Visszatér?, el?rejelz? álmok.

News Fórumok UFO-k UFO észlelések Visszatér?, el?rejelz? álmok.

50 bejegyzés megtekintése - 151-200 / 244
  • Szerző
    Bejegyzés
    Szpacsek
    Felhasználó

🙂 :)!! Ennek örülök !! A negatív lények kretén állatok, pokolbeli démonok szörnyek, stb.!

Gabi
    Felhasználó

nekem volt néhány olyan álmom ami kés?bb meg is történt: az egyik az volt, hogy tesóm ballagásán ott áltunk a suli udvarán, és anyám meg nagyanyám odaadták nekem a tesóm virágait, hogy fogjam meg amíg rágyújtanak. meg volt egy olyan, hogy egyik órán a tanárn? kihívott a táblához, hogy az osztállyal beszélgessek meg ilyesmi. meg egyszer volt egy olyan álmom amikor egy ismer?sömmel beszélgettem, és mondtam valamit amiért ? megharagudott rám, és amikor ez a valóságban megtörtént eszembe jutott az álmom és inkább nem mondtam semmit

Gabi
    Felhasználó

egyszer azt álmodtam, hogy egy olyan osztályba jártam ahol nem ismertem senkit csak néha láttam ?ket a suliban, éppen az iskolában voltunk abban ahová most is járok, de egy olyan teremben ahol még azel?tt sohasem voltam. aztán az ablakból megláttunk több óriási forgószelet amik elég távol voltak az iskolától, de így is hatalmas vihar volt, az ablakok betörtek, aztán nem tudom hogy kerültünk oda, de kint voltunk az iskola el?tt, aztán megjelent több ufo is az égen és amelyik felettünk volt ránk világított egy sárgás szín? fénnyel, és a többire nem emlékszem. azóta átiratkoztam egy másik osztályba, de amikor ezt álmodtam akkor még nem tudtam hogy át fogok iratkozni és most pont azok az osztálytársaim akik az álmomban voltak és abban a teremben szokott lenni az osztályf?nöki óra amelyikben az álmomban voltunk.

Gabi
    Felhasználó

amit most leírok az igazából nem egy álmom, hanem tényleg megtörtént velem csak nem tudtam hová írjam, ezért írom ide. egyik este kb. 2-3 hónappal ezel?tt már kb. 11 óra vagy éjfél lehetett kikapcsoltam a tv-t és próbáltam elaludni, már félálomban voltam amikor (nem tudom miért) de hirtelen felültem az ágyon, aztán visszafeküdtem, alig kaptam leveg?t és közben ilyen zúgó vagy sisterg? hangot hallottam és úgy éreztem, mintha valaki figyelne, be akartam kapcsolni a tv-t de nem bírtam megmozdulni, pedig a távirányító ott volt mellettem. ez kb. 1-2 percig tartott, utána abbamaradt a zúgás és újra tudtam mozogni, de amikor megnéztem az órát már hajnali 2:46 volt pedig a tv-t kb éjfélkor kapcsoltam ki és ez a dolog kb 5-10 perccel utána kezd?dött

Logan
    Felhasználó

hmmm érdekes, 100%-ék, hogy ébren voltál?m?veltebb kollégáim biztos tudnak erre magyarázatot adni 🙂

Gabi
    Felhasználó

tuti, mert ha alszok akkor nem tudom bekapcsolni a tv-t 🙂 és utána alig tudtam elaludni

Gabi
    Felhasználó
    Gabi wrote

amit most leírok az igazából nem egy álmom, hanem tényleg megtörtént velem csak nem tudtam hová írjam, ezért írom ide. egyik este kb. 2-3 hónappal ezel?tt már kb. 11 óra vagy éjfél lehetett kikapcsoltam a tv-t és próbáltam elaludni, már félálomban voltam amikor (nem tudom miért) de hirtelen felültem az ágyon, aztán visszafeküdtem, alig kaptam leveg?t és közben ilyen zúgó vagy sisterg? hangot hallottam és úgy éreztem, mintha valaki figyelne, be akartam kapcsolni a tv-t de nem bírtam megmozdulni, pedig a távirányító ott volt mellettem. ez kb. 1-2 percig tartott, utána abbamaradt a zúgás és újra tudtam mozogni, de amikor megnéztem az órát már hajnali 2:46 volt pedig a tv-t kb éjfélkor kapcsoltam ki és ez a dolog kb 5-10 perccel utána kezd?dött

történt már valakivel hasonló, vagy nem tudja valaki, hogy ez mi lehetett?

Zethros
    Felhasználó

Üdv,mindenki!
    Szeretném megosztani veletek egy fura talán el?rejelz? álmom ami 2 részletb?l áll,mindkett?t másik id?pontban álmodtam de biztos a kapcsolat.

A házunktól indultam a reggeli órákban valamikor,mindenfelé füstölg? romok és rongyos botorkáló emberek,mintha nem rég valami háború vagy katasztrófa söpört volna végig a vidéken.
    A háztól nem messze van egy l?tér és el?tte halad egy út ezen az
    az úton jobbról egyszercsak egy olyan zöld katonai teherautó fordult az utcánkba mellette amcsi katonák és láthatóan az embereket(túlél?k?)szedték össze.Mikor oda értem az egyik katona megkérdezte nem megyek-e velük de én nemet mondtam arra hivatkozva,hogy nekem valami fontos dolgom van és arra haladtam tovább amerr?l ?k jöttek,itt ért véget az els? álom.

Újra ott voltam az utcánkban de most az ellenkez? irányba mentem egészen a házunktól 100-150 m-re lév? keresztez?désig
    ahol ismét csak amcsi katonákat láttam a romokon amint azokat vizsgálgatják mintha túlél?ket keresnének egy földrengés után.
    Minden porig volt rombolva olyan szinten letarolta valami az épületeket hogy néhol csak beton törmelék maradt utána,néhol pedig düledez?,füstölg? romok.

Ilyen pontosan emlékszem minden részletre a mai napig és nem is fogom elfelejteni amíg élek.Azon is elt?n?dtem hogy ez álom vagy figyelmeztetés volt?Mit kerstett az amerikai hadsereg Európában?Mi történt itt háború,kataszrófa vagy a világ vége?Hova vitték a “túlél?ket”?Remélem nem válik valóra és csak egy álom marad de a mostani dolgok meg ez a 2012 eléggé aggaszt.Az álmomban úgy t?nt senki nem tudja mi történt talán véget ért az általunk ismert világ??

Névtelen
    Vendég

Nekem három elméletem is van, és biztos nem a jöv?t álmodtad meg, hanem a múltat.
    Az egyik elméletem, hogy Európa le volt bombázva a 44-45-ös években, Budapest, Berlin, München romokban volt. Ha Budapesti vagy, akkor bizonyára egy korábbi életed reinkarnációját álmodtad meg.
    Amerikai szövetséges csapatok vonultak be akkor Európába, és a szovjetekkel a németek ellen gy?zelmet arattak.
    A másik elméletem, hogy valami közel keleti személybe képzelted magad, s valószín?leg Irakot álmodtad meg, illetve az ott állomásozó amerikai katonákat.
    A harmadik elmélet, hogy valószín?leg fantáziadús személy vagy, de nem nagy valószín?séget adok annak, hogy Európába valaha amerikai katona fogja a lábát tenni.

Névtelen
    Inaktív
    Zethros wrote

Üdv,mindenki!
    Szeretném megosztani veletek egy fura talán el?rejelz? álmom ami 2 részletb?l áll,mindkett?t másik id?pontban álmodtam de biztos a kapcsolat.

A házunktól indultam a reggeli órákban valamikor,mindenfelé füstölg? romok és rongyos botorkáló emberek,mintha nem rég valami háború vagy katasztrófa söpört volna végig a vidéken.
    A háztól nem messze van egy l?tér és el?tte halad egy út ezen az
    az úton jobbról egyszercsak egy olyan zöld katonai teherautó fordult az utcánkba mellette amcsi katonák és láthatóan az embereket(túlél?k?)szedték össze.Mikor oda értem az egyik katona megkérdezte nem megyek-e velük de én nemet mondtam arra hivatkozva,hogy nekem valami fontos dolgom van és arra haladtam tovább amerr?l ?k jöttek,itt ért véget az els? álom.

Újra ott voltam az utcánkban de most az ellenkez? irányba mentem egészen a házunktól 100-150 m-re lév? keresztez?désig
    ahol ismét csak amcsi katonákat láttam a romokon amint azokat vizsgálgatják mintha túlél?ket keresnének egy földrengés után.
    Minden porig volt rombolva olyan szinten letarolta valami az épületeket hogy néhol csak beton törmelék maradt utána,néhol pedig düledez?,füstölg? romok.

Ilyen pontosan emlékszem minden részletre a mai napig és nem is fogom elfelejteni amíg élek.Azon is elt?n?dtem hogy ez álom vagy figyelmeztetés volt?Mit kerstett az amerikai hadsereg Európában?Mi történt itt háború,kataszrófa vagy a világ vége?Hova vitték a “túlél?ket”?Remélem nem válik valóra és csak egy álom marad de a mostani dolgok meg ez a 2012 eléggé aggaszt.Az álmomban úgy t?nt senki nem tudja mi történt talán véget ért az általunk ismert világ??

