Új Föld Projekt

News Fórumok Kávézó Sziget Új Föld Projekt

• This topic has 41 válasz, 9 hozzászóló, and was last updated 9 years, 10 months by Névtelen.
42 bejegyzés megtekintése - 1-42 / 42
  • Szerző
    Bejegyzés
    gabee
    Adminisztrátor

Bizonyára sok ember fejében megfordult az a gondolat, mi lenne, ha csak pár nap erejéig kiléphetne a mindennapok rohanásából, abból a mesterséges-szintetikus világból, melybe szinte sejtszinten belen?ttünk. Vajon létezik e alternatíva a természetközeli, környezetkímél? életmódra és legf?képp megvalósítható ez a modern civilizációs létformában?Páran azon gondolkodtunk, hogy ha mindenki termel? életmódot folytatna és mindenb?l csak annyi fogyna, amennyire szükség van, akkor senkinek nem kellene vennie semmit mástól, mert mindenkinek meglenne mindene. Konkrétan egy olyan önfenntartó modellre gondolok, ahol adott egy terület nagy földdel, ami be van osztva további term?földekre. A másik része a területnek állatfarm, ahol elkülönítve élnek tehenek, malacok és tyúkok. És lenne még egy lakónegyed is. Maga az egész birtok biofaluként m?ködne, azaz csak annyit termelne, amennyire szükség van. Az áramot széler?m? termelné.Mindezt persze olyan helyen kellene kialakítani, ahol van forrásvíz is, hogy a víztermelés is önfenntartó lenne.Szerintem kiválóan alkalmas lenne az egész koncepció megvalósítására egy kihalófélben lév? falu vagy település. Mert tulajdonképpen mire van szükségünk ahhoz, hogy éljünk? Táplálékra és házra a fejünk felett. Egy ilyen önellátó biofalu képes lenne minden anyagi igényünket kielégíteni még akkor is, ha a jelenlegi gazdasági társadalom megbukik. Ehhez azonban több ember közös együttm?ködésére is szükség lenne. Az egész úgy nézne ki, mint egy elzárt terület, melynek lakói csak azok lehetnek, akik részt vesznek a bioterület megmunkálásában. Mindenkinek lenne feladata, és senkinek sem kellene felhalmozni az élelmet, mert eleve adott lenne az élelem. Nem szektára vagy ilyen fanatikus kommunára gondolok, hanem egy független önfenntartó elzárt biovilágra, ahol mindig van élelem, áram és f?tés.A megtermelt élelemért persze lehetne vásárolni minden olyan eszköztamely kapható a világban (TV, számítógép stb.), valamint a termeléshez szükséges eszközöket is meg lehetne vásárolni.Erre alkalmas falu lenne például ez: -link- ezek közül vmelyik: -link-

Névtelen
    Inaktív

Gabee! Az írásod elejével nagyjából egyet is értettem volna -mint “biofalu” Mert az embereknek tul..képp élelemre és fedélre van szüksége…de: A megtermelt élelmiszerekért-mint írod, lehetne vásárolni minden olyan eszköztamely kapható a világban..
    HA színtiszta biofalura gondoltál akkor már nem jó az egész ilyen felállásban, mert a rechnikai eszközök, tv ,számítógép,mobilm mikro stb elég ártalmas a kisugárzásaival az emberre. bárhogy nézzük is.Az IGAZI biofaluért “vissza kellene menni” az 1800-as évekhez mert akkor valóban nem voltak meg ezek a kütyük és az emberek egészségesebbek is voltak, f?leg a tanyán él? gazdálkodókra gondolok A másik ellenérvem: Ha szgorúan egy elzárt területre gondoltál. akkor megvan a veszélye a “beltanyészetnek” is, rondán fejezve ki magamat..sajnos, szerintem ez a tiszta falu vagy település csak álmainkban létezik mert a mocskos civilizáció el?bb utóbb megfert?zné ezt a kis elzárt települést is..
    Na persze ez csak az én véleményem..

senkise
    Felhasználó

Gabee örülök hogy felhoztad a témát, de sajnos lüty?vel egy húron pendülök ez ügyben. Írtam még sokat, de inkább töröltem, mert úgy is egyértelm? az ügy. A génkezelt magokat azért figyelembe lehetne venni… (csak egy tanács)

pleh
    Felhasználó

Szerintem teljesen jó ötlet egy gazdasági összeomlást követ?en.

