Tanítások az Inua bolygóról

News Fórumok UFO-k Földönkívüliek Tanítások az Inua bolygóról

• This topic has 322 válasz, 21 hozzászóló, and was last updated 8 years, 4 months by Névtelen.
50 bejegyzés megtekintése - 101-150 / 323
  • Szerző
    Bejegyzés
    Nilem
    Felhasználó
    gorillabacsi wrote

…. De holnap indul az inuaki.hu is, ahol szintén lehet rendelni.

Szia Gorillabacsi!
    Nem tudom megnyitni az inuaki.hu-t. Elindult már???
    A szöveglaborban pedig csak az els? könyv megrendelésére van lehet?ség. A 3. könyvet nem tudod mikor lehet itt megrenelni?

Tamas
    Felhasználó

v

Névtelen
    Inaktív

Tiszta Csernius .. 😀 😀 Csak ? az alkohol meg a drog ördögi körében fetrengve jutott el a megvilágosodásig és pontosan ilyen hangnemben “téríti” jobb belátásra az alkohol és drogmámórból épphogy kitántorgó, jobb útra térni szeret? híveit.De szerintem az ilyen stílus ott sem jön be.Szegény betegek, mint a tolla fosztott madarka keringenek a felemelkedés és a lesüllyedés határain.Pontosan úgy, mint ahogy senkise írta.. Szeretnék megismerni a józan lét gyönyörét de a sokkterápia csak egy két embernél hatásos………………..
    akik ijedtükben helyeselnek és próbálják követni “mesterük” örjöng? tanításait.
    De Csernus legalább a saját maga tapasztalatából vált vadálattá…

Névtelen
    Inaktív

Tamás!
    Ha szép fínoman,óvatosan teli szeretettel ,türelemmel és odaadással
    B..TAD volna el velünk ezt az id?intervallumot akkor lehet hogy ezek az üzenetek sem születtek volna meg.. 🙂

gorillabacsi
    Felhasználó
    Nilem wrote

gorillabacsi wrote

…. De holnap indul az inuaki.hu is, ahol szintén lehet rendelni.

Szia Gorillabacsi!
    Nem tudom megnyitni az inuaki.hu-t. Elindult már???
    A szöveglaborban pedig csak az els? könyv megrendelésére van lehet?ség. A 3. könyvet nem tudod mikor lehet itt megrenelni?

Szia Nilem

Sajnos valami szerverbeállítás miatt késik a honlap, a magyar domain kiszolgálónál van valami gond, egyébként már egy hete fent lenne.
    Sajnos a második és harmadik kötettel még várnunk kell, mert még nincs meg rá a pénz, az els? költségei sem térültek meg, de amint valami új hír van jelentkezem.

Névtelen
    Inaktív

Tamás!
    Kezdetekt?l fogva olvasom a tagok “vegzálását” részedr?l.
    Sok dologban igazat adok neked.Ezen nincs mit tagadni. De Kitüntetést kapnék bizonyos szennylapoktól, amiket te annak nevezel.-ha írnék rólad egy tanulmányt. Igen érdekes egyéniség vagy. Olyan érzésem van hogy ismerlek valahonnan.Talán egy újságtól, talán egy weblapról, nem tudom.Er?s késztetést érzek hogy megszerkesszelek. Ezt most minden rosszindulat nélkül írom.Érdekes egyéniséget fedeztem fel benned. Tudom hogy most be kellene fognom a szemem a reagálás miatt, de nem teszem mert mint embert, érdekel a megnyílvánulásod még ha olyan is, amilyen. Azt is gondolhatom hogy csak “megjátszod” itt magad de err?l az elképzelésr?l nyomban le is teszek, mert ez annyira lélekb?l, szívb?l jön hogy kénytelen vagyok elhinni hogy az otromba hozzászólások, rendreutasítások mögött, valódi ember létezik, aki nem játssza meg magát, aki valójában az amit mutat a hozzászólásaiban.