Furcsa dolgok az álmok!
    Ezt a z?rzavaros álmot nem biztos hogy a te általad megélt vagy megélni készül? “életképek” generálták. az sem biztos hogy egy jöv?képet akart lefesteni.
    Az álmokat nem szükségszer? hogy mi éljük majd meg vagy el?rejelezzen egy globális történést. Azt elfelejtjük hogy az álmunkban mi éljük meg szüleink, nagyszüeink negatív élményeit vagy egy adott esetbeli (háború) félelmeit. Nagyon sok esetben van így mivel mi a génjeinkben hordozzuk felmen?ink lelki rezdüléseit is egy számukra meghatározó adott szituációban.

Zethros
    Felhasználó

Nem ez nem el?z? élet meg genetikai emlék hanem tudtam,hogy a mai korban volt az esemény nem világháború de nem is Irak és miért ne jöhetne ide az amerikai hadsereg?Amúgy a katonák nem t?ntek ellenségesnek s?t,szóval nem hiszem hogy velük háboruztunk volna vagy megszálltak volna minket.Ha az egész világot kiüti valami fura esemény miért ne küldhetne ide rendfentartókat segíteni.Ám mondjuk az fura volt hogy csak amcsi katonák voltak mindenfelé sehol egy rend?r vagy honvéd.
    Annyit azért még hozzá tennék,hogy nem tudhatjuk mikor és hogyan jön el az utolsó nap a civilizáció vége bármi lehetséges még ez az álom is de remélem nektek lesz igazatok.

Para
    Adminisztrátor

Akkor nyilvánvalóan lesz egy kis csetepaté Európában, de ez várható, ha politikailag elemzem a helyzetet. Kína önállósul, az Arab világ forrong, Amerika diktatúrázz, Európa pedig az áradattal ide-oda hánykolódik. Ha nem is lesz 2012, háborúra lehet számítani. 🙂

Zethros
    Felhasználó

Na igen én is valami ilyesmire gondoltam és jól látod a helyzetet tényleg ilyen most a politika meg minden és tudjuk,hogy nem kell ám sok indok egy háborúhoz sokan is vagyunk meg a gazdaságnak is jót tesz.Azért remélem csak álom volt és nem több,mert az eddigi háborúk nem voltak valami szépek bár ironikus lenne,hogy mindenki valami felemelkedést,idegenek eljövetelét vagy Jézus visszatértét várná vagy más t?lünk független eseményt aztán nesze bummm kitör a 3. világháború ami egyenl? lehet a világvégével de bízom benne,hogy nem ezt láttam.

Névtelen
    Vendég

Nos, én is voltam egy álomnak részese. Én viszont sokkal életszer?bb jöv?béli álmot álmodtam meg.
    2012 ?szén, pontosan nem tudom, mikor, egyszer csak a szobámban beszélgetek “valakivel”, miközben hátam mögött megy a híradó. Az egyik hírre kapásból megfordulok, s most idézem álombéli híradósát:
    Megtalálták MU szigetét, mások szerint Atlantiszt! Legalábbis így nyilatkoznak többen annak a szigetcsoportnak rejtélyes felbukkanására, ami nem rég jelent meg a Csendes óceán közepén. Hawaii partjától nem messze, délnyugat felé víz felszíni közelben találtak több, egymásba függ? szigetcsoportot, melynek egyik nyúlványa Hawaii lehet.
    Geológusok úgy nyilatkoztak, hogy bizonyára itt egy nagyobb földrész terülhetett el, azonban heves vulkanikus folyamatok a korábbi szigetet felemésztették, s csupán nyomok maradtak róla. Arra azonban nem tudtak választ adni*, hogy miért csak most t?ntek fel a szigetek, és eddig a m?holdak miért nem vettek észre semmit a területen, ahol már többször búvárkodtak, ennek ellenére nem találtak semmit. A területet egyb?l természetvédelmi tartomány alá helyezték, és a világ elnökei már meg is egyeztek abban, hogy a szigetcsoport semelyik régióhoz nem tartozik, valamint közös kutatás helyszíne lesz. A szigeten romokat találtak, valószín?leg valamelyik ókori civilizációnak a nyomait. Az épületek meglehet?sen jó állapotban kerültek a felszínre. Hogy a sziget sorsa mi lesz, még nem tudni, de legkorábban 2020-ban lehet civilek célpontja az egyel?re még ismeretlen terület.
    Ezen felül még hallottam azt is a hírekben, hogy polgárháború folyik az arab világban, Kínában, valamint New York utcán folytatódtak a zavargások, és Obama a négy éves kit?n? kormányzása után leköszönt.
    Értelmezze mindenki íze szerint!
    Ataisz (Atlantisz) szigete valószín?leg egy, és ugyanaz MUval:
    -link-
    Az Atlanti óceánhoz semmi köze Atlantisznak véleményem szerint. Az Atlant szó térséget jelent, s mivel az ókoriak a Gibraltári szorost a világ végének vélték, így az azon túl elterül? területre használták az Atlaszt.
    Para

Névtelen
    Vendég

*
    Bizonyára magasabb rezgéshullámban létezik a sziget, és 2012-re éri el azt a szintet a Föld, hogy láthatóvá válik a sziget. Ez csupán az én véleményem.
    Para

timea
    Felhasználó

Szerintem az álmoknak részben lehet jelent?ságet tulajdonítani de nem tudjuk hogy mit jelent mert nem szó szerint kell azt érteni.

Névtelen
    Vendég
    timea wrote

Szerintem az álmoknak részben lehet jelent?ságet tulajdonítani de nem tudjuk hogy mit jelent mert nem szó szerint kell azt érteni.

Az, hogy mi is jelent álmot, egy igen elvont fogalom, és érdemes is részletesen belemenni ebbe. Másokkal ellentétben én nem csak részese vagyok az álmaimnak, de sok esetben teremt?i is, mi több, elemz?i is. Mióta tudatosan gondolkodom, és foglalkoztat a paranormális kutatás (2005-2006) azóta sokkal több id?t fordítok arra, hogy a részesült álom OKÁT, és KAPCSÁT keressem, és ne csupán, mint egy filmverziót, tároljak el elmémben.
    Minden álomnak gyökere van, az álom ugyanis három elemb?l épül fel.
    Az els?, és talán a legfontosabb, a dejavu. Csakis olyan helyszínr?l álmodhatsz, amir?l képanyag van eltárolva a memóriádban. Mivel azonban ez csupán kezdetleges néz?pont, így a második legfontosabb elem a lelkiállapot. Mindenki olyan álmokat él meg, amilyen lelkiállapotban van, így ha valaki ingerült, stresszes, negatív, bár ez csupán elmélet, hajlamosabb a rém álomképek megélésére, de ez akkor is megtörténhet, ha csupán zavar van fejében. (Ha tudod, hogy néz ki New York, ám még nem jártál ott, ugyanúgy megélheted életszer?en is, s?t, még korábbi reinkarnációid megéléseib?l is meríthet szellemünk, ha szükséges).
    A harmadik eleme álmainknak a tudat. Az ismert információ, és az ingerre való hajlam is meghatározza az álom hosszát, min?ségét, vagy akár tartalmát is. Nyilvánvalóan, akiknek agyuk valami oknál fogva nehezebben áll rá a REM fázisú alvásra, azoknak rövidebb, összekapottabb álmai vannak, esetleg több részletben érkeznek, mint azoknál, akik képesek nagyobb, er?teljesebb álmot is befogadni, azoknál egyben. Információtudásunk is meghatározhatja álmainkban megélt történések min?ségét, és mi több, öntudatunk kreativitása, és logikája dönt?szerep, mert akinek eléggé vág az esze, és jól beleéli magát minden helyzetbe (magas empátia) az képes a valóságtól távol álló álom tudatos szerepl?jévé válni, és esetleg így akár a jöv?t is befolyásolhatja azzal, hogy álmában már tapasztalatot szerzett egy adott szituáció megoldására. Az álom nem feltétlenül jöv?kép, de mindenesetre a térid?nek kés?bbi állapotában tükröz egy szituációt, amit neked, mint álmodónak nem csupán meg kell élned, de magadra is vagy utalva, mint helyzetmegoldó. Arra azonban ügyelni kell, hogy ha túlzott teremt?je akarsz lenni az álomnak, és nem csupán tudatos teremt?je, úgy az álmodat szétdúlhatod, megszakíthatod, átmásíthatod, és így elveszti jelent?ségét.
    A valóság (fizikai tér) és az álom (képzelt vizuális térid?) egyformán hatással lehet személyiségünkre, tapasztalatunkra, és értelmünkre, mi több, az álom fejl?d?kepésséggel jár, így aki gyakorta álmodik, az kreatív, fogékony, fejl?d?kepés. Én a mai gondolkodásmóddal ellentétben serkenteném a gyerekeknél, hogy írják meg álmaikat, és kés?bb már legyenek tudatos szerepl?ik álmaiknak, és nem csupán eltolnám magamtól a szituációt, hogy csak, mert gyerek, még álmodik. Az álom végigkíséri életünket, és célja a személyiségünk formálása. Sajnos a feln?tt korosztályban ritka az álomra fogékony egyén, mivel kisagyalapi mirigyük, és er?s materiális gondolkodásuk megakadályozza, hogy aurájukban szellemi képz?dmény keletkezzen, akár fantázia segítségével is.
    Para

