Felemelkedés 2011-2012-2013

News Fórumok UFO-k Földönkívüliek Felemelkedés 2011-2012-2013

50 bejegyzés megtekintése - 351-400 / 424
  • Szerző
    Bejegyzés
    Merkurius
    Felhasználó

Sziasztok .

Kellemes ünnepeket kivánok mindenkinek .

-link-

És egy jó tanács a Nox tolmácsolásában , érdemes figyelni a szövegre .

-link-

Merkurius
    Felhasználó

Sziasztok .

Boldog új évet kívánok mindenkinek .
    Kívánom , hogy az új évben mindenki találja meg a lelkével a legközvetlenebb kapcsolatot , és ébredjen Isteni öntudatára .
    Ugyanis ez az életünk célja .
    Ha valaki ezt eléri , ez mellett minden más , az életünket látszólag eddig befolyásoló dolgok csak jelentéktelen kis semmiségnek fognak tünni .

-link-

-link-

Üdv Mindenkinek . Farkas Endre .

Andrea
    Felhasználó
    Pille wrote

Sziasztok!
    Igazán nem gondoltam, hogy egy ártatlan kérdéssel ekkora vihart kavarok Tamással kapcsolatban. Ez nem volt szándékom.

Kedves Andrea, kérlek gondold meg magad és írj továbbra is, fogalmad sincs, milyen sokat jelentenek hozzászólásaid. Sokat tanultam bel?lük, és minél többet agyalok 2012-?n és a felemelkedésen, egyre inkább meggy?z?désem, hogy soha nagyobb szükség nem volt ilyen gondolkodású emberekre mint Te és pl. Szabolcs, meg még jónéhányan, mint mostanság.
    Azt írtad, hogy ha legalább egy-két olvasónak segítenek hozzászólásaid, gondolataid, akkor maradsz. Én legalább egy vagyok… És ne válaszolj azoknak, akikr?l úgy érzed hogy nem érdemes….
    Danit senki se akarta belekeverni semmibe, csupán róla jutott eszembe a Felemelkedés fórum és Tamás, aztán könnyelm?en leírtam azt a bizonyos kérdést.

Egy biztos: az a fórum Tamás nélkül nem lett volna olyan, amilyen. Tényleg rengeteg anyag összegy?lt ?általa és a tagok által. És nem volt hiábavaló: sok mindent megértettem az ott leírtakból!

Köszönöm Pille, ez tényleg nagyon kedves volt T?led 🙂 !!

Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

Andrea

Pille
    Felhasználó

Köszönöm Andrea! Neked is BUÉK!

Pille
    Felhasználó

Egy komplett összefoglaló 2012-vel és a maja naptárral kapcsolatban. Tudom hogy hosszú, de érdemes rászánni az id?t:
    -link-

Maya
    Felhasználó
    Pille wrote

Egy komplett összefoglaló 2012-vel és a maja naptárral kapcsolatban. Tudom hogy hosszú, de érdemes rászánni az id?t:
    -link-

Szia Pille ! Köszönöm !:) …

Szpacsek
    Felhasználó
    Pille wrote

-link-

Nekem a 8. Baktun, a Megváltó Korszaka tetszik a legjobban a baktunok közül….
    Akkor élt Jézus, és akkor épült Kínai Nagy Fal is. Több 1000 kilométer hosszú, gondoljatok bele. Ez az egyetlen ember által építmény, amely az ?rb?l is látszik.
    Egyébként azért építették a kínaiak, hogy a t?lük északra él?, nomád hunoktól megvédjék magukat. De kés?bb volt olyan id?szak amikor a kínai császár egy hun volt…… ez is érdekes.

Qetzalcoatl, a Tollaskígyó — az Istenember… ? már a következ? korszakra jellemz?. De ? amúgy jóval régebben élt–én úgy tudom. Valamikor a prehisztorikus korban.. Nem? Amikor Kon-Tiki Viracocha is élt, meg Bochika…
    Ezt hogy “Istenember” Jézus Krisztusra is mondják.

Szpacsek
    Felhasználó

Nem kívánt emberáldozatokat..
    Hát igen, Jézus sem.

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Emberáldozatokat azt els?sorban Huitzilopochtli kívánt, a hadistenük. A háború istene! Kiejtése: Hujci-lopocsli (vagy Vicilopocsli). 🙂

Pille
    Felhasználó

Itt egy újabb rövid néznivaló, lehet hogy már felraktam valahova, de ezt a néhány percet érdemes rászánni:
    -link-
    A morfogenetikus mez? nagyon érdekes tulajdonságokkal bír. Kérdés az számomra, hogy a mostani pénzügyi-politikai összt?z valóban csak(!?) a fizikai síkon való tönkretételünket célozza? A – nevezzük felemelkedésnek – pont az a legnagyobb gátja ha érzelmileg sokkolva vagy, és pánikolsz, félsz, kilátástalannak t?n? helyzetbe kerülsz hosszabb ideig, hogy már szinte nem is látod a kilábalás végét. Ha tényleg mi magyarok különlegesek vagyunk és valamiféle elrendelt küldetésünk van, és pozitív küldetésünk, akkor ez a mai helyzet jó módja annak is, hogy ne tudj ennek megfelelni, egész egyszer?en energetikailag lenulláznak. És mit szórsz ebbe a bizonyos morfogenetikai mez?be? Negativ hullámokat a pozitív el?reviv?, felemel? helyett. Ezért lázítják ellenünk az EGÉSZ VILÁGON a médiákban az embereket. Hogy a kedvünk is elmenjen jóra, szépre gondolni. Mert azért a háttérhatalom se hülye, nagyon jól ismerik a Nostradamus és az egyéb jóslatokat! Valamiért mindegyikben benne vagyunk mint pozitív, sorsforditó nemzet.

Maya
    Felhasználó

Legyen … -link-

Skuzio
    Felhasználó
    Maya wrote

Legyen … -link-

Kedves Maya, nagyon köszönöm a videót, roppant érdekes és informatív volt!

Engem különösen a korok felsorolása és az akkor élt emberek (hívjuk inkább entitásoknak) fizikai formája fogott meg. Ha ugyanis a Vaskort az Aranykor követi ismét, akkor a testünk fizikai átalakulásának is be kell következnie. A DNS jelenlegi átalakulásáról nem csupán elméletek születtek. Olvastam egy orvos cikkét aki olyan gyermekeket figyelt (vizsgált) meg, akiknek 3 DNS helixilük van. Ezek a gyermekek képesek tárgyakat a gondolat erejével mozgatni vagy telepatikusan kommunikálni.

Dr. Fox, az Avalon Wellness Központ (Kalifornia) holisztikai szakembere.

-link-

Az átmenetre (anyagi testb?l a félanyagiba) a foton öv lesz a segítségünkre:

-link-

De én személy szerint nem zárom ki a lehet?ségét egy hirtelen, szök?ár szer? Felismerésnek/Felemelkedésnek sem:

Landras Bolygó felemelkedése

-link-

Pille
    Felhasználó

Maya jajde jó hogy felraktad! Meg lesz a mai programom délután! Köszi!
    Nagyon szeretem Avatarát!

Skuzio
    Felhasználó

Az alábbi idézetet találtam ma reggel a paramoral.eu oldalon. Témáját tekintve nem biztos, hogy ebbe a topicba tartozik, de úgy érzem mégis itt a helye és azt is elmagyarázom miért.

Úgy gondolom, hogy a jelen pillanatban a Szívcsakrával való munka az ami leginkább segíti fejl?désünket. Ha igazán belépünk a dolgok s?r?jébe és a nyakunkba ömlik tömérdek információ, jelenés, esemény… akkor mindaddig nem fogjuk eldönteni merre menjünk tovább, ameddig nem épült ki egy Bels? Csatorna – még ha közhelynek is számít az amit írok. A Szívcsakrával való munka nem nehéz, a következ? bejegyzésben megmutatom azt a módszert amivel leginkább Páromnak csodálatos megélésben volt része, holott sohasem foglalkozott spiritualitással.

Az alábbi írásban pedig kivastagítottam azokat a részeket melyeket fontosnak találok.

“Az emberi részetek alkotott magának egy képet arról, hogy ki a jó fiú és ki a rossz, ki kicsoda az ?ri hierarchiában. Számtalan könyv foglalkozott ezzel a témával, és ti mindet megvettétek. Töröljétek ezeket az elképzeléseket. Töröljétek ki mindegyiket, beleértve a rólunk alkotott elképzeléseiteket is.

