Tanítások az Inua bolygóról

News Fórumok UFO-k Földönkívüliek Tanítások az Inua bolygóról

• This topic has 322 válasz, 21 hozzászóló, and was last updated 8 years, 4 months by Névtelen.
50 bejegyzés megtekintése - 51-100 / 323
  • Szerző
    Bejegyzés
    Névtelen
    Inaktív

Én is.. 🙂

monolit
    Felhasználó

kedves gorillabácsi!

“Sikerült Aryanával beszélnem, aki sajnos nagyon elfoglalt volt az utóbbi id?ben, mert egy 3 napos ezotériás kongresszust szervez Bukarestben. Közvetítettem felé a kérdésedet, és ? beszélt Dáviddal. Dávid azt mondja, hogy ez teljesen lehetlen, mivel nem lehet Istent megtámadni és tönkretenni. Ott van minden letárolva. A probléma az, hogy az emberek programozása és a rezgések miatt, amelyekkel minket zavarnak eléggé körülményes elérni.”

Köszönöm gyors válaszodat, egyik szemem sír, a másik nevet. Az Akasha tehát köszöni szépen jól van, ezt erdetileg én is így gondoltam, csak a hozzáférés ütközik nehézségekbe. A programozás és a zavarás miatt – mondta Dávid. Ami azt is jelenti, hogy a zavarás szándékos és nagyon er?s, ezért energetikailag rendkívüli koponya és fejlett spirituális tudat tudja csak áttörni, és ráhangolódni a megfelel? rezgésekre. Nagyon örülök, hogy mégis vannak, akiknek ez sikerül, és ebben nem volt igazam. Nagyon jó, hogy vannak mindig kivételek!

monolit
    Felhasználó

Kedves Nilem!

“Én is csináltam a vasárnap esti meditációkat…. de nálunk akkor még a férjem nézi a tv-t (és nagyon hangosan)….. a fiam meg akkor szoikott még kiabálni, hogy menjünk oda hozzá…. takarjuk be.,.. inni akar…stb.
    Így aztán feladtam…. így nem lehet….
    Neked milyen élményed volt ezzel kapcsolatban?”

A helyzet nálunk is hasonló, ezért ritkán sikerült adott id?ben próbálkozni. Amikor pont nem volt zavaró körülmény, akkor elhatároztam, hogy most aztán nem hagyom ki. Szokásos testhelyzet, légzés stb., és utasítottam magam, hogy a Földet véd? Jézus hálóhoz csatlakozzam. És akkor rámszólt egy hang. Ki vagy te, és miért jöttél? kérdezte. Iszonyú zavarban voltam, aztán hirtelen ötlettel azt mondtam, hogy tanuló vagyok és segíteni szeretnék. A válaszomat még végig sem kommunikáltam, az er?teljes hang máris közölte: Kérésed megtagadva. Még nem vagy elég érett (felkészült, er?s, tapasztalt, nincs elég tudásod). És az egész mint egy buborék elt?nt. A zárójelbe azért tettem fentebb a szavakat, mert olyan volt a fejemben, mintha egyszerre hangzottak volna el. Mikor kijöttem a medb?l, akkor kezdtem csak úgy érezni, hogy ez mekkora kudarc volt, nem sikerült, nincs rám ott szükség, még kicsi vagyok. Ez volt egy pillanatnyi érzés, és utána rögtön arra gondoltam, hogy atyavilág! vigyáznak rá. Vigyáznak hogy olyan kezd?k mint én, nehogy elrontsanak valamit, és ezzel rám is vigyáznak. Biztonságérzetet adott hogy “csak úgy” nem lehet oda bejutni. Felkészületlenül ne akarjunk világot megváltani, fejl?dni kell ha ilyen komoly dologban részt akarok venni. Kudarcokból is lehet tanulni szerencsére.
    Régebbi néhány próbálkozás alkalmával csak az együttérzést szerettem volna megtapasztalni, nem voltak ilyen konkrét kívánságaim, akkor csupán furcsa energiákat éreztem, érzéseket kaptam, kellemes volt.

carrion
    Felhasználó

üdv újra mindenkinek!!
    Sajnos most egy ideig nem voltam ,mert külföldön tartózkodtam, és az utolsó infóm az volt hogy mostmár a könyvet sikerült kiadatni.De arról sajnos lemaradtam , hogy honnan is lehet beszerezni , ugyhogy ha ebben valaki tudna nekem segiteni azt megköszönném!!:)

Most megint lesz mit bepótolnom ,de azért leszek majd még!
    Üdv.

