Fekete kitinpáncélos bogárhoz hasonlít az a képződmény, amit a Mars felszínén csípett el az űrszonda. Ismét lázba jöttek az Ufó-hívők, ugyanis ha a “marsbogár” létezik, új fejezet nyílik a tudományban.
A kutatók a csillagászokkal karöltve próbálják megfejteni a naprendszerünkben keringő bolygók titkait. Évszázadokig élt az az elmélet, hogy élet nem létezhet a Földön kívül az univerzumunkban.
A tudomány azonban ma már elfogadja azt a nézetet, hogy az életnek nem csupán a földi körülmények közt megvalósult formája lehetséges. A földi élet elképzelhetetlen szén, nitrogén víz és oxigén nélkül, illetve szélsőséges körülmények között.
A tudósok immár évtizedek óta ebből a szemszögből kutatják az élet lehetséges formáit, s vizsgálják a Nap körül keringő bolygókat. Így különös jelentőséget tulajdonítanak a Mars űrszonda által a napokban készített képnek.
A felvételen egy fekete, kitinvázas lénynek tűnő forma látható. A fotón mintha egy szikla tetején ülne a bogárszerű lény. Egyes találgatások szerint a feltételezett lényt épp vadászat közben csíphette el az űrszonda kamerája. A interneten rohamosan terjedő felvételeket az élet biztos jelének tartják az Ufó- hívők. A kutatók szerint azonban nincs másról szó, mint a szemünk és az agyunk ismételt játékáról.