Nem biztos, hogy a következ? néhány évben az égb?l érkez? lények a Fény Családjának tagjai lesznek. Inkább a bolygó jelenlegi lakóinak a tükrei. Azt mondtuk, hogy a befolyás megszerzése a lecke, amelyet el kell sajátítanotok – az, hogy saját magatoknak ti parancsoljatok, és ne adjátok át többé a döntés jogát a kormány embereinek, a szül?knek, a tanároknak vagy az isteneknek. Itt az ideje, hogy a Földön él? emberek önállóvá váljanak.

Ehhez el?ször meg kell ?ket tréfálni, hogy képesek legyenek felébredni. Sokan érezhettek majd nagy csalódottságot. Olyan dolgokat vesztek észre, amelyet más nem; látni fogjátok, ahogy eluralkodik a tömeg?rület a bolygón, és nem lesztek képesek együtt élni vele.

Látni fogjátok, miként halad számos ember egy hamis isten, a butaság felé.
    Kezditek érezni, mi következhet
    . Fényt hozni gyötrelmes feladat; de ha már beengedtétek a testetekbe, nincs visszaút. Nem mondhatjátok azt, hogy ?otthagyom a fény csapatát, nem leszek többé a Fény Családjának tagja.” Néhányan szeretnétek majd ezt tenni néha, de ha már bennetek van a fény, akkor ott is marad.

Szeretnénk, ha megértenétek, hogy a bolygón és a bolygó körül lév? ?rlények, akikr?l úgy érzitek, hogy ?rossz fiúk” -és akikkel a kormányszervek üzleteket kötöttek -, ugyanazzal a dolgokkal foglalkoznak, mint ti. Ezek a lények a ti hiedelmeiteket és drámáitokat tükrözik vissza felétek. Kegyetlenséggel vádolják ?ket, azzal, hogy embereket rabolnak el, mutációkat hoznak létre, ami a földönkívüliek tanulmányozásával foglalkozó szervezet sok tagjából mély felháborodást vált ki.

Ezek a lények mégis tükröt tartanak nektek, hogy megmutassák saját világotokat: mi mindenbe beletör?dtök, és mi mindent megengedtek világszerte vezet?iteknek. Vajon az, ahogy elfogadjátok a kormányt és a médiát, és azt a módot, ahogyan használnak benneteket, más mintha egy földönkívüli lemészárol egy tehenet ?

A földönkívüliek, akik idejönnek, semmi mást nem tesznek, mint amit a saját fajotok tesz. A tömeg engedi, hogy vezet?i a nevükben úgy cselekedjenek, ahogy akarnak, nem tiltakozik, nem mondja, hogy: – Hé, ezt nem hagyom jóvá ! – Túlzott engedékenység uralkodik a Földön.

A bolygón létez? tudatosság ebb?l áll: -Majd te megcsinálod helyettem. Nem akarok felel?sséget vállalni. Te leszel a kormánytisztvisel?m. Te leszel a tanárom. Te leszel a f?nököm. — Valaki mondja meg, mit kell tennem.

A földönkívüliek ezt tükrözik vissza. Emlékszel a V cím? filmre, amelyet pár évvel ezel?tt mutattak be a tévében ? Enged némi bepillantást az ?rb?l érkez? bizonyos entitások ügyeskedésébe; néhány ember minden bizonnyal imádni fogja, és abszolút hatalmas mestereknek tartja majd ?ket. Azt mondjuk, hogy ezek a forgatókönyvek valóra válnak. Az emberi tudatosság és a földönkívüli jelenlét ezen a bolygón az összeolvadás folyamatában van. Err?l szól minden reklám.

Sokan, akik megismeritek és használjátok a saját ítél?képességeteket megdöbbentek és felháborodtok majd azon az ostobaságon és ideologizált imádaton, amelyet az emberek többsége kifejezésre fog juttatni az ?rb?l érkez? bizonyos lények iránt, akik azt állítják magukról, hogy a ti teremt?itek, pedig a testük egyáltalán nem hasonlít a tiétekhez.

Sok mindent meg tudnak tenni, és számos technológiát osztanak meg veletek. Esetleg meggyógyítanak bizonyos betegségeket, amelyek kialakulásához ?k maguk járultak hozzá azzal, hogy a bolygó tudósait baktériumháborúra képezték ki. Undorodni fogtok a társadalomtól, mert nem jöttök majd ki az új istenekkel, és félrevonultok. Fel tudjátok fogni, hogy az új istenek esetleg hüll?k lesznek? Azt hiszitek, hogy ez már kissé nevetséges? Kapaszkodjatok csak meg, mert fogalmatok sincs, mi vár rátok. Ha elmondanánk mindent, ami bekövetkezik, már rég elillantatok volna.

Néhányan mindkét csapatban játszanak, mert kett?s ügynökök. Itt az ideje, hogy megértsétek ezt a bonyolult folyamatot. Félretesszük a hittételeiteket és kitágítjuk az identitásotokat, mert valamire felkészítünk benneteket. Ha felkészültök, képesek lesztek arra, hogy megtartsátok önazonosságotokat, és nem fog összetörni mindaz, amir?l eddig azt hittétek, hogy odaát van.

Drága emberek, nagy kaland vár rátok és csak ti tudjátok végigcsinálni ezt a kalandot. A fizikai valóságon túli birodalom állandóan segít benneteket, a Fény Családjának tagjai mindig körülöttetek és mellettetek vannak. De a ti dolgotok, hogy megértsétek a törvényeket, amelyeket tanítunk, és meghonosítsátok ezen a bolygón.

Amikor a tanítottak szerint kezdtek el élni – hisztek az identitásban, hisztek az egyidej?ségben, hiszitek, hogy részei vagytok egy tervnek -, akkor rájöttök, hogy még a legnagyobb z?rzavar és a legbizarrabb dolgok közepette is képesek vagyok arra, hogy szembeszegüljetek az emberiség törvényeivel.

A teremt? isteneknek is megvannak a maguk teremt?i, akik felé az evolúcióban tartanak. A teremt? istenek és az ? teremt?ik közötti tudati elszakadás a világok és univerzumok manipulációi közepette jött létre, nem szükségszer?en a fajok manipulációja miatt. Rengeteg valóságon keresztül manipulálnak benneteket, mint fajt. A ti feladatotok, hogy megértsétek, hányféle valóságban léteztek. A benneteket befolyásoló lények feladata annak megértése, hogy hány világban manipulálják a valóságokat. A teremt? istenek zsongl?rködnek a valósággal, de vajon ki az, aki az ? realitásukkal b?vészkedve alkotni küldi ?ket ebbe a sok világba?

Ezt mind érezni kell. Engedjétek, hogy agysejtjeitek életre keljenek anélkül, hogy racionális, tudatos elmétek mindent a legapróbb részletekig meg akarna határozni. A folyamat részeként el?ször egy érzést élesztetek fel magatokban, majd egy napon, egy adott pillanatban, talán egy délután elsöpr? er?vel támad rátok az érzés, hogy tudjátok : egy ezer oldal terjedelm? m?alkotás kel életre ötpercnyi mennyei extázis alatt.”

forrás: Barbara Marciniak: Hajnalhozók / paramoral.eu

Pille
    Felhasználó

Meglepetééééés!
    Az alábbi link szinte válasz Skuzio témájára. Kötelez? végigolvasni!
    (Szpacsek és szarkofág kivételével!)

-link-

Skuzio
    Felhasználó

Bevezetésnek

Mivel leginkább a saját tapasztalás az aminek hinni lehet – még akkor is, ha az olykor csupán az elme szüleménye – ezért általában olyan dolgokról szoktam beszélni vagy írni, melyeket magam is átéltem vagy a közvetlen környezetemben (esetleg az én jelenlétemben) valaki más élt meg. Rengeteg módszert (ha úgy tetszik meditációt) kipróbáltam az évek alatt, mellyel az Öntudatra ébredés, vagy a kapcsolat felvétele a Bels? Mesterrel volt a cél. Mindemellett sok el?adót meghallgattam, és még több könyvet elolvastam, hogy “tudjam és értsem” a dolgok mibenlétét. Paradox módon az a tapasztalatom, hogy a sok olvasás és kutatgatás legalább annyira képes hátráltatni a fejl?dést mint el?rébb vinni azt. Ugyanis a sok tudás által az ego egyre csak er?södik, ami viszont nem képes felfogni vagy megélni a Megnyilvánulatlant. A meditáció alatt meg akarva akaratlan is azt várja az ember, amit olvasott vagy hallott…

Személyes tapasztalat

Egy korábbi hozzászólásomban ígértem egy módszert a Szívcsakrával kapcsolatban, de miel?tt azt bemásolnám, leírok néhány tapasztalatot – a teljesség igénye nélkül – a saját illetve a Párom részér?l, melyeket ezzel a módszerrel éltünk meg. Így talán jobban érthet?vé válik miért is annyira fontos ennek a csakrának a miel?bbi megnyitása.