Szpacsek
    Felhasználó

-Szia carrion, jaj de jó hogy megint itt vagy, nézd meg a Hinátás linkjeimet, a ” Milyen zenét hallgatsz most?” topikban ! 🙂 🙂 😛

gorillabacsi
    Felhasználó
    carrion wrote

üdv újra mindenkinek!!
    Sajnos most egy ideig nem voltam ,mert külföldön tartózkodtam, és az utolsó infóm az volt hogy mostmár a könyvet sikerült kiadatni.De arról sajnos lemaradtam , hogy honnan is lehet beszerezni , ugyhogy ha ebben valaki tudna nekem segiteni azt megköszönném!!:)

Most megint lesz mit bepótolnom ,de azért leszek majd még!
    Üdv.

Szia Carrion!

A google-ben beírod, hogy szöveglabor és a kiadott címen megrendelheted. De holnap indul az inuaki.hu is, ahol szintén lehet rendelni.

carrion
    Felhasználó

Nagyon szépen köszönöm az infót gorilla bácsi!!!!

kifli89
    Felhasználó

Nah akkor szépen sorjában:
    Üdv újra köreinkben carrion 🙂
    A könyv meg szuperség, hogy rövidesen megjelenik 😀

Ó és bár ez nem egy f?z?s/kajás topic, egyvalamit hadd jegyezzek meg:

A franc egye meg azt az átkozott, fészkes húsmentes greenpeace-diétátokat! Hullámos lett a körömágyam, mert szegéééééény kis állatkákra való tekintettel vagy 8-9 hónapig nem ettem meg a (hormonozott? Génkezelt?) húsukat! Vasat nem lehet csak zöldségb?l pótolni! Vitamint meg nem fogok szedni, mert utálom! Ja és amúgy tudtátok, hogy a vashiány levertséget, kedvetlenséget, szellemi fáradékonyságot, fejfájást, szédülést, fülzúgást, ingerlékenységet, nyelv- és szájszárazságot, nyelészavarokat, hajhullást, repedezett körmöket stb.-t is okozhat??? (forrás: vital.hu)

Szóóóóval bocsesz az állatkákért, meg minden, de majd megkímélem a malackákat meg tehénéket azzal, hogy csak fehér húst eszem.
    (hal, madárfélék)

(hujjujjuj, Kifli visszafejl?dött! OMFG most mi lesz?! Nem fog felemelkedni 2012-ben!!!!!!!!!!!1111egyegy)
    Bocs, csak már nagyon nem bírtam magammal.

U.i.: a hamburger minden, csak nem élelem – ne egyétek, nem pusztán azért, mert hizlal, hanem mert olyan, mintha egy halom hulladékot ennétek.
    (ez vonatkozik a margarinokra is, az meg egy nejlonzacskónak felel meg – állítólag)

Szpacsek
    Felhasználó

Juj de beindultál Kifli !! Ez tetszik! Egyél szerintem húst! Én mondtam Carrionnak is hogy egyen, ám ? inkább vegetáriánus lett. Nem eszik húst.

carrion
    Felhasználó

Köszönöm a köszönt?t kifli!!:)
    Hát a vashiányodat pótolhatod ugy is hogy egy almába szögeket szúrsz , ezt hagyd így egy kicsit ,de azért fogyasztás el?tt persze el kell távolítani bel?le!!!:) 🙂

Én nem nagyon rajongok a hamburgerért!!De skóciában volt egy helyen vegahamb és mondom akkor ezt már megkóstolom ,de kifejezetten finom volt!!!!
    Répából , lencséb?l szójából volt benne a “fasirt”. 🙂
    i

carrion
    Felhasználó

Ja és így nem ér mert most megint csak ey árva csillagocskám van!!!!!Pedig már volt egy csomó meg kis kitüntetésem is volt!!!!!!!

Szpacsek
    Felhasználó

Velem egyszer vastartalmú folyadékot itattak az orvosok, még régen, na az borzasztó rossz volt!! Rossz íz?, keser?!!
    :O
    Viszont a szója az jó !!

Szpacsek
    Felhasználó
    carrion wrote

Ja és így nem ér mert most megint csak ey árva csillagocskám van!!!!!Pedig már volt egy csomó meg kis kitüntetésem is volt!!!!!!!