Névtelen
    Inaktív

Hogyne lenne jó ötlet..
    Senkise!
    Akkor nem lennének génkezelt magok. 🙂

gabee
    Adminisztrátor

Csak ehhez kellene legalább 10 ember…akik már kialakíthatnának egy ilyen önfenntartó társadalmat.

Névtelen
    Inaktív

Kik lennének azok a 10 ember ? Lehet önként jelentkezni. :).én benne vagyok.. 🙂 De itt mindenki lusta..egy árva magot nem ültetnének el. 🙂

(bocsi)

Vajon hányan szeretnék ezt a világon?? Csak valahogy nem futunk össze..

gabee
    Adminisztrátor
    lutyo wrote
    Kik lennének azok a 10 ember ?

Akiben van elég motiváció és van elég pénze :)Igazából ha összeáll 100 ember, aki a közösség tagja akar lenni, és mindegyik hozzátesz 400 ezret, az már mindjárt 40 millió. Annak már elégnek kell lennie szerintem.Ennyi pénzb?l lehet már venni egy nagy területet, aminek a földjeit be lehetne osztani és megm?velni. Még állatokra is jutna, épületekkel együtt. Aztán a termények eladásából lehet tovább építeni a közösséget. De akkor csak azok lehetnek a közösség tagjai, és azok gazdálkodhatnak a terményekkel, akik belefektetnek, és dolgoznak is a termelésen.De ha összeáll 10 ember fejenként 100 ezerrel, 1 millióból is el lehet indulni :)Tehát amir?l itt szó van az egy olyan életmód, amely kompatibilis lenne a bolygóval egy esetleges pólusváltás utáni id?szakban is (ahol már nincs technika a bolygó átalakulása miatt).Tehát amíg van a jelenlegi gazdaság, addig lehetne mindezt felépíteni, mert egy ?skori környezetben kicsit nehéz lenne széler?mávet és napelemeket gyártani.

Névtelen
    Inaktív

Na, ki az a 10 ember aki fejenként egy százassal beszáll?? Akkor rajta! Én már falut is választottam 🙂

Névtelen
    Inaktív

Barakony szép hely de viszont járnak be a cigányok már lopdosni az ott maradt cuccost. 🙁

monolit
    Felhasználó

Ilyen kezdeményezés már létezik, a neve MAG. Olyan emberek közössége, akik természetes módon tartanak állatot, és termelnek mindenfélét. Kevesen vannak, nyáron sok diák besegit, mert tetszik nekik ez az egyszer? élet. Valahol 3 hegy övezte völgyben laknak. Többet sajna nem tudok róluk, mert rádióban hallottam, és nem végig.

Én benne vagyok ebbe a virtuális játékban, úgy is közel esik a napi tennivalókhoz. Szerintem csakis úgy m?ködne a dolog, ha rögtön az elején lefektetnénk szabályokat, amiket mindenki elfogadna és tiszteletben tartana. Persze az sem mindegy, kikb?l áll a társaság. Amig nincs elég épület, csak olyanok legyenek, akik ténylegesen mindennap reggelt?l estig tudnak dolgozni. Azaz gyerekek egyel?re kizárva, és nem kellenek dohányosok, iszákosak és betegek sem. (Kemény mi?) És mindent az alapoktól kellene kezdeni. Azaz megvesszük a földeket, az állatállományt, a házakat, és a terményeket, vet?magokat, valamint minden olyan alapvet? berendezést, amire már kezdetekt?l szükség van. Amennyi áram lesz kezdetekben, nem biztos hogy futná a házakba mindenre, tehát nincs turmixgép, mosó- és mosogatógép, mikro stb. Kezdetben nincs tv ( Kés?bb se kéne!) és jó, ha 1 központi közös számitógépre futja. Szerintetek a pólusváltás után lesz még árammal m?köd? berendezés? F?leg a forgómotorokra gondolok. Drunvaló szerint a dimenzióváltás után csak a természetes anyagok maradnak velünk, a mesterségesek széthullanak.
    El?ször is fel kell mérni a földek min?ségét, a talajösszetételt, hogy tudjuk, milyen növényeket termeszthetünk a legnagyobb sikerrel. Aztán sürg?sen meg kell kezdeni a társadalomépitést, azaz felmérni mindenkinek a tudását, hajlamát és megszervezni haladéktalanul az állatok ellátását, a felesleg értékesitését, megtervezni ki mikor milyen munkában vesz részt.