Párommal történt meg, hogy az egyik “meditáció” alkalmával zuhant bele a szívén keresztül a Semmibe, majd miután visszatért, úgy kezdett el beszélni, mintha Eckhart Tolle-val élnék együtt. ? sohasem olvasott ilyen jelleg? könyveket és tudatosan sohasem foglalkozott a spiritualitással. Ezt a módszert is csak azért kezdte el esténként gyakorolni, mert javasoltam neki. Az történt tehát, hogy az éjszaka közepén miután átélte az élményt felkelt, kiment a tükörhöz, hogy megnézze magát, majd visszafeküdt mellém és beszélgetni kezdtünk. Azonban nem csak a szavai voltak megdöbbent?ek, de érezni lehetett körülötte egy nagyon intenzív, nagyon er?s Jelenlétet. Azt hittem Öntudatra ébredt. Különös dolgokról beszélt. Beszélt a zajló Felemelkedésr?l, hogyan fog az ember majd más dimenzióban kinézni. Egy másik alkalommal pedig beszélt Kapukról, ?rz?kr?l, de teljesen nem tudta összerakni a képet.

Ami számomra a legkülönösebb volt, hogy az információkat amiket kapott a szívén keresztül kapta, nem pedig “lediktálták” neki ezeket. Egyszer?en tudta, megjelent benne minden. Az által pedig, hogy az információ a szívén keresztül jött lehetett tudni azt is, hogy a megélés tiszta volt. Err?l kés?bb beszéltünk egy Látó ismer?sömmel is, aki meger?sítette mindezt kaján mosollyal az arcán…

Nekem ilyen mélyen nem jött össze. A zuhanás a szívemen keresztül ugyan több éjszakán át elkezd?dött, átesni azonban nem sikerült.

Ezek az élmények tavaly októberben voltak nagyon intenzívek, azóta viszonylag csend van. A megélések hullámokban szoktak el?törni mind nálam mind pedig nála is, mintha küls? tényez?kt?l is függene a dolog. Azt még nem sikerült megfejtenem mi az amihez köze lehet, csak sejtésem van.

Azért ajánlom mindenkinek, hogy kezdjen el ezzel foglalkozni, mert hiszem, hogy nagy segítség lesz! A szíveden keresztül jöv? sugallat vagy megérzés csak igaz lehet.

A módszerr?l

Hathor-tól származik, Tom Kenyon közvetítésében. Bemásolok ide egy rövid részt, ha tetszik látogass el a honlapra és olvasd el végig, majd válaszd ki a két módszer közül azt, amelyik közel áll hozzád. Sok sikert hozzá!

-link-

“A Szív Útja

Néz?pontunk szerint az alacsonyabb rezgés? világokból történ? beavatási küszöb átlépése els?sorban és legf?képpen a Szíven keresztül történik. A tudatosság átalakulása alapvet?en egy bels? utazás az alsó csakráktól a fels? csakrákig. A felemelked? spirál csak akkor jön létre, ha a beavatandó átalakítja és meghaladja a biztonsággal, szexualitással és az er?vel kapcsolatos beidegz?déseit. A tudat felemelked? spiráljának kapuja pedig akkor nyílik meg, amikor a szívcsakra feltölt?dik energiával és átjárhatóvá válik.

Az ellentmondás és a nehézség abban áll, hogy duális univerzumban éltek és bármilyen esemény, vagy tett létrehozza az ellentettjét. Ezt az ellentmondást és nehézséget a kagylóba kerül? homokszem jól példázza: ingerl? és bosszantó. Ám az önfejl?dés során a bosszantás (a dualitás) gyöngyszemmé válik, és paradox módon a problémás dologból valami értékes jön létre. Minden beavatandónak saját magának kell megteremtenie, kiizzadnia az önfejl?dés gyöngyét. Nincs az a vallás, mester, tanító, vagy guru, aki ezt meg tudná tenni helyettetek.

Lehet, hogy túlságosan szimplának t?nik, de tapasztalataink szerint a leger?sebb evolúciós katalizátor, a leger?sebb rezgés? energiamez?, amely az (egyéni és közösségi) átalakulási állapotokon legjobban átsegít? híd, a szív, a ti szívetek.

Legyünk egy kicsit pontosabbak. Ahogy a káoszcsomópontok száma növekszik, a mentális és érzelmi stabilitással szembeni kihívások megsokszorozódnak. Emiatt egyre több ember fog irracionális tudatállapotba kerülni. Az ilyen egyének hajlamosak lesznek önpusztító módon cselekedni. Mivel a bolygó minden él?lényével össze vagytok kapcsolódva, bizonyos mértékig ki lesztek téve mások zavarodottságának.

Így beavatandóként nagy hasznotokra válhat, ha kifejlesztetek magatok körül egy összetartó érzelmi állapotot, amihez id?r?l-id?re vissza tudtok térni és újra életre keltitek az általunk pozitív vonzásának nevezett rezgést.

Olyan, mintha létrejönne körülöttetek egy összetartó energia buborék. Képesek lesztek tisztán látni és reagálni a duális világotokban, ugyanakkor a rezgésállapototok védve marad a káosz növekv? szintjének és mások irracionalitásának hatásaitól. Hogy hogyan éred ezt el, t?led függ. Sokféle út létezik ennek megvalósítására. Mi két ilyen módszert ajánlunk.

Az els? az egyszer?bb és alapvet?bb, de ez az alapja a fejlettebbnek. Tökéletesen tisztában vagyunk azzal, hogy az ezeket a sorokat olvasók közül sokaknak új az ilyen információ, míg mások nagyon fejlettek. Ezért ajánlunk két technikát.”

Szpacsek
    Felhasználó
    Pille wrote

Meglepetééééés!
    Az alábbi link szinte válasz Skuzio témájára. Kötelez? végigolvasni!
    (Szpacsek és szarkofág kivételével!)

-link-

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
    ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
    Én is elolvastam . !

Azt írják ott, hogy “ezt a világot a pénz irányítja, arra épül” — nem szó szerint idéztem,de ilyesmit — “a csillagháborúk óta”…

Na most ehhez elmondom — annak aki nem tudja — hogy a “csillagháborúk”, az azt jelenti, hogy volt nagyon régen egy “I. Galaktikus Világháború” meg egy “II. Galaktikus Világháború” is. …..
    Ezt jelentik a csillagháborúk.

Ezekr?l a galaktikus világháborúkról én egyszer tavalyel?tt olvastam egy hosszú szöveget itt az interneten ! Csak már nem nagyon emlékszek rá, hogy mi volt pontosan benne. De akit érdekel, az megkeresheti !
    ( Csak arra emlélszem hogy az Elektra csillag v. bolygó gyönyör? fénylényeit, n?ket, sötét lények támadták meg … stb. ilyesmik vannak benne. )

Le van ott írva hosszan az egész els? és második galaktikus háború története.

Merkurius
    Felhasználó

Sziasztok .

-link-

Bár az írás nagyon jó azért egy megjegyzést f?znék hozzá .
    A gondolataink , a másik felé irányuló kivánságaink ez lehet akár jó , akár rossz mind visszahatnak ránk .Ezért legjobb mindenkinek csak olyat kivánni amit szeretnénk ha velünk is megtörténne.

Ilyen kivánságként tudom ajánlani pl. hogy mindenkinek , mindenféle t?lünk akár teljesen más oldalu hovatartozása ellenére is kívánjuk azt , hogy ébredjen minél el?bb Isteni öntudatára

Szpacsek
    Felhasználó

Merkurius (Endre):

Olvastam az egyik régebbi hozzászólásod.
    Ez a 4. dimenzió — 5. dimenzió– akár 12.dimenzió dolog nekem is elégé nehezen megfogható… és nehezen érthet?.
    Csak annyi látszik biztosnak, hogy 12 térdimenzió van. Ezt már énis így tudom valahonnan régebb óta. (Így olvastam valahol.)

