Társalgó

News Fórumok Kávézó Társalgó Társalgó

50 bejegyzés megtekintése - 151-200 / 280
  • Szerző
    Bejegyzés
    Szpacsek
    Felhasználó

Mire használod a kabbalát lüty?, és — mi az ?

Lightness
    Felhasználó
    Szpacsek wrote

Igen, ?si tudás, nem lennék meglep?dve, ha Atlantiszról származna, mint a szemiták, zsidók is !!
    Gólem: Prágában készítettek egy gólemet, valamikor 1200.–1300 körül.

:O
    valaki benne van 1 gólem készítésében?:)

Szpacsek
    Felhasználó

Én neemm!!

Szpacsek
    Felhasználó

Hát nehéz fizikai munkát lüty?– tehát bányász–kohász– nem tudnék végezni, mert nem azt szoktam meg 18 éves korom óta ! ( Hanem fizikaiak közül a kapálás, vasvillázás, gereblyázés, esetleg lapátolás, ásás !) De szeretek én mozogni is dolgozni is amúgy! Szálljunk le a japánokról, és az ? szexuális életükr?l! Tavaly ilyenkor pont ugyanez ment a paranormálon, csak más szerepl?kkel… Most úgylátszik idén ?sszel a nagy sikerre való tekintettel megismétl?dött ! 🙂
    Elijesztjük a tehetséges ufológus embereket mint Carrion ! pl. 🙂

Én nagy “Japán-fun” vagyok !!! Nem csak rajzfilm meg anime, hanem japán !!!!
    Van most 2 ismer?söm, barátn?m: egyik egy japán- fun ( Nem carrion, ? a saját bevallása szerint nem az, csak az animét szereti). A másik: egy cross-motoros lány, de nem 20 vagy 30 éves, nem is 40… Vagy szerintetek hagyjam ?ket? Ez az én dolgom ! :Z
    A prágai gólem egyébként, 1300.–ban vagy mikor, rád?lt a készít?ire, és agyonnyomta ?ket, a történet szerint, és meghaltak…!! Úgyhogy én nem vagyok benne gólem készítésében !! :O

Blugh
    Felhasználó

Ez érdekes.

Névtelen
    Inaktív

Ligthness ezt hogy gondoltad?

Névtelen
    Inaktív

Csodálkozom hogy nem tudjátok a a kabbalát hova tenni. 😀

Szpacsek
    Felhasználó

A zsidóság misztikus, spirituális vonatkozásaival foglalkozik a ” Kabbala”.
    Van Kabbala-karköt? is, gondolom hogy azt a csuklóra kell tenni ! 🙂

Névtelen
    Inaktív

Miért? Szerinted hova?? 😀 😀
    Az kív nem tudom hogy nem e a kabala karköt?t említed. De hogy van kabbala karköt? is azt nem tudom, bár nem vagyok benne biztos. Pedig “szakért?” vagyok karköt? témában.. 🙂

Névtelen
    Inaktív

a “Harmonet” ben olvastam az imént a Kabbala” egy irányzatáról de ezt gondoltam nem teszem ide ki.. :O

Névtelen
    Inaktív

Lightness és hogy gondolod ez a “készítést?”

Szpacsek
    Felhasználó

Van kabbala karköt?, a Google keres?ben. Nem néztem meg.
    A csehek megmondjam, hogy csinálták a gólemet ? Asszem egy nagy szobrot csináltak, és lelket tettek bele, életet leheltek bele !!
    De, mondom, utána a gólem rájuk d?lt — amikor már meghalt, m?ködésképtelenné lett — és megölte ?ket !
    Ezt régebben egy könyvben olvastam !! 🙂

Szpacsek
    Felhasználó
    lutyo wrote

a “Harmonet” ben olvastam az imént a Kabbala” egy irányzatáról de ezt gondoltam nem teszem ide ki.. :O

De! Tedd ki !!! 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

A Harmonet–en van a “Titkosrandi “is !! 😀 😀 😛 🙂
    De az nem jó és már nem vagyok rajta !!

