávid beszél.
    Dávid harmadik könyve csak kés?bb jelenik meg, de hamarosan megjelenik az Anunnaki vs. Anunnaki könyv Aryanától, el?ször románul, majd meglátjuk, hogy mikor lesz meg magyarul. Lehet, hogy egyeseket zavarni fog, de a könyv csak nyomtatott formában jelenik meg, nem lesz meg neten, de egy pár részlet ott is olvasható lesz. Ezt a román kiadó felé vállalt kötelezettség és az els? magyar kiadás költségeib?l okulva kell így csinálnunk. Persze bármilyen további segítséget megadok és ahogy már korábban említettem szívesen közvetítek Dávid felé. Dávid ideje csak 2012 után jön el, most még csak 10 éves gyermek, akkor fog majd az emberek elé állni és szerintem a többi inuaki is, akir?l beszél.
    Addig nekünk is rengeteg feladatunk van, hiszen nekünk is el kell érnünk azt a spiritualitást, de lényegében nem a fizikai tudás számít és az sem, hogy mennyit tudunk az idegen civilizációkról, azok a dolgok majd úgy is kitárulkoznak, hanem hogy hajlandóak vagyunk-e beengedni és kihasználni az új energiákat. Az új vibrációkra idejében kell felkészülnünk. Idáig fogalmam se volt, hogy hányan teszik ezt nap mint nap, vagy akár gyakrabban is naponta.

Köszönöm, hogy Ti is így gondolkodtok.

Üdv.,
    Gorillabácsi

monolit
    Felhasználó

Kedves gorillabácsi!

Dávid már rég nem 10 éves! 2000-ben írták a könyvet, amikor találkozott Aryanával el?ször, akkor volt 7 éves. Úgyhogy most kb. 17! Nem nevezhet? kisgyermeknek! Azért is vagyok nagyon kíváncsi, hogy 7 éves korához képest a tudatossága, a hozzáállása világunkhoz vajon miben változott? És persze a képességei, a szándékai vajon tisztán megmaradtak-e? Nagyon-nagyon szeretném, ha gyermekkori önnön tisztasága, bölcsessége és jóindulata még mindig sajátja lenne. Vajon neki, aki most már fiatalember a kamaszkor minden testi és lelki hatásával együtt, megmaradtak-e a kommunikációs csatornái, sikerült-e középutat találnia céljai és gyorsan változó kamaszszervezete között? És persze minden új info nagyon érdekel, hiszen tényleg nyakunkon a változás! Nagyon-nagyon kevés id?nk van!

monolit
    Felhasználó

Még gyorsan eszembe jutott valami: az el?z? fórumon gyüjtöttél kérdéseket, amit közvetitesz Dávid felé, ( nekem is volt kérdésem), és azt szeretném tudni, ezekre a választ hol, mikor olvashatjuk?

gorillabacsi
    Felhasználó

Kedves Monolit!

Dávid most 10 éves. A könyvet nem 2000-ben írták. Valóban az elején én is így gondoltam, mert az Orfeu kiadó mellett szerepelt a 2000, de ezt még az elején tisztáztam és a topikra is megírtam. Szóltam már, hogy érkezett válasz? Azt hiszem írtam ezen a fórumon is. Tehát hamarosan megkapjátok a válaszokat az Inuaki honlapon, mely címét már megírtam. Dávid nem hinném, hogy átesne a kamaszkoron. ? ki fogja ezt a részt hagyni az életéb?l, hiszen ? mondja, hogy a test hozományával dolgozik. Tehát képes az egészet megváltoztatni, hiszen már öt évesen teljesen feln?tt lényként viselkedett, csak testileg gyermek. És nem lehet egy tudatos lényt csak úgy megváltoztatni.

Valóban kevés az id?nk, hamarosan jelentkezem, és err?l szeretnék a továbbiakban beszélni.

Gorillabácsi

monolit
    Felhasználó

Kedves Nilem!