Névtelen
    Inaktív

Ne is legyen lángelme a jó hadvezér, s?t ne legyen semmilyen kiváló tulajdonsága sem; épp ellenkez?leg, csak hiányozzanak bel?le a magasztosabb emberi tulajdonságok: a szeretet, a költészet, a gyengédség, a bölcsel?, a fürkész? kételkedés. Legyen korlátolt, higgye szilárdan, hogy amit cselekszik, nagyon fontos dolog (máskülönben nem gy?zi türelemmel), mert csakis akkor lesz bátor hadvezér. Isten mentsen meg attól, hogy ember legyen, hogy megszeressen, megsajnáljon valakit, és elgondolkozzék azon, mi igazságos, mi nem.

senkise
    Felhasználó

Csernusról rég hallottam, kit?n? példa volt ? is Lüty?… Vajon még mindig ténykedik?…

“Kezdjük ott, hogy a jó édesanyádat oktasd ki, mikor ebben a topicban, melyet anno magam nyitottam, ilyen értetlenül pimasz kérdést fel mersz tenni!”

Köszönöm hogy felhoztad édesanyámat, jó egészségnek örvend, azonban ha nem gond, nem adnám át a szívélyes üdvözleted…

“Az igaz tudás sírásói vagytok!”

Nem sírásónak készülök, de ha egyszer netalántán téged ásnálak ki, ígérem körültekint? leszek az elemzésed során…

“Cinikus szófosó, chatel?, id?elbaszó-fecseg? hamurger-konzum-zabalók!, akik valójában nagyon is jól érzik magukat egy degenerált társadalom langyosszarában, ha apuci meg az anyuci teletömi ?ket pénzzel!”

16 éves korom óta önellátó vagyok és a mai napig több országban fordultam meg (tanulmányi út, nem l?zöngés)), mint te a képzeletbeli dimenzióid között… Mára mégis eljutottam arra a szintre, hogy egyetem mellett dolgoznom kell és küzdenem a mindennapokért. Azt is hozzá kell tennem, hogy lehetne jóval zsírosabb állásom is, de én a szabadságot választottam és ennek következményeinek nyomát magamon viselem… Tehát rendkívül jó emberismeretr?l tettél tanúbizonyságot.

Ki is ez a Dávid… Úgy gondolom válaszként kell értelmeznem azt amit és ahogy írtál. Dávid az agresszió, tudatlanság, erkölcstelenség, a kisebbségi érzésekkel teli világ megtestesít?je, avagy csak te értelmeztél valamit nagyon félre?… Ha úgy gondolod, hogy felveszem a keszty?t, amit elémdobtál, rosszul gondoltad, nem állok le bárkivel “párbajozni”. A harcm?vészet arra tanított, hogy tiszteljem az ellenfelem, de ideje lenne felfogni, hogy ez nem a harcmez?, hanem egy fórum..és bár úgy vélem a harcmez?n sem állnád meg a helyed, a fórumon már bizonyítottad, hogy intellektuálisan egyáltalán nem megy. A harcm?vészetr?l még egy gondolat jutott eszembe rólad… A mester választja a tanítványt és nem fordítva, ezt jobb ha az eszedbe vésed, tiszteletlen barátom…

carrion
    Felhasználó

Kedves fórumozótársak miért kell ismét “bemocskolni” ezt a topikot??
    Kérlek ne csináljátok ezt!!!Nem kell még itt is ez az állandó feszültség!!!!

Névtelen
    Inaktív

Kedves Carrion!
    Megkérlek hogy NE többesszámban beszélj mert ez nem jogos.
    Részemr?l a témát befejezettnek tekintem. De azt nem t?röm el hogy valaki ilyen “meggondolatlan”jelz?kkel illesse a a fórumtársait.

Névtelen
    Inaktív

Senkise! Még mindíg..múltkor hoztunk le egy cikket….áá… :O

carrion
    Felhasználó

Kedves Lüty? én itt neveket egyáltalán nem említettem.
    Plusz hozzá lehet állni ugy is a dolgozhoz (mindenkinek!!!) hogy “nem alacsnyodok le egy bizonyos szintre”.
    Lényegében erre gondoltam.

senkise
    Felhasználó

“Senkise! Még mindíg..múltkor hoztunk le egy cikket….áá…”

Nem gondoltam volna Lüty?… Mir?l is szólt a cikk?

Névtelen
    Inaktív

Hogy Miskolcon járt észt osztani. 🙂
    Egy pár média foglalkozott vele többek közt Hajdú is a m?sorában kb abban az id?szakba de a pasiról nem szeretnék beszélni.

Névtelen
    Inaktív

Id?szakban.. nehogy ebbe is belekössön v.ki..