Névtelen
    Inaktív

Az álom miértjét a mai napig nem fejtették még meg.
    magyarázatok vannak rá tömkelegével de egy biztos.
    Az el?z? életeink álmunkban jönnek el? hívhatjuk azt “dejavu” nak is de ezt álmunkban nem tudjuk konstatálni. Álmunkban azért jönnek el? el?z? életünk emlékfoszlányai hogy esetleg figyelmeztessen valamire de ezt mi álom szinten nem értjük meg.
    A “dejavu” érzések inkább ébrenlétünk alatt csodálkoztatnak meg minket mikor esetleg olyan helyen járunk ahol ismer?s minden bár nagyon jól tudjuk hogy ebben az életünkben még nem jártunk ott. Ha valaki nem álmodik, mert olyan is létezik, az el?bb utóbb betegséghez vezet mivel nem tudja feldolgozni az agy a napi történéseket, benyomásokat.

Zergus
    Felhasználó

Kb. egy hónappal ezel?tt volt egy érdekes álmom, most megosztom veletek:
    A falum – ahol egyébként az év kisebbik részében lakok – f?terén játszódott a dolog. Már sajnos alig emlékszem rá, de a lényeg megmaradt. A “f?térnek” nevezett központban állok a buszmegállóban, rajtam kívül még kb 10 ember volt a látóteremben, akiket úgy-ahogy ismerek is. Egyik pillanatról a másikra hirtelen felkapjuk mindannyian a fejünket és azt látjuk, hogy a napból valami fénycsóvaszer?ség tört ki. A színe fehér volt. Néhány másodperccel kés?bb már néhány méterrel a fejünk felett kacskaringóztak az id?közben a fénycsóvából lett apró pontszer? képz?dmények. Mindenki, köztük én is tartott t?lük. Aki csak tehette az elkerülte a nagy sebességgel cikázó valamiket. De az egyik eltalált a vállamon. Nem fájt, meg semmi más negatív hatása nem volt a dolognak, de az tudatosult bennem, és úgy éreztem a körülöttem lév?kben is, hogy most engem már elkaptak és valami történni fog velem. Az egyik fa, amit hirdet?nek szoktak használni pont ott volt mellettem és miután megérintett a kis világító gömb, ránéztem majd elolvastam a legnagyobb bet?típussal írt szöveget, illetve számsort a kirakott hirdetésen, ami ez volt: 7.30 . Mikor elolvastam tudtam, hogy ez egy id?pont, ami reggel fél nyolcas id?pontot jelöl. Ezután hirtelen besötétedett és ha jól emlékszem vége is lett az álomnak.
    Az egész alatt az az érzés volt bennem, hogy e között a sok (bocsánat a kifejezésért) hülye között én vagyok az egyetlen, aki felkészült a változásra. Hogy ez mit jelent, egyáltalán érdemes-e foglalkozni vele azt nem tudom. (Egyébként a számsornak van köze az életemhez, mert 07.30-án születtem.)

Szerintetek ez egy sima álom, vagy lehet valami rejtett üzenete?

Laller
    Felhasználó

Érdekes dolog 😀 én nem szoktam nagyon extrém álmokra visszaemlékezni,nekem inkább kicsit “hétköznapibb” álmaim vannak,rengeteg jó és rossz de most kett?t emelnék ki amik igazi visszatér? álmok,.az els?(hosszú évek óta): Vonat.Többnyire olyan kapcsolatban hogy futok utána,lekésem,leesek róla,de volt hogy bemásztam a mozdonyba és elkötöttem 😛 volt h elszöktem vele volt hogy visszajöttem,de volt olyan is hogy a gy?ri állomás tele volt zombikkal és ezért nem tudtam felszállni a vonatra 😀 vagy csak rohanok a jegypénztárhoz de mire visszaérek elmegy a vonat stb stb rengeteg ilyen volt már.Lévén h nagyon türelmetlen,amolyan adj uram de rögtön típus vagyok,ezt annak min?sítem hogy a kapkodásom és türelmetlenségem miatt rontok el dolgokat stb,legalábbis én így gondolom,és próbálok változni (jelent?sen ritkultak is az ilyen álmok az elmúlt 3 évben).a másik amit nehezebb megfejteni az az mikor egy óriási magas toronyház teteje felé megyek lifttel,a lift kív?l burkolatlan csak maga a vasszerkezet van,és egyszerre az egész elkezd zuhanni,de miel?tt leérne vége az álomnak,teszem hozzá nincs tériszonyom,a liftben sem féltem soha stb,szal ez is valami utalás lehet más egyéb területen folytatott dolgaimra,de ez még megfejtésre vár 🙂

Laller
    Felhasználó

na jó,a zombis nem volt túl hétköznapi,elismerem 😀

samsung
    Felhasználó

Én elég kacifántosakat szoktam álmodni, rendszerint eléggé extrémek (repülés, képességek, stb).
    Van egy álmom, amire azóta nagyon emlékszem, pedig még általános iskolás voltam, mikor álmodtam. Kb olyan id?s lehettem álmomban, mint most vagy picit id?sebb. Sötét volt, és azóta se tudom, h a rengeteg fekete felh? és füst miatt vagy mert este volt. Kietlen volt a táj és egyedül mentem, menekültem. A távolban mindenhol világított az ég alja (égtek a városok, robbantottak). Fontos itt megjegyeznem, h akkor még nem láttam olyan képet, filmet, amiben ilyen jelenet lett volna. Akkor nem is tudtam, miért fényes mindenfele az ég alja, csak utána láttam felvételeket (háború) és egyb?l beazonosítottam, h én ezt láttam álmomban. Azt tudom, h teljesen reményvesztett voltam, elveszett, nem éreztem szinte semmit, csak gyászt, sírtam és azt se tudtam, merre és hogyan tovább, van-e értelme. Aztán valahogy belefutottam egy pár emberb?l álló csoportba, ?k is hasonlóan ziláltak voltak, mint én. Egy nagyon romos épületben húzták meg magukat és én is ott maradtam. Mondtak valamit, h itt nem támadhatnak meg, mert valami árnyékolja az épületet, nem látható. Arra emlékszem, h ott gubbasztottam a fal mellett és néztem a távoli fényeket, a lángokat, a fel-felvillanó (talán) robbanásokat, a sok füstöt, a sötétséget és olyan hihetetlenül reményvesztett érzések kavarogtak bennem, h már nem is motivált semmi, h menjek erre vagy arra. Mintha vártam volna az elkerülhetetlent.
    Ahhoz képest, h ekkor kb 11 éves lehettem, mikor álmodtam, meglep?en komoly érzéseket éltem meg az álmom során. Azt tudom, h akkora hatással volt rám, h le is írtam, hátha kés?bb megértem.

Laller
    Felhasználó

lehetséges hogy jöv?/múltbeli élmények,szerintem

Névtelen
    Inaktív
    samsung wrote

Én elég kacifántosakat szoktam álmodni, rendszerint eléggé extrémek (repülés, képességek, stb).
    Van egy álmom, amire azóta nagyon emlékszem, pedig még általános iskolás voltam, mikor álmodtam. Kb olyan id?s lehettem álmomban, mint most vagy picit id?sebb. Sötét volt, és azóta se tudom, h a rengeteg fekete felh? és füst miatt vagy mert este volt. Kietlen volt a táj és egyedül mentem, menekültem. A távolban mindenhol világított az ég alja (égtek a városok, robbantottak). Fontos itt megjegyeznem, h akkor még nem láttam olyan képet, filmet, amiben ilyen jelenet lett volna. Akkor nem is tudtam, miért fényes mindenfele az ég alja, csak utána láttam felvételeket (háború) és egyb?l beazonosítottam, h én ezt láttam álmomban. Azt tudom, h teljesen reményvesztett voltam, elveszett, nem éreztem szinte semmit, csak gyászt, sírtam és azt se tudtam, merre és hogyan tovább, van-e értelme. Aztán valahogy belefutottam egy pár emberb?l álló csoportba, ?k is hasonlóan ziláltak voltak, mint én. Egy nagyon romos épületben húzták meg magukat és én is ott maradtam. Mondtak valamit, h itt nem támadhatnak meg, mert valami árnyékolja az épületet, nem látható. Arra emlékszem, h ott gubbasztottam a fal mellett és néztem a távoli fényeket, a lángokat, a fel-felvillanó (talán) robbanásokat, a sok füstöt, a sötétséget és olyan hihetetlenül reményvesztett érzések kavarogtak bennem, h már nem is motivált semmi, h menjek erre vagy arra. Mintha vártam volna az elkerülhetetlent.
    Ahhoz képest, h ekkor kb 11 éves lehettem, mikor álmodtam, meglep?en komoly érzéseket éltem meg az álmom során. Azt tudom, h akkora hatással volt rám, h le is írtam, hátha kés?bb megértem.