Örülök Neked, annak is, hogy elkezdtél életmódot váltani, és sikeresen! hiszen január óta azért eltelt néhány hónap! Én is kb. akkor hagytam abba a húsevést amikor Te, és persze a családban nálunk is pont így történt, ahogy nálatok. Nekem se hiányzik a hús, pedig azt hittem, egy id? után meg fogom kívánni, és le kell küzdenem majd a vágyat hogy egyek. Ilyesfajta “kisértésnek” szerencsére semmi nyoma. Családon belül senki nem követi sajnos példámat.
    A régi fórumon oldalakon keresztül ment a réz-karköt? mizéria, én úgy éreztem és érzem ma is, hogy nincs rá szükségem. Ezért nem tudok ilyenfajta tapasztalatról beszámolni Neked.
    Mindennapi bosszúságainkat tapasztalatom szerint, ha már érzelmileg megéltük mint negativ élményt, akkor szinte rögtön el kell engedni. Nem tanácsos rajta rágódni, foglalkozni vele, mert addig hat csak rád, amíg jelen van benned.
    Amint azt mondod hogy kész, lezártam, és elengedtem, többet nem foglalkoztat, abban a pillanatban máris nem nyomaszt.
    Próbáltad a vasárnap esti meditációkat is? Ezzel kapcsolatban volt egy érdekes élményem, ezt majd legközelebb!
    Hát igen, a mozgás! Nálam csak a reggeli-esti gimnasztika, jóga-légzés ami szóba jöhetett a körülmények miatt. Ezek viszont csodát tettek, több már kialakulóban lév? izületi problémát hetek alatt megoldott. És még ki tudja mit, hiszen semmi bajom, egészséges vagyok. A légzés pedig áldás, próbáld ki Te is!

Úgy látom, neked már nem kell ébreszt?, már felébredtél!

monolit
    Felhasználó

köszönöm gorillabácsi!

pleh
    Felhasználó
    gorillabacsi wrote

monolit wrote

gorillabácsi!!!!!!!!

Addig nekünk is rengeteg feladatunk van, hiszen nekünk is el kell érnünk azt a spiritualitást, de lényegében nem a fizikai tudás számít és az sem, hogy mennyit tudunk az idegen civilizációkról, azok a dolgok majd úgy is kitárulkoznak, hanem hogy hajlandóak vagyunk-e beengedni és kihasználni az új energiákat. Az új vibrációkra idejében kell felkészülnünk. Idáig fogalmam se volt, hogy hányan teszik ezt nap mint nap, vagy akár gyakrabban is naponta.

Köszönöm, hogy Ti is így gondolkodtok.

Üdv.,
    Gorillabácsi

Valóban már 2000 tájékán is nagyon sok ember (milliók) érezték ezt, de még nem volt náluk teljesen tudatos.
    Azt gondolni, hogy a többi ember csak “zombi” nem túl bölcs. ?k is ugyan olyan dolgokon mennek keresztül nap mint nap mint mi, természetes, hogy sokan már b?ven túllépték a mi éberségi szintünket is. Köztük olyanok akikr?l végképpen nem gondolnánk.
    Az emberek nagy része azt gondolom e felé halad, id?vel pedig mindenki tudatosabb lesz.
    Már 2000 körül emlékszem, bizonyos természetgyógyászati tanfolyamokon, ami videó konferencián keresztül ment a világ szinte minden tájáról csatlakozva 1-1 el?adáson sok száz ezren vettek részt. Azóta szerintem ez a szám hatványozódott.

( Viszont én még mindig eszek húsit. Ma reggel pl bacon szalonnát ettem hagymával és nagyon jól esett. 😛 )

Lightness
    Felhasználó

Extraterrestrial Biological Entity (földönkívüli biológiai lény) rövidítése volt. EBE

monolit
    Felhasználó

( Viszont én még mindig eszek húsit. Ma reggel pl bacon szalonnát ettem hagymával és nagyon jól esett. )

Te kis perverz…..

Lightness
    Felhasználó

-link- na err?l mit gondoltok?:)

senkise
    Felhasználó

Nekem a legels? gondolatom, hogy nem vigyorognék egy ilyen koponyával, hanem gyorsan meglépnék vele…

“egy olasz könyvtár”
    Város esetleg, könyvtár neve…(luxus igényeim vannak nem?…)

“Még a Vatikán szóviv?je is kifejezte a leletek miatti félelmét és aggodalmát. “
    Forrás…

“Az olasz rend?rség az összes könyvtárba vezet? bejáratot lezárta.”
    Forrás… esetleg fénykép melléklet…nem hiszem el, hogy abban a városban nem lakik senki…

“A rejtély félelmetes és egyre misztikusabb.”
    Igen, mos rettegünk…

“Az ?rlényekre hasonlító csontvázak”
    A fényképen csak egy van… forrás…

Lehet csak én vagyok ekkora mamlasz, hogy nem akarom bevenni ezt?…
    Se forrás, sem bizonyítékok. Egyetlen kép amin vigyorog valaki, egy koponyának látszó tárggyal. A rekonstruált kép pedig cseppet öregnek t?nik…

senkise
    Felhasználó

“Forrás: van.hu”
    Komoly… 😀

Nilem
    Felhasználó
    monolit wrote

…Amint azt mondod hogy kész, lezártam, és elengedtem, többet nem foglalkoztat, abban a pillanatban máris nem nyomaszt.
    Próbáltad a vasárnap esti meditációkat is? Ezzel kapcsolatban volt egy érdekes élményem, ezt majd legközelebb!

