Kriptozoológia

News Fórumok Kávézó Sziget Kriptozoológia

50 bejegyzés megtekintése - 51-100 / 209
  • Szerző
    Bejegyzés
    Szpacsek
    Felhasználó
    bzsoleszku wrote

a pterodactylusok nem dinosaurusok! azok “egyszer?” ?shüll?k, akik a dinosaurusokkal egy id?ben éltek!

Hát, én úgy tudom, ilyen ” gyíkmadarak… “.

bzsoleszku
    Felhasználó

repül? gyíkok, ilyesmik most is vannak, de azok csak vitorlázni tudnak a borbál kinöv? rudak között kifeszül? hártyán. a pterosaurusok (az osszes repül? ?shüll? összefoglalva) valódi repülésre képes. mint a denevér az eml?sö között, ?k is egyedüliek a hüll?k között.

és lehet hogy vannak most is ilyenek a kriptozoologiához vissatérve.

Szpacsek
    Felhasználó

Igen én láttam valami kanadai felvételt….. amin ilyen, Pterodactilusok voltak.
    De nem biztos hogy igazi volt…!

wolf
    Felhasználó

Egy ismeretlen foltos leopárd fajt videóztak le!
    -link-

wolf
    Felhasználó

A derbyshire-i ?tündér?
    -link-
    -link-

timea
    Felhasználó

Err?l olvastam valamit hogy trükk volt de ki tudja szerintem minden elképzelhet?

Szpacsek
    Felhasználó

Nem , szerintem nem trükk , sok ilyet láttam , ilyen fekete ” rossztündérek ” is vannak, barártn?m is fekete szárnyú angyalokat szereti, nem az itteni b.n?m hanem egy másik web oldalon van !

wolf
    Felhasználó

A veszélyeztetett jávai orrszarvúról rejtett kamerás felvétel
    -link-

wolf
    Felhasználó

Tasmániai tigris, Thylacine

-link-
    -link-

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    Ez is jó film !

Szpacsek
    Felhasználó

De a címét nem tudom, nem tudok japánul vagy kínaiul……

wolf
    Felhasználó
    Szpacsek wrote

De a címét nem tudom, nem tudok japánul vagy kínaiul……

Ez egy 2008-as kiadás a veszélyeztetett állatfajok listájáról!

wolf
    Felhasználó

Egy furcsa idegen tetemet találtak Indonéziában amit “EBU Gogo”-nak hívnak
    -link-

Ez a fickó gyártja! : d
    -link-

Névtelen
    Inaktív

Kissé találó elnevezés 🙂

wolf
    Felhasználó

Korea – Furcsa Humanoid Halak
    -link-

Szpacsek
    Felhasználó

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉrdekes !!!!
    Emberfej?, ember arcú halak…!

wolf
    Felhasználó

Új majomfajt fedeztek fel, amely az es?ben tüsszög az orrlyukainak a felépítése miatt. A miamari biodiverzitás- és természetvédelmi szövetség munkatársa, Ngwe Lwin talált rá. A Mekong és Szlavin folyó közében él? 260-330 f?s kolóniát az elszigeteltségük miatt nem fedezték fel eddig.
    A faj a a helyiek megtekert pofájú majomnak hivják /tudományos neve: Rhinopithecus strykeri, a nevet Jon Stryker a kutatás finanszirozoja után kapta/.

-link-

Szpacsek
    Felhasználó

Ez olyan, mint a Hobo ! ( Földes László).
    Mianmar (Burma) az ahol lakik (elírtad! ). De nagyon jó.
    Én is tök elszigetelt vagyok, ezek a majmok a BARÁTAIM !! 😀 🙂

Szpacsek
    Felhasználó

Nagyon szép, helyes, barátságos állatok ! Gratulálok Ngwe Lwin–nek hogy megtalálta ?ket !
    Az Indokínai-félszigeten az ?serd?ben jeti is él, egy kisebb tetmet? faja vagy fajtája . A jeti az összes állat közül a legemberszer?bb, beleértve a csimpánzot és a gorillát is .