Bizonyított tény hogy az ember álmában “megéli” a dédszülei, nagyszülei meghatározó valóság élményeit . Mivel az elmúlt háborúk nagy nyomot hagytak el?deinkben így hát a mi génjeinkbe is be van “táplálva” bizonyos szinten amit most álmainkban meghatározónak gondolunk.

samsung
    Felhasználó
    lutyo wrote

samsung wrote

Bizonyított tény hogy az ember álmában “megéli” a dédszülei, nagyszülei meghatározó valóság élményeit . Mivel az elmúlt háborúk nagy nyomot hagytak el?deinkben így hát a mi génjeinkbe is be van “táplálva” bizonyos szinten amit most álmainkban meghatározónak gondolunk.

Én is gondoltam már erre, de ahhoz képest kicsit modern volt minden. Pl a ruhák…bár lehet, h ezt a modern világból tettem bele az emlékbe. Viszont a totális kietlen sivatag, sivárság számomra mély nyomott hagyott. Nem lebombázott terület volt, ahol mentem…a legjobb az Éli könyve cím? filmben látott tájakra tudnám hasonlítani, mikor lakatlan területeken mentek. Homokos, sivatagos, se növény, se rom.

samsung
    Felhasználó

Pár napja volt egy álmom. Igazából nem visszatér? álom, viszont maga a történet nagyon sokszor el?fordult már különféle helyszíneken, különféle id?kben különféle módon, és az ezt kísér? érzés is.
    A mostani álmomban a fürd?ben láttam valamit, amit más nem, majd egy másik helyiségben is láttam furcsaságot (esett az es? a mennyezetr?l), de másnak teljesen normális volt. Teljesen ki voltam akadva, h csak én látom ezeket a furcsaságokat. Kirohantam és az udvaron is megláttam egy furcsa madarat, ami szintén csak nekem volt látható és olyan érzésem volt, h ezek nagyon fontosak és kiakadtam teljesen, h más nem látja ezeket. Mentem tovább és valami tet?re felmásztam és ott is volt egy n?i alak, mellé álltam és úgy mutattam, h itt van mellettem, de úgy se látta senki.
    Ez a “jelenség” elég sok álmomban megjelent már. Én láttam/érzékeltem/hallottam valamit, amit senki más nem és hiába mutattam, gy?zködtem az embereket, ?k még csak fel se figyeltek rá. Még olyan szinten sem, h “na, ez meghülyült, h ilyeneket állít”. Teljes nyugodtsággal kezelték, h ?k nem érzékelik, ez van. És ez engem még jobban kiborított és emlékszem, h sokszor szinte ordítoztam, mutogattam, mert teljesen kikészített az a totális nyugodt nemtör?dömség. És ez most is el?jött pár napja az álmomban. Nem tudom, mit jelent, de rendszeresen álmodok ilyenr?l, csak a helyszín, az emberek, a kor változik.

senkise
    Felhasználó

Jó rég nem írtam…most egy december eleji álmom gondoltam megér egy misét:
    Egy indián közösség békés mindennapjai teltek. Volt köztük egy ifjú harcos, ki más volt, b?re világos, szinte fehér és emiatt két id?sebb harcos próbálta titokban kiközösíteni. Egyik napon e két id?sebb és roppant er?s harcos várt rá egy eldugott helyen,rátámadtak és bár csupán leckéztetésnek szánták, remélték elhagyja a falut. Ekkor a sokkal gyengébb ifjú harcos gy?zött, az id?sebbek pedig nem értették hogyan lehetséges ez, majd az ifjú szólt.

Akkortájt sok legenda volt ismeretlen népekr?l,talán nem is emberekr?l, melyek igazolására az ismeretlen tárgyak szolgáltak a falu körül. Az egyik ilyen tárgytól nem messze telepedett le ez a törzs, mely egy hatalmas félkör volt, ismeretlen fényes anyagból készült. A bölcsek kapunak tartották, de persze ez sohasem bizonyosodott be. Ezekre a szent helyekre sohasem tehette be a lábát él? indián a bölcseken kívül.

Az ifjú csupán annyit mondott, hogy ? a bölcsek szerint egy (a) kapu. A két id?sebb harcos tekintete bután összeakadt, nem tudták mire vélni. Már a vereség is érthetetlen, most meg ez a kapu dolog. Hogyan lehetne egy ember kapu és mi köze ennek a gy?zelméhez? Ifjú korukból még emlékeztek egy bizonyos helyre, mely a bölcsek tanításában szerepelt. Az ifjú harcosnak is elmesélték és az ötlet már meg is született a hátsó gondolatokban, meglátogatják a valódi kaput, úgy vélték lehet némi összefüggés. Ott aztán majd elválik ki kicsoda és micsoda… Az út nem tartott sokáig, azonban reménykedtek, hogy ne lássák meg ?ket, hiszen az életükkel fizettek volna. Végre odaértek és ekkor láthatták azt, amit oly kevesen a törzsb?l. Egy hatalmas kör alakú valami a földbe ágyazódva, rajta kis kerek díszítésekkel, melyb?l 6-7 lehetett. A díszítések sokkal simábbak voltak, mint a gy?r?, melyeken a napfény is er?sebben csillogott. Az ifjú harcos közelebb lépett és ekkor halk morajlás közepette az egyik díszítés napként kezdett ragyogni… A következ? pillanatokban a három indián már a falu felé futott és bár tudták, hogy megszegték a szabályokat amiért az életükkel fizethetnek, de nagyobb és ismeretlen veszélyt éreztek a hátuk mögött közeledni, mely akár minden indián végzete lehet, ezt pedig nem engedhetik meg. Az érzés nem hiábavaló volt, a kapun át ismeretlen lények érkeztek, ember-majom-polip keverékét alkották. A két id?sebb indián már nem érhette el a falut, ?ket szinte azonnal elkapták és elvitték a kapun át. A fiatal fehér indián is tudta, hogy a faluba nem vihet ekkora veszélyt, inkább másfelé kezdett menekülni. Útjába egy szintén “idegen” hely vet?dött, ahol egy nem indiánok alkotta építmény volt, ablakkal az oldalán. A bejáratot szinte ösztönösen felismerte, befutott és az ablak alá rejt?zött. Pár másodperc múltán azonban próbált kikandikálni, az egyik idegen lény pedig éppen betekintett… Nekiveselkedett az ablaküvegnek, ami azonban elég er?snek bizonyult és az indián gyorsan fel is állt, hogy más rejteket keressen. Rájött, hogy amennyire jónak t?nt el?ször, annyira volt hibás döntés is egyben betérni ide. Nem talált más kijáratot, mint ahol befutott, csapdába került. A lény közben mással nem tör?dve az üveget támadta folyamatosan, mely lassan de biztosan kezdte megadni magát. Az indián fiú rájött, hogy ez élete utolsó pillanatainak egyike, hát akkor legyen úgy vége, ami férfihoz méltó, ez lesz a harcossá avatás napja… Az üveg mögé állt szembe az idegennel, felkészült… Az utolsó pillanatban, miel?tt az üveg összetört volna, a fiú is támadott. A kétoldalról való támadás azonban ahelyett, hogy azonnal ledöntötte volna az idegen el?tt az akadályt, érthetetlen módon újra meger?sítette azt, mintha kezdett volna “megjavulni”. Az idegen látta ezt és ekkor abbahagyta a támadást. Pár pillanatig szemben álltak egymással, az indián fiú most megnézhette magának alaposan a lényt. Feje emberi, fels?testén két kézzel, majomszer? sz?rrel borítva, lábai helyén pedig csápszer? nyúlványok… A lény ekkor hirtelen összegubódzott és átváltozott emberré, egy lány formáját vette fel. A “lány” feje folyamatosan rázkódott, körülötte villámok keltek életre és látszott rajta, hogy rettent?en dühös. A fiúnak még egy utolsó meglep?désre volt ideje, mert a következ?ben a lány elt?nt. Várt még azonban, nem szeretett volna belefutni ebbe az ismeretlen veszélybe. Gondolkozott hogyan juthatna vissza a faluba, de sok ötlete nem volt, így hát kénytelen lesz kimenni ott, ahol bejött. Közben az idegenek már messze jártak, visszamentek zsákmányaikkal a kapun. Talán a messze szó sem fedi a valóságot, hiszen ki tudja mi lehet a kapu túloldalán… Miután visszatért a faluba, a bölcsekhez fordult és elmesélt mindent. Félt és egyben érdekelte is mi állt a dolgok hátterében. Kik voltak ezek, honnan jöttek, miért vitték el az indiánokat? Az id? telt-múlt, mire a bölcsek elhatározták, hogy utánajárnak a dolgoknak. Külön harcosokat képeztek ki a feladatra, arra a bizonyos napra… Az ifjú harcos is átesett már a férfivé avatáson, ereje legalább 10 indián harcosé volt, várta a napot ? is…
    A nap végre elérkezett, a harcosokat nem csupán fizikailag, de szellemüket is felkészítették az útra, hiszen idegen lényekkel kell majd esetleg harcolni. A bölcsek azonban megegyeztek abban, hogy egyikük a harcosokkal megy, ne legyen mindenáron a harc az els? és utolsó lehet?ség.
    A kis csapat már úton volt a kapu felé, a bölcs eközben folyamatosan készítette fel ?ket, még az utolsó pillanatokban is, miel?tt átlépnének az ismeretlen földre. Az utolsó pillanatban még azt is elárulta, hogy a hely ahová érkeznek, a legveszélyesebb ismert dolog ami várhat rájuk, az nem más mint a n?… (általánosságban)
    A fiúból lett harcos a kapuhoz közeledett, közben eszébe jutott, hogy miként végz?dött legutóbb és ezért roppant feszült figyelemmel, óvatosan lépkedett. A kapu ismét morajlott, az els? fény is felvillant, minden indián a fegyverét megmarkolva, fogát összeszorítva várta, az ismeretlen “?röknek” vélt idegeneket. Azonban nem történt semmi… A kis csapat a kör közepéhez indult, mely már vitte is ?ket egy idegen világba… Ahogy megérkeztek, egy erd?s részen találták magukat. Egy hegy magaslott a távolban, a bölcs javasolta, hogy menjenek arra, onnan majd belátják az ismeretlen földet, elindultak hát. Az els? akadályt rögtön egy folyószer? képz?dmény jelentette. A föld labirintusszer?en kimagaslott a vízb?l, cikázva a hegy lábáig, így hát ezen kezdtek el haladni. Kis id? múltán a vízb?l hirtelen felt?nt egy hatalmas száj, majd egy orr és végül egy szem, kirajzolódott egy hatalmas test nélküli fej, ámbár emberhez nem sok köze volt ezen felül. Az indiánok meglep?dtek, de folytatták útjukat. Közben nem láthatták, hogy a víz alatt rengetegen gyülekeznek a jövevényeket megszemlélni. Az idegen “arcok” ekkor mozgásba lendültek, aki belenézett a szemükbe, az nem mozdult többé. Az indián harcosok sok mindenre felkészülhettek, de erre biztosan nem… Az arcok egyenként vadászták le a területükre behatoló idegen indiánokat, míg végül a fehér indián maradt csak. Épp megcsúszott a harcos, de sikerült egyensúlyban maradnia, azonban a háta mögött hirtelen megjelent az egyik lebeg? arc. A harcos miel?tt felállt volna, már megérezte az idegen tekintetét a hátán és csupán egyetlen gondolat jutott eszébe miel?tt meghalt, hogy nagy hiba volt ide jönni, nagyon nagy hiba… Elmosolyodott az oktalanságukon és végül megfordult.