Annyira aranyos vagy !! Biztos hiányzanak a régi tagok! Valld be… akikkel 1 óra alatt vagy 70 üzenetet tudtál váltani, tavaly ilyenkor!! Én csak Eddára emlékszek már, tudod arra a lábmániás “massz?rre”! Vajon te emlékszel-e még..?? Hisz csak 1 éve volt… Amikor azt írta ” Ne is tagadd, hogy szeretsz a középpontban lenni, kiscicám!! Te kis hamis..!” 😐 😀

Névtelen
    Inaktív

😀

Névtelen
    Inaktív

Akkor én ne szóljak semmit:D

Névtelen
    Inaktív

Szpacsek! Ne olvadozz a nyílt színen:D Ez a földönkívüliek oldala nem privi……

Szpacsek
    Felhasználó

Jól van lüty?, úgy lesz. Ha tudnád hogy priviben miket írtam carrionnak… irígy lennél rá.! És ha tudnád hogy tavaly milyen hozzászólások voltak… fúúhhh…!!!!!

Névtelen
    Inaktív

Nem biztos hogy irigy lennék szpacsi…….. 🙂

Névtelen
    Inaktív

Te komolyan gondolod hogy irigy lennék a prividre?? De a témát ne itt folytasd ha mégis kényszert érzel rá,van megfelel? lazább oldal e célra.

Szpacsek
    Felhasználó

Nem akarom folytatni! Ígyis majd’ “szét–eszik” már engem a szerelem, akkora er?vel dúl bennem a láv! Tudom, melyik az a lazább oldal, de ” ? ” sem akarja szerintem, a másik fél, és ezért nem forszírozom.
    Na, most kielégít?, kifogástalan, kívánnivalót maga után nem hagyó választ sikerült adnom !!! Ezzel már biztosan Te is meg vagy elégedve.. !

Szpacsek
    Felhasználó

Na akkor most t?lem megint jöhetnek itt újra az inuakik..!
    Milyen hasonó nevük van az inuakiknak és az inuitoknak ( eszkimóknak ) !

Névtelen
    Inaktív

Megelégedtem szpacsi a válaszoddal, teljes mértékben. 🙂

pleh
    Felhasználó

Szia carrion. 🙂

Kifli az ember mindenev? él?lény nem véletlenül . És ez nem azt jelenti, hogy ha csak egyféle dolgot eszik folyamatosan, akkor egészséges lesz, hanem “mindenb?l” kell neki egy kicsi.
    A lényeg, hogy friss dolgokat egyél amiben van sok tápanyag. Amúgy meg a bolygó sem bírná el ha csak növényeket termesztenénk és ennénk. Nem bírná a föld (talaj). A nyersanyag mennyisége ugyanis véges.
    És így kihalnának azok az állatok is amik azokban élnek és táplálkoznak ill. azok is akik meg amazokkal….
    A bolygónk élet egyensúlya nem maradna fenn ha az emberek többsége csak növényi vagy csak állati ételen élne.

Névtelen
    Inaktív

Pleh, ezt mindenki tudja aki egy kicsit olvasott. A sok vegetáriánus felboríthatja a természet egyensúlyát….

pleh
    Felhasználó

Azért is írtam le, hogy még olvasottabb legyen. 🙂
    Egyszer te is olvastad valahol nem ezzel a tudással születtünk. Most egyesek itt is olvashatják.

Névtelen
    Inaktív

Egyesek igen, stimmel.

Szpacsek
    Felhasználó

Mondok 6 ételt:
    — pizza
    — hamburger
    — franciapirítós
    — hotdog
    — pita
    — melegszendvics
    Ezek közül legegészségesebb szerintem a pita. Ez a Carrionra jellemz? kaja. A legfinomabb: a francapirítós ( kólával!). Ez pedg a rám jelemz? étel.(kaja) Meg talán Kifli89, aztán pleh és Lüty? is szereti.
    Én hamburgert ritkán eszek, akkor is sajtosat ( sajtburgert).
    Fontos új információ a számomra, hogy a “VEGAHAMBURGERBEN” HÚSPOGÁCSA HEYETT SZÓJÁBÓL, LENCSB?L ÉS RÉPÁBÓL KÉSZÜLT “FASÍRT” VAN…!! Bár az orvosok azt szokták mondani viccesen, s igazuk is van, hogy “minden hányásban van sárgarépa…”.

Csipsz helyett pedig egyetek inkább m?zlit !! ( tejjel). Pl. cerbona szelet.

Tanitvany
    Felhasználó

Sziasztok!