Névtelen
    Inaktív

Szóval, lényegében, semmitmondó lapban, semmitmondó cikket.. ha érted mire gondolok, nevesítés nélkül..de eltértünk a topik eredeti rendeltetését?l..sorry.

senkise
    Felhasználó

Honnan tudhatnánk, lehet csernus is idegen… Ezzel a mentalitással, embernek biztosan nem nevezném… 😀

Névtelen
    Inaktív

? egy újjászületett földönkívüli, már tett valami hasonló nyilatkozatot.. csupán azért mert kimászott a züllött stb életmódból és megütötte valahol az ezoteria szele.. de még nem számítható gyógyultnak mert csak az akaratán múlik hogy viszaszokik e vagy nem. Mert ha ez nem adott akkor folytatja ahol abbahagyta.Ha valaki egyszer elkezdte a drogozást, bármilyen stressz vagy valami rossz hatás miat visszaszokhat.

gabee
    Adminisztrátor
    Tamas wrote
    Legalább nem az Inuaki-topicban kellene nyomni a hülyeségeiteket a húsevéssel kapcsolatban, kedves Barátaim! Dávid világosan megmondta, hogy milyen erkölcstelen tettr?l, és EZÉRT a Mindenség törvényeinek legaljasabb megszegésér?l van szó, nemde? Különösen Gabee-in meg PLéhn csodálkozom, mert olykor a BELÁTÁS elemi fényfelvillanásai is el?t?nnek náluk, bár legtöbbször visszasüllyednek a közönséges tudat szintjére. És minden vitát megel?zve leszögezem : a világtörténelemben egyetlen VALÓBAN megvilágosodott ember sem eHETett húst! Ez teljesen kizárt! Mivel a vulkánuszi er?tér nagyfokú szeretetrezgését akkor nem tudták volna a testben tartani! Ezért minden ellenkez? híresztelés Jézusról, Buddháról meg a többiekt?l már a sötétség keze vonása, mely még köszön?viszonyban sincs az ilyen fokú beavatottak nem 3D-s multidimenziós életével!

Akkor ugy mondom, hogy az emberre rákényszerítik a húsevést. Mert kérdezem, hogy a test számára szükséges fehérjéket mib?l nyered? Csak a húsból tudod, hiszen a mai élelmiszeripar alig gyárt NÖVÉNYI ALAPÚ, GAZDAG TÁPÉRTÉK? élelmiszert. Amit meg gyárt, az ehetetlen. Vennék én magamhoz szójafehérjét, szója alapú táplálékot, és azt helyettesíteném hússal, de ha bemész a boltba mit lát az ember? Szinte csak hús alapu élelmiszert. Ráadásul a szója is génmódosított!

senkise
    Felhasználó

Nem tudom olvastatok e anno a transzgénikus lazacról, ha még nem, akkor javaslom… Ha jól emlékszem 2008 körül olvastam én is a kínaiaknál, azóta nem tudom van e újdonság vele kapcsolatban, de majd utánanézek. Ez is csak egy kis mellékes infó, nem több…

Tamas
    Felhasználó

v

gabee
    Adminisztrátor

Tehát akkor bármiféle szellemi el?relépés egyik el?feltétele a vegetáriánus életmód.zöldség – gyümölcs – hüvelyesek – gabonafélékés tejtermékek, hal?

pleh
    Felhasználó

Mi az hogy transzgénikus? 🙂

Én emlékszem, hogy gyerekkoromban nem szerettem a húst. De mivel nagyszül?k révén is folyamatosan hozták a disznó torosokból a husikat szinte mindig az volt étlapon. Választásom kb annyi volt, hogy vagy eszek üres köretet vagy megeszem hozzá a husit.
    Manapság úgy 40-60% a hús-zöldség (meg pékárú) aránya az étrendemben.

Úgy tudtam megenni régen gyerekként a húst (rászokni), hogy elképzeltem azt, hogy egy ragadozó dinoszaurusz vagyok és éppen egy növényev?t eszek meg. Máshogy nem ment:D
    De végül megszoktam és mai napig szeretem.