senkise
    Felhasználó

Tegnapi:
    Épp feküdtem az ágyban és gondolkoztam, miközben a plafont bámultam. A következ? pillanatban felfelé néztem, mert megjelent valami a látóteremben. Egy kis fehér háromszög, lilás téglalapban és külön egy pici fehér pont a háromszög csúcsához közel. Pár másodpercig figyeltem, mikor is megmozdult és eggyé vált a fehér pont a háromszöggel. Ez a valami elkezdett lassan mozogni és mintha ezzel együtt megn?tt és megváltozott volna. Már egy négyzet hatását keltette, aztán térbeli alakot öltött és lilás,rózsaszínes fényben forgott. Kiabáltam hátha valaki hallja, de persze senki nem figyelt. A következ? pillanatban valaki ott volt mellettem, mintha ismertem volna és mégsem, a közelsége megyugtatott. A plafonról közben levált a kockaszer? valami és kicsit gyorsabban kezdett a leveg?ben forogni, alakja közben elmosódott és a bels? színek el?törtek,azok adták az új alakját. Színeiben hasonló, de most már rengeteg kis fény alkotott egy körszer? valamit. Lassan de biztosan közelített, ami eléggé megijesztett, erre kapkodni kezdtem. Egyik csapásommal pont elértem a képz?dményt, ami ismeretlen, halk puffanásszer? hanggal szétoszlott. Meglep?dve az alakra néztem, de az nem reagált. A kis fények nem t?ntek el, lassan kezdtek összeállni és most két zöld gömb lett bel?lük, egy kisebb és egy nagyobb. Csak úgy lebegtek felettem, miközben szédülni kezdtem, a gömböket homályosabban és néha megkett?z?dve láttam. Ett?l még inkább pánikba estem és eléggé agresszív módon kapálózni kezdtem, legalább is azt hittem, mert a kezeimet nem láttam és nem is nagyon éreztem. Valamiért gyengének éreztem magam, ezért még nagyobb er?kifejtés után végre elértem az alsó kis gömböt, jó er?sen megragadtam. A kis gömb rázkódni kezdett, ezzel együtt a mellettem fekv? alak csúnyán rámnézett és óvatosan rátette a kezét a karomra. Értettem a fizikai jelzést, ne így… Eközben egy hang is megjelent a fejemben, “azért ennyire valóságos, hogy így tanítson”. Újra a gömbökre tekintettem és gyengéden megfogtam a kisebbet, ami már nem tiltakozott, majd jött a nagyobb is. Egyesével átadtam ?ket az alaknak. A gömbök már nem lebegtek, hanem a földön hevertek, azonban három lett bel?lük. Kértem hogy az új és egyben legnagyobb gömböt adja oda, de azt felelte, túl messze van.

claudeferrell
    Felhasználó

.

claudeferrell
    Felhasználó

Tetszik ez az új fórum, szép, de még mindig használhatatlan… Írtam egy pár sort és mire elküldtem nem jelenítette meg… Lehet jobb is hogy így alakult, ennyit err?l.

Névtelen
    Inaktív

Érdekes tapasztalatom volt az éjjel. Felébredtem és abban a pillanatban egy pöttyös macska sétált el el?ttem és ahogy néztem a szekrénynél elt?nt.Nagy pöttyök voltak rajta és elég gonosz feje. :O
    Eltelt egy kis id?, talán félálomban voltam mikor arra figyeltem fel hogy egy ember magasságú ember 😀 nagy kerek szemekkel néz, a fején volt valami hegyes mittoménmi és ütemesen nyalókát szopogatott és állt, nézett engem.aztán ugyan úgy elt?nt.Ja, az arca mint ha kormos lett volna. :O
    Onnan tudom hogy nem álmodtam hogy tudatában voltam mindennek, aztán ki is szálltam az ágyból és kimentem a konyhába aztán ezen elmélkedtem. Csak nehogy azt mondja valaki hogy ez alvás paralízis volt mert röhög?görcsöt kapok. Tudom mit neveznek a.p nek. Éber álom sem volt mert a történések alatt tudtam viszonyítani mindent.
    Hargitai könyvében olvastam ilyesmit de ? az ufók mókamesterségének tulajdonította. Nos senki, mi a véleményed? Itt is van sok mókamester de hogy még az ufók is az már nonszensz 😀 Láttam már sok ijeszt? furcsaságot és nem hatottak rám ennyire mint a sétáló p?tty?s macska és a nyalókázó pasi 🙁 az ágyamból.
    De még furcsább az hogy ez a fórum pontosan most került el?..

ózd
    Felhasználó

Pesszimista vagy senki! Lehet újból próbálkozni, talán valamilyen hiba volt. Akkor nem is volt annyira érdekes amit le akartál írni ?
    Lutyo, együtt érzek veled mert nekem is voltak hasonló tapasztalataim és tuti éber voltam. Nagyon félelmetes tud lenni egy egy hasonló helyzet Egyébként én emberi alakot láttam állni az ágyam mellett és egy pár másodperc múlva elt?nt, csak annyi a különbség hogy én nem mertem felkelni pedig nagyon szerettem volna, ezért a takaró alatt cidriztem míg valahogy vissza nem aludtam.Én is olvastam Hargitai Károlynak azt a könyvét aminek az ufó rémület azthiszem a címe és abban ír le hasonlókat.

claudeferrell
    Felhasználó

Szia Lutyo, remélem tiszta, hogy én vagyok se is, csak azzal nem enged be valamiért. Nos az álmodról… Mit írhatnék róla, hiszen ismered a véleményemet. Nincsen olyan, hogy objektív álomfejtés. Véleményem szerint az általunk megélt valóságon keresztül van esélyünk álmunkban új dolgokat látni, tanulni, de mivel én nem ismerem az életed, így csak abból silabizálhatnék, amit konkrétan álmodtál és ha válaszokat akarsz, akkor azt csak magadban találod. Jó persze, néha a jöv? is szóba kerülhet (itt van esélye az objektív véleményeknek), de többségében nem err?l van szó. Nálam sokszor el?fordult, hogy álmomban azon gondolkoztam, hogy álmodtam valamit az álomban, avagy akadt olyan is, hogy álmomban a valóságban megélt eseményre emlékeztem. Az utolsó kép pedig a legközelebbi az ébredéshez, ezért is annyira valóságos. Csúcsfejú, maszatos kép? emberalak nyalókájával a szájában… Mindent?l függetlenül azért egy képet lehetne alakítani az érzelemvilágodról, ami valljuk be, igen csak kusza lehet… Véleményem szerint mindenképp van monanivalója az álomnak, de ilyen érzelmi szinttel soha nem fogod megérteni. Vagy önmagaddal nem vagy tisztában, avagy a környezeted kész káosz, ezt neked kell tudni, melyik a megoldásra váró feladat.