Szia Monolit!
    Az elengedéssel van gondom…. nem a mindennapokéval… (a friss dolgok még viszonylag könnyen mennek), hanem a régi, mélyen lév? érzelmekével… Ezzel próbálkozom, több kevesebb sikerrel. Persze van ami már nem bánt…de maradt még b?ven olyan stresszel? dolog, amire “ugrok”.
    Na ezt kellene valahogyan megszelidíteni magamban, ezt a hirtelen reakciót.
    Az új energiának köszönhet?en (azaz szerintem az miatt van), nem tudok halllgatni.. ha úgy gondolom, hogy igazam van, akkor kimondom…. legyen az bárki…. f?nököm, ügyfél, család stb…… Próbálok nem bántó lenni, de nem mindig sikerül, mert az igazság néha igenis fáj. Ezért szerintem jó pár embert megbotránkoztatok, hogy kimondom amire gondolok.De talán egy kicsit err?l is szól ez az egész felemelkedés. Merjük kimondani a gondolatainkat…. azaz ha megfordítom….. csak olyanra gondoljunk, amit ki is merünk mondani!!!! Na ez már nem semmi…. ha az ember idáig elér!!
    A sok egészségügyi gondom (egyre- másra “megfázom”, fáj a fejem, fáj ez-amaz…) szerintem pedig a teremetések felgyorsulása miatt van. Sajnos a negatív teremtésre is igaz!!! Magyarul én csinálom magamnak (persze nem igazán tudatosan), de hát mégiscsak én vagyok az oka.
    Már alig várom Dávid válaszait…. egy kicsit az megint talán segítene tovább ezen az úton….. Addig is elhatároztam, hogy mégegyszer elolvasom mindkett? könyvét.

Én is csináltam a vasárnap esti meditációkat…. de nálunk akkor még a férjem nézi a tv-t (és nagyon hangosan)….. a fiam meg akkor szoikott még kiabálni, hogy menjünk oda hozzá…. takarjuk be.,.. inni akar…stb.
    Így aztán feladtam…. így nem lehet….
    Neked milyen élményed volt ezzel kapcsolatban?

Nilem
    Felhasználó
    pleh wrote

….( Viszont én még mindig eszek húsit. Ma reggel pl bacon szalonnát ettem hagymával és nagyon jól esett. 😛 )

Szia Pleh!
    A húsevés elhagyása csak akkor az igazi, ha belülr?l jön a késztetés.
    Nekem Dávid könyve adta meg az indító lökést ebben a témában, de még 1 évvel ezel?tt is én nagyon sok húst ettem. S?t el sem tudtam képzelni, hogy valaha is azt mondom, hogy soha többé! Valahogy meg kellett rá érnem lelkileg is! Azóta is elkészítem a családomnak a húsos kaját, de meg sem kóstolom és nem is kívánom. Szerintem mindenkinek el?bb vagy utóbb eljön ez a késztetés… nem szabad siettetni…. az csak szenvedés és meghasonulás lenne.
    Volt az én életemben is már olyan, hogy 21 napig a Reiki avatás után nem szabadott húst ennem. Akkor addig nem ettem, de utána ismét. Akkor még nem volt meg a késztetés. Szóval csak ennyit akartam a témáról írni. (amúgy meg én is nagyon szerettem a bacon szalonnát)

Szpacsek
    Felhasználó
    Lightness wrote

-link- na err?l mit gondoltok?:)

Ez a vatikáni könyvtár felújításakor talált földönkívü lény- koponyák egyike. Nem egy ásatáson találták.

Névtelen
    Inaktív

Bocs hogy közbeszólok!
    Vagy “bacon, vagy szalonna” mindkett? egy és ugyan az. Csak az egyik Angolul, a másik Magyarul..gondolom, szalonnát, szalonnával senki nem kíván..