gabee
    Adminisztrátor

Mindenkire ráer?ltette a nevelés. Pedig a gyerek sokkal nagyobb fókuszban látja a valóságot mint a feln?ttek. A gyermekkor kezdetén ráadásul a gyerek úgysem öszpontosít a fizikai testre.A mai neveléssel elnyomjuk spirituálisa érzékeiket is, mert a túloldalról átjöv? üzenetek fokozhatják a zavart; a gyermek számára a fizikai túlélés egyik feltétele, hogy kizárja ezeket az üzeneteket, miközben megtanul a tárgyi valóságra összpontosítani.Egyébként úgy olvastam, hogy felváltva teletömjük, aztán meg koplal­tat­juk a szöveteinket. Ez is jelent?s hatást gyakorol tudatotunkra, kreativitásunkra, koncentrációnk szintjére. A fentiek szerint például éjszaka kiéheztetjük a testet, és azáltal, hogy hosszú órákon keresztül megvonjuk t?le a táplálékot, hozzájárulunk az öregedéséhez. Mindez pedig visszatükröz?dik tudatunk erejében és állapotában. Az ennivalót huszonnégy órán át kellene elosztani, tehát nemcsak az ébrenlét idejére – azaz, ha megváltoztatnánk az alvási szokásokat, akkor az éjszakai órákban is ehetnénk valamit. Így sokkal kevesebbet ennénk, mint ma bármelyik étkezés alkalmával. Fizikai, mentális és pszichés szempontból egyaránt a sokkal gyakrabban elfogyasztott, sokkal kevesebb ennivaló volna kívánatos.Az alvási szokásunk megváltoztatása automatikusan maga után vonná az étkezési szokások megváltoztatását is. Sokkal egységesebb identitásnak éreznénk magunkat. Sokkal jobban tudatosodna bennünk például a telepatikus és tisztánlátó képesség, és nem éreznénk azt a mély szakadékot az éber és az álmodó Én között, amit ma érzünk. Az elidegenedettség érzése nagyrészt elt?nne. Jobban élveznénk a természetet is, hiszen az éjszakát általában nem ismerjük. Sokkal több hasznát vennénk az álomban megjelen? intuitív tudásnak, és a kedélyállapotunk sem hullámzana úgy, mint ma. A lét minden területén biztonságban éreznénk magunkat.A szenilitás problémája is csökkenne, mert az ingereket nem kapcsolnánk ki olyan hosszú id?szakokra. A tudat pedig hajlékonyabbá válva több örömöt ismerne meg.

Tamas
    Felhasználó

v

Tamas
    Felhasználó

v

pleh
    Felhasználó
    gabee wrote

Mindenkire ráer?ltette a nevelés. Pedig a gyerek sokkal nagyobb fókuszban látja a valóságot mint a feln?ttek. A gyermekkor kezdetén ráadásul a gyerek úgysem öszpontosít a fizikai testre.<br /><br />A mai neveléssel elnyomjuk spirituálisa érzékeiket is, mert a túloldalról átjöv? üzenetek fokozhatják a zavart; a gyermek számára a fizikai túlélés egyik feltétele, hogy kizárja ezeket az üzeneteket, miközben megtanul a tárgyi valóságra összpontosítani.<br /><br />Egyébként úgy olvastam, hogy felváltva teletömjük, aztán meg koplal­tat­juk a szöveteinket. Ez is jelent?s hatást gyakorol tudatotunkra, kreativitásunkra, koncentrációnk szintjére. A fentiek szerint például éjszaka kiéheztetjük a testet, és azáltal, hogy hosszú órákon keresztül megvonjuk t?le a táplálékot, <u>hozzájárulunk</u> az öregedéséhez. Mindez pedig visszatükröz?dik tudatunk erejében és állapotában. Az ennivalót huszonnégy órán át kellene elosztani, tehát nemcsak az ébrenlét idejére – azaz, ha megváltoztatnánk az alvási szokásokat, akkor az éjszakai órákban is ehetnénk valamit. Így sokkal kevesebbet ennénk, mint ma bármelyik étkezés alkalmával. Fizikai, mentális és pszichés szempontból egyaránt a sokkal gyakrabban elfogyasztott, sokkal kevesebb ennivaló volna kívánatos.<br /><br />Az alvási szokásunk megváltoztatása automatikusan maga után vonná az étkezési szokások megváltoztatását is. Sokkal egységesebb identitásnak éreznénk magunkat. Sokkal jobban tudatosodna bennünk például a telepatikus és tisztánlátó képesség, és nem éreznénk azt a mély szakadékot az éber és az álmodó Én között, amit ma érzünk. Az elidegenedettség érzése nagyrészt elt?nne. Jobban élveznénk a természetet is, hiszen az éjszakát általában nem ismerjük. Sokkal több hasznát vennénk az álomban megjelen? intuitív tudásnak, és a kedélyállapotunk sem hullámzana úgy, mint ma. A lét minden területén biztonságban éreznénk magunkat.A szenilitás problémája is csökkenne, mert az ingereket nem kapcsolnánk ki olyan hosszú id?szakokra. A tudat pedig hajlékonyabbá válva több örömöt ismerne meg.