Utolsó el?tti álmom pár napos, amiben az ablakban állva megláttam egy repül? szerkezetet, épp a házunk felett repült el és csak bambán néztem, ahogy elt?nik a felh?k között. Jött egy következ? is, ami orral zuhanni kezdett lefelé és a házunk felé tartott. Ébredés után elgondolkoztam és arra jutottam, hogy az els? egy teherszállító volt (alakjából ítélve), a másik pedig vagy csak ledarálta a házunk tetejét, vagy telibenyomta… Hogy életben maradtam e, nem derült ki, ugyanis elég traumatius a dolog, hogy felébredj, mikor egy repül?vel szembetalálod magad közvetlen közelr?l. Ébredés után pár órával bekapcsoltam a TV-t, hogy a texen megnézzem, este lesz e valami film, amit érdemes lesz megkukkantani. A texen az els? hír az volt, hgy “Lezuhant egy teherszállító és az orrával a földbe csapódott.”

Az én lelkivilágom sem a legtisztáb s?t… mindenkinek vannak gondjai, de úgy vélem, hogy tudom, merre is tartok és talán ez elég. A mai álmom is nagyon hosszú volt, még ébredéskor is alig emlékeztem rá, pedig ebben is történtek különös dolgok. (felkeltettek mobilon…mire jó a mobil) Na mindegy, azt hiszem ennyi az annyi. Jó éjt, vagy reggelt, kinek hogy.

Névtelen
    Inaktív

Szia senki-se! Sejtettem már. 🙂

“” Csúcsfejú, maszatos kép? emberalak nyalókájával a szájában… Mindent?l függetlenül azért egy képet lehetne alakítani az érzelemvilágodról, ami valljuk be, igen csak kusza lehet… Véleményem szerint mindenképp van monanivalója az álomnak, de ilyen érzelmi szinttel soha nem fogod megérteni. Vagy önmagaddal nem vagy tisztában, avagy a környezeted kész káosz, ezt neked kell tudni, melyik a megoldásra váró feladat.””

Igen, valóban, az érzelmi szintem liftezik hol jó értelemben, hol rossz értelemben. de lehet hogy kusza. Szerintem nem is lenne meglep? amik mostanában történnek, nem hiszem hogy akadna egy ember is aki azt mondaná hogy minden hepi hurrá, nyaralunk. Err?l csupán ennyit. . Persze kivetülnek az álomban vagy az ébredés el?tt a lelki gondok, az elmúlt nap, hét, hónap berögzült vagy váratlaneseményei ezt nem is vitatom.. De nem hiszem hogy álom lett volna a macska és a nyalókázó ember nagy meredt szemekkel. Na most ezzel vagyok gondban hogy leírtam. Lehet, nem kellett volna. egy az, hogy ide nem kellett volna mert ez az álmokról szól, az enyém, nem hiszem. Másod sorban,ha még olyan oldalon is vagyunk ahol elvileg természetes az hogy pl valakit üldöznek a démonok, szellemek ráülnek , átmegy egy dimenzió kapun s?t ,ami egy vitát is kiváltott hogy a reptiliánokkal a legjobb a szeksz, -ezt itt valaki állította -akkor amit én leírtam az már egyesek véleménye szerint egyesek szemében nem természetes, elgurult a gyógyszer,megzakkantam, stb. Jöttek ilyen vélemények.hogy többet kellene pihennem, kikapcsolni stb.
    Az álmokhoz nem értek Az álmok mondanivalóját a számomra néha megértem és legtöbbször be is jön. De ez nem álom volt azt tudom..Szerintem senki nincs önmagával tisztában, úgy érzelmileg mint a gyakorlati életben. Én sem. Ha azt mondanám hogyvalami rossz szellem akkor azt állítanám, amit semmiféleképpen nem akarok mert nincsenek kimondottan rossz szellemek. na most ezzel a képpel akkor nem tudok mit kezdeni. Démonok sem lehettek mert azok nem így viselkednek, állítólag gonoszabbak. azt sem mondhatom hogy valami ismer?söm vagy a Lüty? macskám manifesztálódott a túlvilágról mert ez eleve hülyeség már csak kinézetük alapján is.
    Lehetne még ezt a “képsort” boncolgatni közelebb a materializmushoz hogy pl az olyan macska ami állítólag a természetben nem létezik, már pedig ez pöttyös volt és csúnyán nézett.-tehát mondhatnám azt is hogy azt jelenti,,kiegyensúlyozottnak, határozottnak mutatom magam, pedig ez közel sem így van. Háát nem tudom. engem eléggé kiegyensúlyozottnak és határozottnak ismernek.aki valóban ismer.. A nyalókás emberr?l aki önfeledten nyalókázottt és mereven nézett, csak olyat gondolhatok hogy ugye, kik szoktak feszülten figyelni valakit és közben unalmukban nyalókázni vagy rágózni.. láttunk már hasonló filmeket megfigyel?kr?l, de ezt el is vetem. Csak hogy miért volt valami hegyes sapka vagy ilyesmi a fején és miért volt kormos az arca azt nem tudom hova tenni. A csúcs fejet nem tudom még hova tenni. 😀
    Na de nem is érdekes már, túl vagyok rajta, túl vagyok a negatív kritikákon is hogy mi a francnak látok én ilyeneket, tehát már mindegy.

“”Az én lelkivilágom sem a legtisztáb s?t… mindenkinek vannak gondjai, de úgy vélem, hogy tudom, merre is tartok és talán ez elég.””

Sajnos a ma embere csak önmagában gondolja, tudja hogy merre tart a valóság és a tények mindíg máshol teszik le 🙂

claudeferrell
    Felhasználó

Ebben abszolut egyetértek veled, hogy csak úgy érezzük… Sokszor írtam már, de volt hogy nem értettem és volt hogy nem voltam biztos benne, mi is ez az egész. Lehetséges, hogy amikor úgy érezzük értjük, akkor kapunk valódi információt az álomban, ezzel ellentétben pedig amikor kusza az álom, akkor a valóság dönt? többséggel manifesztálódik és összezavar. Azt állítod, hogy nem álmodtad, de valljuk be elég vérszegény egy jelenés (vagy akármi) volt, ha az volt egyáltalán. Ha azt állítod, hogy egy ufo landolt a házatok el?tt, annak nagyobb valószín?séget adok, mint hogy valaki, miközben alszol, ott somfordáljon és közben nyalókázzon csúcsos sapiban… Szerintem ez a történet inkább a kusza álmokhoz tartozna. Sapi-mikulás,macskakép?-macska(ez jó nehéz volt),maszatka kép? – gyermek. Akár összetéve egyben- egy hozzád közelálló személy, aki gyerekesen viselkedik életkora ellenére, kevésbé figyel oda a higiéniára és tetszel neki, de képtelen a komolytalansága miatt közeledni és a közelg? ünnep ezt a személyt valamért el?hozza a tudatodban… Az álmoskönyvek sem véletlenül erre a kusza álomtömegre hajaznak, ugyanis ez maga a környezeted manifsztálódott víziója. Ne izgulj, én is álmodozok otromba marhaságokat, de ezeken egyszer?en átlépek, mint inkább leírnám egy nyilvános fórumon és nem azért mert szégyellem, hanem mert képes vagyok felfogni, hogy mi az ami tanító jelleg? és mi az ami nem. Az álmoskönyv, avagy egy álomfejt?nek nevezett egyén, sosem fog tudni választ adni a tanító jelleg? álmokra, csupán ezekre az ostobaságokra. Emlékszem volt egy hasonló jelleg? álmom, amikor felébredtem, sötét volt, de nem egyszer? sötét, hanem konkrétan azt hittem megvakultam. Az álom valami olyasmir?l szólt, hogy miközben csukva volt a szemem, úgy is képes voltam látni. Ébredéskor pedig szó szerint kisebb pánik volt, hiszen “elfelejtettem kinyitni a szemem”, pedig úgy érzékeltem, hogy nyitva volt… Az álom utolsó percei és az ébredés keveredése tud okozni kellemetlen perceket… szóval ha rám hallgatsz, felejtsd el a csúcsfej? barátunkat és koncentrálj a tanító jelleg? álmokra 🙂