A táplálkozással kapcsolatban szeretnék pár szót szólni!
    Én magam a Mesterek (megvilágosodott emberek) tanításait, útmutatásait tartom követend?nek a részemr?l, akik azt mondják, hogy az ember alapvet?en gyümölcsev?. (Például a bélrendszerünk hosszukban különbözik a húsev? állatokétól) Természetesen a zöldségek és f?leg a gabonafélék (teljes ki?rlés?, tápértékükben teljes) fogyasztása is javasolt – kivéve a hagymafélék, amelyeket csak küls?leg ajánlanak alkalmazni. A hús fogyasztásának elhagyása els?sorban a magasabb létformák tiszteletét és szeretetét mutatja a részünkr?l (hiszen az állatok magasabb rend?ek a növényeknél), másrészt az állat leölése el?tti szenvedéséb?l kialakult negatív energiákat sem vesszük magunkhoz, ugyanis a húsuk megevésével ezek az energiák bekerülnek a szervezetünkbe, hatást gyakorolva ránk is. Az ember lelki fejl?désében eljön az a pont, amikor csak úgy képes egy magasabb szintre kerülni, ha lemond a húsról. Ám ha eljön ez a pont, tudni fogod arról, hogy egyik napról a másikra könnyedén hátat fordítasz eddigi húsev? életmódodnak, és soha többé nem fogod kívánni. Akár csak a gyermek, aki az addigi kedvenc játékát egy napon végleg le nem rakja, mert már nem szolgálja ?t.

Névtelen
    Inaktív

Nem értem. Mi köze van az emberi lélek fejl?désének a húshoz?
    Ezt soha nem értettem meg. A lélek tud fejl?dni úgy is ha nem vagyunk teljesen vegetáriánusok.Azt sem értem, hogy valaki itt írta hogy inkább szárnyast eszik mint sertés vagy egyéb fejlettebb állati eredetet. Szerintem mindegy mert a szárnyas is állat még ha kisebb is mint a sertés stb..Az én lelkem tud fejl?dni attól hogy esetlleg szárnyast eszem. Ha valaki nem képes fejl?dni ,magasabb szintre kerülni lelkileg, az akkor sem fog ha nem eszik húst. Nem akarok senkit megsérteni de ez egy másfajta nézet. Úgy mint vannak különböz? vallások ,mindegyik hozzávet?legesen mást hírdet és mégis képesek lelkileg magasabb szintet elérni.Aki húsmentesen akar élni, annak szíve, joga. de aki nem mond le róla, nem lesz lelkileg tisztátalanabb és fejletlenebb annál aki ezt nem teszi. Hozzáteszem, hogy ez csak az én véleményem..

gabee
    Adminisztrátor

Attól hogy valaki nem vegetáriánus, még képes lehet magasabb szellemi síkra lépni.

pleh
    Felhasználó

Hát igen nagyon jó példák vannak arra a vallástörténetekben, hogy spirituálisan magasabb szintet elér? emberek mit gondoltak err?l, pontosabban miként éltek.
    Jézus aki húst evett, bort ivott nem fejl?dött vissza és soha egy szóval sem mondta azt, hogy ezek visszavetik az embert (legalább is normális mértékkel).
    Buddha nem jutott sokra mikor napokig nem evett semmit, s?t pont arra jutott, hogy igen is táplálni kell a testet azzal amire szüksége van. Evett húst is, tehát ez nem állt a megvilágosodása útjába.

Szerintem mindenki egyen azt amit akar és annyit amennyi jól esik neki, de nem csak rövid hanem hosszú távon is a testének.
    Mások vagyunk testileg is mindannyian. Valakinek erre másnak amarra van szüksége szervezetére. Valakinek kicsit több másnak kevesebb…..
    Az, hogy szinte bármilyen jelleg? ételt megehetünk (“mindenev?k”) szerintem inkább egy ajándék, amit még visszautasítani sem illik, de aki akarja megteheti ha neki úgy esik jól.
    Ma már sokan válogathatnak, de ne felejtkezzünk el a nagy többségr?l akik nem. ?k természetesen nincsenek elzárva a spirituális létt?l csak azért, mert nem tehetik meg, hogy csak egy bizonyos étel csoportot esznek.

Egy evangéliumból vett írás szerint Jézus ezt mondta:

“Mert nem az tesz titeket tisztátalanná, ami szájatokon bemegy, hanem ami kijön a szájatokon, az az, ami tisztátalanná tesz titeket!”

Tanitvany
    Felhasználó

Kedves lutyo!