Wessyl
    Felhasználó

A csimpi és a gorilla szóval jeti láncából van…

Szpacsek
    Felhasználó

A jeti az a Gigantopithecus, a Gigantoputhecus blackii — ez volt a régi állat az ?semberek korában. Attól származik állítólag.

wolf
    Felhasználó

Nem! Az is az Atlantiszi genetikai kísérletek miatt van!

Szpacsek
    Felhasználó

Oké! elhiszem !! Az enyém csak egy elmélet volt !
    Kösz hogy megmondtad. Én azt is hallottam hogy az emberiség ” atavisztikus ” visszaütése a jeti. Atavisztikus= az ?sökre rendhagyó módon visszaüt?.

Szpacsek
    Felhasználó

Ezt tibeti ( hm vagy nepáli , nem tudom)… kolostorokban él? bölcs buddhista papok mondták európai kutatóknak és a vendégeiknek.

Szpacsek
    Felhasználó

Én olvastam 2 könyvet ami kifejezetten a jetir?l szólt csak.
    Egyszer a ’20-as évek elején az orosz polgárháborúban történt, hogy a vörösök üldözték a fehéreket, Közép– Ázsiában valahol. És a fehérek bemenekültek egy barlangba. Igen ám, de ott néhány jeti élt !!! Dulakodás, verekedés alakult ki közöttük, lövöldözés is. Mikor nemsokára odaértek a vörös katonák, fogalmuk sem volt, hogy kivel harcolnak bent a barlanban a fehérek, amikor ?k, az ellenségeik, még meg sem érkeztek !! Bedobtak szokásuk szerint néhány kézigránátot a barlangba.. mire csend lett. Bementek és a fehérek holttestei mellett halott jetiket is találtak bent..!!

Meg a II. világháborúban Grúziában vagy Örményországban a jeti ” kihallgatása”….. csak arra nem emlékszem mindenre végig…. lényeg hogy börtönbe zárták a jetit, ki akarták hallgatni, de az ugye nem tug beszélni…. ráfogták hogy a németeknek kémkedik, halálra ítélték és szabályosan kivégezték szerencsétlent….!!!

wolf
    Felhasználó

Ezt viccnek szántad?

Szpacsek
    Felhasználó

Nem én ! Így írták a könyvben…!
    És megtörtént esetek voltak.. Akár csak a kínai cirkuszi Jeti amelyet egy vándorcirkusz mutogatott az 1940-es években. … Hát az se akármi lehetett… megtalálták Kínában a jetik “fészkeit” is: gallyakból. lombból, faágakból készített kis “falujukat”. ……. ! Na, ez nekem ‘tök–érdekes’ volt !

wolf
    Felhasználó

Ezt az állatot az ?serd?ben el?ször nyugati tudósok dokumentálták 1992-ben. A helyiek az Annamite-hegység mentén szokták látni, ami a Vietnam-Laosz határán van, és régóta tudtak ennek az állatnak a létezésér?l, és rendszeresen vadásztak rá a húsa miatt. Az érdekessége ennek az állatnak, hogy oldalt is tud lélegezni nem csak az orrán!

-link-

-link-

wolf
    Felhasználó

“keze” van ennek a halnak kiderült, hogy ez is ismeretlen faj

-link-
    -link-

-link-

wolf
    Felhasználó

Cs? orrú denevér, ez is egy ritka faj

-link-

-link-

wolf
    Felhasználó

Furcsa tengeri halakat találtak Grönland partjainál

-link-

-link-

wolf
    Felhasználó

“Ninja” meztelen csiga, hosszú és zöld nemrég találták a Borneo magas hegyeiben a malajziai részen a tudósok.

-link-

Szpacsek
    Felhasználó

-link-
    Armadillo, Kínai óriásszalamandra…..
    De jó hogy megtaláltam ezt ..! Eek a kedvenc állataim. A kínai óriás szalamandra 180 cm-esre is megn?.