Szpacsek
    Felhasználó

Hmm…pörkölt, palacsinta, gulyásleves…! 🙂

Névtelen
    Inaktív

Nem tehetem Szpacsek! Nem nektek való! 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

akkor ne tedd ki !! ( igazad van!)

Névtelen
    Inaktív

Na látod.. 😀

Lightness
    Felhasználó

de tedd ki .érdekel 🙂
    Kiváncsi vagyok 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

lüty?nek meg a gólemet írd le Lightness , hogy hogyan kell azt készíteni… !

Névtelen
    Inaktív

Elhiszem h kíváncsi vagy de most szintén álmos vagyok már kell?képpen a megkereséséhez. a lényege az hogy szexuális oldaláról közelíti meg a kabbalát:D

Névtelen
    Inaktív

De Szpacsi! Mit kezdjek a gólemmel??

Szpacsek
    Felhasználó

Áh, nem kell az ! Szerintem semmit !
    Nekem se kell gólem !!

Szpacsek
    Felhasználó

Meg a Kabbalát sem akarom szexuális oldalról megközelíteni ..!!! 😀 😀

Névtelen
    Inaktív

😀 )

Névtelen
    Inaktív

De én arra vagyok kíváncsi hogy Lightness hogy akarta ezt.

Névtelen
    Inaktív

A gólem témában. 😀

Névtelen
    Inaktív

A Kabbala olyan, intellektuális (értelmi, észbeli, szellemi) és spirituális eljárás, amelyet sok materialista felháborodására az új tudományos szellemnek is szoktak nevezni. A zsidóság kebelében kialakult sajátságos misztikus tanok összességét jelenti.

A Kabbalista minden írott vagy beszélt szövegben, olyan értelmet képes felfedni, amelyet a felszíni tartalom értelmezésén túlmen?en is érdemes tovább kutatni. Miként a gnosztikusok, úgy a zsidó misztikusok is titkolták tanaikat, amelyekr?l azt hirdették, hogy isteni kinyilatkoztatásból származnak, s hogy azokat a beavatottak körében nemzedékr?l nemzedékre csak szóban adták át. Kés?bb azután le is írták, melyet szigorúan ?riznek a mai napig.

A Kabbala és a bel?le ered? Tarot a világ szemlélésének módszere. Egy feltárás a misztikus vagy intuitív út összekapcsolása a türelmet igényl? tanulmányozással, a racionális úttal. Összehasonlít, és az eredményeket összegzi. A Kabbala, mint zsidó vallásbölcseleti szellemmel való folyamatos harcát, a “jónak és a rossznak” természetét megmagyarázza, másrészt, hogy a bet?kkel és a számokkal (tarot, héber abc, számmisztika) a szentírás 7 réteg? rejtelmét megfejtse, kitalálja.

A Kabbala, mint minden héber, vagy arab szó 3 bet?s t?b?l származik A QOF, BETH, és Lamed bet?kb?l áll. Jelentése: befogadni, megkapni, elfogadott, áthagyományozott tan.
    A Kabbaláról szóló írások általában, hagyománynak fordítják. Hiszen a hagyomány örökség, az átadás és elfogadás köréhez kapcsolódik. Benne foglaltatik a tudás és a szokások jelent?s része.

A hagyomány olyan valóság, ami az átadó személyt?l függetlenül létezik. Azok a nemzetek, melyek képesek voltak ?seik rájuk ruházott hagyományát meg?rizni a világ változása el?l, azok a mai napig más élet és szokásrendszerekkel bírnak. A kabbala egy befogadási megértési rendszer, amit nem lehet átadni, csak a megértés és a sok-sok tapasztalat összessége vezet oda, hogy az ember befogadóvá váljék. Ezeket a titkos tanokat a kabbalisták (mebukalinok) titkos bölcsességnek (chokmá nisztarának) vagy a kabbala (hagyománynak) (chokmat hakabbalának) nevezik.
    Lightness valami hasonlóra voltál kíváncsi? 😀