Nem furcsa, hogy a világ “igaz” tanítói egyt?l egyig szám?zték étrendjükb?l a húst? Szerinted eszik húst a Dalai Láma? Vagy evett húst Paramahamsza Yogananda? Vagy akár Buddha a megvilágosodását követ?en? Hogy evett volna, amikor annyira tisztelte az életet és az él?lényeket, hogy még egy legyet sem volt képes agyoncsapni. (Mellesleg a buddhizmus tanai között ma is szerepel ez a tétel, hogy tisztelj minden életformát. Az igaz élet szerintük, hogy ételt is a legalacsonyabb életformák között keresel magadnak, mint amelyek éppen erre a célra lettek teremtve, és ezek éppen a növényi létformák)
    Az elpusztult állat megevése nem fér össze az élet szeretetével. Gondolj bele.

Én is hozzáteszem, hogy a fentebb írtak csak saját hitemet tükrözik, nem célom, hogy bárki is egyet értsen vele, és fel?lem mindenki azt csinál az életével, amit akar, hiszen szabadon dönthetünk.

Névtelen
    Inaktív

Ebben egyetértünk..De abban nem hogy egy állat megevése nem fér össze az élet szeretetével. Az hogy egy ember növénnyel táplálkozon, ez nem egyezik az én elméletemmel. Gondolj bele hogy hogyan lettünk teremtve. A fogazatunk is hús evésre rendezkedett be.Van rágó, metsz? stb fogunk. Miért?Ha átállnánk a növényi kultúrára akkor a fogunk is kihullana . Az ember vegyes táplálék fogyasztására született. a növény evést?l már csak pár lépés a ‘fény evés’ amibe aztán bele is lehet halni. Voltak már ilyen anomáliák kis hazánkban is az utóbbi években.

pleh
    Felhasználó

Buddha evett húst a “megvilágosodása” után is, méghozzá disznó húst. A feljegyzésekben ezt lehet olvasni róla.
    A Dalai Láma is eszik húst hetente két napon, ezt maga mondta.

Azt teszel amit akarsz, de nézz utána ezeknek a dolgoknak miel?tt biztosra veszed ki mit tesz csinál és ezeket híreszteled.
    Annak is érdemes utána nézni mit tenne a bolygóval ha minden ember zöldséget, gyümölcsöt enne csak vagy annak, hogy az embernek milyen tápanyag szükségletei vannak és, hogy a jelenleg él? emberek nagy részének nem tenne jót ha csak vega ételen élnének.
    Gondolj Afrikára, vagy bizonyos ázsiai helyekre ahol szükség e van az emberek szervezetének azokra az alapvet? anyagokra is amik a húsokban benne vannak.
    Megnézném, hogyan hoznál rendbe egy éhez?t vega étrenddel. És azon is csodálkoznék, ha azok akik örülnek ha egyáltalán ehetnek valamit csak azért ne fejl?dhetnének spirituálisan, mert csak húshoz (elvétve gyökerekhez néhány gyümölcshöz) tudnak jutni.

Még 1 dolog. Tudtad e, hogy a szója (aminek legalább annyi a káros hatása mint az egészséges) el?állítása és szállítása több káros anyag kibocsátásával jár mint bármi más étel el?állításáé?
    Ez a vega étrend dolog csak divat nyugaton, méghozzá olyan embereknek akik megtehetik! Ugyanis ez egy luxus manapság mikor a zöldségek, gyümölcsök ára majd kétszerese (súly szerint) a húsokénak.

Tanitvany
    Felhasználó

Kedves Pleh!

Lehet, hogy nem vagyok elég tájékozott abban, hogy ki eszik húst és ki nem, ám abban nem értek egyet veled, hogy a vega étrend csak amolyan “nyugati divat”! Szerintem sokkal több annál, mint egyfajta irányzat. Kitartok azon álláspontom mellett, miszerint a húsmentes táplálkozás az emberi fejl?dés el?segít?je, mind a test egészsége, mind lelki szempontból. Természetesen bele lehet magyarázni dolgokat, hogy a húsban ilyen nélkülözhetetlen tápanyag van, olyan kedvez? hatása van a testre, ám ezek szerintem nem helytállóak, mert akkor a vegák egyik fele vagy beteg, másik részük pedig halott volna a húshiánytól. Szerintem olyan ez, mint a bor. Ódákat lehet zengeni (mint ahogy meg is teszik- a szüreti szezonban pláne), hogy a bor mennyire hasznos és egészséges az emberi szervezetre, már már elhiszem, hogy aki nem iszik bort, az biztosan beteges, egészségtelen életmódot folytat. Ám mindegyik tartalmaz alkoholt, ami nem a testnek való anyag. (van, aki ezt is cáfolná!) Kitartok amellett is, hogy nem azért készült a test, hogy alkohollal öntözzük. Aki csak módjával iszik, vagyis csak kicsit él vissza testének egészségével, az nem biztos, hogy megbetegszik t?le, ugyanakkor sokan távoznak el id? el?tt a földi világból az alkohol miatt. (Édesapám + is rabja volt)