Még mindig akarjátok folytatni? Nincs közöttünk legalább egy mormon? Sokat tanulhatnánk t?lük!

monolit
    Felhasználó

melyik falut választottad Lüty??

Névtelen
    Inaktív

Barakony nyerte meg végül a tetszésemet..

gabee
    Adminisztrátor

Ha jol tudom pólusváltás után kevesebb lesz az elektron és megváltozik a kvantumvilág. Az elektromosság tehát kizárva, szerintem inkább valamiféle mágneses vagy gravitációs energia marad meg mint a kölcsönhatások egyike. Nem tudom mennyi dokumentumot olvastatok egyes földönkívüli fajok leírásáról, de merem állítani, hogy valamennyi földönkívüli technológia kompatibilis az anyabolygójukkal. Vagyis nem szennyez?ek. Tehát egy esetleges pólusváltás után szerintem mi is meg fogunk találni egy alternatív módot az elektromosságra. Kérdés persze, hogy egy esetleges dimenzióváltás pontosan mit jelent magára az anyagra nézve. Mert az is lehet, teljesen megváltozik majd a táplálkozás és ugy maga a test is. Szóval lehet termelni se kell majd :DDe mivel ezt nem tudhatjuk biztosan, egy ilyen közösség megalapítása mindenképp célszer? lenne. Szerintem vannak a Földön már ilyen kialakult, elzárt önfenntartó közösségek, telepek.Ennek a a Barakonynak van is egy alapítványa amolyan mentsük meg a falut céllal. Lehet fel kellene venni velük a kapcsolatot.

Névtelen
    Inaktív

Gabee írtaMert az is lehet, teljesen megváltozik majd a táplálkozás és ugy maga a test is. Szóval lehet termelni se kell majd

Bármi nem? természeti átalakulás folytán a test idomul a az éppen folyamatban lév? változáshoz de ez nem egyik napról a másikra történik. Mire elérnénk a test átalakulásának végs? stádiumát már lehet hogy rég máshonnan fogjuk szemlélni a folyamat végkifejletét.Vannak kialakult elzárt önnfenntartó közösségek de nagy a valószín?sége annak hogy ennek más célja van nem pedig a bio életmód.. bár szívesen kipróbálnék egy ilyen elzárt közösséget is.. :XD

Tamas
    Felhasználó

Kénytelen vagyok reagálni erre, ha nem haragszol, kedves Gabee, bár már egy-két hónapja nem találkoztunk, de

Tornabarakony sajnos nem talált, mert

1. árvíz idején teljesen elvan vágva a külvilágtól ( ez egyre gyakoribb )
    2. a cigány-falvak miatt a termés sincs biztonságban

Ezt személyes tapasztalatból mondom!

Aztán :

Ökofalu vagy ökogazdálkodó közösség megvalósítása egy nagyon jó ötlet lenne, ha…

ez halandó állampolgároknak ( vagyis ha nem unatkozó pesti milliomos vagy ) megvalósítHATÓ lenne!

Hatalom ugyanis ezt a szórakozást nem engedi akárkinek! Ha nem hiszed, akkor próbáld ki!

Alakíts egy ökoközösséget mondjuk 10 f?vel, aztán kezd el a munkát – ha tudod egyáltalán, mert ahhoz is sok pénz kell – , és ha közösséged kibír egy fél évet, akkor Téged vagy Orbán Gáspárnak hívnak, vagy ELEVE azért fizetnek, hogy legyél, mert különben a 10 közül MINDIG LESZ EGY, aki hivatalból fel fogja bomlasztani a közösségedet!

Ha most azt hiszed, hogy ez összeesküvés-?rület, vagy kóros negatív gondolkozás, akkor mondom : próbáld ki!