Nekem volt olyan 1-2 hónapos id?szakom most nyáron ?sz elejéig amikor naponta kétszer aludtam kb 4 órát. És általában éjjel fent voltam.
    Azt biztosan mondhatom, hogy az elalvással és a pihenéssel akkor soha nem volt gondom. Mindig el tudtam aludni mert éreztem, hogy leragad a szemem úgy 7-8 óra ébrenlét után. Amikor viszont felébredtem teljesen friss voltam a 6-7 óra fent lét után kezdtem el bekábulni. 🙂
    Az étkezés az kb napi 4szeri volt. De éjszaka például keveset ettem, nem is kívántam sokat. Nap közben volt egy “f?” étkezésnek mondható id?szak amikor f? ételt ettem.

De ehhez sajátos életmód kell, ami a jelenlegi társadalomban nem igazán menne olyannak aki folyamatosan dolgozik 8-10 órát egy huzamban.

Szabolcs
    Felhasználó

Szia Gabee!

A táplálkozással kapcsolatban annyit hozzáf?znék, hogy közel 4 hónapja szinte majdnem kizárólag CSAK (saját ?rlés?,sütés?)Tönkölybúza kenyeret eszem és vizet iszom!
    Erre mondta is Somlósi Lajos, hogy a kenyéren és vízen való lét nem is büntetés, ha az a kenyér Tönköly!
    Ez olyannyira igaz, hogy már már üres kenyérrel is elvagyok, nincs egyszer?en igényem másra. Abból is egyre kevesebbre.
    Itt olvashatsz róla b?vebben:
    -link-
    Még a spiritualitástól messze állók is írják, hogy szinte az egész vitaminspektrumot lefedi. Több benne a fehérje, mint ugyanannyi tömeg? fehér húsban!

Mindarról nem is beszélve, h ez egy szent táplálék, amit nem véletlenül pusztítottak ki még a tudatból is, de szerencsére voltak akik újra el?vették és termelni kezdték.

Mindenesetre ajánlom figyelmetekbe a Táplálékom a fény cím? könyvet(most olvastam) és érthet?bbé fog válni, h miért is a legjobb táplálék az embernek a fény. Minden a fényb?l van(nem kizárólag a napfényt kell a fény alatt érteni, hanem az éteri isteni energiát, a pránát!). Ehhez legközelebb a növények vannak, ezután jönnek az állatok, akik növényb?l vannak. Egyre hosszabb a lánc teljesen feleslegesen. Ráadásul ehhez hozzájönnek még a különböz? spirituális okok(asztrális megélések, az alázat teljes hiánya a táplálékkal szemben,stb) Ezt az egészet le lehet redukálni egész a fényig, ugyanis minden energia.
    Az egész dolog csak hit kérdése, vagyis át kell programozni a szervezetet sejtszinten.
    A 4 testünk ebben az állapotban tud a lehet? legharmónikusabban összekapcsolódni. Ezután az alvás kérdése is más megvilágításba kerül. Ezt követ?en már csak egy lépés a halhatatlanság(persze nem az egó indítattásából), mert ez is egy téves hitbeidegz?dés! Rengeteg jógi van, f?leg Indiában akik több száz éve élnek. Feltételezhet?en erre már nem lesz szükség a várható események miatt, csak a struktúra miatt említem. Ez nem vicc!

A legjobb az egészben, h a könyv még 21 napos folyamatról ír, de a végén kiegészítésként elmondja, h már olyan szint? energiában vagyunk, h elég hinni benne és m?ködik, nem szükséges a 21 napos szigorú böjtöt végigcsinálni(csak saját felel?sségre!). Csak el kell hinni, h isteni lények vagyunk. Ennyi.

gabee
    Adminisztrátor

Hát nem tudom. Ha cukorbeteg akarsz lenni, akkor egyél sok-sok kenyeret még 5 éven át folyamatosan. A kenyér lisztjének igen magas a glikémiás indexe, azaz jelent?sen növeli a cukorszintet! A kenyér alapvet?en sz@r, hogy ugymondjam.Ehelyett a rízs az ajánlott, a rízs nem emeli meg a cukorszintet ugy mint a kenyér. Szerinted amerikaban miert van annyin cukorbeteg? A sok mcdonaldsos, magas cukortartalmu szemét az oka. És a kenyér is ilyen!Ki kell, hogy ábrándítsalak, de az az állításod, hogy a kenyérbe több a fehérje mint a húsban, egyenesen nevetséges. Mivel jót akarok neked, ezt inkább ne mondd senkinek.Bár a tönkölyliszt sokkal jobb mint a finomliszt! Ha mindenáron kenyeret akarsz enni, akkor maradj ennél a lisztnél!A rozskenyér is jó még talán, csak ne fehérkenyér legyen.