Nilem
    Felhasználó
    lutyo wrote

Bocs hogy közbeszólok!
    Vagy “bacon, vagy szalonna” mindkett? egy és ugyan az. Csak az egyik Angolul, a másik Magyarul..gondolom, szalonnát, szalonnával senki nem kíván..

Szia! Aranyos vagy, hogy kisegíted a hiányos angol tudásomat, de a boltban a cimkén is így van feltüntetve….Semmi gond, szalonnát – szalonnával ettem régen… így is stimmel…. (a kenyér és a vöröshagyma már csak ráadás volt…) 😀

Névtelen
    Inaktív

Ezen nem vitázom.. lényeg hogy én a vöröshagymát és a hozzá hasonlókat még látni sem bírom..)

Nilem
    Felhasználó
    lutyo wrote

Ezen nem vitázom.. lényeg hogy én a vöröshagymát és a hozzá hasonlókat még látni sem bírom..)

Nem tudod mit hagysz ki…. 😛

pleh
    Felhasználó

lutyo szinte minden f?tt ételben van hagyma. 😛
    Vagy talán f?tt ételben sem eszed meg?
    Én a fokhagymával vagyok így, hányingerem van a szagától.
    Egyébként a vörös hagyma nagyon egészséges! A fokhagyma is de azt egye meg aki bírja. 😛

A szalonnás dolgot megnéztem a csomagolásán és úgy van írva, hogy: szeletelt bacon szalonna. 😛
    Találtam róla leírást:

Összefoglalva, a bacon szalonnát a magyarok nevezték el ennek, mivel a magyar szalonna kissé másképpen van elkészítve valamint az inkább zsír mint hús. Angol nyelvben is ez a neve, de ott minden szalonna bacon.
    Aki evett már eredeti paraszt szalonnát és ilyet is az érzi a különbséget.
    Kissé más állagú a kett? (nagyszüleim révén anno volt szerencsém ahhoz is).
    A bacon szalonna jobban hasonlít a nyers húsra, ugyanis kevésbé van pácolva vagy hogy is mondjam, de több benne általában a szín hús.

Ezen kívül létezik még császárszalonna: az oldalassal együtt leválasztott szalonna, amib?l a csontokat kiszedik. Valamint angolszalonna, ami karajhússal együtt bontott szalonna.

Utána néztem nem fejb?l ismerem. 🙂

Névtelen
    Inaktív

Köszönöm a széleskör? tájékoztatást.. 🙂 Nem én f?zök de látni nem akarok semmiben hagymaféleséget. Ez ki van kötve. Még a látványától is kiráz a hideg, f?leg ha fel van vagdosva..így vagyok a fokhagymával is.. köszi. 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

Én a bacon szannát nem tudom megrágni, ezért nem eszek. Az abárolt szalonnát és a császárszalonnát szeretem. A hagymát én sem szeretem. A szemet is csípi, meg az ember szája is büdös lesz t?le, meg az íze is elég rossz, de hamburgerben megeszem.

pleh
    Felhasználó

Szpacsek minden második húsos ételben van hagyma (pörkölt félékben). 🙂
    Meg persze a f?zelékekben, levesekben.

A hamburgerb?l meg ne egyél sokat, mert szinte csak olyasmi van benne ami megfekszi a gyomrot, és a szívnek, érrendszernek sem jó. Arról nem is beszélve, hogy szinte minden összetev?je hizlal.
    Bár finom. 🙂

senkise
    Felhasználó

Finom… Én ismertem Budapest legendásan legjobb hamburgerárusát, na ott tényleg finom volt a hamburger, összetev?iben mind vidékr?l frissen szállított. Amióta meg kellett hogy szüntesse a kis “bódéját” és beköltözött az egyik épület aljába, azóta sajnos elérte ?t is a fejl?dés “igénytelensége”… Káros mivoltáról pedig felesleges elmélkedni, mert az igazi hamburger (készítési mód, tartalom) esetében, csupán a “túlfogyasztás” káros. A húsevésr?l és az általa okozott betegségekr?l ajánlanám, hogy vegyétek figyelembe, vannak nekem is ,átlag 100 évet megélt vidéki rokonaim, akiknek semmi problémájuk nem volt. Életük vége felé pedig nem szedtek 30 tablettát, mint a városi társaik, ?k egyre sem szorultak… Míg a vidékiekben még él a “végelgyengülésben meghalni”, addig a városi azt sem tudja err?l, hogy mi fán terem. Jó dolog hogy elmélkedtek folyamatosan a húsokról és zöldségekr?l, de a környezeti tényez?ket ne felejtsük már el figyelembe venni…