– Gondolj arra, a Földön már majd’ 7 milliárd ember él, és ezeket folyamatosan gazdasági rabszolgaságban tartani csak ÁLLANDÓ kontrollal lehet – a GAZDASÁGI FÜGGETLENSÉG tehát a legiszonytatóbb szó,amit az elit sohasem fog t?rni, sem kicsiben, sem nagyban, amíg el nem jön… az IGAZI VÁLTOZÁS!

Az igazi változás pedig a TUDAT FORRADALMA, amelyb?l AUTOMATIKUSAN következik a társadalom és az életmód forradalma is!

ERRE kell most els?sorban felkészülnünk, mert EBB?L következik minden! – Ahelyett, hogy a régmúlt 3D-s sötét er?vel csatároznánk, és amelyben csak ELEVE vesztesek lehetnénk – ahogy az évszázadok során az igazak mindig is elvesztették az ilyen szint? csatákat!

A mi küzdelmünket most egy magasabb dimenzióban kell megvívni, minden áldozat nélkül!

Erre hívlak Titeket :

AZ Új Föld, új életére!

Lightness
    Felhasználó

🙂 Az okos emberek megtudják oldani.
    Alapítottam 1 Teamot amivel segíteni fogok aki kéri, megoldani a problémákat. 🙂

gabee
    Adminisztrátor
    Tamas wrote
    Kénytelen vagyok reagálni erre, ha nem haragszol, kedves Gabee, bár már egy-két hónapja nem találkoztunk, de Tornabarakony sajnos nem talált, mert 1. árvíz idején teljesen elvan vágva a külvilágtól ( ez egyre gyakoribb ) 2. a cigány-falvak miatt a termés sincs biztonságban Ezt személyes tapasztalatból mondom! Aztán : Ökofalu vagy ökogazdálkodó közösség megvalósítása egy nagyon jó ötlet lenne, ha… ez halandó állampolgároknak ( vagyis ha nem unatkozó pesti milliomos vagy ) megvalósítHATÓ lenne! Hatalom ugyanis ezt a szórakozást nem engedi akárkinek! Ha nem hiszed, akkor próbáld ki! Alakíts egy ökoközösséget mondjuk 10 f?vel, aztán kezd el a munkát – ha tudod egyáltalán, mert ahhoz is sok pénz kell – , és ha közösséged kibír egy fél évet, akkor Téged vagy Orbán Gáspárnak hívnak, vagy ELEVE azért fizetnek, hogy legyél, mert különben a 10 közül MINDIG LESZ EGY, aki hivatalból fel fogja bomlasztani a közösségedet! Ha most azt hiszed, hogy ez összeesküvés-?rület, vagy kóros negatív gondolkozás, akkor mondom : próbáld ki! – Gondolj arra, a Földön már majd’ 7 milliárd ember él, és ezeket folyamatosan gazdasági rabszolgaságban tartani csak ÁLLANDÓ kontrollal lehet – a GAZDASÁGI FÜGGETLENSÉG tehát a legiszonytatóbb szó,amit az elit sohasem fog t?rni, sem kicsiben, sem nagyban, amíg el nem jön… az IGAZI VÁLTOZÁS! Az igazi változás pedig a TUDAT FORRADALMA, amelyb?l AUTOMATIKUSAN következik a társadalom és az életmód forradalma is! ERRE kell most els?sorban felkészülnünk, mert EBB?L következik minden! – Ahelyett, hogy a régmúlt 3D-s sötét er?vel csatároznánk, és amelyben csak ELEVE vesztesek lehetnénk – ahogy az évszázadok során az igazak mindig is elvesztették az ilyen szint? csatákat! A mi küzdelmünket most egy magasabb dimenzióban kell megvívni, minden áldozat nélkül! Erre hívlak Titeket : AZ Új Föld, új életére!

Hát igen, el?bb-utóbb a gazdasági-állami érdekek ezt nem hagynák.Még reagálok erre b?vebben, most azonban mennemmkell.Örülünk hogy ujra beregisztráltál! Üdv itt megint!