gabee
    Adminisztrátor
    pleh wrote
    Hát igen nagyon jó példák vannak arra a vallástörténetekben, hogy spirituálisan magasabb szintet elér? emberek mit gondoltak err?l, pontosabban miként éltek. Jézus aki húst evett, bort ivott nem fejl?dött vissza és soha egy szóval sem mondta azt, hogy ezek visszavetik az embert (legalább is normális mértékkel). Buddha nem jutott sokra mikor napokig nem evett semmit, s?t pont arra jutott, hogy igen is táplálni kell a testet azzal amire szüksége van. Evett húst is, tehát ez nem állt a megvilágosodása útjába. Szerintem mindenki egyen azt amit akar és annyit amennyi jól esik neki, de nem csak rövid hanem hosszú távon is a testének. Mások vagyunk testileg is mindannyian. Valakinek erre másnak amarra van szüksége szervezetére. Valakinek kicsit több másnak kevesebb….. Az, hogy szinte bármilyen jelleg? ételt megehetünk (“mindenev?k”) szerintem inkább egy ajándék, amit még visszautasítani sem illik, de aki akarja megteheti ha neki úgy esik jól. Ma már sokan válogathatnak, de ne felejtkezzünk el a nagy többségr?l akik nem. ?k természetesen nincsenek elzárva a spirituális létt?l csak azért, mert nem tehetik meg, hogy csak egy bizonyos étel csoportot esznek. Egy evangéliumból vett írás szerint Jézus ezt mondta: “Mert nem az tesz titeket tisztátalanná, ami szájatokon bemegy, hanem ami kijön a szájatokon, az az, ami tisztátalanná tesz titeket!”

Én is erre akartam célozni. Hogy ha valaki húszabáló, attól még megtalálhatja a megvilágosodás útját. Az, hogy az ember mit eszik, meg milyen pszichológiai tartományba képes lépni, az égvilágon semmi köze egymáshoz.A test ugyanus alapvet?en húsra, tehát fehérjéhez van berendezkedve. A tudat attól még rezeghet magasabb rendszerben is ha képes rá.

pleh
    Felhasználó
    Tanitvany wrote

Kedves Pleh!

Lehet, hogy nem vagyok elég tájékozott abban, hogy ki eszik húst és ki nem, ám abban nem értek egyet veled, hogy a vega étrend csak amolyan “nyugati divat”! Szerintem sokkal több annál, mint egyfajta irányzat. Kitartok azon álláspontom mellett, miszerint a húsmentes táplálkozás az emberi fejl?dés el?segít?je, mind a test egészsége, mind lelki szempontból. Természetesen bele lehet magyarázni dolgokat, hogy a húsban ilyen nélkülözhetetlen tápanyag van, olyan kedvez? hatása van a testre, ám ezek szerintem nem helytállóak, mert akkor a vegák egyik fele vagy beteg, másik részük pedig halott volna a húshiánytól. Szerintem olyan ez, mint a bor. Ódákat lehet zengeni (mint ahogy meg is teszik- a szüreti szezonban pláne), hogy a bor mennyire hasznos és egészséges az emberi szervezetre, már már elhiszem, hogy aki nem iszik bort, az biztosan beteges, egészségtelen életmódot folytat. Ám mindegyik tartalmaz alkoholt, ami nem a testnek való anyag. (van, aki ezt is cáfolná!) Kitartok amellett is, hogy nem azért készült a test, hogy alkohollal öntözzük. Aki csak módjával iszik, vagyis csak kicsit él vissza testének egészségével, az nem biztos, hogy megbetegszik t?le, ugyanakkor sokan távoznak el id? el?tt a földi világból az alkohol miatt. (Édesapám + is rabja volt)