Névtelen
    Inaktív

A legtöbb kínai azért vékony és kicsi mert sok rizst esznek … D
    Tehát, egészségesek.

Szpacsek
    Felhasználó

Ja! Reggel rizs, délben ugyanaz, este meg a maradék..

pleh
    Felhasználó

Szegény kínaik kapják a sztereotípiákat rendesen. 😛

A rizsa amúgy tényleg jó ,de nem attól ilyenek az ázsiaiak. 😀
    Ez genetika na meg a Kína nagy ország ám. És sok rassz él köztük (majd egy Európa méret? területr?l van szó, nem bölcs egy kaptafa alá venni az ottani egész lakosságot ). Vannak olyanok is akiknél az átlag magasság jóval nagyobb mint sok európai népnél. De tény, hogy vannak kisebb termet?ek is f?leg vidéki területeken.

( a világ jelenleg legmagasabb embere kínai) 🙂

Szabolcs
    Felhasználó
    gabee wrote

Hát nem tudom. Ha cukorbeteg akarsz lenni, akkor egyél sok-sok kenyeret még 5 éven át folyamatosan. A kenyér lisztjének igen magas a glikémiás indexe, azaz jelent?sen növeli a cukorszintet! A kenyér alapvet?en sz@r, hogy ugymondjam.<br /><br />Ehelyett a rízs az ajánlott, a rízs nem emeli meg a cukorszintet ugy mint a kenyér. Szerinted amerikaban miert van annyin cukorbeteg? A sok mcdonaldsos, magas cukortartalmu szemét az oka. És a kenyér is ilyen!<br /><br />Ki kell, hogy ábrándítsalak, de az az állításod, hogy a kenyérbe több a fehérje mint a húsban, egyenesen nevetséges. Mivel jót akarok neked, ezt inkább ne mondd senkinek.<br /><br />Bár a tönkölyliszt sokkal jobb mint a finomliszt! Ha mindenáron kenyeret akarsz enni, akkor maradj ennél a lisztnél!A rozskenyér is jó még talán, csak ne fehérkenyér legyen.

Nem ábrándítottál ki, mert nem hiszek a betegségekben.:)
    Ráadásul, 5 év múlva már ez végképpen nem lehet téma. Ha az lenne, akkor rossz topicban beszélünk róla.

A bolti horroráron árusított Tönkölylisztet pedig nem ildomos összvetni a frissen ?rölttel! Márcsak azért sem, mert az uniónak nevezett “szervezet” enegedélyével már arra is ráírhatják, h Tönköly ami csak 15%-ot tartalmaz bel?le. Vajon miért? Valószín? azért, h meg legyen róla a jó tapasztalatod és a nem érdemes foglalkozni vele kategóriába kerül.
    De ha visszatérünk az eredeti kérdésedhez és betegséghív? vagy, a Tönköllyel már akkor is b?ven kiegészítetted a húsnélküli kört.

Egyébként azt vettem észre, h emberek foggal körömmel ragaszkodnak ezekhez a paradigmákhoz. Pl akit már meggy?ztem a fehérje pótlásról, lenyugodott egy kicsit, de utána újra rákezdte, h a húsban lév? fehérje az nem olyan, mint a növényi és kell a gyereknek, mert kicsi marad. Hát persze, ha az anyja azt hiszi, akkor a gyerek tényleg kicsi marad….
    A pránás példa már egy széls?ség volt, de pont arra próbáltam rámutatni, h tulajdonképpen még az is mindegy, h eszel-e, nemhogy milyen táplálékot. Ehhez persze át kell programoznod meditációval magad sejtszinten.
    A lényeg a meggy?z?dés és a hit.

Névtelen
    Inaktív

Ezt hogy érted hogy az is mindegy hogy eszel e vagy sem?
    Remélem nem az, amire én gondolok??