Anna
    Felhasználó
    Skuzio wrote

Úgy gondolom, hogy a jelen pillanatban a Szívcsakrával való munka az ami leginkább segíti fejl?désünket. spiritualitással.

Igen, én is így tudom. Váradi Tibi folyamatosan ezt hangsúlyozza.

Jó volt, hogy betetted a gyakorlatot. Ugyan régebben már olvastam, mégis jó ismételni.

Merkurius
    Felhasználó

Villás Béla el?adása a mágiáról .
    F?leg a gondolataink ránk ható hatásait , erejét mondja el nagyon jól .

-link-

Skuzio
    Felhasználó

Az inuitokról a Wikipedia szerint (kivágva a lényeget).

Az eszkimók rokon nyelv? és kultúrájú népcsoportok tagjai, akik Kelet-Szibériától Alaszkán és Kanadán át Grönlandig húzódó arktikus területeken élnek. Az egymáshoz közeli csoportok nyelve általában kölcsönösen érthet?, de hosszabb nyelvlánc esetén már jelent?sek lehetnek a különbségek. Nyelveik csoportosítása: általában jupik és inuit ágat különböztetünk meg.

Nagyon szeretem a természeti népeket (f?leg a busmanokat), de ez a videó is kedves számomra.

-link-

Az inuitok beszélnek arról, hogy a csillagok és a nap ?rossz helyen? vannak, szerintük megbillent a Föld tengelye és bizony megváltozott a világunk. Minimális angol tudással érthet?, nincs négy perc és feliratozva is van.

Skuzio
    Felhasználó

Egy olyan linket teszek be ide (terjedelme végett nem másolom be a teljes szöveget), mely els? olvasásra talán nehezen emészthet? lesz. Nem baj, el kell olvasni többször!

Aki olvassa Bajezid Krónikáit az talán jobban meg fogja érteni miért fontos ez az írás. Találni fogtok benne olyan utalásokat melyek egyezni fognak az ? általa leírtakkal, nekem azonban meggy?z?désem (!), hogy a legszörny?bb verzió elkerülhet?! Err?l szól ez is, és ezért van helye neki a Felemelkedés témában. Elolvasva az írást érthet?vé fog válni mért lehetséges az, hogy oly sokan oly sokféleképpen látják közeljöv?nket és miért “tévedett” sok ismert jós vagy látó a kataklizmák el?revetítésében. Lehet mégsem tévedtek… Csupán az akkori legvalószín?bb valóságot közölték* és attól függ?en hány Tudat követte szemmel, egy ideig még akár létezhetett is egy párhuzamos valóságban. A mi valóságunkban szerencsére mindez változott és ITT és MOST is megváltozhat!

Az ember korábban sem csak magáért és a családjáért volt felel?s, de ez a jelen id?nkben hatványozottan igaz és most nem csak a Kollektív Tudatra gondolok. Egyes országok régióiban (no, nem sok ilyenr?l olvastam) elterjedt az a szokás, hogy a magasabban iskolázott, m?veltebb vagy jólétben él? emberek, tudatosan segítik és/vagy példát mutatnak azoknak, akiknek mindez nem adatott meg. Felel?sséget éreznek mások iránt. Kissé utópisztikusan hangzik, de nem ez kéne legyen az alap? Képzeld csak el, mennyi értéket adnak egymásnak ezek az emberek.

Hogy ki melyik írást, gondolatot, hírt engedi közel magához és melyikkel azonosul, nyilvánvalóan egyéni döntés. Aki viszont már keresgél, kezd dolgokat látni és megérteni, annak már nem szabad elfelejtenie, hogy a gondolataink révén nem csak a saját, de mások életét is teremtjük.

-link-

*Erre a legjobb példa Baba Vanga, akinek jóslatai az élete során állítólag 84%-os pontossággal beigazolódtak. Azonban azt, hogy mi történik majd 15 év múlva a halála után már nem találta el. Lehet id?közben megváltozott a valóságunk?

-link-

Merkurius
    Felhasználó

Sziasztok .
    Egy nem régi beszélgetés , mindennel én sem értek teljes mértékben egyet amit mondanak , de mindenképpen olyan dolgokról beszélgetnek amir?l érdemes az embereknek elgondolkodni.

-link-

Skuzio
    Felhasználó

Egy nagyon Felemel? videó!

Magyar felirattal:

-link-

Eredeti felvétel jobb min?ségben (csak angol):

-link-

Skuzio
    Felhasználó

“Lelki részeitek szempontjából lényegtelen, hogy jelenlegi megtestesülésetek folytatódik-e, vagy sem. A spirituális felkészülés azt jelenti, felkészülsz halálod lehet?ségére, miközben újra elkötelezed magad az életed mellett, hogy úgy élsz, és azt választod, ami az öröm és megbecsülés egyre növekv? mérték? megtapasztalásához elengedhetetlen.

Furcsán hangozhat, de az öröm legmélyebb érzéseit követve olyan helyekre fogsz eljutni, ahol a legvalószín?bb, hogy életben maradsz, amikor a Föld a tisztítás id?szakába lép.

A spirituális fejl?dés azt is magába foglalja, hogy lebontod az önmagad és saját szellemi képességeid közötti gátakat. És ezt hirtelen sugallat hatására teszed, még akkor is vágyva rá, amikor a többiek ott akarnak maradni, ahol vannak.

Amikor a Föld belép a tisztulás eme vajúdási állapotába, készen kell állnod bels? tudásod követésére, mert ez lesz az egyetlen irányt?d, szó szerint és átvitt értelemben is.

A fizikai túlélés területén szükséges beszerezni és tartalékolni legalább élelmet és vész esetén szükséges dolgokat, vizet, meleg ruházatot, akkor is, ha most enyhe, vagy akár trópusi körülmények között élsz. Ismerd meg barátaidat, szomszédaidat, mert szükség lehet szokatlan együttm?ködésre is a megtisztulás fizikai túlélése érdekében. Ha el is hárul a közvetlen katasztrófa, akkor is a szokatlan id?járási viszonyok megnehezíthetik az élelmiszer el?állítását.

Végezetül azt tanácsoljuk, hogy a számodra szimpatikus módszerrel kezdj rendszeresen kapcsolatba lépni önmagad spirituális területeivel. Hasznos lesz számodra az ilyen kapcsolódás er?sítése, amikor a Föld elkezdi vajúdását és nagy káosz lesz. Hangosak lesznek az aggódás és a z?rzavar állapotában lév?k és szükséged lesz a legbens?bb részeiddel való er?s kapcsolatra, – a halk bels? hangra ? hogy megmondja, merre menj, mit tegyél, és néha azt is, hogy most maradj itt és nyugton.”

b?vebben: -link-

horatzio
    Felhasználó
    Skuzio wrote

“Lelki részeitek szempontjából lényegtelen, hogy jelenlegi megtestesülésetek folytatódik-e, vagy sem. A spirituális felkészülés azt jelenti, felkészülsz halálod lehet?ségére, miközben újra elkötelezed magad az életed mellett, hogy úgy élsz, és azt választod, ami az öröm és megbecsülés egyre növekv? mérték? megtapasztalásához elengedhetetlen.

Furcsán hangozhat, de az öröm legmélyebb érzéseit követve olyan helyekre fogsz eljutni, ahol a legvalószín?bb, hogy életben maradsz, amikor a Föld a tisztítás id?szakába lép.

A spirituális fejl?dés azt is magába foglalja, hogy lebontod az önmagad és saját szellemi képességeid közötti gátakat. És ezt hirtelen sugallat hatására teszed, még akkor is vágyva rá, amikor a többiek ott akarnak maradni, ahol vannak.

Amikor a Föld belép a tisztulás eme vajúdási állapotába, készen kell állnod bels? tudásod követésére, mert ez lesz az egyetlen irányt?d, szó szerint és átvitt értelemben is.

A fizikai túlélés területén szükséges beszerezni és tartalékolni legalább élelmet és vész esetén szükséges dolgokat, vizet, meleg ruházatot, akkor is, ha most enyhe, vagy akár trópusi körülmények között élsz. Ismerd meg barátaidat, szomszédaidat, mert szükség lehet szokatlan együttm?ködésre is a megtisztulás fizikai túlélése érdekében. Ha el is hárul a közvetlen katasztrófa, akkor is a szokatlan id?járási viszonyok megnehezíthetik az élelmiszer el?állítását.