Lüty? te nem f?zöl? ^^ (h?ha)

Névtelen
    Inaktív

Én a sütiket szeretem a cukormézesmázas krémes habosakat (de nem a m? dolgokat) Max a sült csírke.
    Nem f?zök, Senkise! De ha kellene akkor tudok csak a hagymát nem vágnám fell :O
    Ám ahogy látom szépen összekeverednek a topikok de ebben a z?rzavarban észre sem venni.. 🙂

senkise
    Felhasználó

A víz mindig utat tör magának… Egyszer csak rájönnek az emberek, hogy ha létezik is rendszer a rendszertelennek t?n? valamiben, azt mi még nem találtuk meg…

“Nem f?zök, Senkise! De ha kellene akkor tudok csak a hagymát nem vágnám fell”
    Így kijössz a gyakorlatból… 😀 Hagymához pedig már ezer féle szeletel? van, én is azt használok. (mert ugye én szoktam f?zni…) 😀

Névtelen
    Inaktív

ÁÁÁÁÁá te szoktál f??zni?? Megyek.. :O

Névtelen
    Inaktív

Aki egyszer megpróbálta, nem jön ki a gyakorlatból.. 😀

senkise
    Felhasználó

Ajajj…csak “próbálta”? 😀

Névtelen
    Inaktív

Neeem f?ztem én csak örülök hogy nem kell.. 🙂

senkise
    Felhasználó

Az jó, de majd ha lesz “urad”, vajon nem szeretné jobban a te bevált receptjeidet? 😀

Névtelen
    Inaktív

De biztosan..:D Azok vannak!!

pleh
    Felhasználó

Nekem nincs benne nagy tapasztalatom, de néha f?zök és szeretem csinálni. 😛

A hamburger pedig tényleg megdolgoztatja a szervezetet ha valaki sokat eszik bel?le és gyakran. Nem csak a hús miatt, hanem mert a hambi zsömle eleve olyan mint két nagy karéj amerikai kenyér. Kb annyi benne a szénhidrát meg a cukor, a husi ami benne van meg nem mindenhol van rendesen megsütve, vagy éppen tocsog a zsírban vagy olajban. A zöldségnek nevezett vicc ami benne van az meg általában már oszlásank van indulva. 🙂
    Ismer?söm dolgozott Balaton parton hamburgeresnél néha benéztem hozzá mit m?vel, a mekis hamburgert meg már meg sem említem, ami impotenciát és némi nikotin tartalma miatt függ?séget is okoz.

Ha az ember egyszer eszik egy hónapban az még nem okoz nagy gondot, de azon élni az olyan mintha valaki az autóját állandóan kerozinnal akarná üzemeltetni. 😀

Névtelen
    Inaktív

A hamburger egészségtelen és nem is olyan jó f?leg ha tele van olyan sz..al amit utálok Persze, a Balatonnál az a sláger..

Névtelen
    Inaktív

Ha egy pasi f?z akkor nyert ügye van a n?knél ezt így tudom..gondolom..

senkise
    Felhasználó

Általában igen, csak amíg egy n? ha f?z, minél hamarabb próbál túl lenni rajta, addig mi férfiak szeretünk “nagyot” alkotni és emiatt id?igényes lesz a dolog. 😀 Több hátránya nincs, kivéve ha túl jól sikerül és túl sokat eszünk, akkor vacsi után elmarad a hancúr… 😀

gorillabacsi
    Felhasználó

Kedves Monolit!

Sikerült Aryanával beszélnem, aki sajnos nagyon elfoglalt volt az utóbbi id?ben, mert egy 3 napos ezotériás kongresszust szervez Bukarestben. Közvetítettem felé a kérdésedet, és ? beszélt Dáviddal. Dávid azt mondja, hogy ez teljesen lehetlen, mivel nem lehet Istent megtámadni és tönkretenni. Ott van minden letárolva. A probléma az, hogy az emberek programozása és a rezgések miatt, amelyekkel minket zavarnak eléggé körülményes elérni.
    Jöv? héten jön ki az Anunnakki versus anunnakki románul, de a beharangozás szerint nagyon jó lesz. Remélem így is van, mindenesetre igyekszünk minél hamarabb kiadni a könyvet.

senkise
    Felhasználó

Ha esetleg készülne felvétel err?l az ominózus kongresszusról, tegyétek már be ide a linket, kíváncsi lennék rá. 🙂 Köszi.

50 bejegyzés megtekintése - 1-50 / 323

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.