Szabolcs
    Felhasználó

Önamagában ez kevés lehet, de ha elhiszed, h az isteni energia táplálni tud, akkor nincs szükséged fizikai élelemre. A fizikai élelmed is azért tart fenn, mert ebben hiszel(pontosabban a fizikai élelem is fény, csak durva s?r?ségben). Ennyi.

Ismerek egy srácot aki 10 éve még nem volt annyira spirituális, csak szemezett a Buddhizmussal és kipróbálta a pránaevést. Semmi extrát nem csinált, csak hitt benne. Két és fél hónapig csinálta, aztán megúnta, h nem eszik.Nem fogyott, sportolt, stb.
    Ráadásul azóta a prána hatványozottan van jelen. Én biztos vagyok benne, h senkit sem hagyna éhenhalni a magasabb énje, ha hinne benne.

carrion
    Felhasználó

Szabolcs!
    Érdekes!!!!Nekem is az a tapasztalatom , hogy ha egy személy másoknak a vegetariánizmusról beszél , akkor többségében mindig az a válasz , hogy te hülye vagy ,meg húst enni kell ,meg beteg leszel,meg le fogsz fogyni , vagy épp meg fogsz hízni……..meg kinevetnek vagy épp lenéznek!!!!!!!
    Nekem még nincs egy éve hogy nem eszem húst ,de állandóan mindenki azt próbálja bizonygatni , hogy beteg leszek ,meg vitaminhiány……..
    Ezzel ellentétben abszolut nem érzem magam betegnek,sem nem fogytam le sem nem híztam meg…..
    Ezenkívül jobb a közérzetem, szebb a b?röm ,nem érzem folyton fáradtnak magam.
    Tamás!
    Te a több mint 20 éves vega életmódod alatt tapasztaltál ilyen fogadtatást???

Kíváncsi lennék ha egy kisgyermeket pici kora óta úgy nevelnének hogy nem eszik húst akkor mi történne?Biztos vagyok benne , hogy nem halna meg végelgyengülésben 5éves korában.
    És igazad van Pleh az a baj hogy sajnos kicsi korunkban sajnos nem nagyon van beleszólásunk abba hogy mivel etetnek a szüleink.

Szpacsek
    Felhasználó

Err?l eszembe jutott, hogy egyszer volt egy Csaó Darwin c. m?sor a tévében, és 2 csapat — a vegetáránusok és a húsev?k — versenyeztek, és a vegetáránusoknak szebb volt a b?re, ezt egyértelm?en láttam, megállapítottam!

Névtelen
    Inaktív

Én Szabolcs utolsó mondatára reagáltam, miszerint tulajdonképpen akkor mindegy hogy eszünk e vagy nem..? Ha jól értelmeztem, akkor azt is meg lehet oldani hogy egyáltalán nem eszünk.. Ezt hívják “fény evésnek” ami nagyon veszélyes dolog és csak egy pár elvakult hív? megy e tanítás után. Te nem mondod ill nem írod ezt ki de én erre következtetem az utolsó mondatokból..
    Carrion! Én általában fogyasztok húst, mégis a b?röm szép ,semmi hiba nincs rajta.Szerintem ez genetika,úgy mint pl az alak milyensége ,a szépség, vagy a csúnyaság. Tehát azt hogy hogy nézünk ki, nagyrészt “örökség” amir?l mi nem tehetünk..A húsnak ehhez nem sok köze van. Van viszont a dohánynak, mert az valóban ráncosítja azt aki cigizik. De ezzel sem értek egyet mert van olyan ismer?söm aki dohányzik és nem látszik meg a b?rén.. tehát a b?r szépségét én nem fognám a hús fogyasztás elhagyására..

carrion
    Felhasználó

Lüty?!
    Akkor úgy írom hogy megértsd!
    Amikor ettem húst sokkal zsírosabb volt a b?röm ,pattanás ilyesmi( és igen sajnos ez örökl?d? dolog lehet) viszont amióta nem eszem azóta ég és föld a különbség!!!
    Mi másnak tudhatnám be ezt ha nem ennek!????

Szabolcs
    Felhasználó

Szia Lutyo!
    Igen, a fényre, pránára gondoltam, de nem, mint a húsevés elleni alternatívára, hanem csak egy széls?séges példája volt ennek az egész struktúrának.