Névtelen
    Inaktív

A Kabbala, mint tanulási út öt részre osztható.
    1. SZÓBELI KABBALA: szóban mestert?l éveken átkapott tanítás.
    2. ÍROTT KABBALA: a hagyomány szerint a világegyetem leírásával foglalkozik.
    3. IRODALMI KABBALA: a kabbalisztikus szövegek, különösen a Biblia megfejtésével foglalkozik.
    4. SZIMBOLIKUS KABBALA: a szimbolika saját élettapasztalataink megértésével és egységes értelmezésével foglalkozik. Miszerint amivel kapcsolatba kerülünk, valami mélyebb dolog szimbolikus megjelenésének köszönhet?. Ez els?sorban az Élet Fája ábráira alapul.
    5. GYAKORLATI KABBALA: a kabbala különféle mozzanatai, hogyan alkalmazhatók a fejl?dés és minden szint? változás el?idézésére.
    A Kabbalát és a benne foglalt tanításokat, csak a babilóniai egyetem professzorai taníthatták!

Legjelent?sebb elméleti Kabbalista alkotások:
    Széfer Széfer Yetzirah, Széfer Bahir, Széfer Zohár, Szifra-Di Ceniuta, Idrá Rabbá, Idrá Zutá, Rajá Mehemná, Tikunné Zohár, Széfer Rázéde Razin, Széfer Hékalót, Zóhár Chadás, Midrás Ha Neelám. Nézzük, hogy mit is tartalmaznak-e remekm?vek.

Széfer Yetzirah: az alakzat, teremtés könyve.
    A hagyomány azt ?rzi, hogy KR. után 100 körül élt felvilágosult zsidó misztikus AKIBA rabbi tollából származik. (Habár ezt nagyon sokan támadják). Kevesebb, mint 2000 ezer szóból áll. Rövidsége ellenére a Világegyetem eredetével és ezen belül az ember szerepével foglakozik. Különös hangsúlyt helyez a héber ábc- re, mely a Világegyetem megértésének a kulcsa. A Széfer Yetzirahban akkora tudás és olyan bölcsesség rejlik, hogy sok tudósnak az a véleménye, hogy Akiba rabbi inkább egy ?si hagyományt jegyzett le, mint saját revalációit (felismerés). A vékony könyv, mely a Szent Bölcsességet (chokmát), vagy a görög Szófiát mutatja be, az els? nyomdában kiadott példányként, 1562-ben Mantuában látott napvilágot.

Le van írva a könyvben, hogy Isten a Világegyetemet a 10 Szefira (szám, emanáció, szféra, tartó) és a Héber abc 22 mássalhangzójának a manifesztációja (kinyilatkoztatás, kijelentés, megnyilvánulás,) által, melyek a világ épít?anyagai, teremtette meg.

A szefirot, vagy szefira szó gyökere a széfer iget?, mely a következ? bet?kb?l áll: Szamekh, péh, rés, mely három jelentéssel bír: számolni, beszélni, írni. A számok nem, mint egyszer? mennyiségek szerepelnek itt, hanem mint a Világegyetem princípiumai, azaz a teremtés fokozatai.

Az els? Szefira: Ronakh, Khajim, az Él? Isten lehelete.
    A Ronakh-ból (lehelet, leveg?, szellem,) származik a Leveg? elem, mely azonosul az Éterrel, ami viszont megoszlik anyagi és nem anyagi ( materiális és inmateriális ) Éterre. Ebb?l az els?dleges leveg?b?l születik meg a víz és a t?z, valamint az abc 22 bet?je. Az ?svízb?l a kozmikus kaosz származik ( Teremtés el?tti állapot ) az eredend? t?zb?l, pedig a Dicsfény Trónja ( hely ) születik, valamint az angyalok rendjei. A szövegben a Teremtés világrahozás kifejezésére nem használják sem a lacoh, sem a baroch igét, hanem a khakok szót. HET, QOF, QOF. Ennek jelentése héberül arabul egyaránt: vésni, egy törvényt rögzíteni.