Végezetül azt tanácsoljuk, hogy a számodra szimpatikus módszerrel kezdj rendszeresen kapcsolatba lépni önmagad spirituális területeivel. Hasznos lesz számodra az ilyen kapcsolódás er?sítése, amikor a Föld elkezdi vajúdását és nagy káosz lesz. Hangosak lesznek az aggódás és a z?rzavar állapotában lév?k és szükséged lesz a legbens?bb részeiddel való er?s kapcsolatra, – a halk bels? hangra ? hogy megmondja, merre menj, mit tegyél, és néha azt is, hogy most maradj itt és nyugton.”

b?vebben: -link-

Nincs az embernek semmilyen szellemi képessége, mint ahogy ezt gátoló akadályok sincsenek.
    Miért?
    Mert az ember, nem így lett teremtve.
    Az ember az csak ember.
    Az egyetlen példa akit fel tudtok hozni, különleges képesség? ember mintájára az Jézus.
    Viszont ? nem teljesen ember, merthogy az apja Isten.
    Tehát ha különleges képességeket akar az ember, azt csak Istenen keresztül tudja elérni.
    Mégis milyen akadályokat tudnál legy?zni? Hogyan hiheti az ember, hogy hatalmas sötét szellemi lényeket le tud gy?zni?
    Hát úgy hogy elterjedt ez a fényes út, a fényküldöttek útja, hogy egyesek más bolygókról jöttek, hogy az ember valójában maga a ragyogó fényesség.
    “Mekkora hát a világosság, ha benned lakozó világosság, sötétség?”

A vég napjaiban nem lesz semmilyen bels? tudásod amit követni tudnál, ha addig nem voltál hajlandó szembenézni saját halandóságoddal, akkor azokban a napokban rá leszel kényszerítve.
    Az önmagadba vetett hited már most sem ér semmit, ebb?l is látszik, hogy csak délibáb. Mert milyen hit az amelyik spájzol?

A vég napjaiban a bels? hangod, csak egyetlen dolgot fog mondani: Úr Isten, segíts!

Maya
    Felhasználó

A dimenziókról —

-link-

— hogy aztán EZT elérjük.

Weöres Sándor

“Tíz lépcs?

Szórd szét kincseid – a gazdagság legyél te magad.

Ny?dd szét díszeid – a szépség legyél te magad.

Feledd el mulatságaid – a vígság legyél te magad.

Égesd el könyveid – a bölcsesség legyél te magad.

Pazarold el izmaid – az er? legyél te magad.

Oltsd ki lángjaid – a szerelem legyél te magad.

?zd el szánalmaid – a jóság legyél te magad.

Dúld fel hiedelmeid – a hit legyél te magad.

Törd át gátjaid – a világ legyél te magad.

Vedd egybe életed-halálod – a teljesség legyél te magad.”

Skuzio
    Felhasználó

@horatzio

Megkérdezhetek néhány dolgot T?led? Csak arra válaszolj, amire úgy érzed tudsz és/vagy akarsz.

– Mi az értelme az ittlétünknek?
    – Istent önmagadon kívül kell keresni vagy önmagadon keresztül?
    – Mit jelent számodra az a szó, hogy Isten? Hogy írnád le?

Ismer?s?:

“Isten országa bennetek van és körülöttetek, nem fából és k?b?l épült házakban. Hasítsd szét a fát és én ott leszek, emeld fel a követ és megtalálsz.”

i.am.that.i.am
    Felhasználó

Japán tudósok úgy vélik sikerült magyarázatot találniuk arra,
    hogyan alakult ki a mai háromdimenziós univerzum az eredeti kilencb?l.

-link-

horatzio
    Felhasználó
    Skuzio wrote

@horatzio

Megkérdezhetek néhány dolgot T?led? Csak arra válaszolj, amire úgy érzed tudsz és/vagy akarsz.

Ismer?s?:

“Isten országa bennetek van és körülöttetek, nem fából és k?b?l épült házakban. Hasítsd szét a fát és én ott leszek, emeld fel a követ és megtalálsz.”

én nagyon szívesen válaszolnák neked, ha lenne bármi értelme. De sajna nincs.
    Azért, mert nem az általam szeretett Istent akarod megismerni a válaszaimból, hanem a “benned lakozó istent” küldöd ellene.
    Igen, lehet hogy te azt gondolod, hogy a “kitágult tudatosságod” jogossá tesz arra, hogy Isten ellen indulj és az ? tanításait a saját képedre formáld és úgy értelmezd ahogy az neked kényelmes, de ett?l ez még nem lesz Igazság a tudásod pont attól tart távol, akit annyira keresel.

Isten Országa bennetek van. (pont. Olyat nem mondott Jézus, hogy és körülöttetek….)

Skuzio
    Felhasználó
    horatzio wrote

Skuzio wrote

@horatzio

Ismer?s?:

én nagyon szívesen válaszolnák neked, ha lenne bármi értelme. De sajna nincs.
    Azért, mert nem az általam szeretett Istent akarod megismerni a válaszaimból, hanem a “benned lakozó istent” küldöd ellene.
    Igen, lehet hogy te azt gondolod, hogy a “kitágult tudatosságod” jogossá tesz arra, hogy Isten ellen indulj és az ? tanításait a saját képedre formáld és úgy értelmezd ahogy az neked kényelmes, de ett?l ez még nem lesz Igazság a tudásod pont attól tart távol, akit annyira keresel.

Isten Országa bennetek van. (pont. Olyat nem mondott Jézus, hogy és körülöttetek….)

Olyan címkéket akasztasz rám négy egyszer? kérdés után amiket azok szoktak, akik az ajtómon kopogtatva könyvet szorítva a kezükben beszélnek Isten gondolatáról és akaratáról, miközben a saját hitüket a saját szavaikkal nem tudják elmondani… A saját agyunk m?ködésér?l sincs fogalmunk, hát akkor hogyan lehetne fogalmunk Isten tanításáról és tervér?l aki mindezt megteremtette? Ha pedig létezne valahol egy Könyv vagy bármi Más amiben benne foglaltatik a színtiszta, az eredend? Tudás, még az is kevés lenne ahhoz, hogy bárki is megértse a szavak mögött rejt?z? lényeget. Ugyanis egy dolog olvasni a szerelemr?l és egy másik megélni azt.

Szavakkal nem érthet? meg ez a fajta tudás, de mindenkiben ott van a képesség és a lehet?ség, hogy önmagán keresztül valamelyest megélje azt.

Kett?nk közül Te vagy az horatzio aki a saját istenét mások ellen irányítja, hisz Te “tudod” jobban mi az igazság.

i.am.that.i.am
    Felhasználó

😛
    Nehezen tudnám pontosabban megfogalmazni:
    “Azokkal a legnehezebb, akiknek saját magukkal van bajuk.”
    😐

horatzio
    Felhasználó

Lehet, hogy sokkoló volt ahogy nem ütögettem vissza a labdát amit nekem dobtál, de már annyi, de annyi fénylénnyel, fényküldöttel, kitágult tudatosságú, tiszta szeretet…..emberkével kommunikáltam már, hogy nem látom értelmét az egymás mellet elbeszélésnek.

Én a tradicionális Istenben hiszek, akit a bibliából lehet megismerni.
    Én ezt szeretném képviselni ezen az oldalon.

Ha nincsen bajod magaddal, akkor megelégedtél a világgal.

Skuzio
    Felhasználó
    horatzio wrote

Lehet, hogy sokkoló volt ahogy nem ütögettem vissza a labdát amit nekem dobtál, de már annyi, de annyi fénylénnyel, fényküldöttel, kitágult tudatosságú, tiszta szeretet…..emberkével kommunikáltam már, hogy nem látom értelmét az egymás mellet elbeszélésnek.

Feleslegesnek tartod az egymás melletti elbeszélést, mégis Te magad generálod a felesleges szócséplést. Minek írsz olyan topicba amit lenézel és amivel nem értesz egyet? Vagy netán kreditpontokat lehet ezzel valahol gy?jteni? A modorod lenéz?, arrogáns és soraidból érz?dik a g?g. Leköteleznél ha jöv?ben kerülnél engem, a hozzászólásaimat és azokat a témákat, ami a Te Istenhitedbe nem fér bele (hisz ne feledjük, hogy a Te Istened nagybet?s I-vel írtad, míg az enyémet kicsivel). Ha nincs bajod magaddal, akkor megelégedtél a világgal és nem piszkálsz másokat.