Szpacsek
    Felhasználó

A maláj tapír ( indiai tapír) is rajta van…! Na , én szeretek ilyen állatokkal foglalkozni… ! Az a nagy orrú majom is teszik, az a ” Mono ……”– valami..

wolf
    Felhasználó

Ezek csak “ritka vagy szokatlan állatok”, nem ismeretlen állatok!

Szpacsek
    Felhasználó

igaz-igaz.., a kriptozoológia témakörében a ma is él? , “?sállatok” vannak…..!!
    Meg az ‘Egyszervolt állatok’ ( van egy ilyen könyv, Búvár Zsebkönyvek) mint pl. az erszényes farkas Ausztráliában…. 1940 körül pusztult ki végleg.

wolf
    Felhasználó

Tasmán Tigris vagy Erszényes Farkas az ugyan az!
    Amúgy ezt is már egyszer belinkeltem!

Tasmániai tigris (Thylacinus cynocephalus)

-link-
    -link-

Szpacsek
    Felhasználó

Na akkor ki sem pusztult ha még 2009-ben is filmezték !! Ennek nagyon örülök !! A 2 b.n?m akik tesók, mindig úgy mondják, hogy ‘ ürülök ‘ !!
    ( Nagyon imádom ?ket ! ) 🙂 🙂 😀

wolf
    Felhasználó

Óriás patkányszörnyt “Ratzilla”-t l?ttek agyon Bradfordban Angliában

-link-

Szpacsek
    Felhasználó

Hát, szép..! Én meg hallottam olyat, hogy, az 1800- as években találtak úgynevezett ” patkány-királyt” Németországban, azaz a farkuknál összecsomózott patkányokat..! De nem ember csomózta össze .. Úgy össze voltak csomózva hogy lehetetlen volt ?ket ” kibogozni ” ….. !

Találtak ugyanilyet macskákkal is. (‘ Macskakirály’).

Logan
    Felhasználó

No ez érdekesen hangzik 🙂

-link-

Névtelen
    Inaktív
    Szpacsek wrote

Hát, szép..! Én meg hallottam olyat, hogy, az 1800- as években találtak úgynevezett ” patkány-királyt” Németországban, azaz a farkuknál összecsomózott patkányokat..! De nem ember csomózta össze .. Úgy össze voltak csomózva hogy lehetetlen volt ?ket ” kibogozni ” ….. !

Találtak ugyanilyet macskákkal is. (‘ Macskakirály’).

😛 😀

Logan
    Felhasználó
    Wessyl
    Felhasználó

Voltak is, vannak is, lesznek is új fajok mindig!

wolf
    Felhasználó

Sok faj sajnos úgy pusztul ki, hogy nem is tudunk róla!

Szpacsek
    Felhasználó

ja ! Igen, egyetértek…!

Logan
    Felhasználó

Sajnos ez igaz 🙁

Szpacsek
    Felhasználó

Igen, még miel?tt felfedeznék, már kihal.

Ha létezik a Nessie, ( Loch Ness-i szörny) ?róla is azt mondták, hogy mivel csak kevés példány élhet bel?le a tóban, ezért lehet, hogy ” ki fog halni”, pusztulni, miel?tt felfedeznék, és a nyilvánosság el?tt be tudnák mutatni . ….

Szpacsek
    Felhasználó

De ez nagy kár lenne ! Szerintem az egy plezioszaurusz !

Egyszer esküszöm kimegyek oda N.–vel és egész nap nézem a tavat, hátha fölbukkan ! Nagyon kedvelem ! Sok könyvben olvastan róla ! És kaland vágyó, romantikus is vagyok !

wolf
    Felhasználó

Ismeretlen tengeri lényt találtak (Óriás férget)
    -link-

50 bejegyzés megtekintése - 51-100 / 209

Be kell jelentkezni a témakör megválaszolásához.