Ja, lehet, hogy tényleg veszélyes, mert a tv-ben mondták. Aki elhiszi annak tényleg veszélyes. Az említett könyv nélkül én sem vágnék bele, de most már el merem kezdeni. Csak még el kell, h fogyjon a búza.:)
    Egyébként nem csak a nem evésr?l szól ez a történet. Hanem egy következ? lépcs?fok a spirituális úton. Többet felesleges err?l beszélni, mert a lényeg benne van az el?z? néhány hsz-ben, a könyv pedig nagyon precíz és ami mégfontosabb, h újenergiás szemléletben íródott.

pleh
    Felhasználó

Szerintem hogy kire milyen hatással van egy ilyen jelleg? fény evés (nem evés), az függ a genetikától is, valamint a test alkattól és leginkább, hogy el?tte milyen étrenden élt valaki.
    Szerintem néhány év alatt folyamatosan egyre kevesebbet étkezve a test hozzá szokhat arra, hogy minimális étkezés is elegend? neki.
    De ezt nem tudom elképzelni a jelenlegi életünkben az emberek úgy 90%-ánál. F?leg azoknál nem akik folyamatosan igénybe veszik testi erejüket a munkában. Ott ugyanis enni kell.
    De nem csak a testi hanem a lelkileg, szellemileg megterhel? munkák is ugyan úgy sok energiát igényelnek.

A másik dolog a testalkat, egy 190 cm körüli magasságú ember nehéz csontozattal úgy 100 kg körüli súllyal (ami kb normál ilyen magassággal), egy ilyen embernek sok energia a szimpla séta is. Ezért több energia is kell neki ehhez.
    Viszont egy 160 cm körüli n? akiknek eleve más kicsit az anyagcseréjük mint a férfiaknak, jóval könnyeben alkalmazkodnak ilyen étrendhez.
    Az örökölt betegségekr?l (pl cukor betegség, máj vagy szív, vese problémák…) pedig szintén megnehezítenek ilyen jelleg? étrendet.

Szóval ez nem úgy m?ködik, hogy na akkor én most nem eszek ezt vagy azt, vagy semmit sem egyik napról a másikra, hanem ha valaki belekezd annak folyamatosan kell vagy tényleg megsínyli a dolgot.
    De a végén úgy is ember tervez isten végez. Semmi nem fog történni velünk olyan amire ne teremtettünk volna. Er?lködés, akaratosság ide vagy oda.

Szabolcs
    Felhasználó

Amíg nem spirituálisan vizsgáljátok a kérdést addig nehéz lesz megérteni. Az égadta egy földön nincs semmi köze sem a testsúlyhoz, sem a nemhez. Hát persze, h táplálékra van szüksége a dolgozó embernek. Mindenkinek!
    Táplálék nélkül tényleg elpusztul a fizikai test. A lényeg az az lenne, h a táplálék az lehet közvetlen az eredend? energia, nem szükséges felöltöztetni fizikai formába. Ez nem bonyolítása a kérdésnek, hanem az egyszer?sítése. Ráadásul jóval több energiával rendelkezik egy fényev?, mert az emésztés rengeteget “felemészt”.:) Tovább tényleg nem forszírozom, mert még nem közvetlen tapasztalatból beszélek.

Tamas
    Felhasználó

v

senkise
    Felhasználó

Na akkor ejthetnénk egy pár szót, a ragadozó él?lényekr?l… Eddig sok szó esett már az emberr?l, de az objektivitás megkívánja a szélesebb spektrumot…

Merchard
    Felhasználó

.

Tamas
    Felhasználó

v

pleh
    Felhasználó

“gyerekeknek rokonszenves” 😀

A sz?rös plüss szer? állatokra érted gondolom.
    Kutya, macska, patkány (az a legszebb). 😀

Tamas
    Felhasználó

v

pleh
    Felhasználó

Hát gondoltam hogy több van benne mint szimpla fantasy, de nem vettem szó szerint. 🙂

senkise
    Felhasználó

“Épp így az egész fizikai környezett?l kezdve, beleértve az id?járást is,a flóráig és faunáig, MIND az aktuális kollektív emberi tudat TÜKRE – ez mindig is ismeretes volt, kivéve modern korunkat.”

Számomra ez nem t?nik válasznak, inkább valami fels?bbrend? tannak…

A vízönt? korszak elég tág fogalom, gondolom nincs konkrét id?pont, csak az a bizonyos “lehet valamikor”… Bár a történelem számos kínos kérdést vet fel és bizony az írások arra engednek következtetni, hogy… de… Melyik volt el?bb, a tyúk, vagy a tojás?… A történelem, avagy a bizonyítékok arra?

50 bejegyzés megtekintése - 101-150 / 323

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.