Nem csak a hited tradicionális, de az emberekhez való hozzáállásod is…

miczo
    Felhasználó

Skuzio, ne pocsékold el az er?det. Te is tudod miért van itt.
    Üdv: Miklós

horatzio
    Felhasználó
    Skuzio wrote

horatzio wrote

Feleslegesnek tartod az egymás melletti elbeszélést, mégis Te magad generálod a felesleges szócséplést. Minek írsz olyan topicba amit lenézel és amivel nem értesz egyet? Vagy netán kreditpontokat lehet ezzel valahol gy?jteni? A modorod lenéz?, arrogáns és soraidból érz?dik a g?g. Leköteleznél ha jöv?ben kerülnél engem, a hozzászólásaimat és azokat a témákat, ami a Te Istenhitedbe nem fér bele (hisz ne feledjük, hogy a Te Istened nagybet?s I-vel írtad, míg az enyémet kicsivel). Ha nincs bajod magaddal, akkor megelégedtél a világgal és nem piszkálsz másokat.

Nem csak a hited tradicionális, de az emberekhez való hozzáállásod is…

Kedves Skuzio!
    Az az egyik legnagyobb hiányossága a fénylénységnek, felemelkedett tudatosságnak, magas spiritualizmusnak, hogy nem lehet többé veletek kommunikálni.
    Ami érthet? hiszen ahogy miczó is írta, a ti er?töket el lehet venni, vagy csökkenteni lehet.
    De azt te is gondolhatod, hogy így nem igazi az er?.

Igen arrogáns vagyok, idegesít? és harcot szító, és mondhatnám, hogy azért mert így, meg úgy…., de nem teszem, mert tudom, hogy így van.
    Ebb?l tudom mindig, hogy hol a helyem, hogy ki vagyok.
    Tudom, hogy van bennem gonosz, te látod, hogy ez így van, de a benned lakozót, nem vagy hajlandó felismerni.
    De amíg nem látod az ellenséget, addig nem tudsz ellene harcolni sem.
    Mert hogy az nem én vagyok.

A topic a felemelkedés és azt nem írtam sehol sem, hogy az ne létezne.
    Nem kimondottan neked intéztem a válaszaimat, hanem ennek az egész világot hálójával átszöv? jelenségnek.
    Ti elmondjátok, hogy szerintetek hol lakozik a gonosz (az ?rben, a fels? hatalomban, a gyíkokban …), és én is elmondom, hogy hol van.
    Te elmondod, hogy milyen Isten és én is elmondom, hogy milyen Isten.
    Szerinted a fénylénységet a jó küldte, szerintem meg a gonosz ravaszkodásának eredménye.
    Egyébként tényleg leny?göz?, amit létrehozott, ebb?l is látszik, hogy nem szabad lebecsülni a hatalmát.

Skuzio
    Felhasználó

?szintén örülök a válaszodnak horatzio, köszönöm!

Már csak néhány gondolattal vagyok “adós”:

– Nem tudom mit jelent fénylénynek lenni, és jómagam falra mászom a kifejezést?l. A “spiritualitás” – ami szintén egy rossz kifejezés – egyik csapdája pont az, hogy a legtöbb követ?jét egy lagymatag maszlagban tartja és csak kevés embernél látok igazi áttörést. Ezek azok a kevesek, akik nem elégednek meg szépen hangzó válaszokkal, semmitmondó csatornázásokkal, hanem a Valódi Mélységet keresik önmagukon keresztül, akár járatlan utakon át. Számuk elenyész?.

– “Emelkedett” élményekben volt már részem, éppen ezért tudom milyen ez az állapot, tudom milyen Szeretetben lenni egymagadban csak úgy, mindenféle cél vagy célszemély nélkül, tudom milyen testen kívülr?l figyelni eseményeket, csukott szemmel látni, hallani a bels? hangomat… De egy valóban felemelkedett tudatosságú egyén nem ment volna bele abba a vitába amibe én belementem, ergo nincs felemelkedett tudatosságom sem. Csupán tudom, hogy van valami az elmén túl. Szerencsés és hálás vagyok azért, hogy ez a tudásom tapasztalatból ered.

A fenti címkéket csupán Te ragasztottad rám. Így már talán jobban érted, miért haraptam rá annyira. Egy ?szinte tanács: ha legközelebb valakivel beszélgetsz arról amir?l nekünk nem sikerült, el?tte kérdezd meg a hitér?l az álláspontjáról. Próbáld meg közelebbr?l megismerni. Csináld hasonlóan vagy jobban ahogy én is próbáltam Veled szemben, holott a hozzászólásodból sejteni lehetett mit képviselsz, mégsem akartalak beskatulyázni.

Ha így teszel, olyan emberré válsz, aki odafigyel másokra, akinek adnak a véleményére és ez által a Biblia azon üzenetét fogod hirdetni, ami valós értéket ad másoknak.

Hidakat kell építeni az emberek között, csak ez vihet el?bbre minket.

Pezsma
    Felhasználó

Istennek semmi köze nincs ehez az egészhez, aki istenhív? szerintem inkább a bibliát bújja. Számomra felfoghatatlan hogy hogy lehet valaki istenhív? amikor az egyház számtalanszor kizsákmányolta az embereket. Ha létezne isten akkor az egyházak már porig égetek vólna, a papokat elvitte vólna a járvány meg még sorolhatnám. Mert ügye ne bántsd felebarátodat de azért a keresztesháborúkból volt kett? is, vásárold meg szeretteid túlvilági jólétét az egyháztól, a papok gyerekeket rontanak meg, meg a többi egyház által beszedett adó. Ez nem hit, hanem egy évszázadok óta jövedelmez? vállalkozás ami arra jó hogy a tudatlan embereken él?sködjenek, és igen is vannak megbocsáthatatlan b?nök nemhogy még feloldoz a pap… Isten hírnöke nem várná el hogy pénzt dobj a persejbe és karácsonykor se adná körbe a tálat hogy adj pénzt! Persze amit le se könyvelnek szóval azzal is a pap tömi a zsebét. De ha te ebben hiszel gratulálok! Ha én segíteni akarok az embereken akkor azt önzetlenül teszem nem pedig javakért. Ha isten igéjét akarod hírdetni akkor szerintem válassz másik fórumot. Erre felesleges is válaszolnod mert bármelyik történelemkönyvben megtalálod amiket elmondtam, meg valószín?leg van amit titkol az egyház mert vannak olyan iratok amit csak a pápa olvashat. Na azzal mivan? A hív?k mértnem láthatják? Miért kell eltitkolni?

horatzio
    Felhasználó
    Pezsma wrote

Istennek semmi köze nincs ehez az egészhez, aki istenhív? szerintem inkább a bibliát bújja. Számomra felfoghatatlan hogy hogy lehet valaki istenhív? amikor az egyház számtalanszor kizsákmányolta az embereket. Ha létezne isten akkor az egyházak már porig égetek vólna, a papokat elvitte vólna a járvány meg még sorolhatnám. Mert ügye ne bántsd felebarátodat de azért a keresztesháborúkból volt kett? is, vásárold meg szeretteid túlvilági jólétét az egyháztól, a papok gyerekeket rontanak meg, meg a többi egyház által beszedett adó. Ez nem hit, hanem egy évszázadok óta jövedelmez? vállalkozás ami arra jó hogy a tudatlan embereken él?sködjenek, és igen is vannak megbocsáthatatlan b?nök nemhogy még feloldoz a pap… Isten hírnöke nem várná el hogy pénzt dobj a persejbe és karácsonykor se adná körbe a tálat hogy adj pénzt! Persze amit le se könyvelnek szóval azzal is a pap tömi a zsebét. De ha te ebben hiszel gratulálok! Ha én segíteni akarok az embereken akkor azt önzetlenül teszem nem pedig javakért. Ha isten igéjét akarod hírdetni akkor szerintem válassz másik fórumot. Erre felesleges is válaszolnod mert bármelyik történelemkönyvben megtalálod amiket elmondtam, meg valószín?leg van amit titkol az egyház mert vannak olyan iratok amit csak a pápa olvashat. Na azzal mivan? A hív?k mértnem láthatják? Miért kell eltitkolni?