Szpacsek
    Felhasználó

Nekem is er?sen az a véleményem, hogy inkább Nemesmedvest kellene választani, nem Tornabarakonyt.

monolit
    Felhasználó

Mivel csak virtuálisan költöznénk össze biogazdálkodni és túlél?-közösséget (próbálva) létrehozni, szerintem oly mindegy, hogy hivják a helységet. Amig csak játékról van szó! Ha már a való világról beszélünk, én is igazat adok Tamásnak: már a megszervezésnél kifulladnánk, amennyi papirmunkát, fölösleges dolgot kell a valóságban ilyenekhez intézni! De virtuálisan ezeket persze kihagyhatjuk.

Az biztos, akárkikkel is bútoroznánk össze, lökött egy társaság lennénk! Para-ab-normális!!!!

pleh
    Felhasználó

Az lehet. 🙂

Én örülök ha munkát kapok nem, hogy még ilyenre költeni. 😀

Névtelen
    Inaktív

Pleh miket beszélsz! Pedig jó 5 let lenne.. 🙂

pleh
    Felhasználó

lutyo nekem még rendes saját keresetem sincsen…Szerinted mib?l tudnék ilyesmire költeni? 😀

Névtelen
    Inaktív

Ja, tényleg, de minthogy Tamás megírta, vannak milliomosok, hátha itt köztünk is vannak és akinek nincs pénze az el?tt is szabad a jelzés a sorompónál..Na tényleg para ab normális most nekem is minden.. (bocsi)

pleh
    Felhasználó

Hát nekem nincs veszíteni valóm az biztos. 😀
    Szabad vagyok mint a madár (majdnem). 😛
    Nem érzeném magam jobban ha sok pénzem lenne, a jó hangulatomat pedig fontosabbnak tartom, mint hogy az anyagi javak megszerzésébe fektessem az energiáimat. 🙂 Az emberi létem fenntartásán kívül persze.

Névtelen
    Inaktív

De abbahagytátok ezt a projektet Gabee..! :

monolit
    Felhasználó

A 2012 utáni várható éghajlatot tekintve lehet hogy át kell gondolnunk a helységválasztást…

Hogy megértsétek miért mondom ezt, ide is berakom ezt a Balogh Béla el?adást nézzétek meg:

-link-

monolit
    Felhasználó

Mindössze 16 perc az egész, ne hagyjátok ki!!!

kifli89
    Felhasználó

Monolit! Köszi a linket, tanulságos volt 🙂 de akkor most már az Uránusztól is félni kell az eddigi rémítgetések mellett? 😛
    Ah és a honlap is jó… az üdvözl?szöveg megfogott 😀

monolit
    Felhasználó

Igen, ha van id?m én is böngészem. Mindamellett, hogy B. Béla könyve, el?adásai és mint ember is hatással van rám, attól függetlenül amir?l beszélt, csak 1 jóslat, és mint ilyen, csak az események be vagy nem bekövetkezte után tudjuk majd meg, mennyire hiteles. Addig marad a bels? hang, a tudatalatti válasza. Félni pedig semmit?l nem kell, félelemben nem lehet élni, és spirituális lényként sem funkcionálni. Szerintem sok-sok infót meg kell hallgatni, magadban értékelni, helyretenni, és önmagunkon kezdeni a felkészülést bármire. Majd az id? és az események sodra választ ad mindenre.

Névtelen
    Inaktív
    Névtelen
    Inaktív

Nem vitatom a megfigyelés és a vizsgálatok hitelességét és a (bibliai) beszúrásokat..DE:
    Én is megfigyeltem kb már 4 éve a szabadban ezt a “jelenséget” Akkor meglep?dtem a látványon. Laci amit leír-barna foltos kb 10 centis sáskákat azt láttam én is Egy darabot. Utánna olvastam és rájöttem arra hogy létezik Magyarországon is óriás sáska. Ezek ártalmatlanabbak mint azok a sáskák amik a híradások szerint itt Magyarországon ellepték a gyümölcsösöket egy id?ben és a lakásokba is bemerészkedtek.
    Az óriás sáskák nagyobb veszélynek vannak kitéve a kis eml?sökt?l és a madaraktól, f?leg a Solymoktól mint kisebb társaik, mivel ?k nagyobbak és jobban látszanak , így értelem szer?en a táplálék lánc egy jelent?s szemét alkotják az ökológiai folyamatban.Ezért nem tudnak úgy elszaporodni hogy bármilyen veszélyt jelentenének a földre nézve….