Fontos, hogy nem azt írtam nyugati divat, hanem nyugaton divat.
    Nem mindegy, mert egyes f?leg keleti országokban vallási hagyományai is lehetnek a vega étkezésnek. Az jutott el ide is, de sajátos oksági formában.
    Az alkohol pedig mint minden nagy mennyiségben káros, de ha valaki heti 1-2 alkalommal meginna 1 pohár bort az jót tenne a szervezetének (f?leg a vörös).
    Ahogy bizony sok függ?séget okozó természetes anyaggal így van ez. Nikotintól kezdve a marijuanaig kis mértékben mindegyik jó hatással van a testre. S?t bizonyos gyógyszerek is tartalmazzák ezeket (nem csak a fájdalom csillapítókra gondolok).
    Mértéktelenül persze ezek is károsak mint minden.
    Akár még a káposzta is súlyos károkat okozhatna a szervezetnek ha csak azt ennéd és mértéktelen mennyiségben.

Mint már írtam a “bolygónk” nem tudná elviselni azt az agrárgazdálkodást ami azzal járna, ha csak növényeket termesztenénk. Tehát ez nem lenne lehetséges hosszú távon sem. Sivataggá alakítanánk vele a talajt.
    Az egyetlen dolog ami esetleg lehet?ség lenne az a vízi zöld algák nagy mennyiség? termesztése, de az viszont nagy költségekkel járna.
    A jöv?ben ezért ennyi embert lehetetlen lenne csak e bolygó kihasználásával pusztán vega étrenden tartani.
    Hacsak nem a mi szervezetünk alakul át, amit hallani lehet 1-2 ezós könyvben, majd meglátjuk.

carrion
    Felhasználó

Szia Pleh!!Ezer éve!!!
    🙂

Ja és igazat adok Lüty?nek hogy ez nem privi hanem Inuakis topik ugyhogy Szpacsi kérlek kicsit több komolyságot!!!
    Megrendelte már valamelyik?tök a könyvet?

Ja és hogy hozzászóljak a témához: 🙂
    Egy tanulmányban olvastam , hogy a húsev?knek a vékony és vastag belük is rövid a növényev?ké pedig hosszú.
    az embereknek is hosszú.
    A hús égése és sütése rákkelt? anyagot termel.
    Illetve ha véletlenül olyan állatot fogyasztunk amiben rákos sejt volt akkor nagy eséllyel bennünk is kifejl?dhet a rák.Lehetetlenség nyomon követni a vágóhidon minden eggyes állatnál hogy nem e volt valami betegsége ezzel szemben a zöldségek , gyümölcsök esetében nem kell azért aggódni hogy vajon miért “hullott el”.

pleh
    Felhasználó

A fogazatunk azonban mindenev?ké, szerintem a beleink is azért olyanok amilyenek, hogy mind a növényi mind az állati ételt rendesen fel tudjuk dolgozni (és üríteni). Mert hosszú bélrendszerrel mindkett? megy, de röviddel nem menne túl jól. 🙂
    A hús evésnek vannak kockázatai (veszélyesen élek :D), de azért azt nem mondanám, hogy egy szép egészséges jól átpermetezett növény vagy gyümölcs ne tartalmazna magában veszélyeket. Bár beteg, penészes gyümölcsöt sem ennék meg szívesen vagy amiben sok a kukac (bár sok benne a fehérje).

A probléma globálisan mégis az, hogy nem fenntartható ezen a bolygón 7 milliárd ember csak vega étkeztetése, jelenlegi ismereteinkkel.

Tanitvany
    Felhasználó

A zöldségek és gyümölcsök termesztésének egyik problémájára, miszerint kevés a term?föld, a megoldását éppen ez az inuakis könyv is vázolja. ?k ugyanis praktikusan – a term?talajt érintetlenül hagyva – a föld alá építik “épületeiket”. Nagyon sok term?talajt nyerhetnénk ezzel a módszerrel, ha belegondolunk, mekkora helyigényük van némelyik hatalmas monstrum épületeknek.
    Vannak már Földünkön is próbálkozások, hogy olyan házat építettek, amelynek a teteje term?talaj volt cserép helyett. Ezt én nagyon jó dolognak tartom.
    Ti hogy vagytok ezzel?

pleh
    Felhasználó

Talán egyszer mi is eljutunk ilyesmi szintre, hogy akár a föld alatt vagy leveg?ben esetleg vízben éljünk, a szárazföld meg az éléskamra és “vad rezervátum” lenne. De lehet, hogy már csak egy másik világban sikerül ez.