Névtelen
    Inaktív

Azt állítod, hogy nem álmodtad, de valljuk be elég vérszegény egy jelenés (vagy akármi) volt, ha az volt egyáltalán. Ha azt állítod, hogy egy ufo landolt a házatok el?tt, annak nagyobb valószín?séget adok, mint hogy valaki, miközben alszol, ott somfordáljon és közben nyalókázzon csúcsos sapiban… Szerintem ez a történet inkább a kusza álmokhoz tartozna. Sapi-mikulás,macskakép?-macska(ez jó nehéz volt),maszatka kép? – gyermek. Akár összetéve egyben- egy hozzád közelálló személy, aki gyerekesen viselkedik életkora ellenére, “

Hogy is mondjam..vérszegénynek vérszegényecske de én hirtelen nem tudtam mi van 🙂 Jobban szeretek teljesen éber állapotban tudatosulni az ilyen és a hasonló dolgokkal. Na persze ez nemaz az eset ami már mindennapos hogy arra ébredsz fel hogy áll “valaki” feletted az ágy mellett, nem. Ezt Az a baj hogy még a lakásban éjjel nem találkoztam ilyen dolgokkal, illetve nem számítottam rá.
    Lehetséges, ahogy te gondolod hogy ez azt jelenti hogy egy hozzám közel álló személy aki gyerekesen viselkedik stb de azt nem tudhatom hogy kevésbé figyel oda a higéniára, bár ha kormos volt a képe ez elképzelhet? :O
    De hogy tetszem is neki, Akkor mi a fenének hozza rám a frászt éjszaka 😀 Nah, száz szónak is egy a vége, ..de hogy miért pont az ünnepek miatt, nem tudom de lehetséges..Nos én azért írtam le nyilvános fórumon mert nem szégyenlem és hirtelen meglepetésként ért.Ha “benne vagyok” egy álomban és másnap emlékszem rá, akkor én is meg tudom állapítani hogy figyelmeztet? e vagy pedig tanító jelleg? álmom volt. Még a saját betegségemet is ami egy nagy influenza volt, megálmodtam az el?tte lév? éjszaka. Tehát, valamicskét én is figyelem az álmaimat.
    Érdekes volt mikor több éjszakás, egy egy órai alvások után nappal elaludtam a kocsiban (nem menet közben :D) És cselekvménysort álmodtam, és álmomban nem láttam Ez engem nagyon zavart. Mikor felébredtem, rájöttem az okára, mégpedig arra hogy a kocsiban a szemembe sütött a nap és ezt vittem át az álmomba, 🙂

claudeferrell
    Felhasználó

Azért vezetés közben ne alukálj, nem egészséges. 🙂 Mai “kusza” álmom…

A legels? dolog amire emlékszem, hogy egy teremben állok, ahol a ki és beszállók koordinálása zajlott. Úgy alakult, hogy az egyik tisztnek más dolga is akadt és mivel más nem volt kéznél, átmenetileg megkaptam feladatnak a ki és beszállók koordinálását, egy furcsa érint?képerny?s szerkezeten. Egyre többen és többen jöttek, a koordinálás kudarcba fulladt, egy ember meg is sebesült. A kijelz?n láttam hogy valami gubanc van, ezért egyik emberemmel elindultam a beléptet?rendszer felé. Odaérve az egyik utas kicsit ijedten mutogatott a sebesült emberre. A következ? álomkép már az utastérben játszódik, ahol egy légikisasszony várakozott. Közelebb érve láttam, hogy egy jegyzetet szorongat a kezében, valójában egy megfigyel? volt (és kimondottan csinos). Ekkor úgy döntöttem, hogy kihasználom minden sármomat és valahogy megpróbálok javítani a már amúgy sem rózsás esélyeinken, nehogy valami rosszat írjon rólunk, a kialakult helyzet miatt. Ebb?l a próbálkozásból hatalmas szerelem lett, a kis jegyzet nem sokáig jelentett fenyegetést az elvégzett munkánkra a továbbiakban. Ahogy telt az id? a gépen, mással már nem is nagyon foglakoztunk, csak egymással. Épp egy gondolatvezérelt játékot játszottunk (valamiféle show-m?sor), mely végleg bebizonyította, hogy ? az igazi, én pedig számára és mikor kiderült az addig is nyilvánvaló tény, hogy egymásnak teremtettek minket, ám ez ett?l függetlenül nagyon jó érzés volt mindkett?nknek. A napok így szerelemben teltek múltak, a n? már a mindennapjaim részét képezte, ez nem is volt kérdés. Egyik alkalommal épp a pilótafülkében sétáltunk, ahol valami gyanús lett számára. Egyrészt a már amúgy is hatalmas méretével meghökkent? volt az irányítóterem, másrészt mintha a fényekkel sem stimmelt volna valami. Ahogy kinéztem bal oldalt, láttam, hogy minden rendben, a propeller ép, de valami továbbra is nyugtalanította ?t. A jobb oldalhoz ért, ahová gyorsan oda is hívott, ahol nem is az derült ki, hogy nem m?ködik a jobb oldali propeller, hanem egyszer?en nincs ott… A felismerés egyértelm? volt, lassacskán kezdtük felfogni, hogy ez az egész nem igazi. Több embert hívtam az irányítóterembe és elkezdtük felhúzni a függönyöket, téptük ?ket, ahogy épp a kezünkbe akadt. Az irányítóteremben végül lehullt az utolsó függyöny is és akkor a bejárat hirtelen elt?nt, egy ablakon bámultunk ki, ahol emberek ültek és figyeltek minket a m?szereik mögül. Persze azonnal kérdések özöne zúdult az üvegen túli emberek felé, de válasz nem jött ami után úgy éreztük, hogy talán a gép teljes mértékben hangszigetelt. Ezek után képekkel próbálták elmagyarázni, amiket nem értettünk, miért is vagyunk illúzióban tartva.

Névtelen
    Inaktív

Nem vezettem egy három napos forgatás végén voltunk és kialvatlanul kockázatos elindulni a hosszabb visszaútra..

Ahogy olvasom az álmodat azt gondolom hogy valamilyen vezetési f?nöki státuszra vársz. Ebben segítene neked valaki csak az a baj hogy hamar beleestél a csapdába. Serse la femme 😀 Mindennek az okozója, Valami visszatart az életben valamit?l amit nem tudsz megmagyarázni magadnak. Sokszor hanyagolod a kötelességeidet. Nem a gép volt hangszigetelt, te nem hallod meg azt amit kellene 😀
    Na ez csak egy béna álomfejt? kísérlet volt de talán biztosan van egy pici igazsága 🙂

claudeferrell
    Felhasználó

“Nem vezettem egy három napos forgatás végén voltunk és kialvatlanul kockázatos elindulni a hosszabb visszaútra..

Ahogy olvasom az álmodat azt gondolom hogy valamilyen vezetési f?nöki státuszra vársz. Ebben segítene neked valaki csak az a baj hogy hamar beleestél a csapdába. Serse la femme Mindennek az okozója, Valami visszatart az életben valamit?l amit nem tudsz megmagyarázni magadnak. Sokszor hanyagolod a kötelességeidet. Nem a gép volt hangszigetelt, te nem hallod meg azt amit kellene
    Na ez csak egy béna álomfejt? kísérlet volt de talán biztosan van egy pici igazsága”

Aranyos t?led, hogy megpróbáltad megfejteni. Hogy segítene valaki, abban nem kételkedem, de nagyon régtóa nem vágyom vezet? beosztásra, teljesen távol áll t?lem. Ami visszatart att?l, hogy vezet? beosztában dolgozzak, az nem más mint a szabadság. Ami pedig a hangszigetelt üveget illeti, hallok mindent, csupán a szintem alatti dolgokra nem figyelek. Ez egy rendszefügg? szemében lehet “kellene”, számomra jelentéktelen. Amint elz? okfejtésemben írtam, ez egyértelm?en kusza álom, a valóság kicsit másképp. 🙂

claudeferrell
    Felhasználó

Ami a konkrét megfejtést illeti, most megláthatod miben tévedtél és talán legközelebb már neked is menni fog. Középiskola után, egyetem mellett dolgoztam recepciósként, ahol természetesen volt személyzet is. A rendszergazdánk egyszer megkért, hogy segítsek neki, mert a leolvasó rendszer megadta magát, persze jött a “komornyik” (ahogy mi hívtuk) is, hogy azonnal oldjuk meg a problémát. Pár nappal kés?bb, a személyzet egy ott dolgozó tagja szívproblémái miatt elhunyt, akit szerencsére nem én találtam meg, bár úgy látszik mégis megmaradt az emlékeimben. A szállodát vezet? muki, helyettesének felesége pedig néha bejött “ellen?rizni”, minden rendben folyik e. Nos ebb?l alakult az ami… Mint kiderült nagy a szerelem, de realisták lévén kés?bb közösen megegyeztünk, ugyanis nem szerettem volna egy gyermekes családot tönkretenni, még a szerelem ellenére sem. Még ebben az id?ben kezdtem érdekl?dni a rendszerfügg?k által, összeesküvés elméleteknek nevezett dolgokkal foglalkozni szabadid?mben és mondhatni kezdtem ébredezni. Mivel rengeteg információt kaptam, így még nagyon sok mindent nem értettem (sok mindent…talán a semmit találóbb lett volna használnom). A szakítás és a rengeteg új információ is arra sarkallt, hogy álljak tovább. Azt hiszem ez az id?szak volt az els? nagyobb fordulópont az életemben.