Szpacsek
    Felhasználó

Persze, persze !! Ez így igaz ! A bibliai sáskák, az Egyiptomban, Ramszesz ( II. Ramszesz fáraó) és Mózes , a zsidók vezet?je korában, idején volt…!!

Szpacsek
    Felhasználó

I. e. az 1200– as évek, kb. És azért volt, mert az egyiptomiak, a fáraójuk , II Ramszesz vezetésével, nagyon rosszul bántak az akkor ott az országukban (Egyiptomban) él? zsidókkal, és ezért az Isten ( a zsidóknak az Istene, Jahve) csapásokkal sújtotta Egyiptomot, és a zsidó népet pedig kivezette Egyiptom területér?l, a mai Izrael területére, ahol azóta is élnek.
    ( A Nílus deltavidékén agy eléggé nagy méret?, kiterjedés? várost akart II Ramszesz építtetni a zsidókkal, de a városban egyiptomi emberek laktak volna utána, csak a nehéz munkákat, vályogvetés, ( vályogkészítés), a házak építése –ezeket akartak a zsidókkal elvégeztetni, amely ellen a zsidók fellázadtak, mert fizetést sem kaptak volna, szinte rabszolgaként kellett volna dolgozniuk. És Mózes vezetésével, elvándoroltak Izraelbe, lakni, ahol letelepedtek.)

Névtelen
    Inaktív

Szpacsii a sáskákról volt szó nem a zsidókról.. 😀

Szpacsek
    Felhasználó

nagyon vicces…..
    Mindenesetre nem hinném hogy a bibliai, meg a Zarathusztra által is megjósolt végs? id?kben, ami mostanában van állítólag, sáskák fogják veszélyeztetni az embereket…. mondom, ez a —bibliai történetben— a múltban lejátszódó esemény volt már…. amint megírtam. :Z

Névtelen
    Inaktív

Értem Szpacsi tudsz mindent.. 😀

Szpacsek
    Felhasználó

Na hát mindent nem ! Mindent még a barátn?m se tud, a H. Zs. ( nem monom meg ki az ! ) ( Új! )

Névtelen
    Inaktív

Nem baj Szpacsi csak el ne szalajtsd 🙂

Szpacsek
    Felhasználó
    lutyo wrote

Nem baj Szpacsi csak el ne szalajtsd 🙂

Mit számít az ha elszalasztom, majd lesz másik, id?vel, vagy ha nem, hát az se baj !!! Legalább nyugtom lesz bár unatkozni fogok !! :O :O 😐

Névtelen
    Inaktív
    Tamas wrote

Kénytelen vagyok reagálni erre, ha nem haragszol, kedves Gabee, bár már egy-két hónapja nem találkoztunk, de

Tornabarakony sajnos nem talált, mert

1. árvíz idején teljesen elvan vágva a külvilágtól ( ez egyre gyakoribb )
    2. a cigány-falvak miatt a termés sincs biztonságban

Ezt személyes tapasztalatból mondom!

Aztán :

Ökofalu vagy ökogazdálkodó közösség megvalósítása egy nagyon jó ötlet lenne, ha…

ez halandó állampolgároknak ( vagyis ha nem unatkozó pesti milliomos vagy ) megvalósítHATÓ lenne!

Hatalom ugyanis ezt a szórakozást nem engedi akárkinek! Ha nem hiszed, akkor próbáld ki!

Alakíts egy ökoközösséget mondjuk 10 f?vel, aztán kezd el a munkát – ha tudod egyáltalán, mert ahhoz is sok pénz kell – , és ha közösséged kibír egy fél évet, akkor Téged vagy Orbán Gáspárnak hívnak, vagy ELEVE azért fizetnek, hogy legyél, mert különben a 10 közül MINDIG LESZ EGY, aki hivatalból fel fogja bomlasztani a közösségedet!