Névtelen
    Inaktív

Az igaz Pleh, mert akkor kopoltyút kellene fejlesztenünk ,vagy ha leveg?ben akkor valami “megtartó ” szerkezetet ami ellenáll a gravitációnak. Ez eltartana pár millió évik,úgy hogy Pleh, esélyed sincs rá ::D A föld alatt pedig már foglalt 😀

carrion
    Felhasználó

Pleh!!
    Félre ne érts és ezeket nem azért irtam , hogy kötöszködjek , csak ezt olvastam! 🙂
    Nos a fogazatunk mindenev?!?De nem olyan mint pl az oroszlánnak húsev?!!!! 😛
    Abban viszont igazat adok hogy én sem szívesen eszek pemetezett zöldséget gyümölcsöt!Pneészeset pedig eggyálltalán nem szeretnék!!!!!!!
    De ha már a penészes gyüminél tartunk akkor arról tudnék ám mesélni!!(hogy mit etetnek meg az emberekkel!)de akit érdekel az csak privben tájékoztatom!

Illetve nem utolsó sorban igazat adok Tanitványnak is hogy igen ?k már a föld alatt laknak és van elég földjük “termelni”.
    De nem tévesszen meg senkit ez a dolog ,mert ?k ezt a “termelést” nem úgy végzik ám mint mi!!!!!?k csak is kizárólag annyit amire szükségük van nem pedig ugy mint mi emberek hogy ész nélkül termelünk mindent , mindeggy hogy van e rá szükség vagy nincs, meg hogy van e akkora kereslet , de nam baj ami megmarad majd kidobjuk!!!!!!!!! Így persze hogy hamar kimerül a föld.

Szpacsek
    Felhasználó

Hát permetes gyümölcsöt ne is egyél Carrion! Evés el?tt meg kell mosni. A penészeset, fonnyadtat, rohadtat, azt meg ki kell dobni. Éretlen vagy piszkos ( mosatlan ) gyümölcsöt sem érdemes enni, mert gyomorrontást lehet kapni t?le.
    Az utolsó soraiddal is egyetértek !!!!

Szpacsek
    Felhasználó

Ni… azaz carrion, nekem írd meg a penészes gyümöcsökr?l amit tudsz !!! Engem érdekel!
    (Nem csak azért írom ezt mert privát levelet akarok kapni, és cselt vetek be e célból !!!)( Várom!) 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

Ha sokat akarsz írni, akkor írjál hosszabban az e- mail címemre: LAN_EMAIL_SUBS !!!!!!! 🙂 🙂

carrion
    Felhasználó

Arról tud valaki hogy Alajének van e már ujjabb magyarra fordított videója?

Szpacsek
    Felhasználó

A Nibiru, a “Szírusz A”– nak a bolygója volt, és félmillió évvel ezel?tt lett a Nap bolygólya ???? Ezt eddig nem is tudtam, de elhiszem !
    ( Alaje téma ). De Alaje Üzenete topik külön is van, carrion! 🙂

Tamas
    Felhasználó

v

senkise
    Felhasználó

Kezdjük ott, hogy ki az a Dávid… Érdekes módon tudtok ti “felemelkedettek” rezegni… Tamás rólad egy n? jut eszembe, aki a kocsija hátsó ülésén, ököllel ütötte a pár éves gyerekét, csak mert nem volt hajlandó abbahagyni a sírást. Abba szegény nem gondolhatott bele, hogy a sírás jelzés volt egy problémáról… Az ilyen embereket egyszer?en belökném az oroszlánok közé, megtudná pillanatok alatt, hogy milyen agressziót vált ki a stílusa egy él?lényb?l. Ezek a hülye emberek akik a fórumon “okoskodnak”, annyi a b?nük, hogy próbálják megérteni az ? szintjükön, a körülöttük lév? világot. Köztük és közted csupán annyi a különbség, hogy bennük még van hely új ismeretekre, te viszont már tele vagy felesleges “tudással” (jelen esetben ez er?s szó). Pont az ellen harcolsz, amit szeretnél elérni, ez persze legyen a te dolgod, csak ne inzultáld az embereket a “messzir?l jött ember” véleményével, mert az nem tudás, hanem vak hit. Honnan is tudhatnád mi az a tudás, míg nem tapasztalsz, csupán hiszel… Még mindig nincs min?ség, se tartalom, egyéniségnek sem látni nyomát és a kultúra, na az elveszett valahol út közben… Szellemi felemelkedés, ugyan már… Agresszióval a szeretetért, hidd el nehéz élet vár rád…

50 bejegyzés megtekintése - 51-100 / 323

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.