Névtelen
    Inaktív

Egy állítólag jó könyv ismertet?je..
    Kabbala?A nemiség az emberiség leghatásosabb spirituális eszköze.?
    Yehuda Berg

?A kabbala nagy fontosságot tulajdonít az el?játéknak. A csókról például azt tartja, hogy az a két lélek összeolvadásának az eszköze. Miért? Mert a lehelet alapvet?en az emberi lélek egyik megjelenési módja. Amikor a szenvedélyes csókolózás során a szeret?k lehelete összeolvad, a két lélek egyesül??
    Yehuda Berg

?És az sem mindegy, milyen az a csók: forrónak és szenvedélyesnek kell lennie.?
    Yehuda Berg

A bestsellerszerz? és elismert kabbalista, Yehuda Berg id?n és szellemi dimenziókon keresztül átível? utazásra invitál bennünket, ahol a kabbala ?si tanításainak megfelele?en felfedezhetjük a nemiség spirituális gyökereit. Megtanulhatjuk, miként emelhetjük az öröm és a megértés új magasságaiba szexuális gyakorlatunkat.

A kabbala és a szex nyílt és ?szinte módon foglalkozik a férfiakat és n?ket szembe állító mindennapi szexuális kérdésekkel, s eközben olyan hatékony tudást és eszközöket ad a kezünkbe, amelyekkel úgy alakíthatjuk át saját szexuális életünket, ahogy nem is képzelnénk. A nemiség, a szerelem, a halál, az emberi lélek és létezésünk kabbalista titkai most el?ször tárulnak fel a történelemben.

Névtelen
    Inaktív

Utána kerestem..még ez a “lájtosabb” ! De igen érdekes.. 😀

Lightness
    Felhasználó

amugy nyitottam 1 kabbala topicot. keresétek meg a fórumon xD

Névtelen
    Inaktív

Nem találom! Vagy csak én vagyok ennyire besz?külve..? 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Nekem ett?l hányingerem van !

Névtelen
    Inaktív

Olyan vagy mint egy lány:D
    Ne is tör?dj vele majd elmúlik…

Lightness
    Felhasználó
    Szpacsek wrote

Nekem ett?l hányingerem van !

egészségedre xD
    Vallási rejtélyek témába raktam a kabbala topicot 🙂

Névtelen
    Inaktív

Jó lightness majd megyek..

Szpacsek
    Felhasználó
    lutyo wrote

Olyan vagy mint egy lány:D
    Ne is tör?dj vele majd elmúlik…

Hát, ha nem foglalkozok vele….! Akkor igen !! 🙂
    + De én mindig olyan vagyok/ voltam, mint egy kamaszlány .

Csak csajos ne legyek..!! 😀

Névtelen
    Inaktív

Ajaj….

Szpacsek
    Felhasználó

Van, aki ” emós”, van , aki “nem-emós”, és van aki ” semmi köze hozzá, azt se tudja mi az… ! ” Távol áll t?le az egész.

Szpacsek
    Felhasználó

Én azok közé tartozok akik azt se tudják, mir?l van szó, mert ez egy új fogalom, valami stílust jelent, és én csak annyit tudok hogy az emóció érzelmet jelent .. 🙂 !! :)—– ez akkor tényleg emocionális ikon….

Szpacsek
    Felhasználó

De nekem hangulatjel… 🙂 😀 😀

Névtelen
    Inaktív

Lehet hogy igazad van Szpacsi. 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

🙂 (Hú de örülök , hogy ezt írtad, ez nagy elismerés a számomra !!!)

Jó titkár vagyok állítólag. Közepes újságíró (lennék, ha újságíró lennék).
    És rossz emberismer? vagyok ( sokak szerint) Vagyis hát akit személyesen nem ismerek.. persze.. azt az embert nem ismerem… persze….
    ( Van akit jobb is hogy nem..)

Névtelen
    Inaktív

Ami azt illeti nem jó emberismer? vagy! Van rá példa b?ven..! 🙂

Névtelen
    Inaktív

Jó újságíró viszont nem lehetnél mert oda b?ven emberismeret és empátia kell.. 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Tudom…!

Névtelen
    Inaktív

😀

Szpacsek
    Felhasználó

De újságot-olvasni azért szeretek!! ( Némelyiket, ami érdekel.., meg ami “nekem való” .) 🙂

Névtelen
    Inaktív

Amit én írok az nem érdekel..értem Szpacsi 😀 Neked való, ,ja a hófehérke és a 7 törpe..mese változata.. 😀

50 bejegyzés megtekintése - 151-200 / 280

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.