Ha most azt hiszed, hogy ez összeesküvés-?rület, vagy kóros negatív gondolkozás, akkor mondom : próbáld ki!

– Gondolj arra, a Földön már majd’ 7 milliárd ember él, és ezeket folyamatosan gazdasági rabszolgaságban tartani csak ÁLLANDÓ kontrollal lehet – a GAZDASÁGI FÜGGETLENSÉG tehát a legiszonytatóbb szó,amit az elit sohasem fog t?rni, sem kicsiben, sem nagyban, amíg el nem jön… az IGAZI VÁLTOZÁS!

Az igazi változás pedig a TUDAT FORRADALMA, amelyb?l AUTOMATIKUSAN következik a társadalom és az életmód forradalma is!

ERRE kell most els?sorban felkészülnünk, mert EBB?L következik minden! – Ahelyett, hogy a régmúlt 3D-s sötét er?vel csatároznánk, és amelyben csak ELEVE vesztesek lehetnénk – ahogy az évszázadok során az igazak mindig is elvesztették az ilyen szint? csatákat!

A mi küzdelmünket most egy magasabb dimenzióban kell megvívni, minden áldozat nélkül!

Erre hívlak Titeket :

AZ Új Föld, új életére!

Tamás!
    Erre adj kivitelezhet? ötleteket már nagyon várom A “tudat forradalmáról” pl mert lehet hogy csak én vagyok hülye nem tudom hogy kezdjek bele!!!!!!
    Tudod, olyan tanácsokat adj ami a mi paraszti észjárásunkhoz igazodik és megértjük világosan, kristálytisztán mer mi még itt a többség nem vagyunk felemelkedve ha nem esne túl nehezedre.. 🙂

Névtelen
    Inaktív

Az élet értelme a tudat fejl?dése, felemelkedése, azaz az, hogy a tudat Világmindenséget alkotó különböz? energiaszinteket megtapasztalja. És itt jön a trükk: ez akkor is így van, ha erre a tényre nem vagyok tudatos, és akkor is, ha felismerem. Ám amint felismerem, van esélyem rá, hogy rengeteg szenvedést elkerüljek, illetve az általuk nyújtott tapasztalatot gyorsabban elsajátítsam.
    Hosszan tartó útkeresésem során felismerem tehát, a világegyetemben két dolog létezik tehát mindössze: A tudat, valamint a mátrixot alkotó energia, melynek minden testem, beleértve a fizikait is ? része.

A kérdés lehet az, miért keresem a fejl?dést, miért keresek mindig valamit, amir?l gyakran nem is tudom mi az? Miért nem jó minden, ahogy van? A válasz: MERT NEM VAGYOK SZABAD. Sokféle értelemben. A mátrix fogva tart? mivel a tudatom nem szabad. És amíg ki nem szabadul, a tudat addig keres, fejl?dik, hogy az önmagához vezet? utat meglelje.

Amint a tudatoddal kezdem azonosítani magam, elhárulnak az akadályok az életemben, mivel tudom, hogy minden kérdésre a válasz bennem van. Megkérdezem magam és hallgatok a válaszra. Mire vágyok: a válasz SZABADSÁGRA! Hogy milyen szabadságra…?

Sokfélére: anyagira, szexuálisra, vélemény, gondolati, érzelmi szabadságra és végül spirituális felszabadulásra. A tudatos keresés során észreveszem, hogy ezek a vágyak tulajdonképpen egy-egy anyagi és szubtilis testemnek felelnek meg. Miután tudatossá válok arra, hogy a tudat az igaz lényem, fejl?désemhez szükséges segítséget csak magamtól kérek. Nincs küls? mester csak én. A kezdeti félelmeimet legy?zve ez minden önbizalom és valódi fejl?dés alapja, mely igazi szabadságvágyat hoz létre többdimenziós lényem minden szintjén.

Így alakul ki az osztatlan egyén, aki kötöttségekt?l és vezetettségt?l mentes. Teremt? és teremtett is egyben? és mindennek tudatában is van. Nem követ küls? Istent, ám mégis isteni utat követ, mert mestere saját kozmikus tudata?
    Így van Tamás? 🙂

42 bejegyzés megtekintése - 1-42 / 42

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.