Hát én azért válaszolok neded.
    Istenhív? az ember a semmib?l lehet.
    Tapasztalatok és a világ szerint csak hitetlen lehet az ember.
    Az hogy te nem látod Istent az az ? akarata és hogy én látom az is az ? akarata.
    Nem tettem hozzá semmit, mégis az Istentagadóból, Istent dics?ít? lettem.
    Mert ezt jelenti Isten. A sivatagban forrásvizet fakaszt.
    Nézd tovább a világot és küzdj ellene, de minden próbálkozás eleve kudarcra van ítélve.

Pille
    Felhasználó

Pézsma amit írtál majdnem mind igaz. Csupán néhány alapvet? tévedés van benne. Röviden a következ?k. Szerinted Isten = egyház. Ez nem így van, mégha az egyház ezt hirdeti is. Az istenhív? nem mindig vallásgyakorló is. A biblia mai formája pedig magán viseli az egyház abbéli szándékát, hogy csak annyit tudj, amennyi nekik elég ahhoz, hogy irányítsanak téged. Aki gyakorolja a vallást, tehát az egyházak befolyása alatt áll, és nincs más tudása csak a biblia és a papok, na azoknak tedd fel a fenti kérdéseidet.
    Ajánlom neked pl. a fórum tartalomban most indult beszélgetés Rejtettkézzel c. topikot. Ott elég szemléletesen le van írva a Teremtés, a Teremt? és még jónéhány ilyesfajta kiváncsiságot kielégít? infó. Ha pedig már elég a tudásod, rá fogsz jönni, hogy a Teremt? igéjét itt már nem kell hirdetni, mert már tudjuk hogy azok MI vagyunk, te is, ?k, is, és minden de minden err?l szól! Kiabálnak hozzád, hát csendesedj el, figyelj magadra, szeress és értsd meg!

Pezsma
    Felhasználó

Ha valaki megteremtett minket aki elég nagy tudású az nem várná el hogy imádjuk és tegyük amit ? akar hanem hagyna minket úgy élni ahogy jólesik. A papokkal nem lehet beszélgetni mert mindenre ugyanozokat tudják mondani, válsz helyett kitérnek! Aki tovább akar lépni az nem egy személyben hisz, hanem magában mert a sorsodat csak te irányíthatod. Az átlag ember soha nem gondolná magától hogy valakit imádni kell mert vagyok. Bárki aki bizonygatni akarja hogy isten létezik az elvakultan hisz benne. Ha létezne akkor nem lenne számtalan eltérés a vallások között. Isten igéjét nem lehet hirdetni, mert csak kitaláció. Ha lenne neki, de nem bizonyított, ha bármiféle érdekl?dést mutatna az emberek iránt, már történt vólna valami. Az a baj hogy senki nem tudja bebizonyítani, viszont számtalan dologban meg lehet cáfolni a létezését. Isten ugyan úgy csak mítosz mint Atlantisz, a yeti a bábeli torony, a csillagkapu meg még sorolhatnám. Lehet hogy az embereknek jólesik hinni valamiben, de évszázadok alatt sem sikerült bebizonyítani hogy egy személy tehet a létezésünkr?l és ? írányít mindent.

Pezsma
    Felhasználó
    horatzio wrote

Pezsma wrote

Hát én azért válaszolok neded.
    Istenhív? az ember a semmib?l lehet.
    Tapasztalatok és a világ szerint csak hitetlen lehet az ember.
    Az hogy te nem látod Istent az az ? akarata és hogy én látom az is az ? akarata.
    Nem tettem hozzá semmit, mégis az Istentagadóból, Istent dics?ít? lettem.
    Mert ezt jelenti Isten. A sivatagban forrásvizet fakaszt.
    Nézd tovább a világot és küzdj ellene, de minden próbálkozás eleve kudarcra van ítélve.

Tudod az a baj hogy te is beálltál a nyájba. Nem tudod reálisan elmagyarázni, csak a szokásos sablondumát nyomod mint bármelyik istenhív?…. Mert ? úgy akarta, mert ? adta és elvette, mert nem úgy teszel ahogy neki jó…. Ez csak duma, ha akarná hogy hidjek benne akkor felkeresne nem az hogy ? nem akarja hogy hidjek benne. Látod én önálló ember vagyok, eldönthetem mit akarok. Tudod az a baj hogy bármit kérdeznék nem tudnál rá válaszolni, mindenki ugyan azt mondja, tulságosan lerí hogy ezek nem a saját gondolataid. Azért érdekel hogy nem vagyok hív? és ugyanolyan életem van mint bárkinek, csak ha valami nem úgy jön össze én elfogadom és nem magyarázkodok hogy más m?ve. Mindíg a tudás és az akarat vitte el?rébb a társadalmat és nem a foházkodás! Isten legendája akkor született amikor a fejletlenebb társadalmak meg akartak valamit magyarázni amit nem értettek.

Szpacsek
    Felhasználó

Egyetértek.
    Tudás és az akarat….

Ezért emlegetem én is folyton Thot-ot, a “Tudó”-t …. a tudás istenét… A bölcsesség istenét.
    Egyáltalán nem lehet véletlen, hogy a Homo Sapiens Sapiens, a mostani emberfajta, a modern ember 40 000 éve jött létre, és Thot pedig a nagy m?vét, a Smaragdtáblákat 38 000 évvel ezel?tt írta meg. (i. e. 36 000.-ben.)

Ezek között akár még összefüggés is lehet.
    Persze konkrétan semmit se tudok vagy feltételezek .. err?l .. de a Homo Sapiens Sapiens azt jelentheti, hogy Tudó, Bölcs Ember.
    Tehát, tudással rendelkez?, bölcs ember.

Nem azt, hogy Lelkes Szellemes Ember vagy hogy Értelmes Intelligens Ember …. bár ezek a jelentés–magyarázatok sem rosszak …
    De én az els?re tippelek! 🙂

gabee
    Adminisztrátor

Horatzio! A Biblia alapból hiányos! A keresztény zsinatokon szándékosan kihagytak bel?le egy csomó evangéliumot és fejezetet! Rengeteg olyan apokrif irat van, ami veszélyes lenne az Egyházra! Jézus pedig igenis beszél sz újjászületésr?l, akár tetszik a papoknak és a jehováknak, akár nem! Ez tagadhatatlan tény! A reinkarnáció tényét el kell fogadnia mindenkinek.A Biblia gyakorlatilag egy összeollózott marketinganyag, amiben még most igy is maradtak “veszélyes elemek”, ám túl kevés ahhoz, hogy rombadöntség a kereszténység hazug, dogmatikis rendszerét!…

Szpacsek
    Felhasználó
    Pezsma wrote

Ha valaki megteremtett minket aki elég nagy tudású az nem várná el hogy imádjuk és tegyük amit ? akar hanem hagyna minket úgy élni ahogy jólesik. A papokkal nem lehet beszélgetni mert mindenre ugyanozokat tudják mondani, válsz helyett kitérnek! Aki tovább akar lépni az nem egy személyben hisz, hanem magában mert a sorsodat csak te irányíthatod. Az átlag ember soha nem gondolná magától hogy valakit imádni kell mert vagyok. Bárki aki bizonygatni akarja hogy isten létezik az elvakultan hisz benne. Ha létezne akkor nem lenne számtalan eltérés a vallások között. Isten igéjét nem lehet hirdetni, mert csak kitaláció. Ha lenne neki, de nem bizonyított, ha bármiféle érdekl?dést mutatna az emberek iránt, már történt vólna valami. Az a baj hogy senki nem tudja bebizonyítani, viszont számtalan dologban meg lehet cáfolni a létezését. Isten ugyan úgy csak mítosz mint Atlantisz, a yeti a bábeli torony, a csillagkapu meg még sorolhatnám. Lehet hogy az embereknek jólesik hinni valamiben, de évszázadok alatt sem sikerült bebizonyítani hogy egy személy tehet a létezésünkr?l és ? írányít mindent.

Id?számításunk el?tt sok esemény történt. Ami Istenr?l tanúskodik. És még Jézus idején is. I. sz. 30–ban.