Névtelen
    Inaktív

Az igaz hogy nem születtem sem jósnak, sem semmiféle ehhez hasonló dolog nem áll közel hozzám, még az álomfejtés sem. Viszont én az álmaimat inkább felhívásnak, figyelmeztetésnek élem és értem meg, tehát úgy “gazdálkodok” velük. Általában én a kés?bb megtörténteket szoktam megálmodni. Szeretem a visszatér? álmokat mert azok konkrétabbak olyan szempontból hogy szinte er?szakosan közlik, még ha egy két évvel korábban is azt, ami meg fog történni. ez még mindíg bevált.
    Volt olyan makacsul visszatér? álmom hogy rendszeresen egy kastélyban jártam szobáról, szobára gyönyör? régi bútorok közt. Ez olyan rendszerességgel történt meg hogy komolyan elgondolkodtam hogy miért. Aztán kb 2 év múlva jött a megoldás.Kiderült hogy van egy rokonom Amerikában és ? hazaköltözött Magyarországra.Megvásárolt egy kastélyt és a közös rokonunk által elhívott magához.Azonnal bejött a visszatér? álmom lényege. Ugyan azok, vagy legalábbis hasonló szobák, stb. Azóta ez az álom nem jött el? és még sorolhatnám a megvalósult álmaimat.
    De vagy egy szintén visszatér? álmom, ami már kb tíz éve tart. Mégpedig az, hogy veszélyt érzek és látok. akkor még nem jártam paranormális oldalakra tehát nem sulykolhatta belém a tartalom az álmokat.A lényege az hogy tíz év alatt id?közönként nagyon durva fenyegetettséget érzek és látok ezekben az álmaimban, méghozzá olyanokat amik a felh?kb?l bontakoznak ki. A felh?knek fantasztikusan ijeszt? színük van közben a sárgától, bordón át, a feketéig és gomolyognak.Nem látom, de tudom hogy onnan valami megmagyarázhatatlan veszély közeledik. Az egész álmomat ilyenkor a félelem hatja át.mert tudom hogy az a VALAMI ami a rettenetes szín? felh?kben , vagy felette van , kapcsolódik valami nagyon félelmeteshez, viszont ezekben az álmaimban nem mutatkozik konkrétan. Lényeg az hogy ez még valami “megvalósulásra” vár.
    Tehát, végs? soron nekem inkább el?rejelz? álmaim vannak és még eddig nem csalódtam a makacsul ismétl?désükben. Aztán ha az az álom ismétl?dés megtörténik a valós életemben, azzal együtt megsz?nnek azok a visszatér? álmok is.

Kaszai
    Felhasználó

Üdv!
    Most azért írok ide mert van egy igen aggasztó visszatér? láz álmom.
    Bárhol is alszom,ha lázasan vagyok akkor 100% hogy álmodom ezt,már jó pár éve.
    Fekszek az ágyban(tompán/fél álomban)és csak annyi van az eszemben hogy van valami amit?l nagyon félek,és törekszem arra hogy ne vegyen észre,van egy érzés mindig a leg elején hogy minden ok,minden nyugi és törekszem arra hogy így is maradjon,és hírtelen egy rossz érzés,minden rossz,be következett amit?l féltem és történik valami.
    Majd fel kelek miután vége ennek az “álomnak”.
    Ez is érdekes,ha tv megy,ha nem,ez akkor is mindig jelen van ez az álom,de érdekes mert csak lázasan.
    Szerintetek?:D
    Hátha erre is van valami ésszer? magyarázat.
    Üdv!

Kaszai
    Felhasználó

Lutyo amúgy olvastam 1-2 poszttal feljebb hogy “tudod irányítani az álmod”
    Az nem véletlenül alvás paralízis?
    Mert nagyon úgy hangzik:)

Wessyl
    Felhasználó

Ha folyton olyanokat álmodok, ami nagyon felzaklat akkor mit tegyek vagy mi az oka ennek?

Kaszai
    Felhasználó

Keress összefüggéseket az életedben történt dolgokkal,gondolok itt aggasztó személyekre,rossz emlékek,stb.
    Hátha ki tudod küszöbölni a hibát ami miatt álmodod ezeket:D

Névtelen
    Inaktív
    nevenincs wrote

Lutyo amúgy olvastam 1-2 poszttal feljebb hogy “tudod irányítani az álmod”
    Az nem véletlenül alvás paralízis?
    Mert nagyon úgy hangzik:)

Nem!

Kaszai
    Felhasználó

Akkor miféle zseni vagy te?

Névtelen
    Inaktív

Nem tudom irányítani az álmot de nincs is rá szükségem, azt hiszem. Megelégszem azzal ami van, de azért figyelem és ha olyan fajsúlyú akkor jobban odafigyelek rá. 🙂

Kaszai
    Felhasználó

🙂

claudeferrell
    Felhasználó

nevenincs az álmok irányítása az az álmok el?tti id?szakról és koncentrálásról szól, a paralízis pedig álom utáni dolog, nehezen összeegyeztethet? a kett?.

Értelek Lüty?, bár inkább próbállak, így helyesebb… 🙂 A saját álmaidban csak számodra vannak válaszok. Nekem mostanában van egy olyan megérzésem, hogy a TV-nek van ráhatása az álmokra, valamiféleképpen segíti a jöv?belátást. Rengeteg álmom szólt olyasmir?l, ami másnap megjelent ott, vagy írásban, vagy képben. Ami meger?síti a megérzésem, az kiváltképp az, hogy baromi ritkán kapcsolom be a TV-t. (3-4 alkalom havonta) A világvégér?l is ejtenék pár szót.
    21-én reggel 5 órakor ébredve volt eg álmom. A nappaliban voltam sz?kebb családommal, akikkel mintha pont 21-e miatt gy?ltünk volna össze. Épp azt ecseteltem édesanyámnak, na ennyit 21.ér?l és a világvégér?l, majd jót nevettem. Ekkor n?vérem párja megjegyezte, hogy rossz újságot nézek, mert nem 21-e van, hanem már január 30. Ekkor mélyen elgondolkoztam, hogy hová t?nt, kilenc nap, mintha meg sem hallottam volna, hogy már január van… Pedig teljesen bizonyos voltam benne, hogy december 21-e van. Miközben t?n?dtem, az ablakon kinézve hirtelen felt?nt a nap, melyet a hold szinte már teljesn eltakart, épp csak egy kis fény sz?r?dott ki a hold mögül (gondolam én…). A függöny be volt húzva, a logika ezt a gondolatmenetet követelte meg. Mközben már a napfogyatkozáon járt az agyam, elindultam a függöny felé, hogy elhúzzam. Miel?tt elértem volna a függönyt, hirtelen felt?nt még számtalan “nap”, melyek szintén ugyanolyan jelenséget mutattak, ekkor már nagyon gyanús lett a dolog. A függönyt félrerántottam és akkor megpillantottam mi is az igazság. Nagyjából félméteres karikákból álló láncokat engedtek le a háztet?r?l, melyek szélén megcsillant a napfény. Ekkor lementünk a kapuhoz, hogy megnézzük mi az ördög folyik ott. Mikor leértünk, jobbnak láttam, ha csak én megyek ki a kapuhoz, a többieket inkább hátraküldtem. Amikor kiértem a kapuhoz, hirtelen szikraes? kezdett hullani az égb?l, hatalmas robbanások, durranások közepette, már nem értettem semmit. Felnéztem az égre, ami egyre inkább beborult, a felh?k pedig baljósan kezdtek sötétedni, mígnem teljesen beborult és már már fekete felh?k borították az eget. Ekkor ébredtem…

A mai napra ébredve 3 álmot láttam, de csak az egyik ragadta meg a fantáziám. Egy n?höz mentem dolgozni, aki talán még hercegn? is volt, de mindenképpköze volt az alvilághoz. A beosztásunk az ? “szórakoztatása” volt… Számtalan férfi és n? volt egy ngyobb teremben, épp a feladatot magyarázta el nekem egy másik srác. A n? nevét is említette, valami Atakome Kacuha (valami ilyesmi, de volt egy harmadik neve is). Kérdeztem mi az ai a szabályokat illeti, erre pedig azt felelte a srác, hogy ruhában a terem közepén lév? vízesést illetni halálos b?n, ezen kívül szinte semmire sem kell ügyelnem. Azt is mondta még, ha a n? megkérdezi, hogy állok a vietnámi nyelvvel, nyugodtan mondjam hogy sehogy, erre szinte mindenki vihogni kezdtett, mert ugyebár kit érdekel a vietnámi nyelv, csak “érezd jól magad”. Ezek után körbetekintettem, láttam a cinikus mosolyokat, a hihetetlenül nagy gazdagságot, a vízesést mely most még szebbnek t?nt, majd csak annyit mondtam, a legeslegjobb helyre kerültem és már csak vigyorogni tudtam…

50 bejegyzés megtekintése - 151-200 / 244

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.