Az Isten, aki állítólag megteremtette az állatokat, a növényeket, az embert, az égitesteket, szétválasztotta a sötétséget a világosságtól, stb.. amint a Bibliában le van írva: 6 lépcs?ben — ? Jahve ?si zsidó viharisten, a lexikon szerint. Mennydörgésben mutatja ki magát és akaratát… ? a tökéletes Értelem — ilyen és ehhez hasonló dolgokat mondanak róla.

Szóval, i. e. ? többször megjelent az embereknek! A zsidóknak! A zsidó népet választotta ki kapcsolattartásra. Csak a prófétáknak üzente meg a ‘kinyilatkoztatásait’, akik azután leírták az Ószövetségi Szentírásban, vagyis a Biblia I. részében.

Személyesen pedig csak Mózes találkozott vele — i. e. 1250. körül. A Sínai-félszigeten, egy magas hegy tetején …
    A Sínai–félsziget Egyiptom és Izrael között helyzkedik el.
    Amikor a zsidók Egyiptomból Izraelbe vándoroltak, i. e. 1250. körül, akkor haladtak itt át.
    12 törzsük volt. De kés?bb a legtöbb törzs, azt hiszem, 10 törzs, elt?nt az Asszír Birodalomban. Beleolvadtak az ottani népességbe, keveredtek velük.
    Ez már kés?bb történt; szóval a Dávid király és Salamon király utáni id?kben.

Gyakran hangok hallatszottak az égb?l, még Jézus idején is ! Az Isten beszélt ilyenkor állítólag, pl. Jézusra azt mondta, hogy “Ez az én szeretett fiam; ?t hallgassátok…”

Viszont Krisztus után, az id?számításunk szerinti id?kben már nem hallatszottak ezek a hangok!!
    Ugyanis közvetlenül Jézus születése el?tt azt üzente az Isten: “Maradjatok h?ek az ?seitek hagyományához, apátok és anyátok örökségéhez — nehogy elmenjek és átokkal sújtsam a Földet.”
    EZ AZ ÓSZÖVETSÉG UTOLSÓ MONDATA.

Szóval, úgy t?nik, elment az Isten, elhagyta a zsidó népet, az embereket, és a Földet, és csak Jézus Krisztus maradt itt…..Nameg, Sz?z Mária… 🙂 viszont ?k már nem csak a zsidó néppel kötöttek szövetséget, az Újtestamentumban, hanem minden emberrel. Ez azt jelenti, hogy egyenként minden emberrel. És azt is jelenti, hogy más népekkel is, nem csak a zsidókkal, mert Pál apostol elterjesztette az egész Római Birodalomban Jézus tanait, tanításait.

Kés?bb meg még az amerikai kontinensen is elterjesztették, meg bárhol a világon!
    Persze nem mindenhol, mert nem mindenhol van ma kereszténység a Földön.

Az Újszövetségben már Jézus Szava (is) számít, nem (csak) Isten Igéje — de ezek nem ellenkez?ek egymással, mert mint Jézus elmondta, “Én és az Isten (az Atya) egylényeg?ek vagyunk”.

Pille
    Felhasználó

Pézsma kedves, látom NEM olvastad el amit ajánlottam. Dühösen vagdalkozol hogy nincs aki válaszolna neked, pedig a válasz BENNED van!

Ezt pedig csak az akaratod, kitartásod hozhatja felszínre, a dühöd semmiképpen.
    Azt hiszed, mi nem tettünk fel ilyen kérdéseket? Ezen a korszakon azt hiszem mindannyian átmentünk. De volt türelem és kitartás hogy a válaszokat, információkat feldolgozzuk és mindenki az egyéni szintjén értelmezze. Mert nincs két ember, aki kérdésedre egyforma választ adna.

Ha elolvasnád amit Rejtettkéz mond err?l, és elolvasnád ezt a könyvet amit szintén ajánlok, akkor jobban képben lennél.

-link-

horatzio
    Felhasználó
    gabee wrote

Horatzio! A Biblia alapból hiányos! A keresztény zsinatokon szándékosan kihagytak bel?le egy csomó evangéliumot és fejezetet! Rengeteg olyan apokrif irat van, ami veszélyes lenne az Egyházra! Jézus pedig igenis beszél sz újjászületésr?l, akár tetszik a papoknak és a jehováknak, akár nem! Ez tagadhatatlan tény! A reinkarnáció tényét el kell fogadnia mindenkinek.<br /><br />A Biblia gyakorlatilag egy összeollózott marketinganyag, amiben még most igy is maradtak “veszélyes elemek”, ám túl kevés ahhoz, hogy rombadöntség a kereszténység hazug, dogmatikis rendszerét!…

Hát persze, hogy beszél Jézus az újjászületésr?l. Ez a lényeg. Ezért jött, hogy hirdesse az életet. Egyértelm? a reinkarnáció ténye is, mert Keresztel? Jánost, Illésként is megemlíti.
    De ez a reinkarnáció nem az amit különböz? vallásokban említenek.
    Itt nem az ember születik újra és újra amíg minden hibáját ki nem javítja, hanem olyan tiszta Szellemi lények (nevezhetjük ?ket szenteknek) ölthetnek testet, akik a halált (sátánt, ördögöt, gonoszt), már legy?zték.

Névtelen
    Inaktív

Ha pokolra jutsz, legmélyére térj:
    Az már a menny. Mert minden körbe ér.
    (Weöres Sándor)

Szpacsek
    Felhasználó

Ez jóvolt, ez az idézet !!

És Illés pedig — ha Jézus is ezt mondta — akkor tényleg Keresztel? János volt … Illés annakidején nem is halt meg, amikor élt, hanem még élve a “mennybe ragadtatott”…! Így távozott el a Földr?l.

Illés szekerén, ugye …..

Szóval, akkor az ? reinkarnációja volt Keresztel? János … Ez a számomra teljesen elfogadható. Már csak azért is elfogadom azt a tényt hogy Jézus beszélt a reinkarnációról, mert olvastam Molnár Edit 1-2 könyvét, amelyben leírta, hogy ? és társai kapcsolatba kerültek Jézussal, aki azt mondta neki, hogy egy csomó olyan dologról beszélt földi itt-tartózkodása idején, ami kés?bb elfelejt?dött, mert a zsidók nem értették, vagy nem fogadták el, nem került bele a Bibliába … stb. stb. ….

A zsidók nem váltak Jézus–követ?vé, kereszténnyé, hanem zsidók maradtak.
    Valószín?leg tartani akarták magukat Isten Ószövetség-beli utolsó mondatához!
    Hát, akkor, igazuk is van — végülis!

De arra már Nikodémus mester rájött, a Jézussal történt beszélgetése után, hogy igenis ? lehet a Megváltó…! (Mármint Jézus.)
    Hisz Dávid is pásztorfiúként kezdte…! — mondta Nikodémus a zsidó F?tanács tagjainak.
    Ne higgyék, hogy Isten majd valami királyt küld Megváltónak.. tehát ha Jézus nem is t?nik a Megváltónak, de attól még az!
    Az lehet “simán” !! 🙂

Hiszen azt az Isten dönti el, hogy kit küld. Az ? bölcsessége és tudása a legnagyobb.

Senki sem lehet próféta a saját hazájában — Jézus se lett az Izraelben, a zsidók nem váltak kereszténnyé, zsidó vallásúak maradtak.
    De így is a világ többi részére, pl. az európai országokra tett hatása miatt, “Világmegváltóvá” vált Jézus. 🙂

Na, azt hiszem, ezek elég jó gondolatok voltak! És igazak is … Bár, én nem vagyok pap! ?k szoktak ilyesmiket mondani! ( De hát nekik ez a dolguk is, a feladatuk …)

Pille
    Felhasználó

Nagyon nehéz úgy beszélgetni, érvelni hogy nagyon más infók alapjára épül a tudásunk. Ezért ajánlom mindenkinek, hallgassátok meg a következ? el?adásokat, mert ezen adatok alapján könnyebb és érthet? lesz sok, máig elég hiányos, zavaros kérdés.

Jézus, a pártus herceg (Ez az akkori történelmi helyzetet, viszonyokat mutatja be, Mária és József családját, Jézus születése körülményeit.)
    -link-

Jézus misztikus élete (Ez a rész szintén az akkori viszonyok, hatalmi játszmák leírása, Jézus születését?l élete végéig a tanulmányai, útjai.)
    -link-

Ami a Bibliából kimaradt (Itt a cím magáért beszél.)
    -link-

50 bejegyzés megtekintése - 351-400 / 424

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.